[MOC] Kenworth K100 Aerodyne, skala 1:13

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#61 Post autor: Maciej Drwięga »

bartek_kawa pisze:A swoją drogą: co to jest za klocek obok kubka, że te przyciski są ukośnie ustawione??
To jest zwykły Technic brick 1x6 ... tyle, że przyczepiony do budy silnika pod kątem :)
Jerac pisze:Te kable za kabiną, to tak będą sterczeć?
No nie, jak jest naczepa, to są do niej podpięte... ale to normalne w ciągnikach siodłowych, że za kabiną mają trochę szpargałów...
todu pisze:Dla mnie ma tylko jedną wadę -nie zobaczę go na żywo
Model nie będzie już znacznie przerabiany i możliwe, że pokaże się na kilku imprezach LEGO - nic więc jeszcze nie straciłeś :)

Co do kolorystyki - troszkę nad nią siedziałem i ustosunkuję się tak: biała wersja była zupełnie inna - była wesoła, elegancka. Miała jedną wadę - była biała, a więc klocki szybko żółkły a różnice w ich jakości były widoczne gołym okiem. Zapewne coś białego powstanie w zamian, bo mam tego koloru od metra, szkoda, żeby się marnował.
Druga sprawa - czarny. Czarny miał mu dodać powagi, samochód miał wydorośleć i zacząć budzić respekt. To się udało. Niebieskie i zielone pasy miały urozmaicić kolorystykę, ale bez niweczenia celu nadrzędnego. Próbowałem wprowadzić tam żółty, czerwony, pomarańczowy, ale wtedy model robił się krzykliwy. Biały nie jest złym pomysłem na paski, ale kontrast jest zbyt duży - lepszy był by szary, ale szary imituje tutaj chrom, więc odpada. Ot i taka jest geneza zielonych i niebieskich pasków.
Jerac pisze:Parę moich prób przemalowania pasków. Aczkolwiek sensowne z tego są tylko 2 czy 3, to chyba nie jest to głupi sposób sprawdzenia jaki mniej więcej będzie efekt końcowy
Elegancko, choć może nieco zbyt niemiecko, wygląda wersja z ciepłymi kolorami (dół, środek), nieźle też wyszła niebieska cała. W tej "niemieckiej" jest od dołu 1x żółty, 1x pomarańczowy i potem czerwony ?
Ostatnio zmieniony 2006-02-27, 20:29 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
MrGorgo
Zasłużony
Posty: 29
Rejestracja: 2004-05-23, 09:28
Lokalizacja: Jelenia Góra
brickshelf: MrGorgo
Kontakt:

 

#62 Post autor: MrGorgo »

Jedyne co mogę zrobić to złożyć wyrazy uznania, patrząc na tak udany model, nie będę zadawał pytań bo jest już ich wiele i na większość moich znalazłem odpowiedz.
Jedna myśl która sie nasuwa to ze nie mamy czego się wstydzić na arenie międzynarodowej. Macieju tylko nie spocznij na laurach ;-).

Ps Peterbilt tez bardzo udany ;-)
„Tell me, and I forget, Teach, and I may remember, Involve me, and I learn”
B Franklin

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#63 Post autor: Maciej Drwięga »

MrGorgo pisze:na większość moich znalazłem odpowiedz.
Jak coś jeszcze masz, to pytaj śmiało - od 4 lat "buduję" K100, więc większość tego co powstaje nie bierze się przypadkowo. W sumie w tej drugiej, czarnej wersji, wszystko co zostało zamontowane ma jakąś genezę :)
MrGorgo pisze:Jedna myśl która sie nasuwa to ze nie mamy czego się wstydzić na arenie międzynarodowej. Macieju tylko nie spocznij na laurach
Brakuje nam przede wszystkim budulca. Jeśli chodzi o zwykłe bricki, to już nie jest źle, ale zdobycie kół 24x43 (dużej ilości, np. 18 czy 36) graniczy z cudem. To jednak dotyczy także chłopaków z LowLugu. Okazuje się, że tylko Dennis Bosman ma większy ich zapas, reszta boryka się z podobnymi problemami, a przecież LowLug to potęga jeśli chodzi o 1:13 i 24x43 :)
Swoją drogą - jeśli chodzi o wstydzenie się lub nie - wiele rzeczy jest jeszcze do zrobienia. Co dokładnie ? Myślałem, że wyrobię się z planami na Modelshow Europe 2005, można by było zobaczyć ciężarówki oklejone adresem LugPolu wśród tych znanych tylko ze zdjęć, ale... do 22.04 już bardzo blisko, a ja jestem w powijakach z projektami, czasem i wszystkim, co porzeba aby spokojnie zająć się klockami :)

PS. To czerwone to też Kenworth, Peterbilta odgraża się zbudować Tito-Anakin, więc czekam co zbudują oni :)
Ostatnio zmieniony 2006-03-16, 07:34 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
MrGorgo
Zasłużony
Posty: 29
Rejestracja: 2004-05-23, 09:28
Lokalizacja: Jelenia Góra
brickshelf: MrGorgo
Kontakt:

 

#64 Post autor: MrGorgo »

Cztery lata na model ;-), to nieźle ja jak już coś zbuduję to po góra trzech tygodniach od publikacji ulega biodegradacji. Co do problemu klocków to jest kila osób którym można tego pozazdrościć, w dziedzinie Technic jest np: Jenifer Clark, która to chyba mam wszystkie klocki jakie bym potrzebował i raczej na pewno nie musi niszczyć swoich MOCY aby wykonać nowy projekt.
Ale i tak nie uważam że jest spoko i 22 zestawy jakoś mi wystarczają do zbudowania jakiegoś małego projektu. Wiem że to nie ten dział ;-), ale w planach mam nowy model traktor do zwózki drewna z lasu, ale kto wie może uda mi się go tak obudować i będzie pasował do MT. ;-)
„Tell me, and I forget, Teach, and I may remember, Involve me, and I learn”
B Franklin

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#65 Post autor: Maciej Drwięga »

MrGorgo pisze:Cztery lata na model , to nieźle ja jak już coś zbuduję to po góra trzech tygodniach od publikacji ulega biodegradacji
No nie na jeden model, ale na jeden model ciężarówki - najdłuższy cykl życia miał K100 w skali 5571 - od kwietnia 2002 do listopada 2005 i nadal około 80% konstrukcji leży w szafce... Ale staram się zachowywać modele, cykl budowy jest zyt długi i zbyt wiele to kosztuje (czasu, pieniędzy, zachodu), aby szybko się pozbywać efektu :)

Postaraj się trzymać skali 1:13 :) Będzie pasowało do zestawu TA, chyba, że już im się logging truck znudził :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#66 Post autor: TiTo & Anakin »

Zdobycie cześci jest bardzo trudne, my jesteśmy w gorszej sytuacji niz maciej. :) No czy ten traktor bedzie pasował okaże się. Plauje zrobić platforme i połozyć rurki 3x3

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#67 Post autor: TiTo & Anakin »

Jedno pytanie do ojca prowadzącego :D:D:D jak zamontowałeś kierownice w kabinie ??


Pozdroo

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#68 Post autor: Maciej Drwięga »

Trochę nad tym posiedziałem, zależało mi, żeby wyglądała kolumna względnie realnie. Wyszło to tak:

[img]http://www.00453005_0000002.pl/other/steering_wheel.jpg[/img]
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#69 Post autor: TiTo & Anakin »

achaaa ale w petku jest inaczej. Bo w białej wersji było inaczej i chciałem sie dowiedziać jak było w białej wersji :) Ten układ z białej wersji był taki sam jak w petku

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#70 Post autor: Maciej Drwięga »

W białej wersji był układ wzięty z Peterbilka COE właśnie, ale teraz robię oryginalny Kenwortha. Mam nadzieję, że w tym tygodniu zaprezentuję finalną (pewnie finalna na najbliższe 3 - 4 miesiące ;) ) wersję K100...
Swoją drogą - muszę się pochwalić - katalog na brickshelfie ( http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=151764 )właśnie przekracza 10 tysięcy odwiedzin :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#71 Post autor: TiTo & Anakin »

Tak myslałem :) Włąsnie intersuje mnie to jak zamotowałeś w białej wersji :). mi jeszcze brakuje 1000 do 10000:)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#72 Post autor: Jerac »

A to zdjęcie nie jest przypadkiem tym czego szukasz(cie?) :D

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#73 Post autor: TiTo & Anakin »

Tak to, ale ja nie widze jak jest przyczepiona :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#74 Post autor: Jerac »

Zwykłe płaskie hinges + okrągły plate 2x2 z dziurką na oś? Myślę że coś jak to, bo skoro w czarnym nie jest to bardziej skomplikowane to w białym pewnie też nie jest...

Poprawka: okrągły brick 2x2. Zresztą dobrze go widać.
Ostatnio zmieniony 2006-03-21, 18:25 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#75 Post autor: Maciej Drwięga »

To nie jest jakaś wielka filozofia :) W białej wersji 1 kropkę przed ścianą czołową kończyła się górna warstwa płyty podłogowej i był uskok (związany z zaokrąglonym rogiem kabiny, długa historia). W tym uskoku wstawiłem http://www.peeron.com/inv/parts/3937 + http://www.peeron.com/inv/parts/3938 tak, aby mozna było z lekkim nachyleniem przyczepić do tego brick 2x2 round i w nim wsadzić ośkę :) No i po krzyku, to cały ficzer :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ