[MOC] Pif Paf City

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#31 Post autor: Emilus »

Kris, ja też Cię kocham....

PS. Jak rozbierzesz saloon i wyślesz mi te klocki to obiecuję, że zbuduję z nich kabinę trialówki i wszem i wobec powiem, że kochałem się w Tobie od podstawówki.

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#32 Post autor: Kubrick »

zgrredek pisze:Nie pamiętam, żeby ktokolwiek na tym Forum dostał taki komplement. Co tam MOC miesiąca czy nawet roku. Co tam publikacje na wszystkich forach świata. Wszystko to blednie przy tym jednym.
Ja chyba kiedys cos takiego napisalem do V1, ale glowy nie dam. Na pewno chodzilo o ktorys z jego udanych samochodow ;)
Ale nie pamietam, zeby Kris dostal taki komplement ;)

Swoja droga widze, ze Emilus tez sie zakochal ;] W takim razie powiem krotko - Kris, prtzebijam podstawoiwke do przedszkola (chociaz nie chodzilem) i zbuduje ladniejsza trialowke w stylu retro z tych klockow :P
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

kris kelvin

#33 Post autor: kris kelvin »

A więc tak.
Budowało mi się to bardzo szybko i łatwo, w sumie po jednym wieczorze na budynek, plus potem jakieś wykańczanie po pół godzinki wieczorem przez kilka dni. Faktycznie budynki są za wysokie jak zauważył zgredek - miałem je zmniejszyć przynajmniej o jednego bricka na piętro, ale mi się nie chciało a chciałem zdążyć zrobić zdjęcia w ten weekend. Drzwi do salonu są raczej mało westernowe, to fakt. Próbowałem coś podobnego jak pokazywaliście wymotać z klocków, ale wychodziło jakieś szkaradzieństwo.
Owszem podłoże trochę może zbyt sterylne, ale postęp chyba jest. Próbowałem dodać ciemnoszare wstawki ale wyglądało jak dla mnie gorzej.
No i sam pozytywnie się zaskoczyłem, że jak na moje warunki udało mi się tyle życia wprowadzić, bo zwykle jak wszyscy dobrze wiemy u mnie wieje nudą :)

Iskro i Emiliusie Ja też was oczywiście kocham. Zapytam się żonę co sądzi o romansie. Jak się zgodzi to najpierw spróbuję z Iskrą dobra Emil? Mam nadzieję, że rozumiesz :)

PS. Jury zgodziło się dopuścić pracę do konkursu :D
[/b]

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#34 Post autor: Jerac »

To ja tu się staram, kombinuję, naginam schorowaną studencką łepetynę do granic możliwości, ściągam 3/4 potrzebnych mi klocków od Scrata, a tu taki instagib. Normalnie to jest nie fair :D

A tak to co mogę dołożyć do komentarzy powyżej... nie, nie kocham Cię, zdecydowanie, też twierdzę że saloon bez drzwi a'la saloon to co najwyżej salon fryzjerski, a tak to jest świetnie. Monumentalne, ale dopracowane (nie licząc podstawki, ale do tego z czasem dojdziesz ;>), dzieje się dużo, i co najwazniejsze, ma klimat.

kris kelvin

#35 Post autor: kris kelvin »

Ale też zbudowałeś drezynę :D

Awatar użytkownika
Kubrick
VIP
Posty: 2198
Rejestracja: 2006-05-19, 21:51
Lokalizacja: KrakóVW
brickshelf: Kubrick
Kontakt:

 

#36 Post autor: Kubrick »

kris kelvin pisze:Iskro i Emiliusie Ja też was oczywiście kocham. Zapytam się żonę co sądzi o romansie. Jak się zgodzi to najpierw spróbuję z Iskrą dobra Emil? Mam nadzieję, że rozumiesz :)
Nie wiem czemu, ale tez bym w takiej kolejnosci poszedl, przy czym zastanawialbym sie nad kontunuacja cyklu po Iskrze xD
Cieślu pisze:kup volvo nie bądź janusz
Cieślu pisze:Ty to byś Kubrick wszystko zwieśniaczył :>

rh

#37 Post autor: rh »

Kubrick pisze:Kris, prtzebijam podstawoiwke do przedszkola
Kubrick, piłeś coś z znaczącą dawką procentów wynikających z alkoholu jak to pisałeś? :D

Takich wyznań to tu już dawno nie było :D

Ale ... i tak wolę to miasteczko westernowe od trialówek ;)

lolas

#38 Post autor: lolas »

Kris, czy ty masz tam jakas linie produkcyjna??
Kiedy tluczesz te wszystkie MOCe??

Bardzo sympatyczne miasteczko. Idealnie nadawaloby sie na zestaw, ale slabne na mysl o cenie ;-)

Koncze juz, aby nie przeszkadzac Wam w milosnych wyznaniach...

Mrutek

#39 Post autor: Mrutek »

No nie wiem... dziki zachód bez Indian. Rasista. ( Na zasadzie -"A ty znowu zajączku bez czapeczki").
Chyba wziąłeś sobie do serca uwagi, że "nic się nie dzieje" i teraz dzieje się dużo w ciekawym otoczeniu. Chyba znowu moc miesiąca...
Ostatnio zmieniony 2010-01-24, 21:36 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#40 Post autor: kris kelvin »

lolas pisze:Kris, czy ty masz tam jakas linie produkcyjna??
Kiedy tluczesz te wszystkie MOCe??
A wiesz jakoś tak szybko mi się buduje. Każdy z tych budynków powstawał w jakieś 2 godziny plus późniejsze przeróbki. W sumie to kilka wieczorów po półtorej, dwie godzinki może, więc naprawdę szybko aż sam jestem zdziwiony :)
Mrutek pisze:No nie wiem... dziki zachód bez Indian. Rasista. ( Na zasadzie -"A ty znowu zajączku bez czapeczki").
Nie ma też Murzynów i Chińczaków i Starozakonnych. Prawdziwie aryjskie miasteczko :D
Mrutek pisze: Chyba znowu moc miesiąca...
Czapki z głów, sarkazm naprawdę wysokich lotów. Się uśmiałem serdecznie :D

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#41 Post autor: dmac »

Mrutek pisze: dziki zachód bez Indian

Bo to już jest ten Dziki Zachód, kiedy Indianie wybrali komfortowe życie w rezerwatach, Murzyni zostali wyzwoleni i szczęśliwie powrócili do ukochanej Afryki (choć część wybrała trudniejszą ścieżkę tworzenia od podstaw - ale tylko w wielkich miastach - wesołych enklaw murzyńskiego folkloru, zwanych przez podłych białych ludzi gettami), a Chińczycy radośnie budują sieć linii kolejowych (a nie dworców, stąd w miasteczku trudniej ich spotkać).
Innymi słowy, koniec XIX wieku :) .

Kris, śliczna ta praca. Nie wierzę, że można tak szybko tak dobrze budować :) .
Chyba, że całymi dniami nudząc się w tej swojej przyunijnej instytucji i obmyślasz to wszystko ze szczegółami, a wieczorem tylko łączysz klocki :D .

Jak rozumiem, w całym tym dziko-zachodnim konkursie chodzi o stworzenie czegoś, co nadawałoby się na zestaw, czy tak?
Zatem powinieneś przegrać z kretesem, mopanku, bowiem LEGO nigdy nie wydawało i pewnie nie będzie wydawać takich zestawów. To jest totalnie odmienny styl budowania.
Dla nas, klockowych zboczuchów, bez wątpienia atrakcyjniejszy, ale niepodobny do oficjalnego.

Co w niczym nie zmienia faktu: to jest najlepsza budowla w stylu Western, jaką kiedykolwiek widziałem.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Mrutek

#42 Post autor: Mrutek »

kris kelvin pisze:
Mrutek pisze: Chyba znowu moc miesiąca...
Czapki z głów, sarkazm naprawdę wysokich lotów. Się uśmiałem serdecznie :D
Co prawda raczej wolę maszyny, ale mnie się podoba. Mimo braku kolorowych. Szczególnie płotki w roli balustrad mocno ujęły mnie za serce. Niestety jakaś stacja kolejowa niedawno wygrała, więc może być ciężko...

kris kelvin

#43 Post autor: kris kelvin »

dmac pisze: Kris, śliczna ta praca. Nie wierzę, że można tak szybko tak dobrze budować :) .
Chyba, że całymi dniami nudząc się w tej swojej przyunijnej instytucji i obmyślasz to wszystko ze szczegółami, a wieczorem tylko łączysz klocki :D .
Nie wiem jak można mieć takie podejrzenia w stosunku do tak szlachetnej instytucji jak Mumia Europejska?!?!?
Jestem zszokowany.
dmac pisze: Zatem powinieneś przegrać z kretesem, mopanku,
Może zdarzy się cud? W sumie dlaczego miałby się nie zdarzyć? :D
Mrutek pisze: Niestety jakaś stacja kolejowa niedawno wygrała, więc może być ciężko...
Bądźmy dobrej myśli i liczmy jak powyżej na cud.

A teraz niespodzianka ! ! !

Tutaj sobie wszyscy myślą, że to jakaś afolska pierdółka co nadaje się tylko do postawienia na półkę. A to nieprawda. Zestaw został od początku bardzo precyzyjnie obmyślony, żeby trafić w gust odpowiedniego "targetu". Ten "target" to grupa docelowa dzieci w wieku od 2 do 4 lat.
Zestaw jest fantastycznie bawialny ! ! !

Oto zdjęcia:
Obrazek Obrazek Obrazek

Te dwa egzemplarze na zdjęciu to Laura (popularnie zwana Lalutką) i Julek (popularnie zwany Julkiem).
Więc nie szurać mi tu, że zestaw nie jest bawialny.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#44 Post autor: M_longer »

kris kelvin pisze:Ten "target" to grupa docelowa dzieci w wieku od 2 do 4 lat.
Owszem, bawialny może i jest. Ale pokaż mi dziecko w wieku 4 lat które byłoby w stanie złożyć go z instrukcji? :P

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#45 Post autor: zgrredek »

Ale te dzieci mają z Tobą dobrze!
M_longer pisze:Ale pokaż mi dziecko w wieku 4 lat które byłoby w stanie złożyć go z instrukcji?
Od czego są tatusiowie?
Ostatnio zmieniony 2010-01-25, 15:18 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ