10211 Grand Emporium

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Conrack1410

10211 Grand Emporium

#1 Post autor: Conrack1410 »

LEGO 10211 GRAND EMPORIUM


rok produkcji : 2010 r.
ilość elementów : 2182 szt
figurki : 7sztuk
seria: Modular Buildings
Cena : około 700zł na allegro

1) Opakowanie / zawartość

Solidne i kolorowe a przede wszystkim duże pudełko które na pewno przyciąga uwagę . Jest bardzo estetyczne i atrakcyjne jeśli chodzi o szatę graficzną . Otwierane standardowo z jednego boku; solidna tekturka ( szkoda ,że bez podnoszonego frontu tak jak w przypadku starszych zestawów lego). Z przodu opakowania umieszczono dużą grafikę budynku oraz 2 miniaturki. Znajdziemy tutaj także podstawowe informacje na temat zestawu ( nazwę,numer zestawu, wiek oraz ilość elementów). Tył i boki pudełka również ładnie zagospodarowane jeśli chodzi o grafiki zestawu. Opakowanie na pewno zachęca do zakupu zestawu.

Obrazek

Obrazek


Woreczki z klockami; jest ich naprawdę dużo . Ponumerowane ( 1-3) ze względu na przeznaczenie do budowy danego z 3 segmentów modelu. \

Obrazek

2) Instrukcja budowy

Instrukcja składa się z trzech osobnych części. Każda z nich odpowiada kolejnemu z modułów budynku które potem są połączone w jedną całość. Instrukcje są standardowe lecz dobrze wykonane i czytelne. Na końcowych kartkach każdej z instrukcji widnieją zdjęcia innych kolekcjonerskich modeli lego takich jak zestawy star wars czy medieval market.

Obrazek

3) FIGURKI

Zestaw zawiera 7 różnych figurek z czego 2 pełnią rolę manekinów na wystawie. Są to jednak pełnowartościowe figurki podobnie jak pozostałe pięć: Kasjerka ( sprzedawczyni) , cleaner ( myjący okna) ,dwóch klientów oraz nastolatek na hulajnodze. Figurki ładne, kolorowe i co najważniejsze różnorodne.

Obrazek

4) ZESTAW / ELEMENTY

Muszę przyznać ,że miałem kiedyś zestaw z tej samej serii: Market street, którego niestety już nie posiadam. Była to jednak jedyna kamienica z którą miałem do czynienia. Nie ukrywam,że z wielkim zapałem usiadłem do budowy zestawu. Pierwsze co rzuciło się w oczy to liczba elementów - jest ich prawie 2200 co jest naprawę sporą liczbą zważywszy na to ,że budujemy model w oparciu o podstawę 32x32. Tak jak wspomniałem wcześniej klocki podzielono na 3 partie odpowiadające 3 modułom- naprawdę ułatwia to budowanie. Po rozerwaniu woreczków zwróciłem uwagę nie tylko na ilość elementów ale przede wszystkim ich różnorodność i świetną kolorystykę.Składanie zestawu to naprawdę wartościowa lekcja budowania. Zestaw to nie tylko skupisko atrakcyjnych elementów ale także wiele ciekawych pomysłów tworzących spójną całość. Wiele rzeczy rozwiązano tutaj w przemyślany i atrakcyjny sposób : Drzwi ruchome, żyrandol, 76 sztuk ślicznych, zielonych okienek !!!!! , logo z napisem "shop",przeszklony dach, świetne wykończenie ścian , bogate wnętrze (ubranie, przymierzalnia, ruchome schody, kasa itd)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Całość tworzy moim skromnym zdaniem jeden z najpiękniejszych zestawów w historii lego. Pokuszę się nawet o stwierdzenie ,iż zestaw ten jest bardziej atrakcyjny od samego, kultowego już Cafe Cornera. Dostajemy model o pięknej kolorystyce, gdzie każdy z 2200 elementów zdaje się być wykorzystanym bez przypadku i w sposób przemyślany.

5) PODSUMOWANIE :
Powróciłem do budowania i bardzo cieszę się ,że to właśnie ten zestaw zbudowałem jako pierwszy po swoim powrocie. Jest dla mnie prawdziwym dziełem sztuki, inspiracją do chęci tworzenia własnych kamienic. Wydaje się pozycją obowiązkową dla wszystkich prawdziwych fanów i kolekcjonerów lego ( nie tylko city czy modular buildings). Grand Emporium nie jest zestawem tanim ( cena około 700zł na Allegro) ale zapewniam ,że warty jest każdej złotówki. Urzekł mnie w tak samo wspaniały sposób jak swojego czasu Black Cat 5571. Seria kamienic lego jest dla mnie nową religią którą chciałbym wyznawać do końca mojego życia.
Cholernie wzruszyło mnie gdy dzisiaj zniosłem kamienicę ze strychu aby pokazać ją dziadkom, którzy uznali ją za piękną ; a potem siedziałem 2h słuchając opowieści mojego dziadka na temat II wojny światowej.... To był niezwykle interesujący dzień..


PLUSY :

+ wspaniale zaprojektowany, efektowny zestaw
+ świetna kolorystyka elementów, ich liczba i różnorodność
+ 76 ciemnozielonych okienek !!!!!
+ wiele ciekawych rozwiązań architektonicznych
+ jeden z najlepszych zestawów lego
+ zestaw warty swojej niemałej ceny ( wychodzi około 30gr za element)

MINUSY:

-hmmmmmmmmm, niedziałające ruchome schody? :-) ,
oczywiście mógłby być tańszy ale ten zestaw nie ma wad.
Ostatnio zmieniony 2010-07-04, 16:49 przez Conrack1410, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#2 Post autor: Cevillus »

Zestaw bardzo mi się podoba. Gdyby nie kosmiczna cena byłoby super :(
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Havoc

#3 Post autor: Havoc »

Świetny zestaw i kolorystyka super. Pomimo, że nie jestem fanem Modularów to jednak poważnie rozważałem zakup GE.
PS zdjęcia chyba trochę za ciemne...

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#4 Post autor: Kirysowaty »

Samego zestawu nie skomentuję, bo brak mi słów. Ale zauważyłem coś ciekawego. Zgodnie z pudełkiem, jeden z minifigów powinien mieć niebieskie nóżki, tymczasem na zdjęciu ma żółte z czarnymi majtkami, jakby był bez spodni!
Ostatnio zmieniony 2010-07-04, 18:49 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#5 Post autor: M_longer »

Kirysowaty pisze:Zgodnie z pudełkiem, jeden z minifigów powinien mieć niebieskie nóżki, tymczasem na zdjęciu ma żółte z czarnymi majtkami, jakby był bez spodni!
On JEST bez spodni, bo niebieskie spodnie przymierza...

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#6 Post autor: Mikolaj »

Kirysowaty pisze:Zgodnie z pudełkiem, jeden z minifigów powinien mieć niebieskie nóżki, tymczasem na zdjęciu ma żółte z czarnymi majtkami, jakby był bez spodni!
Spodnie ma w ręce.
Recenzja dobra, ale model mi się nie podoba, a poza tym jest drogi, więc go nie kupię.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#7 Post autor: Kirysowaty »

M_longer pisze:On JEST bez spodni, bo niebieskie spodnie przymierza...
Łał, faktycznie! Ależ dbałość o detale!
Ostatnio zmieniony 2010-07-04, 22:49 przez Kirysowaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

vedder
Posty: 57
Rejestracja: 2009-01-07, 21:57
Lokalizacja: Kołobrzeg

#8 Post autor: vedder »

Zastanawiam się nad zakupem tego zestawu, choć tematyka sklepu zbytnio do mnie nie przemawia. Kolorystyka również nie wydaje mi się ciekawa. wstrzymam się jak cena mocniej spadnie. Szkoda że do tak dużego zestawu dałeś tak mało zdjęć, aż się prosi o kilka zdjęć każdego piętra z każdej strony.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#9 Post autor: Hezar »

Z przykrością muszę stwierdzić, że ten wspaniały model doczekał się recenzji na żenująco niskim poziomie. Tak, to nie jest pomyłka - żenująco niskim.
Zestaw ekskluzywny, prawie 2200 elementów, mnóstwo szczegółów, a opis zawiera kilka naprędce skleconych zdań, których treść nie poszerzyła mojej wiedzy na temat zestawu nic ponad to, co wywnioskowałem oglądając już kilka miesięcy temu zdjęcia "GE" w sieci.
Kamieniczka tej wielkości i raptem 11 zdjęć - to już zaiste "woła o pomstę do nieba".
Naprawdę czuję wielki niedosyt... Cóż - szkoda.

Pozdrawiam (...)

Conrack1410

#10 Post autor: Conrack1410 »

Hezar - przykro mi bardzo ,że cię zawiodłem i przeczytałeś najgorszą w swoim życiu recenzję

mam propozycje - może napisz swoją?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

Przymierzałem się do recenzji tego zestawu z 5 razy i za każdym razem dochodziłem do wniosku że jest on zwyczajnie... nudny... choć bez wątpienia ładny. Ale co można napisać o budynku? No ale Hezar, po takim wyzwaniu, wręcz powinien stworzyć własną recenzję. Fakt - nie jest najlepsza jaką w życiu widziałem, ale też żenująco niski poziom? Czekamy.

Swoją drogą, czy zauważyliście, że schody ruchome są tylko w jedną stronę - tj, można tylko albo wjeżdżać albo zjeżdżać? :D
Ostatnio zmieniony 2010-07-05, 11:55 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Conrack1410

#12 Post autor: Conrack1410 »

nie włożyłem w recenzję masy czasu - po prostu go nie mam, bardziej wykorzystuję go na budowanie :-)
obiecuję,że w niedalekiej przyszłości recenzję rozszerzę i uzupełnie o lepsze zdjęcia

Fistach

#13 Post autor: Fistach »

Recenzja rzeczywiscie slaba. Zdjecia zolte i male.

W tym budynku jest tyle szczegolow jak np. kladka przed billboardem czy ruchome schody (sa w jedna strone po to zeby kupic dwa emporia), przepiekny zyrandol czy swietlik na dachu - co powinno byc pokazane na zdjeciach.

Niemniej trzeba docenic czas poswiecony na zrecenzowanie zestawu. A odpowiedzi na to ze cos jest slabe typu zrob pan lepsze sa po prostu smieszne.

A co do GE to sam bym kupil w cenie 550 - chociaz cena 700 zl nie jest tak tragiczna jak na taka ilosc elementow ale moje wrodzone skapstwo nie pozwoliloby - lub taniej bo zestaw nawet mi sie podoba. Jak pisalem powyzej mnostwo szczegolow w jednym zestawie. Bardzo dobra robota TLC.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#14 Post autor: Jerac »

Fistach, nie zgodzę się. Co innego gdyby mi producent fiata pandy odpowiedział "zrób pan ferrari jak jak się nie podoba", a co innego pisanie recenzji, którą może napisać każdy, bo nie potrzeba do tego niczego więcej niż czasu.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#15 Post autor: Misterzumbi »

A mnie najbardziej "denerwuje" slowo cleaner. Cleaner to taki co morduje za kase. Window cleaner to to co ten gosciu tam robi. Jezeli juz. Polacy nie gesi wlasny jezyk maja. Wozny, Sprzatacz, cos by sie wymyslilo, tym bardziej ze w nawaisach jest napisane co cleaner ma znaczyc po polsku. Nie lubie tych anglicyzmow choc nie potrafie sie ich pozbyc, staram sie pisac kropki a nie study, plytki a nie plate'y, kafle a nie tiles itd. I choc niestety znam polskiego na tyle zebym potrafil pisac bezblednie i poprawnie staram sie nie kaleczyc przynajmniej pisaniny. O mowie i niewyparzonym jezyku nie mowie, ale pisanie? Gdzie ma sie czas na ulozenie mysli? I tak mam we wszystkich jezykach ktore znam, przecierz w angielskim tez nie dodajemy wyrazen z innych jezykow pomijajac conieco co przyjelo sie przez wiele wiele lat.

No. Kopnac sie w tylek i probowac polskiego. Edyta tez sie przyjela.

A Jerac, w niemczech w coniektorym malym sklepie sa schody ktore mozna zatrzymac i krecic w druga strone.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ