[MOC] Kenworth K100

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
raczeqq

[MOC] Kenworth K100

#1 Post autor: raczeqq »

Przedstawiam Wam,
Kenworth k100
Model ten powstawał przez parę trudnych dni ( burze, brak dostępu do internetu )
Naprawdę sam nie wiem co mnie naszło zęby budować taki "pogięty" model! Jestem otwarty co do poprawek, i krytyki na temat tej oto konstrukcji :)
Obrazek
GALERIA dostępna jak się upubliczni! ( 1 , 2 , 3 )



pozdrawiam,
raq
Ostatnio zmieniony 2010-08-14, 12:08 przez raczeqq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: szww »

Z boku wygląda bardzo interesująco... ale to na tyle jeśli nie podasz bezpośrednich linków do zdjęć.

raczeqq

#3 Post autor: raczeqq »

Ależ proszę bardzo Panie Kierowniku :)
Ostatnio zmieniony 2010-08-14, 19:38 przez raczeqq, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

#4 Post autor: michallus »

Jak na pierwszy MOC nie jest źle :)

ja bym poprosił tylko o więcej detali w budowie ciężarówki, przede wszystkim przód jakoś "podrasowac" ;)

pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2010-08-14, 13:12 przez michallus, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Awatar użytkownika
Aragorn
Posty: 48
Rejestracja: 2010-06-17, 20:18
Lokalizacja: Śląsk

#5 Post autor: Aragorn »

Z takich podstawowych detali powinny być klamki(lub nawet otwierane drzwi), wycieraczki, większy zderzak.

Fioletowy

#6 Post autor: Fioletowy »

Ogólnie jest bardzo OK, ale parę mankamentów da się wyłapać. Mam wrażenie, że przedni zderzak na wysokości świateł jest odgięty, bo chyba zaczepiałby koła. Duży problem, sam mam taki z moim malusieńkim MOCem, którego zacząłem składać z miesiąc temu... Szkoda, że galeria jeszcze nie jest dostępna - przydałoby się więcej zdjęć.
Natomiast podoba mi się to zygzakowate przejście koloru czarnego i niebieskiego na poziomie okien w kabinie. Ogólnie jest ładny, jak na pierwszy MOC jest wg mnie wyjątkowo udany!

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#7 Post autor: Cevillus »

Bardzo ciekawy pierwszy MOC. Mam nadzieję że kolejne będą jeszcze dużo lepsze :)

raczeqq

#8 Post autor: raczeqq »

Dzięki za miłe opinie i krytykę. Poprawiać raczej nie będę nic, gdyż poszedł na złom z powodu braku niebieskich klocków!

Pozdrawiam,
raq
Ostatnio zmieniony 2010-08-14, 19:46 przez raczeqq, łącznie zmieniany 1 raz.

Fioletowy

#9 Post autor: Fioletowy »

A ja się zastanawiam, dlaczego nikt z doświadczonych członków LUGPolu nie napisał swojej opinii na temat tego ciągnika? Jest tu tylu specjalistów w tej skali, ale ŻADEN nie wyraził swojego - cennego dla raczeqqa - zdania. Czasami mam wrażenie, że jak się nie zbudowało kilkunastu MOCy, nie ma się konta od trzech lat i co najmniej kilkuset postów, to się jest traktowany z przymrużeniem oka - choć akurat w tym przypadku to może temat jest jeszcze świeży. Tak czy siak, chciałbym się mylić.
Ostatnio zmieniony 2010-08-14, 20:23 przez Fioletowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#10 Post autor: Sariel »

Temat bardzo świeży, a jeszcze trochę czasu minęło zanim mogliśmy zobaczyć jakieś zdjęcia oprócz bocznego.

raczeqq

#11 Post autor: raczeqq »

Koło galerii podane sa deeplinki... ( 1, 2, 3 )

Pozdrawiam!

@edit P.Sariel
Ile się czeka na publiczną galerię? Są tam tylko trzy zdjecia :)
Ostatnio zmieniony 2010-08-14, 20:15 przez raczeqq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#12 Post autor: Sariel »

Z reguły w nocy naszego czasu jest przeprowadzana moderacja, więc w najgorszym razie 24 godziny.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#13 Post autor: M_longer »

Fioletowy pisze:Czasami mam wrażenie, że jak się nie zbudowało kilkunastu MOCy, konta od trzech lat
Dość trudno zbudować trzyletnie konto ;)

Charakterystyczną rzeczą dla K100 (jak i Peterbilta 362) jest grill, który zajmuje praktycznie całą wysokość przedniej maski. Tutaj grill jest symboliczny, zrobiony z dwóch kafli z grillem. Powinien być znacznie większy.
Za reflektorami powinno być też nadkole, łączące się z podłogą kabiny:

http://www.via64.net/FORO/Kenworth_K100E_2197NT_6.jpg

Zamiast stopni połączonych z ramą, powinna być "drabinka".
Przydałyby się klamki (bardzo łatwo da się je zrobić z lekko wysuniętych kafli 1x2).
Sariel pisze:Z reguły w nocy naszego czasu jest przeprowadzana moderacja, więc w najgorszym razie 24 godziny.
Zawsze można wrzucać zdjęcia na flickr.com lub MOCPages :)
Ostatnio zmieniony 2010-08-14, 20:36 przez M_longer, łącznie zmieniany 2 razy.

raczeqq

#14 Post autor: raczeqq »

Fioletowy, tak jak napisałeś, obyś się mylił.
M_longer,

O mój panie, tylko jak zrobię grill na 4s to jest za wielki i wygląda beeeeeeeeeeeeee ;/
z drabinka był troszkę problem, gdyż nie mam flexów, bo z nich wyglądała by o wiele lepiej. Klamki, świetny pomysł wykorzystam go przy następnej budowli :)
W przyszłości postaram się bardziej odwzorowywać piękno tych ciągników :(

Co do flickr, pozostanę chyba jednak przy bs :)
Ostatnio zmieniony 2010-08-14, 22:20 przez raczeqq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#15 Post autor: V1 »

Fioletowy:
dlaczego nikt z doświadczonych członków LUGPolu nie napisał swojej opinii na temat tego ciągnika?
Gdyż dzięki wspomnianemu doświadczeniu oraz dedukcji (może zawiłej, jednak - po zastanowieniu - chyba wystarczająco trafnej) można wnioskować, że autor poprawiać raczej nie będzie nic, na co może wskazywać poniżej cytowana wypowiedź:
Poprawiać raczej nie będę nic
\/1 ______________

ODPOWIEDZ