[MOC] Prawie jak Fiat Cinquecento

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

[MOC] Prawie jak Fiat Cinquecento

#1 Post autor: kosci »

Witam

Przedstawiam moj nowy twor, prawie jak Fiat CC:
Obrazek
Sa to moje pierwsze kroki w tej skali wiec pojazd ma sporo wad (tak slupki) ale ogolnie mi sie podoba:P
Otwierane drzwi, skretne koła, siedzonka ruchome, tylne zawieszenie err kolebkowe(?) i mr Kierowca.
Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Galeria BrickShelf

Pomysl na CC wzial sie z mojego strauszka stojacego grzecznie i majacego do mnie wieksza cierpliwosc niz ja do niego. Akumulator jak narazie sie poddal definitywnie, hamulce byc moze pod gorke zadzialaja, przeglad sie skonczyl... bede mial co robic na urlopie:)
A co do modelu, najwiekszym zmartwieniem sa dla mnie slupki boczne, nie mam zadnego pomyslu jak zamocowac dach i jednoczesnie zrobic je ladnie. Moze ktos z Was bedzie mial fajny pomysl:)

szataneria
Posty: 20
Rejestracja: 2009-05-24, 18:10
Lokalizacja: Gdańsk

#2 Post autor: szataneria »

Mi wygląda na Uno ;P
Zerwać bzy zazdrosnobiałe.

Havoc

#3 Post autor: Havoc »

Linki do zdjęć nie działają...

Joe

#4 Post autor: Joe »

Popieram kolegę wyżej. bardziej mi przypomina Uno niż Cinquecento.
Jak widać kierowca auta uśmiechnięty, więc chyba wóz zasługuje na pozytywną opinię :D

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#5 Post autor: Ciamek »

Kierowca najlepszy : o)
Zdrufko, Ciamek

Fioletowy

#6 Post autor: Fioletowy »

Ciamek pisze:Kierowca najlepszy : o)
Wymiata :D
Mi też z przodu bardziej przypomina fiata uno (albo tipo), a to dlatego, że proporcje świateł pasują do nich idealnie :) Z boku już jak czinkuś, z tyłu światła też czinkusia, tylko gdybyś dał płaską pokrywę bagażnika, to byłoby lepiej :) Na chwilę obecną jeszcze z klasycznymi zawiasikami przekombinowałeś ;)

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#7 Post autor: stpman »

Jest w tym wszystkim potencjał. Powinieneś tej pracy poświęcić jeszcze dużo, dużo czasu, bo póki co nie bardzo przypomina to jakiekolwiek znane mi auto. Jedynie ogólny zarys wskazuje na prawdopodobieństwo, że mamy do czynienia z "Ćwikłą" (jak moja dziewczyna zwykła określać swoje auto;). Po pierwsze zrezygnuj ze strętu kół, zamiast tego zrób atrapę silnika. Zrezygnuj całkiem z klapy z tyłu, na rzecz lepszego wyglądu tej części nadwozia. Ujednolić go kolorystycznie. Migacze z przodu muszą być dużo mniejsze (węższe). Zainwestuj w kafle:P
Ogólnie to mam wrażenie, że zmotałeś go w pół dnia i byle szybko go nam pokazać:)
Ostatnio zmieniony 2010-05-31, 23:00 przez stpman, łącznie zmieniany 1 raz.
Ride Your Way!

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#8 Post autor: kosci »

toscie mnie pocieszyli:P 3 dni sleczalem :P w tym dzien nad ukladem skretnym :) (pierwsza wersja miala atrape silnika). Nie dajecie mi innego wyjscia.. pora zakasac rekawy i poprawic:)

rasch22

#9 Post autor: rasch22 »

a ja bym powiedział że to stara panda :P
Obrazek

Fioletowy

#10 Post autor: Fioletowy »

Fajnie z tym zawieszeniem i skręcaniem, szkoda tylko że nie ma atrapy silnika. Może dałoby się jakąś prostą zrobić przymocowaną do mechanizmu skrętnego - ale wtedy silnik kiwałby się na boki przy skrętach ;) Musiałbyś zobaczyć jak to wygląda, bo ciężko to sobie wyobrazić bez namacalnego eksperymentu ;p
Co do wyglądu: Przednie światła drogowe są prostopadle ułożone w stosunku do zderzaka, a czinkuś ma je pod kątem i biegną równolegle z migaczami. Więc albo te przezroczyste 2x1 ułożysz na ukos równo z serkami-migaczami, albo może je łatwiej zastąpić 2 serkami na 1 klosz? Przód maski też jest z serków i jest git :) Z tyłem już więcej roboty: klapa z tylną szybą powinna być prostopadle i nie powinna wystawać poza obrys świateł z profilu - a u Ciebie chyba o stud czy pół tak jest. I migacze z serków chyba gorzej wyglądają niż z klasycznych 1x1, bo tylne światła w czinkusiu to prosty pas klosza, bez większych zaokrągleń po bokach:
Obrazek
Co do słupków to nie wiem, mam jeszcze o wiele mniejszy potencjał klockowy niż Ty, więc nic sensownego mi nie przychodzi do głowy :(

kosci
Posty: 136
Rejestracja: 2007-10-05, 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: kosci

 

#11 Post autor: kosci »

przod to byla straszna mordega, poczatkowo byly swiatla skosami i bylo dosc ladnie, ale przy zamocowaniu zawieszenia nie mialem jak tam laczyc rzeczy:P na tych swiatlach sporo sie trzyma:)
pod klapa miejsca brak na jakakolwoek atrape. probowalem i jeden gladki plate wejdzie i tyle:)
zakoncze projekt zarobkowy i robie drugie podejscie:) i chyba mam pomysl na slupki (fotele moze zblokowac ale co tam:))
dzieki za rady.

Fioletowy

#12 Post autor: Fioletowy »

kosci pisze:przod to byla straszna mordega, poczatkowo byly swiatla skosami i bylo dosc ladnie, ale przy zamocowaniu zawieszenia nie mialem jak tam laczyc rzeczy:P na tych swiatlach sporo sie trzyma:)
A gdyby już na te światła dać serki w tym samym kolorze? :) Jeśli byłyby zbyt wysunięte w stosunku do migaczy i maski, to między migaczami i maską, a karoserią dodaj po jednym kwadratowym białym 1x1 i odpowiednio klocka 4x1. Może to coś da?

ODPOWIEDZ