Czy ktoś ma polską instrukcję do MINDSTORM 2.0 ?

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
szmer

Czy ktoś ma polską instrukcję do MINDSTORM 2.0 ?

#1 Post autor: szmer »

Witam.

Nabyłem ostatnio zestaw ROBOTICS INVENTION SYSTEM 2.0, niestety kupiłem go w stanach i nie ma w nim polskiej instrukcji. W związku z tym mam pytanie i prośbę czy ktoś dysponuje takową, i czy jest w stanie ją udostępnić.

Z góry dzięki za pomoc.

kontakt szmer_p@wp.pl

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#2 Post autor: Scaner »

Wydaje mi sie że nie ma polskiej instrukcji do samego zestawu bo jest przecierz obrazkowa. Co do jezykow programowania to może jest gdzieś w necie, która dokladnie instrukcja jest ci potrzebna?
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
Darek Mróz
VIP
Posty: 213
Rejestracja: 2004-06-02, 14:12
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: sasik

 

#3 Post autor: Darek Mróz »

W polskiej wersji Mindstorms przetłumaczona jest Constructopedia, ale rzeczywiście jest tam więcej obrazków niż treści, więc jeśli już poradziłeś sobie z uruchomieniem RCX-a, to tłumaczenie nie będzie Ci potrzebne. Samo środowisko programowe nie jest przetłumaczone i raczej nie będzie :). Sam próbowałem kiedyś przetłumaczyć tą aplikację, ale trudno mi było sensownie przetłumaczyć niektóre zwroty, a poza tym (i to zniechęciło mnie najbardziej) aplikacja nie potrafi obsłużyć polskich znaków i w ich miejscu są kwadraciki. Polskie nazwy i komunikaty często nie mieszczą się w przestrzeni na nie przeznaczonej i są ucinane, utrudniając tym samym ich zrozumienie. Potem pomyślałem sobie, że to tłumaczenie i tak jest trochę bez sensu, bo przecież jeśli analizujesz jakiś program sciągnięty z sieci, to będziesz tam miał nazwy angielskie, więc i tak lepiej nic nie zmieniać. Dobry kurs programowania, ale w j.angielskim znajdziesz w witrynie SmartParts Jest to kurs dla języków MindScript i NQC. W moich linkach znajdziesz odnośniki do polskich witryn, w których znajdziesz jeszcze dodatkowe informacje
LEg GOdt Darek Mróz

szmer

#4 Post autor: szmer »

Dzięki za odpowiedź.

Szkoda bo chodziło mi raczej o podręcznik z rozpiską instrukcji do programowania RCX-a ( dokładna składnia, parametry, jakieś przykładowe konstrukcje składni ), jeżeli chodzi o obrazkową książkę to faktycznie nie widziałbym sensu tłumaczenia :) bo nie ma co tłumaczyć. Ale jest parę instrukcji których zastosowania nie rozumiem i chciałbym coś więcej o nich poczytać np. FIND LIGHT, FIND DARK, albo dlaczego jest tyle instrukcji ( np do obsługi motorów ), które robią defacto to samo i można to załatwić jedną z nich.

Popatrzę dzisiaj na te linki. Wielkie dzięki za info.

ODPOWIEDZ