[MOC] Skycrane

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

[MOC] Skycrane

#1 Post autor: Atros »

Skycrane

Obrazek

Model ten zbudowałem na konkurs Lego Technic Challenge. Trzeba było zbudować coś "latającego" co ma jakieś funkcje. No i tak przyszedł mi do głowy dźwig latający. Luźno wzorowałem się na helikopterze Sikorsky S-64.

Ma dwie funkcje napędzane mediumem (przełączane są przekładnią na driving ringu): napęd śmigieł i napęd wyciągarki. Wyciągarka ma zapadkę, która zapobiega rozwijaniu się liny gdy wybrana jest funkcja napędzania śmigieł. Przednie koło jest skręcane, przyjemnie się nim manewruje. Generalnie jest całkiem bawialny i wytrzymały.
Starałem się go wykonać w "legowym" stylu, tzn nie dawać niepotrzebnych części i upiększaczy, z w miarę małej ilości klocków.

Osobiście jestem zadowolony z tego modelu, a szczególnie z kolorystyki. Ostatnio karoserie buduję na żółto bo tego koloru mam najwięcej, a tu udało się inaczej.

Cieszyłbym się bardzo jakby wybrali mój helikopter do finałowej 10. Na jeden z finałowych dziesięciu mocy będzie można głosować od środy na stronie technic.lego.com.

Galeria BS

[youtube]http://youtube.com/watch?v=FV7Ge9zDJD8[/youtube]
Ostatnio zmieniony 2010-02-15, 16:08 przez Atros, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Mr.Z »

Ha! Pierwszy!
Fajny MOCyk, taki niewymuszony. Mimo że bez ozdobników, od razu widać jaki to model.
Szkoda tylko że funkcje są alternatywne. Jak uruchomi wyciągarkę, to musi spaśc na ziemię :-D

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#3 Post autor: Żbik »

Atr pisze:Luźno wzorowałem się na helikopterze Sikorsky S-64.
Się oglądało X-machines, co? ;)
Model mocno ażurowy, ale i mimo tego od razu rozpoznawalny.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#4 Post autor: M_longer »

Chyba AFOLe zostali olani w tym konkursie...
http://technic.lego.com/en-us/competition/voting.aspx

No cóż, Lego jest (głównie) dla dzieci, ale po co było reklamować ten konkurs na TechnicBricks?

Mrutek

#5 Post autor: Mrutek »

Nieźle uchwycone podobieństwo. Na miniaturce jak z system. Prawie się nabrałem. Nawet strawiłem brak elektryki. Po zastanowieniu uznaję pomysł z napędem za całkiem niezły.

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#6 Post autor: Atros »

to prawda, AFOLE zostali olani ciepłym moczem. Na BS widziałem bardziej wypasione konstrukcje od mojej a też nie dostały się do finału.

Na przyszłe edycje konkursu najlepiej odmłodzieć i zrobić brzydkie foty :P

ale przynajmniej dostarczyli pomysł na MOC

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#7 Post autor: M_longer »

Atr pisze:to prawda, AFOLE zostali olani ciepłym moczem. Na BS widziałem bardziej wypasione konstrukcje od mojej a też nie dostały się do finału.
Nie do końca, ale wg mnie objęcie AFOLi tymi samymi wymogami co dzieci (JEDNO zdjęcie i NIC więcej) jest głupie:
http://technicbricks.blogspot.com/2010/ ... -mail.html

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#8 Post autor: Atros »

Longer, znów muszę przyznać Ci rację (czy ty się kiedyś mylisz?). W sumie Lego postąpiło rozsądnie, bo nie zniechęca dorosłych do nadsyłania prac, choć mogliby co miesiąc zrobić podział na TFOLi i AFOLi a nie tylko na koniec.

Aha, no wśród innych mocy AFOLi jednak "zauważyli" również mój helikopter :D

http://technic.lego.com/en-GB/designers/blog/default.aspx?date=17/02/2010%2000:02:00

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#9 Post autor: M_longer »

Atr pisze:czy ty się kiedyś mylisz?
Mój szef stwierdził że źle wybrałem pracę, ale to szczegół ;)

A co do konkursu: będzie sajgon... Tutaj pole do popisu mają ludzie potrafiący budować na liftarmach, bo modele maja być robione z części technicowych. Na przykład gdyby zadaniem było zrobienie jakiejś ładowarki, to mój L580, mimo realistycznego wyglądu odpadłby na wstępie. Ech :(

Swoją drogą, nie widzę nigdzie w regulaminie punktu "nie można zgłaszać modeli wcześniej opublikowanych " :D

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#10 Post autor: Sariel »

M_longer pisze:Tutaj pole do popisu mają ludzie potrafiący budować na liftarmach, bo modele maja być robione z części technicowych.
To módlcie się żeby do konkursu nie wszedł Nico, bo obawiam się że wtedy będzie pozamiatane :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#11 Post autor: M_longer »

Sariel pisze:To módlcie się żeby do konkursu nie wszedł Nico, bo obawiam się że wtedy będzie pozamiatane :)
Już wszedł :D
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=420957

ODPOWIEDZ