[WIP] 8x4

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#16 Post autor: Żbik »

Mnie się model podoba. Czasem nawiedza mnie myśl żeby też taką ciężarówkę zbudować. Kabina jak na Technic w zupełności wystarczająca. Bardziej brakuje mi zawieszenia - przy tej skali można już zaszaleć. Koledzy z pewnością podpowiedzą Ci co i jak zrobić, bo ja się nie znam na samochodach.

A co do zabudowy, to na coś trzeba się zdecydować. Nawet jak nie wyjdzie od razu super, to będzie to jakieś doświadczenie. Zbytni perfekcjonizm krępuje ruchy i frustruje. Po długim gadulstwie pojawił się model i to jest już dobry znak :) Czekam na dalsze postępy!

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#17 Post autor: Backbone »

Żbik,
Zbytni perfekcjonizm krępuje ruchy i frustruje
Właśnie o to chodzi że człowiek naoglądał się Twórczosci Sariela, Longera etc i teraz są kompleksy. To juz kolejny moc, ale jeden z pierwszych którego dokładnie opoisuję i dokumentuję.

Co do WIP-a - z tyłu są kolebki, dziś postaram się dorobić z przodu Niezalezna zawieszke.

Awatar użytkownika
Barteq
Posty: 157
Rejestracja: 2009-04-02, 10:06
Lokalizacja: Białystok
brickshelf: Barteq

 

#18 Post autor: Barteq »

Jeżeli wystarczy Ci klocków na kontener, to możesz zbudować hakowca: http://www.truckfocus.pl/UserFiles/Imag ... 10-003.jpg

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#19 Post autor: misiek »

A ja zaproponuje gruchę do betonu

Obrazek
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#20 Post autor: Bobofrutx »

Backbone pisze:A o kabinie ani słowa :P
Kabina jest całkiem udana, proporcje są ok ;P Patrząc z boku przypomina mi trochę mercedesa Actrosa, ten czarny pas się do tego przyczynia. Poszalałbym trochę z przodu między innymi z grillem ;p Nowoczesne ciężarówki mają full wlotów powietrza, otworów, przetłoczeń itp.

A o podwoziu na razie nic nie będę pisał, czekam na zdjęcia z zawiechą :)

Jako zabudowę może by tak -> http://www.azebtruck.co.uk/images/bin/f ... rberg1.JPG
Ostatnio zmieniony 2010-10-17, 17:43 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#21 Post autor: Backbone »

Bobofrutx, misiek, raczej niezbyt oszczędne warianty wybraliście - trochę z zakupami klocków muszę narazie przystopować.

A co do podwozia, przechodzi rewolucję w tą i spowrotem. Kolebki, niezalezne, kombinuję i szczerze mówiąc bez zawieszki bylo lepiej :P
Ostatnio zmieniony 2010-10-17, 11:30 przez Backbone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#22 Post autor: Emilus »

Fajny model jeśli weźmiemy pod uwagę, że jest substytutem "banalnej" trialówki 4x4 że o 8x8 nie wspomnę.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#23 Post autor: Backbone »

Emilus, na trialówki ochoty nie mam na razie :P Przebrzydły mi w gdzieś w kwietniu po X próbach zbudowania czegoś sensownego.
Ostatnio zmieniony 2010-10-17, 14:21 przez Backbone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#24 Post autor: Emilus »

Backbone pisze:Emilus, na trialówki ochoty nie mam narazie :P Przebrzydły mi w gdzies w kwietniu po x próbach zbudowania czegoś sensownego.
Walcz, nie poddawaj się.

Fistach

#25 Post autor: Fistach »

Ja tez bym byl za betonomieszarka! Nie bylo takowej na LP od bardz dawna a moze nawet wcale nie jej nie bylo!

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#26 Post autor: Backbone »

Projekt umarł. Najpierw było kolejne podwozie, tym razem w układzie o-ooo (czyli balastówka) z dwiema pierwszymi osiami skrętnymi, a dwiema ostatnimi napędowymi. Z Pierwsza oś zawieszenie niezależne, druga opuszczana pneumatycznie bez zawieszki, tył - dwie kolebki. Kabina była po dosyc duzym liftingu (zakupy na bl). Podwozie z kabiną stało na szafie jakieś 3 tygodnie, bo czasu nie miałem aby coś dalej budować. Dziś chciałem, ale wlasnie ujrzalem niecodzienny widok. Kot był na szafie zamiast ciężarówki. Takze temat do zamkniecia.

PS. Szczescie ze kabine sobie w LDD zbudowałem pare dni temu...
Ostatnio zmieniony 2010-11-13, 19:50 przez Backbone, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#27 Post autor: misiek »

Kot zjadł Ci ciężarówke o.O A to beszczelna bestia.
FREE HUGS :D

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#28 Post autor: Backbone »

Widze humor się was trzyma, taki Sarielowy humor powiedziałbym. Tak czy siak wracam zbierac klocki z podłogi. Fakt, plus jeden jest - nie musze wszystkich rozczepiac, wystarczy zebrac i posortowac.

Gecko

#29 Post autor: Gecko »

Backbone pisze:Widze humor się was trzyma, taki Sarielowy humor powiedziałbym. Tak czy siak wracam zbierac klocki z podłogi. Fakt, plus jeden jest - nie musze wszystkich rozczepiac, wystarczy zebrac i posortowac.
Sarielowy humor byłby gdyby chomik by Ci go zniszczył.
Może coś jeszcze się da uratować?

raczeqq

#30 Post autor: raczeqq »

A zapowiadało się naprawdę ciekawie ;/

Zablokowany