[MOC] Pałac letniskowy

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#16 Post autor: maciejer »

Przejrzałem jeszce raz Wasze komentarze.
Fakt, że się porwałem na taką kontrukcję wynika też trochę z faktu, że w temacie [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=12412]"Jakie Lego dla dziwczynek?"[/url] większość odpowiedzi oscylowała wokół domków. No to jest domek:)
Miszel pisze:I na koniec minusów to jak w większości prac płyty balkonowe są stanowczo za cienkie.
Płytki DkTan zużyłem niemalże wszystkie. Ale fakt, balkony wypadałoby pogrubić.
Hezar pisze: jeszcze jedno: moja żona koniecznie chce to cudo pod choinkę...
To powiedz, że zbudujesz, jak wrócisz z Radomia.

Odnośnie podłogi - nie sądziłem, że study będą aż tak rzucały się w oczy. Mieszanina płytek i kafli pozwala na dużo bardziej dowolne ustawianie czy to mebelków czy ludzików. 100% studów oznacza po pierwsze - wszystko ustawione równolegle albo prostopadle a po drugie - dość silne trzymanie się podłoża. U mnie większość wyposażenia trzyma się podłogi na jednym, góra dwóch studach. I dlatego łatwo też tym manipulować.
Cevillus pisze:Miszel napisał/a:
Ale żeś się napracował, a zakupy do tego na BL pewnie kosztowały fortunę.
Może miał jakąś specjalną zniżkę :P
Jasne. BL jest fajne, jeżeli ma się "grupę wsparcia" - w tej chwili większość zamówień mam wspólnych z ekipą trójmiejską. Jest z tym trochę roboty, ale przesyłka nas wszystkich już tak nie dobija. Do tego odpowiednie ustawienia "Wanted listy" i jakoś działa. Gorąco polecam wszystkim takie rozwiązanie.

Jeszcze zapomniałem podziękować crisisowi za te czarne płotki :)

Mrutek

#17 Post autor: Mrutek »

Kuchnię co prawda widziałem, ale cała reszta i tak mnie zaskoczyła.
Domek letniskowy? Hm..

Havoc

#18 Post autor: Havoc »

No Maciej, od kuchni do rezydencji. Żeś się chłopie napracował. Ale brakuje mi tu jednej rzeczy - autobusu :) Co to za MOC w wykonaniu maciejera bez komunikacji miejskiej, zrób chociaż przystanek przed domem :)

Dzięki Twojemu MOCowi seria modular houses wygląda teraz dosyć ubogo (tak kris, nawet Cafe Corner wymięka).

Ostry start w nowej kategorii, gratulacje i czekam na następny taki MOC. Skoro teraz tworzysz budynki to może tym razem zajezdnia autobusowa? :)

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#19 Post autor: maciejer »

Havoc pisze:No Maciej, od kuchni do rezydencji. Żeś się chłopie napracował. Ale brakuje mi tu jednej rzeczy - autobusu :) Co to za MOC w wykonaniu maciejera bez komunikacji miejskiej, zrób chociaż przystanek przed domem :)
Wojtek. Ta chata stoi w środku lasu. Nie ma tam drogi nawet, trzeba jechać przecinkami leśnymi. A Ty o autobusach przed domem ;)
Havoc pisze:Ostry start w nowej kategorii, gratulacje i czekam na następny taki MOC.
Nie, nie zgadłeś - teraz przerwa. A po przerwie chciałbym wreszcie jakoś te 300 piłeczek wykorzystać, bo mi zardzewieją.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#20 Post autor: Bobofrutx »

Bardzo fajny domek. Podoba mi się jego modułowość, to że można zajrzeć do najmniejszgo zakamarka chatki. A także to że go tak dopieściłeś, upchnąłeś w nim tyle szczegółów.
Ostatnio zmieniony 2010-12-11, 23:04 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#21 Post autor: trubal »

w klockach zdroju możnaby zrobić dzielnicę luksusowych willi i ta chatynka letniskowa jak najbardziej by się nadała:)
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#22 Post autor: zgrredek »

Gratuluję wytrwałości. Dłubanie przy tych mebelkach na pewno jest sporą frajdą. Może kiedyś się pokuszę o jakieś wnętrze. Pewnie nieprędko.
Dom wygląda jak całoroczny a nie letniskowy. Ale skoro jest letniskowy to trudno się czepiać takich rzeczy jak np brak schodów wewnątrz budynku, dzwonka przy furtce, skrzynki na listy, czy pomieszczenia na węgiel.
Odwaliłeś kawał świetnej roboty. Jak go rozbierzesz to mam nadzieję, że dość szybko zaczną świerzbić Cię palce, żeby zbudować następny.

kris kelvin

#23 Post autor: kris kelvin »

Kawał chałupy. Kolorystyka przyjemna dla oka, szczegóły też fajne.
Jedyne czego mi tutaj brakuje to jakieś wyższe drzewo, albo nawet kilka.
zgrredek pisze: Dłubanie przy tych mebelkach na pewno jest sporą frajdą.
Jak dla kogo. Ja bym nie miał zdrowia

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#24 Post autor: Qworg »

maciejer, tyle czasu przez ciebie straciłem przeglądając galerie..... i pewnie jeszcze stracę :).
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#25 Post autor: maciejer »

zgrredek pisze:Jak go rozbierzesz to mam nadzieję, że dość szybko zaczną świerzbić Cię palce, żeby zbudować następny.
Mam nadzieję, że nie będę musiał go rozbierać zbyt szybko. Trochę potrwa, zanim się wszystkim znudzi.
kris kelvin pisze:zgrredek napisał/a:
Dłubanie przy tych mebelkach na pewno jest sporą frajdą.
Jak dla kogo. Ja bym nie miał zdrowia
Dłubania trochę było, ale czas budowy wynikał głównie z faktu, że nie siedzi się przecież przy takim projekcie codziennie. I zamówienia z BL też nie dochodzą natychmiast. Zdecydowanie najwięcej się narobilem nie przy mebelkach, ale przy wykaflowanej ścieżce.
Qworg pisze:maciejer, tyle czasu przez ciebie straciłem przeglądając galerie..... i pewnie jeszcze stracę :).
Ale mam nadzieję, że też COŚ jednak zyskasz :)

Balor
Posty: 27
Rejestracja: 2010-11-14, 17:35
Lokalizacja: Poznań

#26 Post autor: Balor »

Domek jest wyśmienity, gratulacje za dopracowanie wnętrza - każde pomieszczenie w pełni wyposażone. Zastanawia mnie tylko brak schodów wewnątrz budynku. Nie wiem czy takowe są w rzeczywistym domku.

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#27 Post autor: Der »

A ja wytkne jeden błąd, chyba, że już ktoś to zrobił, a ja przeoczyłem.

Nazwa!
Domek letniskowy... jeśli się orientuję to mały, drewniany domeczek, dzięki któremu można posiedzieć tydzień nad morzem/jeziorem/górą/mostem zwodzonym/cmentarzem (niepotrzebne wykreślić).... więc jakim prawem ta WILLA może się tak nazywać. Mieszkam w domu jednorodzinnym, to dzięki rodzicom jest nawet duży, choć niewykończony - i jest 5 razy mniejszy od tego monstrum!

piękny.. piękny i dopracowany projekt :) (poza nazwą! xD)

Edit:
Ktoś mi błędy poprawia. Jak miło. Dziękuję. ^^
Ostatnio zmieniony 2010-12-18, 13:05 przez Der, łącznie zmieniany 3 razy.
<cisza>
Słyszysz?

Fotograf

#28 Post autor: Fotograf »

Przepiękny, jedyne co mnie zdziwiło, to te ala wzgórze. Jak już wspomniano, ciut za duży jak na letniskowy, bardziej willa wypoczynkowa :). Zazdroszczę tylko klocków :).

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#29 Post autor: lugomina »

Tozto przeogromna, potezna posesja potentata kaflowego, a nie zaden mociumpanie domek! - zawolalam z podziwem. Rowniez jestem za zmiana nazwy za bardziej pasujaca do rozmiaru, moze Palac Letniskowy? Tyle pieter i spory balkon, w sam raz dla zubozalej rosyjskiej arystokracji, co to pamieta stare dobre czasy :)

Praca z rozmachem, tyle smakowitych szczegolow na kazdej kondygnacji, ze glowa spada - z najwieksza przyjemnoscia zuzyje godzine na dokladne przygladanie sie galerii. I zaraz bede z rownym rozmachem glosowac na to jako jedna z mocy miecha :)

Swietny Moc, detali moc, brawo!
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

maciejer
Posty: 387
Rejestracja: 2009-03-25, 13:15
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: maciejer

 

#30 Post autor: maciejer »

Ech, i co ja mam zrobić? Dla mnie ten dom zawsze będzie "domkiem letniskowym" - tak go pamiętam i tak go traktuję. Chociaż przez te 20 lat rzeczywiście trochę "przemigrował".

Chcąc być w zgodzie z powiedzonkiem "Jesli trzy osoby powiedzą Ci, że jesteś koniem - KUP SOBIE SIODŁO" zmienię nazwę - proopzycja lugominy nawet mi się podoba. (Ale to dopiero po nowym roku).

ODPOWIEDZ