8275 Motorized Bulldozer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nerevar
Posty: 82
Rejestracja: 2009-02-21, 17:08
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

#151 Post autor: Nerevar »

Zdarza się niestety, czasami zeskakują z dolnych prowadnic i potem same nachodzą - trochę to irytuje (gdy jeździmy po dywanie włochatym).

Było wymieniane w tym temacie kilkakrotnie :)

Jessie

#152 Post autor: Jessie »

Odkopię trochę.
Czyli mam rozumieć, że do pilota wystarczą zwykłe paluszki 3x AAA zwykłe lub alkaiczne i styka. Nie trzeba akumulatorków i starczą na długie lata... ;) ?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#153 Post autor: Sariel »

Z tego co pamiętam wg oficjalnej specyfikacji powinny wystarczyć na ok. roku intensywnego używania. Jestem pewien że mam takie które służą już dłużej, ale może nie używam ich dostatecznie intensywnie.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#154 Post autor: Backbone »

Ja mam od grudnia w pilocie 3 baterie najtansze jakie sie dalo, i nadal wszystko ladnie smiga ;P

wicher
Posty: 13
Rejestracja: 2010-04-15, 23:59
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: wicher

 

#155 Post autor: wicher »

Zbudowałem Buldka. :D

Zajęło mi to dwa dłuuuugie wieczory plus sporo czasu na posegregowanie i ułożenie w jakiś logiczny sposób części (żeby było razem z krzesłem łatwo dojechać).

Przeliczanie woreczków z częściami dawało mi sprzeczne wyniki, na 5 przeliczeń 4x wychodziło 28, 1x 29. Przeliczyłem puste po segregacji i wyszło 28. Odnośnie pakowania - minus za kompletny chaos w workach, bez solidnej segregacji można by było zwariować. Ale to mi akurat nie przeszkadza, układanie i liczenie klocków to też frajda. :)

Na stronie lego jest pdf z fixem jak należy ustawić ośki na których zamocowane są sprzęgiełka, żeby lemiesz i zrywak się nie blokowały. Nie wiem, czy w każdej instrukcji tak jest, ale w mojej fix jest, nadrukowali to takimi wołami, że nie da się przegapić.

Budowa ogólnie bardzo fajna, ciekawa, zero nudy, podobało mi się jak model rósł na biurku, od jednej części podwozia aż do kompletnego modelu, stopniowo coraz bardziej porażając swoją monumentalnością.

A teraz moje wrażenia odnośnie modelu:
Jest... NIESAMOWITY! :D Wygląda genialnie, działa też wyśmienicie, w minutę po uruchomieniu już mi zrzucił wszystkie śmieci z biurka na podłogę. ;-) Po czym udał się na zwiedzanie mieszkania. :D Ogólnie to podoba mi się w nim wszystko - konstrukcja, wygląd, detale, właściwości trakcyjne. A najlepszy bajer to obroty w miejscu. :)

Ktoś to wcześniej pisał: jeśli są osoby zastanawiające się, czy warto kupić Buldka - WARTO!

Brakuje tylko na nim naklejek Komatsu. ;-)
Ostatnio zmieniony 2010-05-02, 21:02 przez wicher, łącznie zmieniany 1 raz.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#156 Post autor: Backbone »

wicher, gratuluję dobrego wyboru i dorwania zestawu. BTW za ile kupiłeś MISB-a ? :P I gdzie bo przmierzam się do zakupu drugiej sztuki od paru dni ;P

Ładuj akumulatory bo bardzo buldek żre :P

wicher
Posty: 13
Rejestracja: 2010-04-15, 23:59
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: wicher

 

#157 Post autor: wicher »

Póki co kupiłem paluszki z biedronki, żeby w ogóle go odpalić, aku muszę kupić, bo nie mam. :F

Awatar użytkownika
angelz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-04-13, 09:54
Lokalizacja: Śmigno

#158 Post autor: angelz »

Adriel pisze:Ceny 470zł -395 zł Najtaniej chyba na allegro;)
Idzie kupić za mniej niż 400 zł obecnie na allegro przykład:
http://www.allegro.pl/item507017750_leg ... aniej.html
to jak to jest, że teraz nie da się kupić taniej niż 600..

przepraszam za fragment giełdowy nie to miałem na myśli:)
Ostatnio zmieniony 2010-06-02, 19:05 przez angelz, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Adriel
Posty: 94
Rejestracja: 2008-05-24, 18:21
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: Adriel

 

#159 Post autor: Adriel »

angelz pisze:
Adriel pisze:Ceny 470zł -395 zł Najtaniej chyba na allegro;)
Idzie kupić za mniej niż 400 zł obecnie na allegro przykład:
http://www.allegro.pl/item507017750_leg ... aniej.html
to jak to jest, że teraz nie da się kupić taniej niż 600.. jak ktoś ma za 400 to biore od ręki
Tak to jest że jeśli coś przestają produkować a popyt dalej jest to cena rośnie.

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#160 Post autor: m4rc1n »

angelz, radzę poczytać regulamin, bo Twój post trochę go narusza. Zwłaszcza, że odnosi się do postu sprzed półtora roku.

Co do ceny buldka to wiadomo ze tani nie jest i nie będzie. Teraz będzie miał podobny status jak 8421.
Ostatnio zmieniony 2010-06-02, 19:03 przez m4rc1n, łącznie zmieniany 1 raz.
MOCs: 4
WIP: who cares?

ODPOWIEDZ