[MOC] Krzywa Wieza

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
lolas

[MOC] Krzywa Wieza

#1 Post autor: lolas »

Tym, ktorzy nie byli na wystawie w W-wie chcialbym zaprezenowac moja ostatnia dioramke:

Obrazek

Zapraszam do GALERII

..

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Aaaa, więc to tak miało być. To przepraszam, bo ja na wystawie pokazywałem to cudo jako przykład że Castlowcy nawet kawałka wieży nie potrafią prosto postawić ;)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#3 Post autor: Misterzumbi »

Ze wszystkich czterech najbardziej mi sie podoba i najmniej rozumie o co tu chodzi...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#4 Post autor: V1 »

Miałeś zbudować swój pałac na twardej, mocnej opoce, którego wichry i burze nigdy tknąć by nie śmiały...


Ja tak samo. Woda jest mało realistyczna w pozostałych i czarny pomost z czarnym drzewem - tam jest mało czytelnie.

Waląca się wieża jest świetna. Ta cała scenka jest rewelacyjna.
Ostatnio zmieniony 2010-07-12, 16:02 przez V1, łącznie zmieniany 1 raz.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
deredi
Posty: 25
Rejestracja: 2010-04-11, 00:13
Lokalizacja: warszawa

#5 Post autor: deredi »

Fajna rzecz przyznam szczerze:), ale się zastanawiałam w MT czy te odłamki pasują jak puzzle do całości :P:)

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#6 Post autor: pitrek02 »

Nie wiem za bardzo, jak to opisać. Twoje prace mają taką specyficzną estetykę, która bardzo przypadła mi do gustu. Ciesze się, że trzymasz się jednego stylu, który jest moim zdaniem jednym z lepszych w tej dziedzinie.
Mnogość szczegółów wywarła na mnie ogromne wrażenie. Nie ma chyba stud'a, na którym nic by się nie działo!

Gratuluję!

lolas

#7 Post autor: lolas »

Sariel pisze:Aaaa, więc to tak miało być. To przepraszam, bo ja na wystawie pokazywałem to cudo jako przykład że Castlowcy nawet kawałka wieży nie potrafią prosto postawić ;)
Ja tez zaliczyłem podobną pomyłkę. Syn zapytał mnie o te trzęsące się, alzheimerowe trialówki i powiedziałem mu że początkujący konstruktorzy mają problem ze zbudowaniem płynnie jeżdzącego pojazdu. Potem zrozumiałem, że Technic nie pozwala na nic wiecej ;)
Misterzumbi pisze:Ze wszystkich czterech najbardziej mi sie podoba i najmniej rozumie o co tu chodzi...
Mialem zrobic jakies podpisy wyjasniajace o co chodzi, ale z powodu upalu odpuscilem sobie :(. Najwazniejsze, ze sie podoba :-))
V1 pisze: Ja tak samo. Woda jest mało realistyczna w pozostałych i czarny pomost z czarnym drzewem - tam jest mało czytelnie.
.
Uczepiliscie sie tego czarnego :-\
Gdy bede mial dostateczna ilosc Dark Brown to zaczne go uzywac. Mam juz na koncie pierwsze drzewko DkBrown (tu nie dalo sie inaczej, bo drzewo zlaloby sie z chatka):
Obrazek
Gdy patrze sobie na te scenke, wiem ze pojde raczej w tym kierunku: ciemno-brazowe drzewa i czarne drewno. Nie widze alternatywy dla czarnego jako drewna (wszystkie czarne skosy uzywane jako dachowki, czarne kafle 1x1, 1x2, 1x4, 1x6, 1x8, modyfikowane z jednym studem, round bricki... tego nigdy nie da sie zastapic DkBrown - albo nie ma odpowiednikow, albo sa w porazajacych cenach).
deredi pisze:Fajna rzecz przyznam szczerze:), ale się zastanawiałam w MT czy te odłamki pasują jak puzzle do całości :P:)
Pasuja, ale nie tak "na styk" jak ukladanka. Potrzebne bylyby drobne uzupelnienia po bokach.


Dziekuje wszystkim za mile slowa :-)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Waląca się wieża jest genialna. Pięknie zrobiłeś pęknięcia.

Co do koloru drewna to temat ten był już wałkowany na Forum kilkukrotnie. Wykorzystywanie do ich budowy brązowego jest w świecie LEGO umowne, bo tak naprawdę pnie drzew nie mają brązowego koloru. Z gamy kolorów LEGO jedynie czarny i ciemnoszary się do tego nadaje. Można by jeszcze spróbować ciemnozielony, bo wiele drzew jest porośniętych mchami i glonami do daje takie zielone zabarwienie. Sosny też nie są brązowe. Ich pnie na dole są w kolorze ciemnoszarym, a wyżej dark orange lub sand red.
Co do drewna to kolor brązowy powinien występować właściwie tylko w meblach. Świeżo pocięte deski powinny być żółte lub tan. A deski, które były długo wystawione na działanie warunków atmosferycznych powinny być jasno lub ciemnoszare.

kris kelvin

#9 Post autor: kris kelvin »

Wpiszę się dla przyzwoitości, bo co tu można dodać. Byłem, widziałem na żywo, bardzo się podoba. Nadal najbardziej podoba mi się kawałek z młynem.

Fioletowy

#10 Post autor: Fioletowy »

Jak dla mnie bomba, ale jakbym miał wybierać między tą krzywą wieżą a przylądkiem bez nadziei, to wybrałbym to ostatnie.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#11 Post autor: Mikolaj »

Tak, jest świetna.
Za to mi sięte czarne drewno bardzo podoba. Jest takie "zmoczone", jak po burzy.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#12 Post autor: Kleymen »

Nie wiem już, który raz to powtórzę, ale pęknięcie w wieży jest genialne. Cała scenka jest świetna. Utrzymuje się w konwencji, którą narzuciły poprzednie prace, jest bardzo dobrym uzupełnieniem.

ODPOWIEDZ