[MOC] Kamienica, nawet dwie!

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

[MOC] Kamienica, nawet dwie!

#1 Post autor: Ither »

Popełniłem kamienicę. Swoją pierwszą. Mi się podoba bardzo, ale to może dlatego, że to moim zdaniem całkiem udane wejście w kamieniczkowanie. Nie mniej jestem otwarty na krytykę. Na pochwały ewentualne też jestem otwarty. Kamienica nie posiada wnętrza, tylna ściana jest szara, a boczna ściana kamienicy beżowej nie nadaje się do pokazania, muszę uzupełnić nieco zapasy dkred.

Zdjęcia! (pierwsze dość słabe, reszta dobra)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

koniec imprezy,
dziękuję, dobranoc.
Tomek
Ostatnio zmieniony 2010-02-20, 12:50 przez Ither, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#2 Post autor: TruckeR »

Kształt i ozdóbki fajne, ale nie sądzisz, że to jest takie trochę... zbyt pstrokate? (No i chyba jednak ciut za dużo tych ozdób).
Ostatnio zmieniony 2010-02-20, 12:58 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#3 Post autor: Ither »

Ta po lewej istotnie jest bardzo pstrokata. Współlokatorzy nazwali ją Cukierkiem Efekt zamierzony chciałem żeby było fikuśnie. Tę kamienicę budowałem nie do końca w takim stanie w jakim zwykło się np. chodzić do pracy. Raczej by Cię zwolnili dyscyplinarnie wtedy.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#4 Post autor: TruckeR »

Ither pisze:Ta po lewej istotnie jest bardzo pstrokata. Współlokatorzy nazwali ją Cukierkiem Efekt zamierzony chciałem żeby było fikuśnie.
Ok, wierzę. Więc przyjmijmy: lewa kamienica zbyt pstrokata, prawa ma za dużo pierdółek. Możesz miedzy nie wstawić jakąś szaroburą ruderę i będzie jeszcze fajniej ;>
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#5 Post autor: Ither »

Wtedy będzie niejednolicie kompozycyjnie :D
W sumie starałem się, żeby dkred-tan nie miała za dużo pierdółek, widać starałem się za mało. :(

Awatar użytkownika
Pietruch
Posty: 1379
Rejestracja: 2004-12-25, 17:06
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Pietruch-15

 

#6 Post autor: Pietruch »

Widzę że lubisz się wyróżniać z tłumu, jeżeli takie było zamierzenie, to udało Ci się to osiągnąć w 101%. ;) Co broń Boże nie oznacza że popełniłeś słabą kamienicę, wręcz przeciwnie - jest super. Zaryzykuję nawet stwierdzenie że jest lepsza od standardowych kamienic zazwyczaj budowanych w góra 2 kolorach.
Pozdrawiam,
Maciej

Hippotam

#7 Post autor: Hippotam »

Niestety, dopadł Cię efekt jajecznicy (albo efekt pawia, do wyboru)

Problem polega na tym, że czasem to co w realu wygląda dobrze, na zdjęciu zupełnie przepada. Szczególnie jest to istotne przy większych modelach. W realu - oko ludzkie nie jest w stanie objąć całości - prześlizguje się po detalach, z których każdy jest fajny.
Ale na zdjęciu widać je wszystkie na raz - jednocześnie. I robi się jajecznica.

Wyjaśnił mi to niedawno Jerac (dzięki!) jak poprosiłem o ocenę mojej pracy. W rezultacie - wymieniam kilkaset szarych kafli na brązowe...
Ostatnio zmieniony 2010-02-20, 13:43 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

bartemo

#8 Post autor: bartemo »

Pasowałyby do nich stworki z Fabulandu :D

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#9 Post autor: misiek »

Hippotam pisze:Problem polega na tym, że czasem to co w realu wygląda dobrze, na zdjęciu zupełnie przepada. Szczególnie jest to istotne przy większych modelach. W realu - oko ludzkie nie jest w stanie objąć całości - prześlizguje się po detalach, z których każdy jest fajny.
Ale na zdjęciu widać je wszystkie na raz - jednocześnie. I robi się jajecznica.
Potwierdzam z własnego doświadczenia. Specerując gdańską starówką, szukam pomysłów na kamienice, ale chcąc odwzorować podobnie szczegóły dekoracji, z klockow wygląda to nieciekawie ;/
Lepiej ograniczyć się do 3 kolorów+dach.

ale jak na debiut to całkiem ciekawe :)
Ostatnio zmieniony 2010-02-20, 14:01 przez misiek, łącznie zmieniany 1 raz.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

Ither pisze:chciałem żeby było fikuśnie
To najlepsze sowo na określenie tych kamienic.
Więcej wcale nie znaczy lepiej. Za dużo tu detali i jest przez to pstrokato. No i jeszcze czerwony z białym wymieszane bez jakiejś myśli przewodniej. Czerwony z białym występują razem w kamienicach, ale przeważnie jest to na zasadzie, że ściana jest czerwona, a narożniki i elementy wokół okien są białe, albo na odwrót.
No i tak wąska kamienica lepiej by wyglądała, gdyby była dwu, a nie trzyrzędowa. Czyli drzwi byłyby z boku, a nie na środku. Wtedy byłoby trochę miejsca na pokazanie pustych ścian.

Awatar użytkownika
martinbb
Posty: 673
Rejestracja: 2007-03-10, 14:20
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: martinbb

 

#11 Post autor: martinbb »

Łojezu! Projektant musiał być pijany jak to tworzył ;) Malarze zresztą też nie wylewali za kołnierz w czasie pracy ;)
Inspired by NavySEALs

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#12 Post autor: Emilus »

Ither pisze:ta, bo w TT to Wy te swoje skrzydła to na wszystkie strony rozwijacie!

banda niszczycieli klocków.... :[[[[
Mógłbym napisać np. Twoje kamienice wyglądają jak by stado gołębi się nad nimi...

Ale po co pisać w dziale, który mnie specjalnie nie interesuje? Przecież każdy może robić ze swoimi klockami to, co mu się podoba. Prawda?

A Ty z której jesteś bandy?
Ostatnio zmieniony 2010-02-21, 10:00 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#13 Post autor: kris kelvin »

A bo jeden z drugim myśli że tak łatwo zostać kamienicznikiem. Postawić ścianę, okna, drzwi, dach...
Ho ho ho panie dobrym kamienicznikiem trza się urodzić, bo inaczej to bryndza panie, bryndza...

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#14 Post autor: Flymbex »

Panowie toż to "czysty" Gaudi w minifigowej skali! Tak mi się kojarzą.
Może i jest pstrokato i troszkę zbyt chaotycznie (tak jak ktoś pisał wyżej w realu to może wcale nie kłuć tak mocno po oczach), natomiast na pewno jest ciekawie i czuć duży potencjał.
P.S. Wzorowałeś się na jakiś konkretnych domkach Ither?
Ostatnio zmieniony 2010-02-21, 10:54 przez Flymbex, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#15 Post autor: rh »

Flymbex pisze:Panowie toż to "czysty" Gaudi w minifigowej skali!
Właściwie rzecz biorąc to w pierwszej chwili miałem podobne skojarzenie ;) spacerując po Barcelonie też się co krok natrafia na takie pstrokate dziwactwa, które po latach zostały uznane za wybitne okazy. Więc i może z czasem ta Twoja pstrokacizna będzie dziełem? ;)

A na serio ... może jestem dziwny, ale mi się to podoba. Totalnie złamanie wszelkich zasad, coś chorego, dzika wizja pijanego Architekta (Ithera). Czemu nie? ;)

ODPOWIEDZ