[MOC] ZIS

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

[MOC] ZIS

#1 Post autor: Qworg »

Obrazek

Budując to wzorowałem się na różnych modelach ZIS (właściwie to na jednym ale nie pamiętam którym.....). Taka mała przerwa od budowania wafla to była :).

Galeria

Miłego (bądź nie ) oglądania.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Freeman
Posty: 45
Rejestracja: 2008-05-07, 02:53
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: FreemanLUGPol

 

#2 Post autor: Freeman »

Zgrabna ciężarówka, fajnie wykorzystałeś krzesła na boki kabiny. Przydałoby się jeszcze jakieś zdjęcie tyłu

Fioletowy

#3 Post autor: Fioletowy »

Jak na skalę minifig, która powoduje duże trudności w oddaniu szczegółów, to ciężarówka jest świetna :) Pamiętam, że w sklepie modelarskim widziałem jakiegoś ZISa z plastiku do klejenia w skali 1:35, chyba z firmy Italeri, ale zdecydowałem się wówczas na Opla Blitza :) Po pewnym czasie, gdy chciałem kupić radzieckiego odpowiednika, już go ktoś wykupił... Wracając do modelu, to nawet tak prosty model to dla mnie czysta fantazja, wygląda na bawialny i bardzo ładny - wspomniane krzesełka przez Freemana widzę chyba po raz pierwszy. Very good work! :)

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#4 Post autor: pit »

Zgrabny i całkiem do Zisa podobny.
Jakiś czas temu próbowałem zrobić Zisa-6 w nieco większej skali (miał mieć 8 studów szerokości), ale się poddałem :)
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: Qworg »

pit, ja sobie nie zawracałem głowy takimi pierdołkami jak "skala" :). Jak próbowałem kiedyś coś w skali zbudować szału dostawałem....
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#6 Post autor: Sorrow »

Zgrabny to on nie jest, w końcu to ZiS:P Ale mocyk haroszyj, junacki taki!

Nie wiem, czy szyby są w nim pęknięte, czy tylko tak wyszły na zdjęciu, ale efekt bardzo pasuje i do ciężarówki, i do tej ekipy zabijaków.
Ostatnio zmieniony 2010-05-27, 09:13 przez Sorrow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: Mr.Z »

Sorrow pisze:czy szyby są w nim pęknięte
jeśli się nie mylę, to nie pęknięcie, tylko szpara pomiędzy dwoma klockami? można to uznać za celowe zamarkowanie słupka podtrzymującego dach - nie pamiętam jak to było w oryginalnym ZISie, ale chyba go nie miał.
A co do kształtu, to zdjęcie boczne pokazuje złe proporcje długości kabiny (za duża) do długości maski (za mała). Dodatkowy stud długości maski przed szybą chyba by pomógł.
Ogólnie - ładny.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#8 Post autor: Qworg »

Mr.Z pisze:jeśli się nie mylę, to nie pęknięcie, tylko szpara pomiędzy dwoma klockami?
Sorrow raczej chodziło o to
Obrazek
To nie pęknięcie tylko zwykły odblask światła.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

ODPOWIEDZ