Coś szybszego?

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

W jakiej formule chcesz uczestniczyć:

Czas głosowania minął 2010-04-30, 19:15

TRUCK trial (tylko duże pojazdy, jazda precyzyjna w ciężkim terenie)
24
21%
mix-trial (pojazdy różnych gabarytów, jazda precyzyjna w ciężkim terenie)
15
13%
mix-trial (pojazdy różnych gabarytów, jazda precyzyjna w ciężkim terenie)
15
13%
cross-country (małe pojazdy, szybka jazda w lekkim terenie)
29
26%
cross-country (małe pojazdy, szybka jazda w lekkim terenie)
29
26%
 
Liczba głosów: 112

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#61 Post autor: ManiekManiak »

Jest film. Powycinałem kawałki na których się coś działo i skleiłem do kupy. Dźwięk się podmienia na jakiś jutubowy. Nazwałem treningiem, bo żadnej punktacji nie było.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=f9w6aa67du0[/youtube]

Wprawne oko zobaczy 2 accident'y :)

Jeśli chodzi o samo spotkanie to bawiłem się świetnie, jest w tej formule przyszłość. Aha, zaprawdę powiadam Wam: testujcie!

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#62 Post autor: misiek »

smyk mial ładną szybką maszynkę, tylko chyba trochę nie pasowała skalą :D

a jakie przełożenia w innych wozach?
FREE HUGS :D

Jankes

#63 Post autor: Jankes »

Nieźle, nieźle ;)
Fajnie się zapowiada te CC ;)

Jakie przełożenie ma ten pojazd na NXT? Nigdy bym nie powiedział, że coś napędzane NXT, może jeździć tak szybko, ale i tak z RC nic nie ma szans, jeżeli chodzi o szybkość.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#64 Post autor: Chrupek »

Furka Atra byla napedzana xl, z tego co pamietam. silnik nxt byl do skretu.
U mnie przelozenie to 3/5, napedzane 2xl, do skretu 1 medium.

"Zawody" byly bardzo fajne, ale raczej jako spotkanie towarzyskie - jako formula bez zasad sie chyba nie sprawdzi, po ktoryms razie by sie zwyczajnie znudzilo. Jednak zeby usystematyzowac zasady, trzeba chyba troche wiecej maszyn, pomyslow i spotkan:)

Moim pierwszym pomyslem, jeszcze na goraco bylo zorganizowanie cross country jako KO. Przy 8 uczestnikach cwiercifnaly, pozniej polfinaly i wielki final - i tak na kazdym odcinku. Najwieksza zaleta bylaby bezposrednia walka (wczoraj akurat udalo sie wszystkich puscic naraz, ale gdyby pojawilo sie 5 maszyn na IR to niestety...:] ). Przewaga CC nad TT jest dynamika, i trzeba ja rozwijac.

Awatar użytkownika
lyyar
Posty: 263
Rejestracja: 2008-12-10, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

#65 Post autor: lyyar »

Ja uwazam ze powinny byc obowiazkowe 2 punkty:

1) zjazd po schodach - smyk pokazal wszystkim jak TO sie robi
2) szybki przejazd po plaskim, pozniej gorka, hopka i jakis chociaz minimalny skok (o ile uda sie cos takiego uzyskac gdzies).

L

P.S. na koniec zawodow ktos proponowal Destruction Derby :)
nothing 0%

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#66 Post autor: Mr.Z »

gen_leihy pisze:jako formula bez zasad
lyyar pisze:smyk pokazal wszystkim jak TO sie robi
No pokazał. Miały być wyścigówki a zrobił driftującą glebogryzarkę. Bez karoserii.
;-p

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#67 Post autor: smyk »

Zmieniłem temat, bo chyba nie udało nam się zrealizować pierwotnej idei cross-country. Najbliżej był Duke, póki nie zdjął karoserii, by nieco zyskać na osiągach.

Generalnie wyszła wolna amerykanka i trudno znaleźć wspólny mianownik dla pokazanych maszyn. Na pewno było szybciej niż w trtr, ale różnica nie była kolosalna. Większość maszyn ograniczała się (tak jak i moja) do podzespołów jezdnych i nie wyglądało to zbyt estetycznie.

Sama zabawa - niezobowiązująca i sympatyczna, choć trudno była odnaleźć w niej napięcie jakie towarzyszy zaciekłej i mozolnej rywalizacji trialówek.

Szkoda, że Maniek nie pokusił się o strzałkę pokazującą na filmie uciekające koło Dukowego Dodga ;)

Dzięki za spotkanie!

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#68 Post autor: Duke »

Małe wyjeśnienie do zdjęcia:
http://www.brickshelf.com/gallery/Lyyar ... crcr34.jpg

pojazdy: Gen_leihy, Smyk, mój, (Duke), Maniek, Atr

Po pierwszym odcinku zdjełem karoserię, w obawie, że na zjeździe z górki ją zgubię. Zgubiłem koło. Uciekające koło widać na filmie między 1:26 a 1:28, ze środka do lewej strony ekranu.
Filmik nie jest przyspieszony, więc jak widać dynamika zawodów była!

Wnioski: jedni przyspieszą swoje pojazdy, inni spowolnią, ja widzę wyższość napędu 4x4 (pojazdy Smyka i Mańka miały napęd tylko na tył), zawieszenie niekonieczne, sterowanie RC znacznie ułatwia jazdę.

Awatar użytkownika
DonArkada2
Posty: 169
Rejestracja: 2008-08-01, 21:52
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: DonArkada2

 

#69 Post autor: DonArkada2 »

Szkoda, że nie mogłem być na tym spotkaniu. I szkoda że dawno(na rzecz TrTr), byłem zmuszony rozebrać pojazd, który by się świetnie nadawał do wyścigów. Coś z tego może być :)
Kiedy iść spać?
Gdy budując coś źle zrobisz pomyślisz:
Wcisnę Ctrl+z to się cofnie i naprawi.

ODPOWIEDZ