[MOC] GINAF

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Mistakes
Posty: 529
Rejestracja: 2009-12-20, 18:00
Lokalizacja: Warszawa!
brickshelf: Ayumi

 

[MOC] GINAF

#1 Post autor: Mistakes »

Witam.
Trzeba w końcu to opublikować.
Taaaadaaaa - GINAF 8x4. Jest to wersja specjalna, robiona na zamówienie. Paka typu 'dakar' Łatwo można ją wymienić np. na kontener.
Obrazek
Założeniem była sprawnie śmigająca w terenie obudowa do silników, a wyszła ciężka model teamowa kabina i brzydka paka. Po betonie i twardej ziemi jeździ wyśmienicie. Próby piaskowe kończą się zazwyczaj zakopaniem w środku pola. Przełożenie 1:1 daje fajną prędkość i całkiem dużą siłę. 2 przednie osie skrętne, 2 tylne napędzane.
Obrazek
Kabina to istna męka, nigdzie nie znalazłem wnętrza prawdziwego ginafa więc jest jak jest. badziewne lusterka, za małe wycieraczki. Jedyna rzecz z której jestem zadowolony to kierownica która nie działa, ale utrzymuje licznik w stałej pozycji.
Zawieszenie miało być choć trochę podobne do oryginalnego - 2 wózki amortyzowane, wyszło trochę inaczej no ale trudno.
Za zdjęcia przepraszam, ale cyfrówka umarła. Telefon jak telefon - to nie to samo co cyfrówka.
Galeria tutaj. We wcześniejszych folderach widać rozwój prac.
Film jest, ale tragiczny, szkoda linkować.
Nie zlinczujcie mnie tak na początku. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2010-06-15, 21:10 przez Mistakes, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#2 Post autor: Emilus »

nareszcie go opublikowałeś :)

Całkiem fajna maszynka. Buduj trialówkę...

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#3 Post autor: Kleymen »

Trudno jest mi się wypowiadać o technicznych aspektach pracy, zresztą nawet dla takiego laika jak ja wszystko wydaje się być zrozumiałe. Jak chodzi o resztę, to przydałyby się naklejki, szczególnie, że ciężarówki na Dakarze są nimi oklejone.
Ostatnio zmieniony 2010-06-17, 12:34 przez Kleymen, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ