BrickArms czyli uzupełnie recenzji inaczej

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

BrickArms czyli uzupełnie recenzji inaczej

#1 Post autor: pit »

Jakiś czas temu Nexus przedstawił recenzję wyrobów firm Brickforge i Big Ben Bricks, produkujących elementy "kompatybilne" do Lego.
Niejako w ramach uzupełnienia tej recenzji chciałem napisać parę słów na temat produktów BrickArms.
Firma ta zajmuje się produkcją i sprzedażą głównie różnego rodzaju broni (pistolety, karabiny) dla minifigów - luzem i w zestawach.

Kraj: USA
Wysylka do Polski: tak

Ja skupię się głównie na zestawie Series 3 Weapons Pack, ponieważ zestaw ten otrzymałem jako nagrodę w Military Contest na Flickr.
Opakowanie:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Zawartość zestawu:
Obrazek
Cena zestawu to 9$. W jego skład wchodzi 19 elementów. Są to głównie pistolety S-F (z tego co się zorientowałem), podpórki pod broń (z jedną i dwiema nogami) oraz granaty ogłuszające.
Jak dla mnie, najbardziej interesujący w tym zestawie jest model karabinu M1 Garand, używanego przez Amerykanów podczas drugiej wojny. No właśnie, Amerykanów... Trzeba będzie w takim razie zbudować coś amerykańskiego z tego okresu :)
Takie zestawienie elementów jest dla mnie nieco dziwne, ale zdaje się, że są to elementy, które pojawiły się w ofercie BrickArms w 2008 roku.

Pewnym zaskoczeniem była dla mnie kolorystyka akcesoriów wchodzących w skład zestawu, który otrzymałem. Są one bowiem srebrne, natomiast w ofercie przedstawionej na stronie producenta są one najwyraźniej czarne (Garand jest brązowy). Nie znalazłem żadnej informacji na temat dostępności kolorystycznej modeli.

Design

Poszczególne modele broni dobrze odzwierciedlają pierwowzór - od razu wiadomo, co to jest.

Jakość

Z tym nie jest najgorzej - nie ma jakichś nadlewów. Zresztą najlepiej widać na zdjęciu:
Obrazek
Plusem jest bardzo dobre dopasowanie poszczególnych elementów do dłoni minifigów i firmowych broni Lego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Oferta

Szeroki wybór rożnego rodzaju broni - od mniej więcej drugiej wojny, poprzez broń współczesną, do S-F, wzorowanych głównie na filmach. W ofercie mają również custom'owe minifigi, akcesoria i firmowe koszulki dla prawdziwych ludzi :) .
Z mojego punktu widzenia najciekawszy wydaje się zestaw World at War Weapons Pack i elementy wchodzące w jego skład.

Jak wcześniej wspomniałem, nie znalazłem informacji odnośnie kolorystyki modeli i możliwości jej wyboru.

Ceny

Generalnie pojedynczy egzemplarz broni (lub zestaw 3-4 granatów) kosztuje 1$.
Kupując w zestawie można zaoszczędzić 1-2$, ale nie zawsze jest w nim to, czego nam potrzeba.

Serwis

Tutaj niestety nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ mój zestaw przeszedł przez ręce organizatorów konkursu.

Podsumowanie

Produkty BrickArms mogą być ciekawym urozmaiceniem wyposażenia minifigów, aczkolwiek przy odrobinie sprytu i zdolności (patrząc choćby na prace V1) można osiągnąć ciekawe efekty stosując oryginalne klocki (np. narzędzia). Zwłaszcza jeśli ktoś jest legowym purystą :)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#2 Post autor: Mikolaj »

Wow....
Jak zobaczyłem SW500 odebrało mi mowę. Recenzja fajna, choć dziwi mnie, że nie ma w ofercie np. M16 (choć fajnie, iż jest M4), mimo to poważnie się zastanawiam nad kupnem rewolwerów.
Ostatnio zmieniony 2008-09-07, 11:05 przez Mikolaj, łącznie zmieniany 1 raz.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: BrickArms czyli uzupełnie recenzji inaczej

#3 Post autor: lugomina »

Dolara za jeden tyci kawaleczek plastiku? Swiat sie konczy ;-)
Czyli oplaca sie kupowac hurtem i wieksze zestawy..

Dzieki za recenzje, Pit.
Nie dopisales tylko, ze sprzedaja tez bardzo ladne helmy M1 (tez dolar za sztuke).

I sprzedaja tez cale custom minifigi, z bronia i custom naklejkami na torsach (drogie, 12 dolarów za jedna figurke) - osobiscie nie zachwyca mnie mozliwosc kupienia tylu róznych nazistów, brrr :-/
Ostatnio zmieniony 2008-09-07, 19:58 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

Re: BrickArms czyli uzupełnie recenzji inaczej

#4 Post autor: pit »

lugomina pisze:Dolara za jeden tyci kawaleczek plastiku? Swiat sie konczy ;-)
Na Bricklinku ceny tych popularniejszych broni z SW zaczynają się od ok. 0,5$, natomiast pistolety z Batmana czy Indiany oscylują w okolicy 1$. Tak że chyba nie jest jakoś bardzo drogo.
Poza tym, mówisz dolara za jeden tyci kawałek plastiku. A co powiesz na 50 złotych za używany czarny mieczyk. Widziałem kiedyś taką aukcję na allegro.
lugomina pisze:Czyli oplaca sie kupowac hurtem i wieksze zestawy.
Zależy, co Cię interesuje. Jeśli chciałabyś kupić tylko kilka np. Panzerfaustów, to zestawu nie ma sensu kupować. Ale zdaje się, że dają jakieś gratisy.
lugomina pisze:Nie dopisales tylko, ze sprzedaja tez bardzo ladne helmy M1 (tez dolar za sztuke).
Ale napisałem, że sprzedają też akcesoria :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: BrickArms czyli uzupełnie recenzji inaczej

#5 Post autor: lugomina »

pit pisze: Na Bricklinku ceny tych popularniejszych broni z SW zaczynają się od ok. 0,5$, natomiast pistolety z Batmana czy Indiany oscylują w okolicy 1$. Tak że chyba nie jest jakoś bardzo drogo.
No niby niedrogo, ale 20 pistoletów to nagle 20 dolarów.. juz mozna by za to nowy, niemaly zestaw z ludzikami kupic :) Tak, tak, wiem, jestem skapiradlo.. (ale i tak kupilam wlosy ludzików na BL po dwa dolary w góre)
Poza tym, mówisz dolara za jeden tyci kawałek plastiku. A co powiesz na 50 złotych za używany czarny mieczyk. Widziałem kiedyś taką aukcję na allegro.
Chyba sie ludziom w glowach poprzewracalo! Ktos to serio kupil?!
2 chwile z lakierem do paznokci i juz mamy czarny mieczyk ;)
lugomina pisze:Czyli oplaca sie kupowac hurtem i wieksze zestawy.
Zależy, co Cię interesuje. Jeśli chciałabyś kupić tylko kilka np. Panzerfaustów, to zestawu nie ma sensu kupować. Ale zdaje się, że dają jakieś gratisy.
Aaa w ten sposób. Dzieki za pomocna rade :)
Ale napisałem, że sprzedają też akcesoria :)


Ale to brzmialo tak tajemniczo ;) Nie domyslilabym sie, ze w przyborach jest helm.
(btw. podoba mi sie tez ich urocza walizeczka lekarza, ze skalpelem i strzykawka!)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#6 Post autor: nori »

Obrazek

Obrazek

BrickArms - Boom Box

Jakiś czas temu trafiło w moje ręce (tu podziękowania dla Hippa) parę „zestawików”, o ile tak można to nazwać, uzbrojenia firmowanego marką BrickArms. Jako że wreszcie znalazłem chętnych do jego przetestowania, zapraszam do zapoznania się z „wybuchową skrzynką”.

producent: BrickArms
produkt: Boom Box
cena: 8.00 USD

Wszystkie elementy otrzymujemy w małym woreczku strunowym, uzupełnionym o zadrukowaną w kolorze kartkę przedstawiającą zawartość.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ciekawostką jest, że w komplecie dostajemy skrzynkę, która składa się z oficjalnych elementów z oferty TLG.

Obrazek

Obrazek

Ale oczywiście najważniejszym elementem są granaty czyli:

Obrazek

w ilości 25 sztuk.

Małe, czarne, okrągłe. Wyglądają śmiesznie, jeżeli oczywiście takie określenie przystoi odwzorowaniu, jakby nie było, śmiercionośnej broni.

Obrazek

Obrazek

Wspomniani testerzy wzięli sprawę w swoje ręce. Tu należy nadmienić, że obiekt badań idealnie pasuje do rączek minifigów.

Obrazek

Testerzy lubią się rozerwać i postanowili sprawdzić warunki aerodynamiczne badanych obiektów.

Obrazek

Obrazek

Jak widać, zabawa z granacikami potrafi przysporzyć żołnierzowi uśmiech na twarzy.

Obrazek

„Komu, komu, bo idę do domu?”

Obrazek

Oferta BrickArms jest naprawdę ciekawym urozmaiceniem, choć na pewno nie dla ortodoksyjnych wyznawców tylko oryginalnych elementów. Jakość plastiku, odlewów, kształtów stoi na zadziwiająco wysokim poziomie, nie ma też najmniejszych problemów z przypasowaniem elementów w rączki ludzików. Jeżeli ktoś buduje dioramę z czasów wojny – jak najbardziej powinien zapoznać się z ofertą BrickArms, być może znajdzie się tam coś co idealnie mu spasuje. Zresztą w ofercie znajdziemy nie tylko broń z czasów wojny, ale też futurystyczną, czy też zahaczająca o steampunk.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

: o))
Fajne zabaweczki.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

BrickArms - Covert Weapons Pack

#8 Post autor: nori »

Obrazek

BrickArms - Covert Weapons Pack

Kolejny zestaw prosto ze stajni BrickArms, i jak sama nazwa wskazuje, w jego skład wchodzi broń do eliminowania przeciwników z ukrycia.

producent: BrickArms
produkt: Covert Weapons Pack
cena: 8.00 USD

Opakowanie podobne jak w przypadku Boom Box’a, czyli malutki woreczek strunowy mieszczący zawartość, uzupełniony o kolorową ulotkę.

Obrazek

Obrazek

W samym woreczku natomiast znajdziemy szereg całkiem ciekawego wyposażenia:

Obrazek

Obrazek

Oczywiście o przetestowanie poproszeni zostali, zaprawieni w wielu bitwach, starzy wojacy.

Obrazek

Najciekawszym elementem jest snajperka (już o niej kiedyś [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=9633]wspominał[/URL] Nexus). Na poniższym zdjęciu uzupełniona została o zdejmowaną podpórkę (Bipod).

Obrazek

Pozostała broń ostra także prezentuje się dość ciekawie, choć nie robi już takiego wrażenia.

Obrazek

Ciekawostką jest pojedyncza podpórka (Monopod), którą, podobnie jak Bipod, można bez problemu podczepić pod praktycznie dowolną broń.

Obrazek

Na wyposażeniu naszych wojaków, znalazł się też nóż. Wyglądem jest dość zbliżony do oryginalnego, pochodzącego z oferty TLG, choć jednak charakteryzuje się nieco „groźniejszym” kształtem.

Obrazek

Oprócz tego w paczuszce otrzymujemy cztery granaty, naboje, oraz lornetkę. Co ciekawe, lornetka nie jest produktem BrickArms, a oficjalnym elementem LEGO.

Wszystkie elementy są bardzo dobrze wykonane, plastik jest dość twardy, co należy zaliczyć jako zaletę. Czasami widać małe ślady po odlewie, ale można je spiłować. I co najważniejsze – broń idealnie pasuje do rączek minifigów, nie ma żadnych problemów z jakimkolwiek niedopracowaniem. Jak ktoś gustuje w szpiegowskich scenkach – jak najbardziej polecam!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#9 Post autor: Miszel »

Te bronie z brickarm są naprawdę genialne im bardziej się im przyglądam tym bardziej mnie zachwycają. Jak na taką małą skalę są świetnie odwzorowane, mają masę szczegółów i ze zdjęć wygląda, że są bardzo precyzyjnie wykonane. Tylko cena nie najniższa no i ściągnąć toto z USA :(
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#10 Post autor: M_longer »

Miszel pisze:Tylko cena nie najniższa no i ściągnąć toto z USA :(
Z UK?
http://www.minifigforlife.com/theprosto ... =Brickarms

kris kelvin

#11 Post autor: kris kelvin »

M_longer pisze:
Miszel pisze:Tylko cena nie najniższa no i ściągnąć toto z USA :(
Z UK?
http://www.minifigforlife.com/theprosto ... =Brickarms
Kupowałem właśnie tam.
Polecam, szybko i bez żadnych kłopotów.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

BrickArms - World at War Weapons Pack

#12 Post autor: nori »

Obrazek

BrickArms - World at War Weapons Pack

Po ostatnim „lżejszym” zestawiku, dziś nasza kampania otrzymuje do testów nieco cięższe uzbrojenie.

producent: BrickArms
produkt: World at War Weapons Pack
cena: 14.00 USD

Rzut okiem na opakowanie, ponownie otrzymujemy woreczek strunowy uzupełniony kolorową ulotką.

Obrazek

Obrazek

Natomiast zawartość jest o wiele bardziej zróżnicowana.

Obrazek

Obrazek

Najciekawszymi elementami zestawu są: bazooka, RPG, pociski M6,

Obrazek

oraz rewelacyjny Lewis Gun czyli angielski lekki karabin maszynowy, zaprojektowany przez pułkownika Isaaca Newtona Lewisa w 1911 roku. Jako ciekawostkę, warto nadmienić, że karabin miał swój udział w „Gwiezdnych Wojnach” ;) (więcej na Wikipedii)

Obrazek

Obrazek

Do karabinu można zamontować Bipod, choć miejsce jego umocowania nie jest niestety zgodne z rzeczywistością (powinno być bliżej rękojeści).

Obrazek

Oprócz tego „ciężkiego” uzbrojenia, w zestawie otrzymujemy jeszcze dwie strzelby/karabiny,

Obrazek
od lewej: SMLE Rifle, M1-Garand Rifle

oraz szereg pomniejszych pukawek.

Obrazek
od lewej: M1A1 SMG, MP40 SMG, C96 'Broomhandle' Mauser, M1911 .45 Pistol, PPK Pistol

Oprócz wspomnianego Bipoda, w pakiecie znajdziemy też dwa Monopody, pozwalające na np.: urozmaicenie strzelb, choć efekt jaki uzyskujemy jakoś nie przypadł mi szczególnie do gustu.

Obrazek

Warto też wspomnieć o nożu (oczywiście identyczny jak ten z Covert Weapons Pack) oraz dwóch sztukach M24 Stielhandgranates, jak widać rozrywkowi żołnierze od razu znaleźli im zastosowanie...

Obrazek

Zestaw prezentuje się bardzo ciekawie, a zróżnicowanie uzbrojenia robi wrażenie. O jakości już wspominałem, wszystkie elementy są wykonane praktycznie perfekcyjnie, a uzbrojenie idealnie pasuje do minifigowych rączek. Pozostaje tylko pytanie czy biorąc pod uwagę umowność świata LEGO, jest potrzeba aż tak dokładnego odwzorowania uzbrojenia? Oryginalne uzbrojenie, mimo znacznego uproszczenia, wypada całkiem nieźle,

Obrazek

do tego seria Star Wars przyniosła nam wiele różnych mniejszych i większych karabinów i pistoletów.
Ale jako ciekawostka, i to ciekawostka na naprawdę wysokim poziomie, warto się zainteresować.
Ostatnio zmieniony 2010-04-23, 16:29 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Szakal
Posty: 99
Rejestracja: 2006-10-28, 05:07
Lokalizacja: Dobroszów Ol.
brickshelf: Szakal

 

#13 Post autor: Szakal »

BrickArms - Covert Weapons Pack

Po co komu luneta na broni śrutowej m47 tactical shotgun
Z racji swojego zasięgu i przeznaczenia, raczej luneta jest tam zbędna.
,,Ale ta degrengolada jest super.......
Przynieś te werypatory do bulgotnicy....."

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

BrickArms - Blade Pack

#14 Post autor: nori »

Obrazek

BrickArms - Blade Pack

Tym razem mały odpoczynek od broni ostrej, przyjrzyjmy się co BrickArms ma do zaoferowania w temacie broni białej.

producent: BrickArms
produkt: Blade Pack
cena: 18.00 USD

Opakowanie analogiczne do poprzednich, czyli mały woreczek strunowy, uzupełniony o kolorową ulotkę.

Obrazek

Obrazek

W komplecie otrzymujemy pięć „ostrzy”:

Obrazek

Każde występuje w czterech kolorach: Black, Silver, Gunmetal, Dark Gray.

Obrazek

Nasi testerzy jakoś niezbyt dobrze czują się z bronią białą, dlatego do samych testów zaprosili przyjaciół.

Obrazek

Miecz przypadł rycerzom

Obrazek

Do przetestowania rapierów zaproszeni zostali bohaterowi ostatniej części przygód Indiany Jonesa

Obrazek

Dadao, zwany też Chińską szablą przypadł w udziale mieszkańcom ... Indii ;)

Obrazek

A kto jak nie Johnny Thunder mógł wypróbować maczetę? Na pewno przyda mu się w jego wojażach, gdy będzie się przedzierał przez gęste zarośla...

Obrazek

Noże przetestuje pewien niemiły typek rodem z Dzikiego Zachodu...

Obrazek

Jak widać, wszyscy powyżsi bohaterowie bardzo dobrze i pewnie czują się z tymi „scyzorykami”, i nic dziwnego, to, według mnie, jeden z najciekawszych zestawów dostępnych w ofercie BrickArms! Broń prezentuje się nienagannie pod względem wykonania, oczywiście nie ma też żadnych problemów z przypasowaniem jej do rączek minifigów.

Warto też zaznaczyć, że w ofercie TLG możemy znaleźć odpowiedniki powyższych ostrzy, oczywiście porównanie należy potraktować dość umownie:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2010-04-25, 19:25 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#15 Post autor: pit »

Dzięki Tobie wiem jak wygląda kolorystyka tych broni, a w szczególności interesował mnie ten "gunmetal", a na stronie producenta nie znalazłem takiego porównania.
Masz może coś w kolorze "tan"? Czy odpowiada one legowemu kolorowi?
Pozdrawiam,
Piotrek

ODPOWIEDZ