5973 Hyperspeed Pursuit

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
rh

5973 Hyperspeed Pursuit

#1 Post autor: rh »

5973 Hyperspeed Pursuit

Ponownie nie mogę zacząć inaczej niż od podziękowań dla noriego za pomoc w zdobyciu tego zestawu za rozsądną cenę ;)

W razie wszelkich wątpliwości. Nie, nie jest ze mną źle. Tak jak do tej pory wciąż moim "konikiem" jest seria City. Tegoroczne Power Miners i Space Police to "przypadki przy pracy". Space Police to kolejna seria, która mnie urzekła swoim wyglądem, tym jak jest zaprojektowana (a o tym będzie dalej i według mnie będzie dość ciekawie), a także tym, jak wspaniale kontynuuje znaną nam z przeszłości serię Space. No dobra, koniec gadania, czas na konkrety!

Obrazek


Dane techniczne

Seria: Space Police III
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 442
Liczba figurek: 3
Spis części: Bricklink, Peeron, Brickset
Instrukcja: http://cache.lego.com/bigdownloads/buil ... 582277.pdf, http://cache.lego.com/bigdownloads/buil ... 562919.pdf
Cena: S@H PL: 249,95 zł, S@H UK: 39,15 GBP, S@H US: 49,99 USD, S@H D: brak, allegro: 208 – 299 zł,


Opakowanie i instrukcja

Spory kartonik. Oczywiście, wypakowany może w połowie, ale za to jego wzornictwo (design, jak ktoś ma lepszy pomysł, jak to nazwać, proszę o radę - staranie unikania angielskich wyrazów, które wlazły w codzienność jest zdecydowanie trudne) mi się bardzo podoba. Grafikom trzeba przyznać, że mieli pomysł na pudełka dla tej serii i wyszło to świetnie. Szczególnie te ślady po pociskach - moim zdaniem mistrzostwo. Jeśli chodzi o pudełko to z przodu mamy, standardowo, pokazane modele, a dokładniej pościg kosmicznej policji za złoczyńcami (wraz z zdjęciem "złych" na styl listu gończego). Chociaż właściwie do kogo oni strzelają z czarnego statku? Z tyłu ukazano parę zbliżeń na oba modele oraz "zbiornik" do przewożenia więźniów.

Obrazek Obrazek Obrazek


Instrukcje mamy dwie. Jedna dla każdego z latających pojazdów. Problemów nie ma, kolory są w porządku, błędów nie zauważyłem.

Obrazek Obrazek


Klocki

442. Nie jest to mała liczba. Chociaż jeśli porównać ich ilość do ceny - nie wygląda to za ciekawie. Ale w sumie to już normalne ostatnimi czasy dla wszelkich zestawów z serii innych niż Creator (o technicach nie wspominam, bo tam połowa to piny). No ale tak po kolei. Dostajemy je w czterech woreczkach - nr 1 i 2 - klocki w nich znajdujące się posłużą nam do budowy statku policyjnego, natomiast z dwóch oznaczonych nr. 3 - budujemy pojazd złoczyńców. Oprócz tego znajdziemy tam dwa elementy o nazwie: Black Hose, Flexible Ribbed with 8mm ends, 19L, które leżą luzem. Oczywiście dostajemy także arkusz z naklejkami. O tyle ciekawymi, że są kompletnie przezroczyste, a poza tym - znajdziemy tu już, na swój sposób, słynną dla naszej społeczności naklejkę tablicy rejestracyjnej z napisem: "ZUMBI".

Obrazek Obrazek


Ludziki
  • Policjant.
    Standardowy jak dla Space Police. Chociaż ma dwustronną główkę, którą bardzo lubię i bardzo mi się podoba (przód: jak dla mnie zgrywa pewnego siebie cwaniaka, tył: zero pewności siebie, mina typu: "AAAAA! TRZEBA ZWIEWAĆ!").
  • Złoczyńcy.
    Rewelacja. Tors: specyficzny, dwustronny, a i z logo octan, co mi się osobiście bardzo podoba. Do tego ciekawa, biała, dwustronna główka. Istnym majstersztykiem jak dla mnie jest to dodatkowe trzecie oko bliźniaków. Nie wspominając nic o arcyciekawym nakryciu głowy (wykonane z czegoś na styl gumy). Ciekawy jestem, czy już przypadkiem "castlowcy" nie cieszą się na jego widok? Póki co niestety, ze względu na dość zaporowe ceny, trzeba poczekać z marzeniem o posiadaniu większej ilości główek czy tych nakryć głowy.

    Obrazek Obrazek
Użyteczne części
  • Black Barb / Helmet Horn, sztuk 4
    Obrazek
  • Red Barb / Helmet Horn, sztuk 2
    Obrazek
  • Black Bionicle Wing Small, sztuk 4, element wydaje mi się być ciekawy jeśli chodzi o przyszłe zastosowania w wszystkim, co lata, jak będzie - czas pokaże,
    Obrazek
  • Black Cone 1 x 1 with Top Groove, sztuk 16
    Obrazek
  • Dark Bluish Gray Cone 1 x 1 with Top Groove, sztuk 8
    Obrazek
  • Black Flag 2 x 2 Trapezoid, sztuk 2
    Obrazek
  • Dark Bluish Gray Flag 2 x 2 Trapezoid, sztuk 4
    Obrazek
  • Black Hose, Flexible Ribbed with 8mm ends, 19L, sztuk 2
    Obrazek
  • Black Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots, sztuk 2, w końcu nie tylko w ferrari victory!
    Obrazek
  • Dark Bluish Gray Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots, sztuk 6
    Obrazek
  • Black Slope 30 1 x 1 x 2/3, sztuk 12
    Obrazek
  • Black Slope, Curved 3 x 1 No Studs, sztuk 4
    Obrazek
  • White Slope, Curved 3 x 1 No Studs, sztuk 4
    Obrazek
  • Black Wedge 4 x 3 Open with Cutout, Four Studs, sztuk 2, czarne póki co dość rzadkie
    Obrazek
  • Dark Bluish Gray Bracket 1 x 2 - 2 x 2, sztuk 9
    Obrazek
  • Dark Bluish Gray Plate, Round 2 x 2 with Rounded Bottom (Boat Stud), sztuk 7
    Obrazek
  • Dark Bluish Gray Technic, Brick 1 x 2 with Hole and Dual Liftarm Extensions, sztuk 1, zupełnie nowa część, która pojawiła się w serii Space Police
    Obrazek
  • Dark Bluish Gray Tile, Modified 1 x 1 with Clip, sztuk 20 (!)
    Obrazek
  • Metallic Gold Tile 1 x 2 with Groove, sztuk 3
    Obrazek
  • Trans-Dark Blue Cylinder Half 2 x 4 x 6 with 1 x 2 cutout, sztuk 2 (w tym kolorze póki co tylko w Space Police)
    Obrazek
  • Trans-Red Wave Rounded Large (Flame) with Marbled Trans-Yellow Pattern, sztuk 2
    Obrazek
  • White Technic, Panel Fairing #17 Large Smooth, Side A/B, każdego po 1 sztuce, nowe panele, kolor biały tylko w SP III,
    Obrazek
Części zapasowe
Nie wiem, czy to błąd na BL, czy faktycznie są dwa zapasowe czerwone rogi. Jeśli błąd – miałem szczęście, jeśli nie – to należałoby poprawić na BL. Czy ktokolwiek z posiadaczy tego zestawu mógłby się wypowiedzieć na ten temat?
Obrazek

Budowa i modele

Statek policyjny - VX Falcon
Klocki do niego znajdują się w dwóch woreczkach. W pierwszym etapie powstają, jak zawsze, ludziki oraz niemały kawałek statku - wraz z kabiną oraz skrzydłami. W kolejnym etapie montujemy silniki, które w tym modelu są REWELACYJNIE wykonane, a także dokładamy takie detale jak: kontener na więźnia, przednie skrzydła (bardzo ciekawe zastosowanie paneli technicowych). Warto zwrócić uwagę na to, jak zbudowany jest kokpit sterowniczy - mamy tu białą główkę, na niej nóżkę szkieletu, a dopiero następnie sam wolant, świetne). Jedyne, co mi się naprawdę nie podoba w tym modelu to sposób montowania Bionicle Barraki Eye - niestety lepiej nie dociskać ich do końca w halfpiny ze studem, gdyż to się kończy sporymi problemami z ich wyjęciem. Zapewne model wygląda jeszcze lepiej z naklejkami, ale jednak wolałem je sobie pozostawić do przyszłego użycia.

Czas na zdjęcia!
  • etap 1.:
    Obrazek Obrazek Obrazek
  • etap 2.:
    Obrazek Obrazek
  • gotowy model:
    Obrazek Obrazek Obrazek
Statek złoczyńców - Skull Interceptor
Statek policyjny pozostawił po sobie świetne wrażenie. W życiu bym nie przypuszczał, że drugi model będzie ... jeszcze lepszy. Ale po kolei. Do jego budowy użyjemy klocków z dwóch woreczków z numerem 3. Budowa nie stanowi żadnego problemu, instrukcja pokazuje wszystkie etapy prawidłowo, nie ma problemów z kolorami. Sama linia statku jest bardzo ciekawa (ale o niej też na sam koniec, mała ciekawostka wynaleziona przez Scrata), a ilość detali jest wręcz przytłaczająca. Ogólnie odniosłem wrażenie, że projektantom pozostawiono spore pole do popisu, bo można nawet tu odnaleźć niemałe ilości zastosowań SNOTu, oczywiście takiego, który się porządnie trzyma i dziecko w momencie zabawy nie będzie musiało co 2 minuty naprawiać statku, bo coś odpadło. Statek posiada dwa działa, którymi można strzelać do kontenerów przewożących więźniów - jak się człowiek nauczy tym bawić, to faktycznie działa! Do tego ten ogień z silników - kolejny rewelacyjny detal. Model naprawdę jest bardzo udany!

Zdjęcia:
  • etap 3.:
    Obrazek Obrazek Obrazek
  • gotowy model:
    Obrazek Obrazek Obrazek
I na sam koniec jedno wspólne zdjęcie:
Obrazek

Podsumowanie
Powrót w wielkim stylu. Tyle mam do powiedzenia. Oba modele są rewelacyjne, bawialne, a do tego naprawdę porządnie zaprojektowanie. Zestaw jest wart swojej ceny, co poniektórzy mogą marudzić na to, że drogo, że mało klocków. A co tam! Ważne, że jest to kawałek wyjątkowo udanych kosmicznych latadełek (tak, wiem, takie słowo nie istnieje, ale już kolejnego zastępstwa znaleźć nie mogę). Jak dla mnie jeden z najciekawszych zestawów tego roku - ale wciąż nie najciekawszy :)

Za
  • ciekawe elementy,
  • rewelacyjnie zaprojektowane modele,
  • wysoka bawialność,

Przeciw
  • montowanie Barraki Eye w halfpinach,
  • cena?
I na sam koniec. Małe spostrzeżenie Scrata. Czy Wy też macie wrażenie, że te dwa modele mają ze sobą bardzo dużo wspólnego?
Obrazek i Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-08-31, 23:01 przez rh, łącznie zmieniany 3 razy.

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

rh pisze:montowanie Barraki Eye w halfpinach,
O tak, potwierdzam, poświęciłem temu zagadnieniu temat na wolnej dyskusji. Fatalne połączenie. A poza tym, cóż mogę dodać, wszystko powyżej to prawda :) Super zestaw. SP III to strzał w dziesiątkę.

Awatar użytkownika
SeezSQ
Posty: 183
Rejestracja: 2008-08-15, 11:25
Lokalizacja: Jaworzno / Kraków
brickshelf: SeezSQ

 

#3 Post autor: SeezSQ »

Czarny pojazd jest świetny i te dwa klony i ich "czapeczki" !
Świetny model ! napewno go kupie...
SqqSE nie lubić Jarec! :) http://shutupwomangetonmyhorse.com/

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

rh pisze: Statek złoczyńców - Skull Interceptor
Strasznie zalatuje V8 Interceptorem z "Mad Max", którego swego czasu zbudował Zumbi. I bardzo dobrze!:D

Statek złoczyńców bije przez to na głowę statek "tych dobrych". Zestaw... Zaryzykuję twierdzenie, że to najlepszy ze SP III.
Ostatnio zmieniony 2009-09-01, 08:10 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

Re: 5973 Hyperspeed Pursuit

#5 Post autor: Misterzumbi »

rh pisze: I na sam koniec. Małe spostrzeżenie Scrata. Czy Wy też macie wrażenie, że te dwa modele mają ze sobą bardzo dużo wspólnego?
To nie jest przypadek. Bylo zamierzone i zrobione z premedytacja. TO JEST FORD FALCON bez kol. TO JEST V8 INTERCEPTOR MAXA ROKATANSKYEGO w kosmosie.
Ostatnio zmieniony 2009-09-04, 16:08 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#6 Post autor: szarikm »

Misterzumbi pisze:TO JEST FORD FALCON bez kol. TO JEST V8 INTERCEPTOR MAXA ROKATANSKYEGO w kosmosie.
Tego opisu nie znajdziemy w jakimkolwiek katalogu :)

PS.
rh pisze:Za
* ciekawe elementy,
* rewelacyjnie zaprojektowane modele,
* wysoka bawialność,
aleś posłodził :)
Ostatnio zmieniony 2009-09-04, 16:19 przez szarikm, łącznie zmieniany 2 razy.

kris kelvin

Re: 5973 Hyperspeed Pursuit

#7 Post autor: kris kelvin »

rh pisze: Nie wspominając nic o arcyciekawym nakryciu głowy (wykonane z czegoś na styl gumy). Ciekawy jestem, czy już przypadkiem "castlowcy" nie cieszą się na jego widok?
No ba ! ! !
Dziwaczna "spejsowa" linia okazuje się jednym z najlepszych dostarczycieli ludzików i hełmów castle.
Zaiste dziwne to czasy...

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#8 Post autor: glaz_pimpur »

Szczerze mówiąc trochę drogawy ten zestaw. Dużawy i drogawy. Z chęcią kupiłbym tylko
Misterzumbi pisze:FORDa FALCONa bez kol. TO JEST V8 INTERCEPTORa MAXA ROKATANSKYEGO w kosmosie
z dwoma kosmoludkami za połowę ceny. Na co mi kolejne niebieskie szkiełka i wielkie białe skrzydła?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
ost_vegeta_ssj4
Posty: 33
Rejestracja: 2009-04-05, 19:55
Lokalizacja: Ostróda
brickshelf: OST

 

#9 Post autor: ost_vegeta_ssj4 »

Dla mnie oba modele to krążowniki szos z lat 50 XX wieku osadzone w realiach Powrotu do przyszłości.

Hippotam

#10 Post autor: Hippotam »

Patrzac na sucho, to chyba najladniejszy model serii i jedyny ktory chcialbym kupic - przede wszystkim dla czarnego pojazdu ktory jest boski.
Ludki ufoków w calej tej serii mi sie bardzo nie podobaja, ale w tym zestawie jest przynajmniej ten fajny hełm...

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#11 Post autor: Scrat »

Właśnie się połapałem, że napis na naklejce "I love* Insectoids" coś znaczy... Przypomniała mi się jedna seria...

*na naklejce serce.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#12 Post autor: KUKUS »

Pozwoliłem sobie odświeżyć wątek, gdyż jest parę rzeczy, o które chciałem uzupełnić recenzję. Od sierpnia trochę się zmieniło- zwłaszcza ceny.


Już od dłuższego czasu zastanawiałem się nad kupnem jakiegoś fajnego pojazdu kosmicznego. 5973 już od dość dawna wpadł mi w oko- postanowiłem więc nie czekać i korzystając z wolnej chwili podjechałem do sklepu. Tyle tytułem wstępu...

Obrazek

Recenzja 5973 Hyperspeed Pursuit (czyli pościg przy hiper-prędkości)

DANE TECHNICZNE
Seria: Space Police III
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 442
Liczba figurek: 3
Wymiary pudełka: 53,5 cm x 27,5 cm x 7,5 cm
Waga: około 845 gramów (według BL)
Cena: 160-230 zł (allegro), S@H PL: 249,95 zł

SPIS CZĘŚCI
PEERON (jeszcze nie ma)
BRICKLINK
BRICKSET

GALERIA

Polecam też recenzję na YT użytkownika killcam1301. Warto sobie również zobaczyć filmik SP.

...no to lećmy z tym koksem...

PUDŁO

Pudło jest naprawdę spore- zobaczcie sobie zdjęcie, jak porównuję wymiary pudełka do wymiarów minifiga. Wykonane z jak zawsze porządnej tektury. Aby otworzyć pudełko, należałoby czymś ostrym przeciąć plastry. Od siebie dodam, że zawartość fajnie brzęczała w środku :)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

... po otworzeniu pudełka trochę się zdziwiłem, że tu tak puściutko- spodziewałem się więcej. Ale to było tylko pierwsze wrażenie kierowane ludzkimi zmysłami- które jak pewnie wiecie bywają zawodne. Tak też było tym razem - całe szczęście :) !

ZAWARTOŚĆ

...czyli esencja zestawu :) Miałem małe problemy, żeby zmieścić całą zawartość pudełka na brulionie, ale jakoś się udało. O instrukcji będzie parę linijek niżej.

Obrazek Obrazek

... Zawartość to 4 woreczki (ponumerowane jak zawsze od 1-3, żeby można było szybciej model złożyć), 2 czarne rurki włożone luzem, naklejki (bardzo dobrej jakości, takimi dodatkami jak ślady po pociskach- zresztą sami zobaczcie! ).

INSTRUKCJA

... do zestawu otrzymujemy 2 instrukcje- pierwsza do policyjnego pojazdu, 2-ga do interceptora alienów. Miałem małe problemy z odpowiednim ułożeniem i sfotografowaniem instrukcji- musicie mi wybaczyć :) !

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

... standardem stało się umieszczanie porad, jak należy układać z klocków- najlepiej na stole, nie mieszając woreczków (żeby łatwiej było zbudować model). Od siebie dodam, że 400 klocków z hakiem to nie jest mało i bardzo na ponumerowaniu skorzystałem. 1 instrukcja kończy się reklamą Lego Club, zaś druga pod koniec pokazuje, jak działa zestaw, ilu złoczyńców występuje w serii space police, no i jakie elementy wchodzą w skład zestawu...

LUDZIKI

... ludziki mają nadruki obustronne zarówno na torsach, jak i na główkach. O policjancie nie będę pisać zbyt wiele- występuje on w paru innych zestawach tej serii. Główka wyraża raz pewność siebie, innym razem strach. Podsumowując- całkiem przyjemny design.

Skupmy się teraz na kosmitach (The Skull Twins, czyli Bliźniacy Czaszki), należących do The BlackHole Gang (Gangu Czarnej Dziury). Na torsach możemy zauważyć nieco rozmazany nadruk Octan- ciekawy dodatek :) Nóżki są identyczne, jak u Snake'a (ten żółty kosmita z okiem w brzuchu). Główki są dość interesujące- po jednej stronie mamy wersję kosmitów z parą oczu, a po drugiej- już z trojgiem. Obie główki są identyczne, dlatego nie robiłem im więcej zdjęć. Ciekawym dodatkiem są hełmy obcych- wykonano je z gumowego tworzywa.

Obrazek Obrazek Obrazek

MODELE
  • Superszybki VX-Falcon kosmicznej policji

    ... teraz chwilę uwagi poświęcimy na pojeździe policjantów. Jak już wspomniałem, pierwsza instrukcja pozwala nam zbudować ten pojazd. W pierwszej części otrzymujemy bazę pojazdu (z woreczka numer 1):

    Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

    ...a oto i pojazd już złożony (po wykorzystaniu klocków z 2 woreczka), ale jeszcze bez naklejek:

    Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

    ... jak przystało na prawdziwych stróżów prawa, VX-Falcon wyposażono po obu stronach w działka laserowe. Opływowa linia i superszybkie silniki pozwalają osiągać prędkości relatywistyczne (zbliżone zapewne do prędkości światła- w końcu mamy do czynienia z pościgiem z hiper-prędkością; zwróćcie uwagę na szczegółowe wykonanie silników! ). Wielką zaletą statku jest dopieszczony kokpit pilota (ma to też drugą stronę medalu- ciężko włożyć ludzika tak, aby czegoś nie uszkodzić, a jak go się już włoży to trzeba uważać, żeby główka nie blokowała zamknięcia szyby). Małe spostrzeżenie- o ile na górze pojazd jest bogaty w detale, o tyle z dołu już nie specjalnie (wybaczcie, nie robiłem zdjęć).


    ...po skonstruowaniu Falcona pozostanie kilka przydatnych elementów:

    Obrazek

    A teraz kilka słów o kapsule, w której trzymany jest więzień.

    Obrazek Obrazek Obrazek

    ... kapsułę można łatwo zarówno odczepiać, jak i przyczepiać do pojazdu. Kiedy pocisk trafi na okrągłą tarczę, zamek kapsuły się dezaktywuje i więzień może łatwo uciec. Warto również wspomnieć, iż szyby, z których wykonano kapsułę, nieco różnią się od wcześniejszej wersji (te starsze wystąpiły np. w serii exploriens z '96)- jest wyższa (tak o jeden brick) i ma nieco inne zakończenie. Zresztą sami porównajcie:

    ObrazekObrazek
    (oczywiście w zestawie te cylindry mają przeźroczysto-granatowy kolor.)

    ... a teraz zdjęcia pojazdu z naklejkami:

    Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

    ...starałem się w miarę równo naklejać, ale wiadomo jak to jest z człowiekiem podekscytowanym ;) Jak już wcześniej wspominałem naklejki są bardzo szczegółowe, ale przyznam się, że trochę mi czasu zeszło na naklejaniu...
  • Skull Interceptor obcych

    ... druga instrukcja stanowi klucz do zbudowania interceptora alienów. Według wielu osób jest to jeden z najlepszych pojazdów serii (mi też się bardzo podoba :) ).

    Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

    ... pojazd bliźniaków Czaszki wyposażony jest w 2 turbo (a raczej hiper) dopalacze. Jednym z elementów, na który należy zwrócić uwagę jest wylatujący ogień. Interceptor jest dopieszczony, pełno tu rozmaitych detali... ale na pięknym wyglądzie wcale się nie kończy. Moim zdaniem jest nawet bawialniejszy od pojazdu policyjnego (łatwiej dostać się do kokpitu, działka ze strzelającymi pociskami umieszczone po bokach dostarczają mnóstwa frajdy). W bagażniku pojazdu znajduje się skrzynia wypełniona sztabkami złota (złote tilesy 1x2). Dół jest dużo bardziej dopracowany, niż w pojeździe policyjnym.

    oklejony model:

    Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

    ... po prostu cud, miód i orzeszki :) Te ślady po pociskach, pęknięcia szyby...

    części, które pozostały po zbudowaniu interceptora (woreczki numer 3):

    Obrazek
Wszystkie pozostałe elementy:

Obrazek

... jak widać sporo tego stuffu. Są i kły (czerwonych pozostało aż 2 sztuki, podczas gdy w modelu używana jest raptem pojedyncza!) i serki- aż prosi się, żeby to jakoś wykorzystać :)

CIEKAWE ELEMENTY

...tą część pozwolę sobie pominąć, rh bardzo szczegółowo opisał ten fragment

PODSUMOWANIE

...uff! trochę się namordowałem nad tą recką, ale było warto :) Jak pewnie sami zauważyliście, już sam spis elementów przemawia za kupnem tego zestawu. Do tego dopracowane i dopieszczone pojazdy. W skrócie- wielki i udany powrót space police, oby było więcej takich przyjemnych niespodzianek :)

OCENA
  • ZA:
    - dopracowane, szczegółowe i w pełni bawialne modele
    - dużo ciekawych klocków
    - naklejki
    - figurki obcych i policjanta
  • PRZECIW::
    - problem z wsadzeniem policjanta do swojego pojazdu
    - naklejanie zajmuje dużo czasu
    - brak modeli alternatywnych, ale jest to wada tak "na siłę"
    - cena??
EDIT

Przepraszam za błędy, długo wczoraj pracowałem nad tą recenzją, a i tak złośliwe błędy się wkradły :P
Ostatnio zmieniony 2014-03-23, 16:49 przez KUKUS, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#13 Post autor: Mr.Z »

KUKUS pisze:obklejony model
OKLEJONY też ładnie
rh pisze:wzornictwo (design, jak ktoś ma lepszy pomysł, jak to nazwać, proszę o radę
proponuję STYLISTYKA. ewentualnie STYL
rh pisze:latadełek
Latadło, latadełko. Podoba mnie się. To nie błąd, tylko udana zabawa słowem. Taki leksykalny MOC :-)
Ostatnio zmieniony 2010-02-16, 16:59 przez Mr.Z, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#14 Post autor: rh »

Mr.Z pisze:rh napisał/a:
wzornictwo (design, jak ktoś ma lepszy pomysł, jak to nazwać, proszę o radę

proponuję STYLISTYKA. ewentualnie STYL
stylistyka
1. «dział literaturoznawstwa i językoznawstwa zajmujący się opisem i analizą stylów językowych»
2. «styl charakterystyczny dla twórcy lub dzieła»
za: sjp.pwn.pl

Chyba jednak nie pasuje ...


Dzięki za drugą recenzję :) widać już że Longer szalał :D piękne to naprawdę :)

ODPOWIEDZ