[MOC] Kenworth K100 Aerodyne, skala 1:13

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#76 Post autor: Jerac »

Aha, czyli kierowca raczej nie powinien się o kierownicę opierać :D

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#77 Post autor: TiTo & Anakin »

no to mam tak samo :] jak zrobił Maciek

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#78 Post autor: Maciej Drwięga »

Jerac pisze:Aha, czyli kierowca raczej nie powinien się o kierownicę opierać
W pierwszej wersji wiele elementów ze stabilnością nie miało wiele wspólnego :) To wynika z tego, że budowa odbywała się metodą prób i błędów i rozwiązania, które miały czemuś służyć w pierwotnym zamyśle, potem okazywały się niepotrzebne... no ale zostawały. Obecnie wykańczana czarna wersja uwzględnia wszystkie wnioski i przemyślenia z białej, zdecydowanie poprawiła się sztywność konstrukcji kabiny, naprężenia już nie dają się tak we znaki, całkowicie zmienione będzie też... a w sumie do końca tygodnia będzie final wersji czarnej, to co ja tu się będę uzewnętrzniał ;) w tej chwili model jest w stanie rozkładu na 8 zasadniczych "bloków" i mam nadzieję, że pamiętam jak to poskładać do kupy ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Scaner
Posty: 292
Rejestracja: 2005-03-23, 19:19
Lokalizacja: Rybnik
brickshelf: Tomtores

 

#79 Post autor: Scaner »

Może cie zaciekawia opinie moich znajomych o białym kenworthu:
1."woooooooooooooow", "jest genialne ,niesamoiwte jhak prawdziwe" - zdanie kolezanki z klasy.
2."no no no <lol> niezłe :]"
3. :zdziwko: - moja rodzina
Moje zdanie:
Super...[itd]. Naprawdę udana i dopracowana konstrukcja.
Koparka tu, koparka tam, i ja też koparkę mam :-).
Pierwszy projekt - 8043 + pneumatyka.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#80 Post autor: Maciej Drwięga »

Scaner pisze:Naprawdę udana i dopracowana konstrukcja.
Dziękuję.
Na dokładkę - to co jutro będzie miało swoją premierę :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Korn
Posty: 133
Rejestracja: 2004-11-30, 21:56
Lokalizacja: Łuków
brickshelf: Fireblast

 

#81 Post autor: Korn »

Piękne! I ooo wykorzystałeś mój dawny pomysł, chyba że sam też na to wpadłeś (drewno). :)
Pozdrawiam.
KoRn

Jake

#82 Post autor: Jake »

Bardzo ładne i dopracowane to wersja końcowa? Tylko nie ciągnij za sobą na sznurku po drodze na wystawe :)

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#83 Post autor: Bricksley »

Z tym drewnem wygląda rewelacyjnie?

Bedzie jakaś relacja z wystawy?
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#84 Post autor: Maciej Drwięga »

K@ROL pisze:Bedzie jakaś relacja z wystawy?
Nie.

Z placu boju:

Zrobiłem troszkę nowych rzeczy. Przede wszystkim, pod kątem nadchodzących imprez, całkowitej przebudowie uległa rama podwozia. Po przeliczeniu jej rzeczywistych rozmiarów na świat modeli 1:13, okazało się, że szerokość 9 kropek będzie najwłaściwsza. W praktyce budowa takiego tworu była całkiem zabawna (naprawdę spore wyzwanie dla wyobraźni, przyzwyczajonej do parzystych rozmiarów), efekt w okolicy tylnich kół - wręcz rewelacyjny. Można było zrobić odstęp między oponami i jeszcze zostało miejsce na dystans zespołów kół od ramy. Nie ukrywam, że zadowolony jestem także z mocowania zbiorników paliwa, wyszło bardzo estetycznie, bez ingerencji w konstrukcję ramy podwozia. W chwili obecnej pracuję w sumie nad każdym kawałkiem podwozia dobudowując kolejne detale, trudno więc wyliczać co jeszcze trzeba zrobić, jest tego zbyt wiele. Mam nadzieję, że do końca tygodnia zakończę metamorfozę i zaprezentuję finalny model ciągnika. Paradoksalnie, choć rama obecna jest wielokrotnie słabsza konstrukcyjnie od poprzedniej, wydłużyłem ją uzyskując odpowiednik nie 220 a 230 cali rozstawu osi. Bla bla bla, sporo by pisać, pokażę fotki z placu boju:

http://www.brickshelf.com/gallery/macie ... _frame.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/macie ... _frame.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/macie ... _frame.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/macie ... _frame.jpg
http://www.brickshelf.com/gallery/macie ... _frame.jpg

Problemem jest brak pewnych elementów w kolorze czarnym, ale mam nadzieję, że do imprezy w Dukli uda mi się je zdobyć.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#85 Post autor: Jerac »

Wygląd jest widać odwrotnie proporcjonalny do wytrzymałości ^^

Rama wygląda świetnie, ale w życiu nie zastosowałbym jej do czegoś tak dużego - co starsze klocki mogą potrzaskać...

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#86 Post autor: TiTo & Anakin »

hmmm ciekawe to 9 szerokości a jak zrobiłeś ze skretem ?? Też dałeś nieparzystą? wyglada ładnie:D a jedna widze ze przechodzisz w to zeby ładniej wygladał :P no bo prawda taka ze tym sie nie pobawisz. Druga rzecz: zawiesznie przednie testowałeś?? nie łamie się ?bo u nas się wyginała z deczka.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#87 Post autor: Maciej Drwięga »

Jerac pisze:Wygląd jest widać odwrotnie proporcjonalny do wytrzymałości ^^
Tragedii nie ma, ale na bank nie będzie miał kilku kilogramów dopuszczalnego nacisku na oś ;)
TiTo & Anakin pisze:a jedna widze ze przechodzisz w to zeby ładniej wygladał
Przechodze, bo % bawienia jest zdecydowanie mniejszy od procesu stania i tylko wyglądania... Choć czuję niedosyt, że zawieszenie nie pracuje tak jak pracowało.
TiTo & Anakin pisze:Druga rzecz: zawiesznie przednie testowałeś?? nie łamie się ?bo u nas się wyginała z deczka.
Nie jest dużo gorzej niż w poprzednim, nie mam problemów z jego wytrzymałością, ale troszkę siedziałem, żeby to miało ręce i nogi. Rozczepiać się nie rozczepia, uginanie w normie, a kabinę mam ze dwa razy cięższą od Waszej.
Ostatnio zmieniony 2006-05-24, 10:15 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#88 Post autor: TiTo & Anakin »

Ja się też biore za rame ... aha w poduszkach zapomniałesz o plate round 2x2 :) szare:)
Ostatnio zmieniony 2006-05-24, 10:19 przez TiTo & Anakin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#89 Post autor: Maciej Drwięga »

TiTo & Anakin pisze:Ja się też biore za rame ... aha w poduszkach zapomniałesz o plate round 2x2 szare:)
Będzie inaczej - łapa poduszek będzie o jeden wyżej o 1/3 bricka, poduksza składać się będzie z szrego 2x2, potem 1 brick czarny i znow round plate 2x2 szary. Ale teraz mi to wisi, zmienię poduszki wymieniając szare plate 1x2 with one stud na czarne...
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#90 Post autor: TiTo & Anakin »

yhy ... mi się wydaje że za długą zrobiłeś rame, ale to tylko moja ocena :)

ODPOWIEDZ