40012 Halloween Pumpkin

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

40012 Halloween Pumpkin

#1 Post autor: nori »

Obrazek

40012 Halloween Pumpkin

Duszek z zestawu [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=12576]40013[/URL] doczekał się towarzysza z prawdziwego zdarzenia, nie będzie musiał już straszyć samotnie (abstrahując od faktu posiadania sporej, kolorowej rodzinki, ale to już inna historia...).

Rok produkcji: 2010
Liczba elementów: 18
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 17.5 x 16.8 cm
Figurki: -
Seria: Seasonal
Ceny: 1.99 USD, 1.99 GBP, 1.99 EUR (Germany), 6.95 PLN

Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

No cóż, ta recenzja będzie naprawdę krótka...

Opakowanie, czyli foliowy woreczek, kryje zaledwie osiemnaście elementów. Ponownie zachwyca szata graficzna, motyw cmentarza oświetlonego światłem księżyca*, do tego gałęzie pozbawione liści, błyskawice oraz nietoperze. Czyli wszystko to, co kojarzy się z horrorami, tudzież z przesadnie rozreklamowanym wśród dzieci Halloween.

Obrazek

Obrazek

Instrukcja to pojedyncza karteczka, plany budowy uzupełniono o indeks elementów oraz obowiązkowe reklamy.

Obrazek

Obrazek

Oczywiście ze złożeniem nie ma żadnych problemów, tym bardziej że trwa ono dosłownie chwilę.

Obrazek

Obrazek

Dynia ma, jak dla mnie, nieco zdziwiony wyraz twarzy, przybrany delikatną nutką skrzywionego uśmiechu.
I tak się zastanawiam, czy to normalne doszukiwać się takich „wrażeń” w zaledwie paru elementach?

Dla porządku, należy nadmienić, iż jeden popularny serek dostajemy w nadmiarze.

Obrazek

Wszystkie trzy zestawiki promocyjne są już dostępne na S@H, i sądzę, że naprawdę warto się nimi zainteresować, tym bardziej że kosztują niecałe 7 zł. Fakt, koszty przesyłki są niemałe, ale jakby ktoś zamawiał, to przy okazji czemu by nie dorzucić tych pierdółek? Co prawda, to zaledwie osiemnaście elementów, do tego w sumie dość klasycznych (plus cztery serki dla maniaków tych elementów), ale przepiękna szata graficzna opakowania oraz nieudziwniona prostota samego modelu chwyta za serce.
Polecam!

* Oczywiście wszystkie duże dzieci wiedzą, że księżyc nie świeci sam w sobie ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Zupełnie szczerze zastanawiałbym się czy wziąłbym ten "zestaw" za złotówkę w kiosku. 7pln, tylko w snh, ludzie.... o klockach nic nie powiem bo zwykłe bricki mają dla mnie minimalną wartość a serki można łatwo kupić w dowolnych ilościach na BL, natomiast opakowanie - no fakt - ładne - tylko co z tego? Co miałbym z nim zrobić, oprawić w ramkę i powiesić na ścianie?

Z drugiej strony, mieszkając w stanach miałbym dylemat czy kupić to za 1.99 zł a nie 7, więc może tam się to sprawdza?

meh.

Nexus 7

#3 Post autor: Nexus 7 »

Ja akurat noriego rozumiem, mnie tez takie rzeczy jak ladne opakowanie wyjatkowo ciesza i akurat sporo tych drobiazgow zebralem.
Prezentowany tu model dyni nie jest imponujacy pod zadnym wzgledem. Wartosc tego "zestawu" widze tylo i wylacznie w opakowaniu, unikalnosci, sezonowym charakterze (chociaz akurat tego swieta nie lubie). Taka torebeczka jest po prostu ladna. I rzeczywiscie tam gdzie kosztuje 1.99 czy nawet 2.49 :-)) duzo latwiej sie na nia skusic przy zakupach w supermarkecie.

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sprinter »

Kolejny ciekawy zestawik. Lubię takie "pierdółki", sprawiają mi radość porządne instrukcje i opakowania. Tutaj też interesująco prezentuje się woreczek. Sama dynia jest taka sobie, ale zbyt dużo nie można wymagać od 18 elementów. Wolę duszka. :)

Dzięki za recenzję. A ja dalej czekam na sam-wiesz-co, sam-wiesz-czego. ;)

rh

#5 Post autor: rh »

Jerac pisze:Zupełnie szczerze zastanawiałbym się czy wziąłbym ten "zestaw" za złotówkę w kiosku
No i w tym momencie idealnie widać dość specyficzny podział na osoby, które kupują klocki, po to by z nich budować oraz tych, którzy zajmują się kolekcjonowaniem ciekawostek (no jeszcze zdarzają się istoty jednoczące w sobie obie te cechy). Sam osobiście też bym tego nie kupił, bo co to za przyjemność patrzeć na ładne opakowanie? Gdyby to jeszcze było jakieś pudełeczko, na którym zostałyby wydrukowane te przepiękne grafiki, to jeszcze rozumiem, ale polybag? Moim zdaniem nie jest to warte zachodu.

Aczkolwiek sama dynia prezentuje się moim zdaniem bardzo ładnie i świetnie komponuje z duszkami. Ot, taki prosty modelik okazjonalny ;)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#6 Post autor: Hezar »

Prawda jest taka, że gdyby przedstawiony tu zestaw ukazał się w polskich kioskach w cenie 6,95zł jako dodatek do jakiejś gazety bądź czasopisma, to jestem gotów założyć się o swoją miesięczną pensję, że ludzie braliby nawet po kilka sztuk, tak jak było chociażby w przypadku [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=11121]30042[/URL].
Jasne jest, że nikt specjalnie nie kupi czegoś takiego na stronie Lego, gdyż będzie to po prostu nieopłacalne. Przy okazji innych, większych zakupów - jak najbardziej.

Niby nic takiego, ale mi się tam nawet podoba... (:

ODPOWIEDZ