3178 Seaplane

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Radar

3178 Seaplane

#1 Post autor: Radar »

Obrazek
Recenzja 3178 Seaplane

Dane zestawu:
Seria:
City / Airport
Rok produkcji: 2010
Liczba klocków: 102
Liczba figurek: 1
Spis części: BrickLink
Cena: MSRP: 11$, S@H PL: 39.95 PLN, Sklepy: około 40 PLN, Allegro: 30-40 PLN


Zestaw nabyłem dnia 1-go czerwca. Takim oto sposobem uczciłem sobie Dzień Dziecka i oficjalnie wyszedłem z Dark Age.
Cena jaką dałem była przesadna, jednak takie są zalety mieszkania na końcu kraju, z dala od dużych marketów oraz kiedy dostawca ma tak daleko do hurtowni.
Mógłbym się tu rozpisać jak się cieszyłem (i dalej cieszę) z kupna zestawu, ale zachwalanie będzie w podsumowaniu.

Pudełko
Ładna szata graficzna, kolorystyka charakterystyczna dla serii CITY. Wymiary pudełka: 14x19x6 cm. Z przodu logo firmy i serii, oraz grafika przedstawiająca samolot podczas startu z wody.
Obrazek
Góra przedstawia ludzika w skali 1:1 oraz ujęcie ludzika idącego trzymającego walizkę. Tył pudełka to tylko ilustracje zestawu z dodanym tłem imitującym rzeźbę terenu.
ObrazekObrazek
Według mnie tył mógłby zawierać maksymalnie dwa zdjęcia, to co się dzieje na tym pudełku pomimo rozdzielenia obrazków, nie powoduje że skupiam się na czymś konkretnym (no może na tym pilocie w prawym górnym rogu).

Instrukcja
A właściwie dwie. Jedna 16-sto stronicowa formatu A6. Druga o wymiarach zbliżonych do A5 ma 24 strony. Wykonane starannie, na miękkim papierze. Nie dopatrzyłem się żadnych błędów (chyba to niemożliwe przy tak małym zestawie).
Obrazek

Przykładowe strony:
ObrazekObrazek

Zawartość pudełka
Po starannym otworzeniu nożykiem do tapet z pudełka wysypały mi się dwa woreczki z klockami, wspomniane wyżej instrukcje, arkusik naklejek i dwa klocki luzem
ObrazekObrazekObrazek
Jak dla mnie większość klocków w obecnych zestawach jest nowością, jednak uważam, że na szczególną uwagę zasługują:
Dwa okna w kolorze czarnym występujące jak na razie w 16 zestawach
aż sześć slope-ów w kolorze DBG
jeden bar LBG
dwa razy tile z nadrukiem manometru
oraz dwa żółte slopy 1x10 które są tylko w 6ciu zestawach


Ludzik
Ubrany bardzo stylowo: koszula w kratę, okulary lustrzane i czapeczka z daszkiem. A w ręku trzyma, jak to przystało na pilota samolotu, walizkę.
Obrazek

Model
Natychmiast (lecz ostrożnie) rzuciłem się na woreczki z klockami i przystąpiłem do budowy zestawu. Po kilkunastu minutach miałem na biurku uroczy, biało-żółty hydroplan, a obok wiatrowskaz i beczkę z paliwem na podstawce imitującej trawę.
Co tu dużo mówić, gotowy samolot prezentuje się wspaniale:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Pozostało 5 klocków zapasowych

Podsumowanie
Jest to mój pierwszy zestaw większy niż impuls od około ośmiu lat. Jestem bardzo zadowolony z zakupu, zawsze chciałem mieć jakiś samolot, a ten hydroplan był na miarę mojej wypłaty za przepracowane od matury dwa tygodnie. Ze względu na wielkość zestawu nie ma zbyt dużo do napisania poza podkreśleniem jego "śliczności".
Za
  • bawialność
  • okna i slopy, które są rzadkie
  • kolorystyka samolotu
  • ludzik
Przeciw
  • tył pudełka
  • cena u mnie w mieście
Ostatnio zmieniony 2010-06-06, 18:54 przez Radar, łącznie zmieniany 1 raz.

Fioletowy

#2 Post autor: Fioletowy »

Bardzo udany samolot, przypominający mi konstrukcje z przełomu lat '80-'90. Wygląda na bardzo bawialnego :) Dlaczego pilot ma koszulę flanelową? Ale jej kolor jest ciekawy. Co do recenzji, to jest przejrzysta, a o to przecież chodzi :) Może brakuje trochę 2-3 fotek z różnych etapów budowania, ale z drugiej strony nie jest to jakiś bardzo duży zestaw.
Ostatnio zmieniony 2010-06-03, 18:20 przez Fioletowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Kaczor

#3 Post autor: Kaczor »

Flanelowa koszula moze posłużyć do zrobienia stereotypowego studenta informatyki albo Georga Lucasa ;)

rh

#4 Post autor: rh »

Radar pisze:Po starannym otworzeniu nożykiem do tapet
Wręcz mogę rzec, że podziwiam ;) ja tam się aż tak nie patyczkuję z tymi pudełkami.

Dzięki za recenzję. Uwag brak.

Modelik. W sumie to o ile w przypadku pojazdów widać spore różnice pomiędzy modelami z początku lat 90-tych, a obecnymi, to w przypadku samolotu nie widać jakiejś wielkiej zmiany. Według mnie jest on bard podobny do dawnych modeli, np. tego:
Obrazek
co oczywiście nie uważam w żaden sposób za wadę. Model ładny, prosty, przyjemny.

Natomiast jeśli chodzi o części to jeszcze bym zwrócił uwagę na podwójne drzwi:
Obrazek (lewe i prawe),
które występują tylko w 11 zestawach.
Ostatnio zmieniony 2010-06-06, 16:37 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Radar

#5 Post autor: Radar »

rh chciałem napisać o tych drzwiach, ale jakoś tak uznałem, żeby o nich nie pisać. A odnośnie otwierania nożykiem to zrobiłem tak delikatnie, ponieważ to mój pierwszy zestaw od prawie 10 lat i chciałem żeby pudełko było w doskonałym stanie.

A jak byłem dzieciakiem zawsze marzyłem mieć jakiś samolot i jak byłem w sklepie to prawie od razu poprosiłem o ten zestaw. Zobaczę jak wyjdę po czerwcowej wypłacie to może się skuszę na coś większego, może nawet na 3181.

ODPOWIEDZ