4597068 - Boba Fett - biały - 2010

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

4597068 - Boba Fett - biały - 2010

#1 Post autor: V1 »

4597068

Boba Fett
biały
2010

Obrazek
Zawartość: 1 ludzik z pistoletem

[ Bricklink ]

Wydany z okazji trzydziestolecia filmu 'Empire Strikes Back' (1980), czwarty promocyjny ludzik z Gwiezdnych Wojen.
Stanowi odzwierciedlenie jednego z wstępnych projektów postaci łowcy, autorstwa Ralpha McQuarriego. (Dzięki X-Yuri za tę informację.)
Obrazek
[ Boba Fett na starwars.wikia.com ]

Jak wszystko związane z obiektem kultu, przez fanów jest ceniony bardzo wysoko, co można zaobserwować na Bricklinku - pierwszy został sprzedany w czerwcu 2010 za 129 dolarów (obecnie najniższa cena to 35 dolarów), oraz na allegro (obecnie jest wystawiony jeden, za 160zł).
Moim skromnym zdaniem, w przeciwieństwie do poprzednich ludzików specjalnych, ten - w porównaniu do standardowego odpowiednika - wypada beznadziejnie.
Razem całe 5 klocków. Białe nóżki, biały brzuszek z nadrukiem, białe łapki, czarna główka, biały hełm i czarny pistolet.
Jedynie brzuszek z nadrukiem i hełm są nowymi elementami.

Obrazek Obrazek

Porównanie bladego ze 'zwykłym', nieporównanie atrakcyjniejszym łowcą:
Obrazek Obrazek

I z równie bladym braciszkiem:
Obrazek

Dostałem tego ludzika 2010.09.15 w ramach promocji w sklepie Manami - był dodawany do jednorazowego zakupu na kwotę powyżej 50zł.

--------------------------
Wydane dotychczas promocyjne ludziki z Gwiezdnych Wojen:
C3PO - złoty metaliczny - 2007
[url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=8507]Vader[/url] - czarny metaliczny - 2009
Szturmowiec - srebrny metaliczny - 2009
Boba Fett - biały - 2010
Shadow ARF Trooper - czarny - 2011
--------------------------

Niniejszą
recenzję (!)
Noriemu
poświęcam.

Dziękuję za uwagę.
Ostatnio zmieniony 2011-05-15, 12:59 przez V1, łącznie zmieniany 7 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#2 Post autor: Scrat »

Brzydkie, drogie, bezużyteczne. Beznadzieja do sześcianu :)
Niniejszą
recenzję (!)
Noriemu
poświęcam.
Aż tyle Ci o nią tru... tak bardzo Ciebie agitował do napisania jej? ;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#3 Post autor: V1 »

Brzydkie, drogie, bezużyteczne. Beznadzieja do sześcianu :)
Brzydkie i bezużyteczne - tak, ale 53zł za 8083 + jednego Bobę to wręcz symbolicznie.

Edit:
Ja p...lę, właśnie uświadomiłem sobie, że kupiłem rzecz brzydką i bezużyteczną, tylko dlatego że tanio....

Edit2: Nie ma co owijać tego w 'kolekcjonerstwo', to debilizm...
Aż tyle Ci o nią tru... tak bardzo Ciebie agitował do napisania jej? ;)
Odrobinkę :)
Ostatnio zmieniony 2010-09-16, 23:49 przez V1, łącznie zmieniany 2 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
X-Yuri
Posty: 65
Rejestracja: 2010-08-03, 21:48
Lokalizacja: Stąd
Kontakt:

#4 Post autor: X-Yuri »

Ach, zawsze służę uprzejmie w SW sprawach (a już na pewno w Mando-sprawach. : P)

Dla mnie ten... zestaw (duże słowo, zaprawdę..) jest jednym z moich najważniejszych planów LEGO do zdobycia w możliwie najbliższym czasie. <I, jak na złość, na promocję się nie załapałem, StarForce mający miejsce w miniony weekend [może zetkneliście się z jakimiś info o nim w tv czy coś, taki konwent SW w Bydgoszczy : )] dość skutecznie mój portfel wysuszył... : ( >

Jego cena na BrickLinku nie zachęca, ale, inny Boba którego też chciałbym zdobyć, ten z Cloud City , dostępny w chwili obecnej za 90$ (najtańsza oferta) sprawia, że jakoś przychylniej patrzę na te 35$ za Białego Bobę.. : )

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#5 Post autor: Miguel »

A ja jestem łasy na wszelakie figurki z SW więc jak Ci jest zbędny to zawsze można się dogadać :P
Nawet jakby Boba był różowy to bym brał :)
Ostatnio zmieniony 2010-09-17, 08:47 przez Miguel, łącznie zmieniany 1 raz.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#6 Post autor: Kirysowaty »

Ale szajs, wygląda jak chińska podróba LEGO. Mogli przynajmniej dać nowego typu hełm.

Nie wiem, czemu na EB i gdzie indziej tak się tym figiem podniecano.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#7 Post autor: Miszel »

Ja się załapałem i czekam na swojego :) Jak dorwę to ocenię. Różnica w stosunku do starych (klasycznych wersji) Boby pojawia się chyba w hełmie. Jestem w pracy i nie mam swoich pod ręką ale o ile mnie pamięć nie myli to w starych wgłębienie w zieleni hełmu sugerowała tylko czarna farba pod czerwoną. A w tym białym z tego co widzę hełm z przodu jest na prawdę wyprofilowany. Ale fakt płaci się 150zł i więcej za dwa nowe klocki bo resztę można spokojnie dokompletować byle skąd. Takie jest niestety SW :( Ja swojego kupiłem z kompletem magnetów które mam zamiar na allegro sprzedać to mi w zasadzie powinien Boba wyjść +/- za free

Miguel, z tego co ostatnio przeglądałem na BL to jakiś gość z Czech sprzedawał takowe za ok 107zł + chyba 4$ na przesyłkę. Zawsze to rozsądniej kupić niż za 160zł na allegro czy jeszcze drożej na ebay
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Kirysowaty
Posty: 740
Rejestracja: 2007-04-10, 18:39
Lokalizacja: okolice Radomia

#8 Post autor: Kirysowaty »

Nie, hełm nie jest z nowej formy. Zupełnie nowy pojawia się dopiero w ostatnim Slave I i w mandaloriańskim battlepacku.
Jellyeater pisze:Jak się kupuje Lego to należy sprawdzić, czy nie zawiera demonów.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#9 Post autor: Miszel »

Wiem że forma jest stara i doskonale wiem jak wygląda nowa bo nowego Bobę posiadam. Chodzi mi o to że stara forma została chyba trochę zmodyfikowana na "twarzy"
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#10 Post autor: Ciamek »

Szkoda, że nie czerwony ma hełm.
Można by zrobić Crusader: No Remorse : o)
Zdrufko, Ciamek

ODPOWIEDZ