[MOC] Gaz 53

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

[MOC] Gaz 53

#1 Post autor: Jonder_qind »

Chociaż jest podobny do Ziła 130 nie jest nim, jest znacznie lżejszą ciężarówką. Wóz ten można dość często spotkać przechadzając się po zonie w grach z serii STALKER. Myślałem o budowie tego wozu dość długo, aż w końcu powstał w przeciągu jednego deszczowego dnia. Kolorystyka jest inna niż modele wypuszczane z fabryki (najczęściej niebiesko-biały lub jednolity zielony, beżowy) gdyż nie dysponowałem wystarczającą ilością klocków w tych kolorach. Najwięcej problemu miałem z dachem gdyż albo wyglądał idiotycznie, albo w ogóle nie przypominał oryginału. W końcu zostało to co jest. Uprzedzając komentarze to z przodu to klocek LEGO.

Obrazek

GALERIA

Havoc

#2 Post autor: Havoc »

Sporo gram w Stalkera i faktycznie ten pojazd to częsty widok. A skoro uprzedziłeś komentarze i powiedziałeś, że to z przodu to Lego, to powiedz jeszcze skąd ten element?

A sam model naprawdę fajny, chociaż najbardziej pasowałby do niego mdblue ale jeszcze chyba za mało elementów w tym kolorze mamy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#3 Post autor: M_longer »

Havoc pisze:A skoro uprzedziłeś komentarze i powiedziałeś, że to z przodu to Lego, to powiedz jeszcze skąd ten element?
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=6909

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#4 Post autor: TruckeR »

Havoc pisze:A sam model naprawdę fajny, chociaż najbardziej pasowałby do niego mdblue ale jeszcze chyba za mało elementów w tym kolorze mamy.
E tam... Raz, dwa, trzy. Model bardzo dobry, tak milusio obły. Zrób mu jeszcze Ziła 130 do pary. Koniecznie!
Ostatnio zmieniony 2010-08-07, 18:24 przez TruckeR, łącznie zmieniany 1 raz.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#5 Post autor: Cevillus »

Wygląda prawie jak prawdziwy. Bardzo dobra robota :D

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#6 Post autor: Jerac »

Już zapomniałem jaka ta skala dla ciężarówek jest fajna. Świetnie to wygląda, brakuje tylko minilandowej figurki do kompletu.

Swoją drogą - tam z przodu jest całkiem spore nadkole, nie dałoby się zrobić skrętu?

Awatar użytkownika
Jonder_qind
Posty: 122
Rejestracja: 2006-05-27, 22:22
Lokalizacja: Tychy
brickshelf: Jonderqind

 

#7 Post autor: Jonder_qind »

Jerac pisze: Swoją drogą - tam z przodu jest całkiem spore nadkole, nie dałoby się zrobić skrętu?
Bez przesunięcia koła do przodu (gorzej wygląda) skręt byłby minimalny. Nawet włożyłem na chwile podwozie z Jelcza ale brzydko to wyglądało i nie dało się skręcać. Chociaż i mnie zostawienie nieskrętnej osi wydaje się pójściem na łatwiznę, ale cóż już pogodziłem się z moim wewnętrznym leniem :)

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#8 Post autor: Mr.Z »

Świetny! Polecam tylko "do-cyknąć" fotkę z żabiej perspektywy. Lekko z dołu. Tak jak na zdjęciach załączonych przez Truckera. Wtedy wierność z oryginałem będzie jeszcze bardziej oczywista.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#9 Post autor: TruckeR »

Mr.Z pisze:Świetny! Polecam tylko "do-cyknąć" fotkę z żabiej perspektywy. Lekko z dołu. Tak jak na zdjęciach załączonych przez Truckera. Wtedy wierność z oryginałem będzie jeszcze bardziej oczywista.
Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że ja załączyłem starszą wersję tego samochodu. Nowsza wygląda tak i chyba jest bardziej odpowiednia.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#10 Post autor: Miguel »

Jeszcze do niedawna widywany na drogach czy na wsiach. Teraz już tylko obiekt muzealny, w Polsce rzadko spotykany. Ale wykonanie z klocków - jak żywcem wyciągnięty z fabryki w Mińsku :D
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Mrutek

#11 Post autor: Mrutek »

Widzieć najpierw na BL. Podobać. Bardziej przypominać Ameryka. Ty zrobić pickupa!
Ostatnio zmieniony 2010-08-08, 21:09 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ