7241 Fire Car

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Sensei

7241 Fire Car

#1 Post autor: Sensei »

Recenzja [City] 7241 Fire Car

Zapraszam wszystkich do przeczytania mojej pierwszej recenzji na forum LUGPol’u. Będzie ona dotyczyła zestawu który wczoraj wpadł w moje ręce, jest on prezentem od mojej lepszej połówki z okazji dobrze napisanego kolokwium z matematyki. Został on zakupiony w markecie sieci Auchan za cenę 16zł.

Zaczynamy ! Zanim przejdziemy do danych technicznych, przedstawiam zdjęcie producenta:


Obrazek


Dane techniczne
Seria: City
Rok produkcji: 2005
Liczba klocków: 46 (48 z zapasowymi)
Liczba figurek: 1
Spis części: Link
Cena allegro: 14-20zł
Cena w marketach: ok. 16zł
Cena peeron: 3 $

1. Opakowanie.


Pudełko to czysty standard, zrobione z cienkiego kartonu. Otwierane klasycznie jak na ten rozmiar zestawów, czyli poprzez wciśnięcie paluchem do wnętrza pudełka oznaczonego pola. Swoją drogą uwielbiam ten moment :) Na przedzie pudełka pomijając numeru seryjnego modelu, znaku towarowego producenta klocków, oraz informacji dla jakiego przedziału wiekowego nadaje się zabawka ( Co nie dotyczy oczywiście AFOL’i) widzimy oczywiście zdjęcie całego zestawu. Czerwony samochód terenowy pręży się na środku pewnej bliżej nieokreślonej drogi w Lego City. Obok samochodu spokojnie idzie sobie strażak dzierżąc w jednej dłoni gaśnice, natomiast w drugiej siekierę strażacką. Z tyłu opakowania znajdziemy informacje w 6 językach o tym że model został zaprojektowany mając na uwadze szybką budowę, by od razu móc przystąpić do zabawy. Widzimy też dwa obrazki przedstawiające model i strażaka. Niestety nie ma ukazanych żadnych alternatywnych modeli które moglibyśmy zbudować z klocków jakie wchodzą w skład tego zestawu. Szkoda ze Lego odeszło już od tego pomysłu. Na jednym z boków przedstawiona jest figurka w skali 1:1, na kolejnym ukazane jest kolejne spojrzenie na zestaw, a na pozostałych dwóch są podane ważne ostrzeżenia dotyczące małych części etc.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

2. Instrukcja.

To parokrotnie złożona karteczka A4, która na początku pokazuje jak złożyć Minifiga oraz żółciutką gaśnice, a w dalszej części w 12 krokach przedstawia złożenie wozu strażaka. Instrukcja mimo że malutka, zupełnie nie budzi zastrzeżeń. Większa byłaby zupełnie niepotrzebna do tak małego zestawu. Nie ma w niej błędów a cały proces konstrukcji jest bardzo przejrzysty.

Obrazek
Obrazek

3. Klocki.

Jest ich oczywiście bardzo malutko bo jedynie 46. (48 z zapasowymi) przeważają czerwone kolory nadwozia i w zestawie niewiele jest rzadkich elementów. Są to raczej standardowe części. Jedyne klocki które przykuły moją uwagę zostały przedstawione na poniższym zdjęciu. Jest to szyba w kolorze Smoke, (swoją drogą ten kolor szyb bardzo przypadł mi do gustu), czerwony chwytak (który po sprawdzeniu na peeron’ie wcale nie jest jakąś rzadkością, płaski klocek 2x2 z logiem Fire Brigade (nie jest to naklejka, a część występuje jeszcze jedynie w 2 innych zestawach) oraz siekiera w kolorze MdStone która jest rarytasem i występuje jedynie w tym zestawie oraz Minifig Packu „community workers” nr. 9247 który jest zestawem o wiele droższym od naszego Fire Car’a. Klocki są zapakowane w dwa woreczki, jeden z większymi częściami, drugi z malutkimi. W zestawie znajdują się też dwa zapasowe serki, jeden w kolorze TrBlue, drugi TrYellow.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


4. Minifigi.

W zestawie znajduje się jedna figurka dziarskiego strażaka w czarnym stroju strażackim, który posiada odblaskowe elementy, krótkofalówkę oraz odznakę strażacką. Na głowie dzierży biały kask. oto parę jego zdjęć:

Obrazek
Obrazek
Obrazek



5. Model.

Bardzo prosta konstrukcja, nie znajdziemy tu żadnych ciekawych rozwiązań konstrukcyjnych, lecz może się podobać. Nie jest zjunioryzowany – to jedynie niewielki zestaw za niewielkie pieniądze. Osobiście podoba mi się kogut oraz szyba w kolorze Smoke. Ludzik siedzi niestety na podwoziu, niestety terenówka strażacka została pozbawiona wygodnego fotela. Drzwi brak, lecz na szczęście jest to kabriolet więc strażak może spokojnie wskoczyć do pojazdu. Za kierowcą znalazło się troszkę miejsca na gaśnicę, niestety siekierka jest przyczepiona do tylniej części samochodu. Przedstawiam zdjęcie z połowy budowy, oraz parę ujęć ukończonego już modelu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

6. Podsumowanie


Jak za cenę 16 złotych otrzymujemy przyjemną terenówkę strażacką. W sam raz nadaje się na wóz dowódcy straży pożarnej. Gdybym mógł, usunąłbym duży klocek z jednym zaczepem i z paru mniejszych zmontował dwa zaczepy, i w drugi wepchnąłbym akcesorium którego brakuje ewidentnie w tym zestawie, czyli krótkofalówka. Ogólnie jednak zestaw jest bardzo sympatyczny i za te pieniądze naprawdę fajnie uzupełni twoją kolekcję straży pożarnej. Mały samochodzik strażacki na terenowych oponach to podstawowy model gdy na arenę wkraczają nowe zestawy ze straży pożarnej. Były lepsze jeepy, ale były też gorsze. Jak u mnie zestaw 7241 zasłużył na solidną piątkę.

Obrazek

PLUSY

+ Ładny Minifig
+ Siekierka w kolorze MdStone
+ Cena
+ Standardowe przydatne części

MINUSY

- Brak krótkofalówki

MOJA OCENA: 8/10
Ostatnio zmieniony 2010-01-22, 19:03 przez Sensei, łącznie zmieniany 2 razy.

rh

#2 Post autor: rh »

Dobra. W końcu należy skomentować. Przede wszystkim dzięki za recenzję, napisana przyjemnie, co trzeba opisane :)

Uwagi techniczne:
2 304 x 1 536 pikseli - to zdecydowanie za duży rozmiar zdjęć ...
Sensei pisze:nr.
To się pisze bez kropki w tym kontekście :)

Przeczytaj to jeszcze raz, interpunkcja, a raczej braki np. wielkich liter tyć rażące ;)
Sensei pisze:Spis części: Link
A gdzie Bricklink?


O zestawie za wiele nie powiem - małe, proste, przyjemne. I tyle :)

Dzięki za wysiłek włożony w recenzję :)
Ostatnio zmieniony 2010-01-24, 17:45 przez rh, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ