6267 Lagoon Lock-up

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Starwarrior
Posty: 56
Rejestracja: 2010-03-11, 20:37
Lokalizacja: Zielonka

6267 Lagoon Lock-up

#1 Post autor: Starwarrior »

Obrazek
6267 Lagoon Lock-up

Ciężko opisywać klasykę. To moja pierwsza recenzja. Proszę o wyrozumiałość

Jeden z zestawów pierwszej serii Pirates. Zestaw kupiony na Allegro wraz z dwoma innymi małymi zestawami. Za wszystko razem zapłaciłem około 140 zł. Do wymiany poszło 5 kloców, które okazały się być 2 zżółkłe i 3 nie ze stajni LEGO. Całość była strasznie zakurzone więc poszła się kąpać. ;) Jest to zestaw z ostatniego roku pierwszej serii piratów i żołnierzy w niebieskich mundurach.

Seria: Pirates
Rok produkcji: 1991
Liczba klocków: 187
Liczba figurek: 5
Spis części:

http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=6267-1
http://www.peeron.com/inv/sets/6267-1
http://www.brickset.com/detail/?Set=6267-1
http://guide.lugnet.com/set/6267


Cena: MSRP: $29.00, Polskie sklepy: - PLN, Allegro: ok. 120 PLN, Nowy na BL około $190

Opakowanie
Opakowania nie było, poniższe zdjęcie zrobione przez harro1 na BL.
Obrazek

Wygląda na solidne i w starym dobrym stylu. Z tyłu zapewne są zdjęcia modeli alternatywnych, które są również na ostatniej stronie instrukcji.

Instrukcja
Instrukcja to 12 stronicowa książka o wymiarach 29.5 cm x 21 cm. Bardzo lubię stare instrukcje nie mają tej dużej ilości stron ze zbędnymi reklamami czy komiksami. Nie ma też żadnych informacji o dywanach czy innych rzeczach.

Na okładce pokazane jest dokładne zdjęcie całego zestawu
Obrazek

Na drugiej stronie pokazane jest jak złożyć figurki i żaglówkę, a od trzeciej strony zaczyna się budowa właściwego modelu.
Obrazek

Budowa przebiega przez wszystkie strony. Przykład
Obrazek

Tutaj modele alternatywne.
Obrazek

Klocki

Nie wiem ile było woreczków.

Klocków nie jest jakoś dużo. Tylko 187.

Z ciekawych elementów mamy tutaj armatę, papugę, 3 szable, 3 karabiny, 1 pistolet, 2 kielichy i żagiel (występuje też w Imperial Trading Post). Mój został wyprasowany bo strasznie się zwijał.
Obrazek

Modele

W zestawie znajduje się 5 figurek: Oficer, 2 żołnierzy, Kapitan Roger i pirat. Na uwagę zasługuje informacja, że ten pirat nie posiada standardowej główki pirata (z zarostem i wąsami) tylko zwykłą taką jak u żołnierzy. Stare zestawy mają jeszcze jedną zaletę, posiadają one w miarę dużo figurek. Teraz za taką ceną dostaniesz max 3.

Zdjęcia z przodu
Obrazek

Zdjęcia z tyłu
Obrazek

Zestaw

Palma

Obrazek

Żaglówka

Obrazek

Główny model buduje się w miarę szybko, instrukcja jest przejrzysta

Po 2 krokach
Obrazek

Po 4 krokach
Obrazek

Po 6 krokach
Obrazek

Po 8 krokach
Obrazek

Po 10 krokach
Obrazek

Po 12 krokach
Obrazek

Po 14 krokach
Obrazek



Podsumowanie
...

Za
  • Duża liczba figurek
  • Ciekawa żaglówka

Przeciw
  • Brak jakiejkolwiek drabiny na górę
  • Tylko jeden pistolet


W mojej ocenie 10/10. Jest to jeden z klasyków, prawie początek serii. Widać, że myślano trochę więcej nad tym jak model wygląda, a nie wciskano mało i drogo. Ja zakupiłem bo zaczynam kolekcjonować całość piratów, więc był to jeden z obowiązkowych zestawów.

Starwarrior
Ostatnio zmieniony 2010-10-26, 21:33 przez Starwarrior, łącznie zmieniany 8 razy.
Szukam pracy w biurze!!!! Reklama/PR/Sprzedaż i inne w Warszawie

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#2 Post autor: Miszel »

Jeden z ładniejszych zestawów Pirackich - obowiązek każdego kolekcjonera serii. Jednak za swój urok się trochę ceni choć można upolować go dużo taniej niż 120zł. Ja poszukiwałem swojego egzemplarza chyba około dwóch lat - żeby był w porządnym stanie, kompletny i przynajmniej z instrukcją no i w przyzwoitej cenie. Nie pamiętam już dokładnie ale zapłaciłem coś 60-80zł No ale jak pisałem trzeba się takiego naszukać. I właśnie jak pisał autor na uwagę zasługuje przede wszystkim pirat ze zwykła standardową główką. To jedyny zestaw z serii w którym taka sytuacja miała miejsce. Pewnie ma udawać jakiegoś młokosa bez zarostu. Tylko czemu sam kapitan Roger fatyguje się by takiego żółtodzioba uwolnić? :)
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#3 Post autor: Piterko »

Mi się udało zdobyć podobny do tego Imperial Prison w dobrej jakości zdobyć. Tylko, że tam nie ma żagla, masztu, drzwiczek i palmy :D
Zestaw ten jest w zasadzie kompendium tego czego potrzebuje każdy piracki fan - łódka z łopoczącym na wietrze żaglem, piracki majtek, kapitan, garstka żołnierzy i masa zabawy. Recenzja natomiast jest przejrzysta, piękne zdjęcia, dobry balans pomiędzy grafikami a słowem pisanym także przyłączam się do tej dziesiątki za zestaw.

A mi dzisiaj uciekła okazja kupienia wyspiarzy z pudełkiem :( zapomniałem.

A i dobrze z ceną trafiłeś - obecnie jakiś świr sprzedaje go za 150 na allegro. Brać czy nie brać, brać czy nie brać...
Ostatnio zmieniony 2010-03-19, 23:15 przez Piterko, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
biniu
Posty: 45
Rejestracja: 2010-01-29, 03:40
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: biniu

 

#4 Post autor: biniu »

Ahh, obudziłeś we mnie piękne wspomnienia i oburzenie - wydawało mi się że to pudełko było żółte, no właśnie wydawało się, bo widziałem je ostatnio 14 lat temu:) Chociaż nie gustuje w piratach to przyznam że ten zestaw jest przepiękny, musze go odrestaurować;P

Co do recenzji, szkoda że nie powiedziałeś coś więcej o modelach alternatywnych:) ale to tylko takie moje skrzywienie, zresztą wiem ile trzeba włożyć pracy i czasu w taką recenzję, więc szacunek:)
Ubi concordia ibi victoria

Awatar użytkownika
Starwarrior
Posty: 56
Rejestracja: 2010-03-11, 20:37
Lokalizacja: Zielonka

#5 Post autor: Starwarrior »

Ja kupiłem dokładnie ten

http://www.allegro.pl/item945349156_3_z ... legro.html

Aukcja jeszcze jest widoczna. Chyba ceną optymalną jest około 130 zł. Na ebayu można za tyle z Niemiec z przesyłką kupić. Jeśli nie chcesz się w to bawić i 30 zł to nie jest dużo dla Ciebie to możesz na Allegro kupić.

Jakich wyspiarzy, pokaż link.
Szukam pracy w biurze!!!! Reklama/PR/Sprzedaż i inne w Warszawie

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#6 Post autor: Miszel »

Pudełko na pewno było żółte. To musi być zdjęcie pudła z jakiejś późniejszej reedycji, bo na pudle jest logo LEGO System. Zestaw jest z czasów, gdy na pudłach pisali LEGO LEGOLAND. Spotkałem się z czymś podobnym w przypadku zestawu 6352 z City dostałem takowy (a dokładniej sam go sobie w sklepie wybrałem) na gwiazdkę w późnym dzieciństwie. Również miał i nadal ma :) niebieski karton LEGO System. Po latach spotkało mnie duże zdumienie jak zobaczyłem gdzieś na necie zdjęcie takiego kartonu w wersji LEGO LEGOLAND. Zacząłem przeglądać stare katalogi i okazało się że zestaw został wypuszczony parę lat wcześniej niż się tego spodziewałem po moim egzemplarzu. Tylko do sprzedaży w Polsce trafił chyba później.
Ostatnio zmieniony 2010-03-19, 23:31 przez Miszel, łącznie zmieniany 2 razy.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
biniu
Posty: 45
Rejestracja: 2010-01-29, 03:40
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: biniu

 

#7 Post autor: biniu »

Możliwe;) ale napis Legoland zniknął chyba właśnie w 1991 roku (chociaż głowy nie daje, bo moje jedyne żółte pudło jest z 1990 roku, ale o tym jutro). Tak czy inaczej dzięki za wspomnienia:)
Ubi concordia ibi victoria

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#8 Post autor: Piterko »

Co do żółtego pudła... mam Regenade Raft i ma napis legoland zaś prison już nie. Prison wyszedł w 91' więc macie rację. Potem nadeszła era fioletowych pudełeczek i tak dalej... W ogóle sporo zestawów "z przełomu" ma kilka edycji pudełkowych.
A i jak u ciebie wygląda sprawa z główkami - są puste na górze czy jeszcze "pełno-łyse"? :)

Awatar użytkownika
Starwarrior
Posty: 56
Rejestracja: 2010-03-11, 20:37
Lokalizacja: Zielonka

#9 Post autor: Starwarrior »

Są puste
Szukam pracy w biurze!!!! Reklama/PR/Sprzedaż i inne w Warszawie

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#10 Post autor: nori »

Starwarrior pisze:Ciężko opisywać klasykę, ale trudno trzeba to zrobić.
Eee, o co Ci chodzi?
Starwarrior pisze:Opakowania nie było, jedyne jakie dodam to zdjęcia z BL
Jeżeli linkujesz nie swoje zdjęcie - podaj autora i galerię z jakiej ono pochodzi!
Starwarrior pisze:zaczynam kolekcjonować całość piratów
Gratuluje i życzę powodzenia, zdobycie wszystkich zestawów to, w dzisiejszych czasach, naprawdę wielka sztuka (o ile jeszcze bierze się pod uwagę cenę...), szczególnie że niektóre zestawy były dostępne tylko np.: na rynku amerykańskim. Skompletowanie całości zajęło mi dobrych parę lat, a niektórych dziwolągów (breloczków, przypinek itp) do dzisiaj nie mogę upolować...

Bardzo fajnie że recenzujesz wspomniana klasykę, jednak przed opublikowaniem recenzji daj ją komuś do przeczytania, masz sporo błędów które rzutują na jej czytelność. Parę minut więcej na dopracowanie i byłoby idealnie.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

jurekn
Posty: 22
Rejestracja: 2010-01-05, 23:40
Lokalizacja: zachodniopomorskie

#11 Post autor: jurekn »

To jeden z dwóch moich ulubionych zestawików z serii. Ma wszystko co powinien mieć taki zestaw. Jeśli chodzi o plany Starwarrior: da się zebrać całość, chociaż najtrudniej o niektóre zestawy Islanders. Całą resztę zdobyłem na polskim allegro.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#12 Post autor: Miszel »

Na allegro udało ci się zdobyć takie zestawy jak: 6281, 6249, 6250 i kilka innych unikatów niedostępnych nigdy w Polsce? Jakoś mi się wierzyć nie chce, ale może faktycznie Ci się udało. Ja chyba z 5 lat przeglądam allegro prawie codziennie i tych zestawów jeszcze na allegro nie spotkałem lub ewentualnie pojawiały się niekompletne, albo same klocki bez instrukcji i pudełek.
Ostatnio zmieniony 2010-03-22, 23:18 przez Miszel, łącznie zmieniany 2 razy.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Starwarrior
Posty: 56
Rejestracja: 2010-03-11, 20:37
Lokalizacja: Zielonka

#13 Post autor: Starwarrior »

Spoko, spoko, mam dostęp do ebay też.
Szukam pracy w biurze!!!! Reklama/PR/Sprzedaż i inne w Warszawie

jurekn
Posty: 22
Rejestracja: 2010-01-05, 23:40
Lokalizacja: zachodniopomorskie

#14 Post autor: jurekn »

Sporo zestawów miałem od wielu lat, nie kupowałem ich na allegro. Kupowane były kilkanaście lat temu zagranicą. Całą resztę kupiłem na allegro. Wyjątkiem jest 6249, który skompletowałem na części.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#15 Post autor: Miszel »

jurekn pisze:Sporo zestawów miałem od wielu lat, nie kupowałem ich na allegro. Kupowane były kilkanaście lat temu zagranicą. Całą resztę kupiłem na allegro. Wyjątkiem jest 6249, który skompletowałem na części.
To tylko pogratulować kolekcji. Ja chyba będę musiał się rozejrzeć na jakichś zagranicznych stronach, czy eBay'u żeby co niektóre perełki znaleźć. Bo w ich przypadku na allegro za bardzo nie ma co liczyć.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

ODPOWIEDZ