[MOC] Zatoka Piracka / Pirate Bay

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

[MOC] Zatoka Piracka / Pirate Bay

#1 Post autor: Adrian »

Atak patrolu Wojsk Królewskich na Zatokę Piracką.

Obrazek

To zdanie chyba wystarczająco dobrze opisuje sytuację na zdjęciach. Woda wygląda, jak wygląda. Przyjmijmy, że temperatura spadła poniżej zera i woda zaczyna zamarzać. Zapodziałem gdzieś więcej nowych figurek piratów, stąd nie mają za dużych szans z licznymi i dobrze uzbrojonymi Wojskami Królewskimi :)

Praca swój początek miała jakiś rok temu. Ogólny zarys się nie zmienił, jednakże wprowadziłem istotne zmiany przy 'wytilesowaniu' znacznej części pracy oraz wykonałem od nowa wszystke budynki, tudzież pomieszczenia. 'Wieża', która kończy się wyciągarką, nie do końca mi się podoba, jednakże nie miałem już pomysłu na jej poprawę.

Czas budowania, wliczając te kilkanaście godzin z ubiegłego roku, wyniesie razem ok. 30 godzin roboczych. Nie pomyślałbym, że samo przygotowanie i ustawienie figurek zajmie dobre 3h. Nie traktuję jednak tego jako stratę czasu. To była czysta przyjemność. Teraz, jak ogarnąłem sortowanie, budowanie sprawia mi prawdziwą radość, która na pewno zaowocuje kolejnymi MOCami.

Statek. Na pewno by się przydał. Nie posiadam niestety żadnych elementów pod statek, ani tym bardziej umiejętności do jego zbudowania, stąd scenariusz akcji przewiduje przypadkowe starcie bez żadnych okrętów w pobliżu.

Kwestia zdjęć. Przy obecnej pogodzie ciężko jest coś więcej zrobić zwykłą cyfrówką. Testowałem różne ustawienia, lampę, różne kąty ustawienia, zrobiłem kilkadziesiąt zdjęć i wybrałem te najodpowiedniejsze. Najgorzej nie jest, ale następnym razem powinno być lepiej. Rozdzielczość zdjęć nie jest przypadkowa.

GALERIA

Zdjęcia od 1-30.
http://www.brickshelf.com/gallery/Cyber ... eBay/1.jpg
Ostatnio zmieniony 2010-07-31, 20:49 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.

rasch22

#2 Post autor: rasch22 »

To ja pierwszy :)

Zacznę od wody :) jeśli statek miał by tam cumować to pod tilesami dobrze by było umieścić płytki ciemnoniebieskie lub ciemnozielone, jeśli by przyjąć że cumują przy pomostach łodzie płytka tan ładnie by imitowała płytką wodę i piaszczyste dno :)

Dalej jak dla mnie to za mało piratów i za mało zieleni, taka dość widoczna i odkryta ta przystań

Przewagę żołnierzy sam wymieniłeś

Zauważyłem też że nie do końca wykorzystałeś przestrzeń pod budynkiem, nie ma jaskini ze złotem ani skrzyniami a miejsce tam by było idealne

Okienka z BOPa / kratownice świetnie pasowały by do tych ram okiennych :) i gdzieś chyba zapodziały się drzwi


Praca jednak należy do udanych tym bardziej że to dopiero początek i sądzęże teraz coraz częściej będziesz budował i prezentował swoje moce.

Serduszko mi rozwalił pirat który pomimo wojennej zawieruchy smacznie sobie śpi ukojony i znieczulony rumem :)
Ostatnio zmieniony 2010-07-31, 18:05 przez rasch22, łącznie zmieniany 1 raz.

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#3 Post autor: Misaki »

Niezła woda i niezłe drewniane nabrzeże. Jedyne co tej części pracy mogę zarzucić to, że wydaje mi się zbyt sterylna. Woda rzeczywiście przypomina zamarzniętą. Mnie osobiście podoba się rozwiązanie z jakimiś falami czy pianą morską. Szkoda też, że chociaż z 2 deski nie są wyszczerbione. Sama skała wygląda imponująco, jednak klocki użyte do tego co na i przy skale są w tych samych kolorach co ona, co sprawia, że wszystko się zlewa. Nie podoba mi się wykorzystanie czarnych klocków do budowy budynków. Ogólnie praca mi się podoba. Już jest dobrze a zapewne będzie jeszcze lepiej. Czekam na kolejne Twoje moce.

PS
Te bródki żołnierzy to zapewne wymóg armii bo wszyscy mają takie same. :)
Ostatnio zmieniony 2010-07-31, 21:43 przez Misaki, łącznie zmieniany 1 raz.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#4 Post autor: Ither »

Cóż mogę rzec. Jak powiedział mi Wojciech:
umiesz budować skały, wodę, burdel, zniszczoną budę, ruiny, resztki i otoczenia, ale te kamienice w ogóle Ci nie wychodzą
To ja powiem tak: słabe te skały. I mury. I woda. Gładka woda na nabrzeżu? No toż Adrian, masz masę klocków i na pewno jesteś w stanie wymyślić coś lepszego, a nie gładką powierzchnię na NABRZEŻU. I te mury. Kilofami takie równe ociosali te skały piraci? Dłutami? Paaaaanie, to miała być jak mniemam ich kryjówka, więc im bardziej naturalnie, ukrycie, niepozornie by to wyglądało, tym lepiej dla pracy. Bo tak wygląda, padło to słowo, sterylnie. Poza tym w przypadku obrony Twierdzy 6 atakujących przypada na 1 obrońcę, więc piraci by rozgromili ten atak, szczególnie desant z morza :D Jeden JAck Sparrow na moście i pograne ;d
Ostatnio zmieniony 2010-07-31, 22:13 przez Ither, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#5 Post autor: lugomina »

Ither pisze: To ja powiem tak: słabe te skały. I mury. I woda. Gładka woda na nabrzeżu? No toż Adrian, masz masę klocków i na pewno jesteś w stanie wymyślić coś lepszego, a nie gładką powierzchnię na NABRZEŻU. I te mury. Kilofami takie równe ociosali te skały piraci? Dłutami?
Bez przesady, mocium panie.
Woda moze sobie byc z tych klocków, fajnie tak wyglada jak teraz bo sie mieni (jak to prawdziwe morze ma w zwyczaju, przy nabrzezach z bardzo czysta woda).
Ale owszem, Ither ma racje, woda jest za gladka - potrzeba tu tez piany i fal rozbijajacych sie o mosty, lodzie i sam brzeg - nawet jak jest najciszej, to morze caly czas chlapie i faluje.

Co do skal, to z kolei Ither naprawde przesadza. Rozbestwil sie chyba wypasionym greeblowaniem na Flickerze czy co? :P
BURPy swobodnie nadaja sie na skaly, zawsze sie nadawaly. Nie sa sterylne. Na pewno w naturze wystepuja takie kamloty.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#6 Post autor: Adrian »

rasch22 pisze:Zauważyłem też że nie do końca wykorzystałeś przestrzeń pod budynkiem, nie ma jaskini ze złotem ani skrzyniami a miejsce tam by było idealne
Świetny pomysł. Jednakże MOC w założeniu miał leżeć na półeczce i podczas budowy jakoś nie pomysłałem o tym, abym tą niewidoczną część zagospodarować, skoro jej i tak nie będzie widać.
rasch22 pisze:Okienka z BOPa / kratownice świetnie pasowały by do tych ram okiennych :)
Wylądowały na liście zakupów. Przy BOPie jakoś o nich nie pomyślałem.
Misaki pisze:wydaje mi się zbyt sterylna.
Mam umysł ścisłowca i wprowadzanie chaosu czy niesymetrii nie jest dla mnie prostą i oczywistą czynnością. Dopiero rozpoczynam prawdziwe budowanie, także poprawa powinna być widoczna w przyszłości.
Misaki pisze:Sama skała wygląda imponująco, jednak klocki użyte do tego co na i przy skale są w tych samych kolorach co ona, co sprawia, że wszystko się zlewa.
W rzeczywistości aż tak tego nie widać. Ale w następnych pracach będę się już tego pilnował.
Misaki pisze:Nie podoba mi się wykorzystanie czarnych klocków do budowy budynków.
Mam stosunkowo mało ciemnoszarych klocków i szukałem alternatywy ;) Według mnie nie wygląda to aż tak źle. To już kwestia gustu.
Ither pisze:Gładka woda na nabrzeżu?
Powiem Ci tak: woda jest elementem, którego nie da się idealnie odwzorować z klocków w takiej skali. Jest to po prostu niemożliwe. Można ją delikatnie poprawić wprowadzając pianę czy fale rozbijające się o mosty, jak wspomniała Lugomina, ale generalnie nic więcej z nią się nie da zrobić. Mnie się woda w takim stylu podoba. Byłaby w lepszym kolorze Trans-Dark Blue, ale go odrzucono w BOPie.

Woda w sumie wchodzi pod pomost, więc może tam dalej się obija o skały? ;) Temat wody zostaje otwarty i na pewno jakieś kroki w jej poprawieniu poczynię.
Ither pisze: I te mury. Kilofami takie równe ociosali te skały piraci? Dłutami? Paaaaanie, to miała być jak mniemam ich kryjówka, więc im bardziej naturalnie, ukrycie, niepozornie by to wyglądało, tym lepiej dla pracy.
Zbudowali pomost, więc po co mieliby się ukrywać w skałach? :P
Ither pisze:Poza tym w przypadku obrony Twierdzy 6 atakujących przypada na 1 obrońcę
Chyba, ale tylko w przypadku, gdy ataktującymi są bezmózgie trolle :P
Ither pisze:więc piraci by rozgromili ten atak, szczególnie desant z morza :D
E tam :P Przy dobrej strategii i wykorzystaniu elementu zaskoczenia, żołnierze mogliby ją przejąć z niewielką liczbą ofiar po swojej stronie.
lugomina pisze:woda jest za gladka - potrzeba tu tez piany i fal rozbijajacych sie o mosty, lodzie i sam brzeg - nawet jak jest najciszej, to morze caly czas chlapie i faluje.
Trans-clear niestety nie jest tanim i popularnym kolorem, stąd nie posiadam go za dużo. A buduję generalnie z tego co mam. Najbardziej podoba mi się woda Lolasa i staram się zmierzać w tym kierunku :)

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#7 Post autor: lugomina »

Adrian pisze:
Ither pisze:Gładka woda na nabrzeżu?
Powiem Ci tak: woda jest elementem, którego nie da się idealnie odwzorować z klocków w takiej skali. Jest to po prostu niemożliwe. Można ją delikatnie poprawić wprowadzając pianę czy fale rozbijające się o mosty, jak wspomniała Lugomina, ale generalnie nic więcej z nią się nie da zrobić. Mnie się woda w takim stylu podoba. Byłaby w lepszym kolorze Trans-Dark Blue, ale go odrzucono w BOPie.
lugomina pisze:woda jest za gladka - potrzeba tu tez piany i fal rozbijajacych sie o mosty, lodzie i sam brzeg - nawet jak jest najciszej, to morze caly czas chlapie i faluje.
Trans-clear niestety nie jest tanim i popularnym kolorem, stąd nie posiadam go za dużo. A buduję generalnie z tego co mam. Najbardziej podoba mi się woda Lolasa i staram się zmierzać w tym kierunku :)
Alez ja nigdzie nie żądałam, zebys zbudowal gigantyczne bałwany z trans clear!
Wystarczyloby, żebys pod spodem zbudowal wypietrzenia i doly w innym kolorze klocków, niebieskim czy sand green, a na wierzchu wykończył tymi samymi, pięknymi przezroczystymi.
Do tego nie ma sily, na morzu trzeba zaznaczyc morska piane bialymi klockami. Inaczej to nie jest morze ani nawet jezioro, tylko szklane lustro. I nie, na ciepłych Karaibach morze nie zamarza jak polskie jeziora na zimę :P
Biała piana musi byc wszędzie tam, gdzie woda sie rozbija o jakas inna powierzchnie, czyli przy palach mostu, przy brzegach łódek i wreszcie na brzegu plazy. Sypnij bialymi serkami, platesami, kropkami i bedzie git :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Fioletowy

#8 Post autor: Fioletowy »

Bardzo bawialne i miłe dla oka. Co do tej wieżyczki o której wspomniałeś, to przeszkadza przede wszystkim kolor. Szary wskazuje intuicyjnie na skałę/kamień, a z kamienia się raczej takich na cienkich nóżkach nie budoje(wało). Brązowy lub czarny załatwiłby sprawę.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#9 Post autor: Ither »

Lugomina, nie tyle o skałach pisałem, co o tym murku.

Adrian, może z 6ma przesadziłem, ale 4rech na pewno :P

ODPOWIEDZ