Tydirium, wahadłowiec klasy Lambda

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#76 Post autor: dmac »

Maciej Drwięga pisze:
Gratuluję !!
Dziękuję :)
Mogłoby toto wylecieć z tego działu, ale nie chciałem mnożyć wątków na w sumie ten sam temat... Jak będzie skończony, to się zastanowimy, ok? Bo póki niedokończony, to i wirtualny... :)

A wymiary tego, co widać na zdjęciach, nie licząc czerwonych podpórek, są następujące:
wysokość: 40 cm, długość: 47 cm. Wysokość oczywiście baaardzo się zmieni, kiedy dojdzie brzuch i dolne skrzydła :)

Edit:
A co to jest Twoim zdaniem "oryginalny Tydirium", SWM? Bo jeśli chodzi Ci o model Lego, to mój syn ma, ale moim zdaniem nie ma się czym zachwycać. Może zrobię zdjęcie porównawcze, kiedy skończę :) A jeśli chodzi ci o model znacznie bliższy oryginału, to też mam, firmy Ertl/MPC, ale nie sklejony i nie używałem go jako wzoru. Wspomagałem się wyłącznie zdjęciami.
Jeśli chodzi o rękojeści mieczy, to są to lufy podwójnego działka blasterowego. Działka z przodu nie będą aż takie piękne, bo mają znacznie dłuższe lufy i będą wykonane z innych, nie chromowanych elementów.
Ostatnio zmieniony 2006-03-17, 14:42 przez dmac, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#77 Post autor: Ciamek »

Coraz piękniej... : o)

A ja mam pytanie - czy po ukończeniu modelu umieścisz go w jakimś zacienionym, jednocześnie honorowym miejscu? Taka ilość pięknych białych klocków - nie ma obaw, że się odbarwią? A może przesadzam?
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
MrGorgo
Zasłużony
Posty: 29
Rejestracja: 2004-05-23, 09:28
Lokalizacja: Jelenia Góra
brickshelf: MrGorgo
Kontakt:

 

#78 Post autor: MrGorgo »

Dobra uwaga bo ja osobiście proponuje piwnicę bez okien ;-), już tak robię ;-).
„Tell me, and I forget, Teach, and I may remember, Involve me, and I learn”
B Franklin

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#79 Post autor: shaggie »

MrGorgo pisze:Dobra uwaga bo ja osobiście proponuje piwnicę bez okien ;-), już tak robię ;-).
Ja z kolei proponuję gablotę z pleksi z filtrem UV. Działa w przypadku modeli kolejowych, jednak minusem jest wysoka cena.
shaggie.

Awatar użytkownika
MrGorgo
Zasłużony
Posty: 29
Rejestracja: 2004-05-23, 09:28
Lokalizacja: Jelenia Góra
brickshelf: MrGorgo
Kontakt:

 

#80 Post autor: MrGorgo »

A ludkom okulary UV ;-), i krem z filtrem ;-) (sory za OT ale nie mogłem się powstrzymać), Co do wypowiedzi shgg to myślę ze jest to dobre rozwiązanie na małe modele, ale co jeżeli większość modeli masz technik i raczej są one dużej wielkości ?? ;-).
Ostatnio zmieniony 2006-03-17, 23:21 przez MrGorgo, łącznie zmieniany 2 razy.
„Tell me, and I forget, Teach, and I may remember, Involve me, and I learn”
B Franklin

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#81 Post autor: shaggie »

MrGorgo pisze:Co do wypowiedzi shgg to myślę ze jest to dobre rozwiązanie na małe modele, ale co jeżeli większość modeli masz technik i raczej są one dużej wielkości ?? ;-).
Wtedy, jak wspomniałem, pojawia się problem ceny. Gabloty tej wielkości podejrzewam nie są dostępne od ręki w Polsce, trzeba by zlecić wykonanie takowej, co kosztowałoby pewnie z 1000 zł, jeśli nie więcej.
shaggie.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#82 Post autor: Maciej Drwięga »

1000 złotych to raczej max... szybciej kupisz akwarium robione na zamówienie z szyb z filtem UV, wyjdzie tak samo albo taniej a i kolorek np. zielonkawy można sobie pewnie dobrać :)
Ale fakt, żółknięcie białych elementów to zmora a szkoda by było taki model spisać na straty po roku...
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#83 Post autor: dmac »

Maciej Drwięga pisze:szkoda by było taki model spisać na straty po roku...
Owszem, biorąc pod uwagę koszta i trudy zdobycia części...
Nie wiedziałem, że szkło chroniące przed UV wystarczy, żeby zapobiec żółknięciu klocków. Pomyślę o tym. Planowałem zwykłą gablotę, którą - nacieszywszy oczy widokiem modelu przez czas jakiś - zakrywałbym pokrowcem albo czymś takim...
No, ale na gablotkę za 1000 zł raczej mnie nie stać :(
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#84 Post autor: dmac »

Minęło trochę czasu i tak się składa, że mam już wszystkie elementy :jupi:
Jednakże montaż całości wcale nie jest łatwy, bo:
1) plan z MLCada to nie to samo, co instrukcja (projekt jest ogromny, więc robienie STEPów w odpowiedniej kolejności wydawało mi się zbyt czasochłonnym zadaniem)
2) mamy przedświąteczne wariactwo, nie mówiąc o nawale pracy zawodowej.

Tymczasem więc proponuję kilka fotek tego, co się ostatnio urodziło. Przede wszystkim, czego na fotkach nie widać, prawie gotowe są mechaniczne bebechy. Prawie, bo po zamknięciu całości usłyszałem terkot zębatek o belkę, co oznacza, że gdzieś mam zbyt mały prześwit i będę musiał otworzyć kadłub, pogłówkować, poprawić... Jak skończę poprawki, sfotografuję wnętrze, rzecz jasna. Poza tym, dodałem dysze silników (z ręcznie malowanymi elementami), wlot systemu chłodzącego na "grzbiecie", rampę, wyposażenie kokpitu, działka... no i drugiego członka załogi, oczywiście obowiązkowo w czarnym kepi, w czarnych rękawiczkach i z mniej wesołą miną, niż w oryginalnym zestawie Lego! :jupi:

Oto linki do zdjęć (kilka starszych fotek usunąłem, więc poprzednie linki mogą nie działać):
http://www.brickshelf.com/gallery/dmac/ ... sembly.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/dmac/ ... nished.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/dmac/ ... ockpit.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/dmac/ ... galore.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/dmac/ ... detail.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/dmac/ ... oblems.jpg
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Peteromaniak

#85 Post autor: Peteromaniak »

Ciekawe rozwiązania i naprawdę piękny model - gratuluję dmac

ODPOWIEDZ