[MOC] Roadster SHGG

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

[MOC] Roadster SHGG

#1 Post autor: shaggie »

Helou,

Ostatnio, dla relaksu, grzebałem trochę w zestawach Technic i zbudowałem coœ takiego:

Obrazek

Podwozie jest niemal w całoœci zapożyczone z 8448 (budowane według instrukcji), natomiast przy tworzeniu karoserii wykazałem już nieco więcej inwencji - szczególne wyzwanie stanowiły dla mnie te wszystkie panele i rurki, których wczeœniej nigdy nie używałem.
Będę wdzięczny technikowym specjalistom za konstruktywnš krytykę mojej pracy.
Ostatnio zmieniony 2008-01-04, 09:30 przez shaggie, łącznie zmieniany 1 raz.
shaggie.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#2 Post autor: TT »

Shaggi!!! Widze że debiut. Zobaczyłem ten model na brickshelfie prędzej niż zobaczyłem Twoiš wiadomoœć. No widze, że to żywcem z 8448. Tylko żałuje, że przód też nie z intrukcji. Shaggi bede szczery - przód ochyda :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: . Moj brat kiedyœ zrobił to samo ale całoœc z instrukcji. Myœle, że gdybyœ zrobił coœ sam bez instrukcji wyszłoby lepiej, bo ulepszyć/upiększyć 8448 się nieda. Ci Anglicy zpewnoœcš kazdš opcje przeanalizowali. Ja myœle że przy Twoiej inwencji powinieniœ się zajšc technic. Osobiœcie nielubie przerabiać modeli LEGO pod względem design itp. itd. jak co to z technologiš walcze. Tobie tez tego nie polecam :wink: .

p.s. im więcej "technicsów" wsród nas tym lepiej :lol: :lol:
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

Re: Pierwszy techniczny MOC Shaggiego

#3 Post autor: dmac »

shgg pisze:Helou,

Ostatnio, dla relaksu, grzebałem trochę w zestawach Technic i zbudowałem coœ takiego:

Obrazek
Absolutnie nie zgadzam się z TT!
Nie zgadzam się też z twojš nazwš modelu - sšdzšc po oponach, to jest raczej dune buggy, niż roadster :) A jako taki, jest po prostu œwietny. Nie wnikam w kwestie techniczne podwozia, bo jeœli jest z 8448, to musi być dobre :), ale karoseria jest IMO bardzo dobra. A wiesz dlaczego? Otóż ostatnio naoglšdałem się na Brickshelfie modeli samochodów osobowych i spoœród kilkudziesięciu podobał mi się może jeden. Konstruktorzy pozostałych popełniali ten sam błšd: starali się zrobić CAŁĽ karoserię z tych œmiesznych, giętych paneli. W efekcie wozy wyglšdały jak po ciężkich wypadkach. U Ciebie tego nie ma Shaggie, ponieważ poszedłeœ za jedynie słusznš (moim zdaniem) taktykš SUGEROWANIA kształtu, a nie udawania, że samochód ma blachy. Z niemałš satysfakcjš przeczytałem niedawno wywiad z twórcš 8448 - goœć mówił właœnie o tym, co mnie ostatnio gnębiło: że nie wolno przedobrzyć z karoseriš. Jego projekt został zaakceptowany między innymi dlatego, że był oszczędny i elegancki (choć przyznam, że prace jego kumpli z zespołu nie były dużo gorsze). Bardzo mi się podoba to, co zrobiłeœ, a skoro piszesz, że to Twój pierwszy raz z rurkami i panelami, to tym bardziej jestem pełen uznania.
Gratulacje!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#4 Post autor: shaggie »

TT pisze:No widze, że to żywcem z 8448. Tylko żałuje, że przód też nie z intrukcji. Shaggi bede szczery - przód ochyda :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: .
Hehehe, nie podoba Ci się? Problem z tymi wszystkimi rurkami jest taki, że zostawiajš zbyt wiele miejsca na własnš interpretację. Chciałem aby przód samochodu nie przypominał współczesnych japońskich roadsterów, tylko coœ bardziej klasycznego - np. aston martina. NajwyraŸniej mi nie wyszło :(
TT pisze:Ja myœle że przy Twoiej inwencji powinieniœ się zajšc technic.
Dzięki, ale - jak już wielokrotnie wspominałem - nie czuję się na siłach budować modele Technic. Ten projekt zrealizowałem tylko dla odprężenia, aby się oderwać od tego wszystkiego, co szykuję na Castle Contest.
TT pisze:Osobiœcie nielubie przerabiać modeli LEGO pod względem design itp. itd. jak co to z technologiš walcze. Tobie tez tego nie polecam :wink: .
Może kiedyœ wyposażę ten model w napęd 4x4 - konieczne będš daleko idšce modyfikacje przedniego mostu.
Ostatnio zmieniony 2004-11-15, 21:07 przez shaggie, łącznie zmieniany 1 raz.
shaggie.

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

Re: Pierwszy techniczny MOC Shaggiego

#5 Post autor: shaggie »

dmac pisze:Nie zgadzam się też z twojš nazwš modelu - sšdzšc po oponach, to jest raczej dune buggy, niż roadster :)
Wiesz, po prostu nie mam mniejszych :) Kiedyœ strasznie narzekałem, że mam w kolekcji za małe koła, teraz narzekam na opony Power Pullera, że sš za duże... :)
dmac pisze:karoseria jest IMO bardzo dobra. A wiesz dlaczego? Otóż ostatnio naoglšdałem się na Brickshelfie modeli samochodów osobowych i spoœród kilkudziesięciu podobał mi się może jeden. Konstruktorzy pozostałych popełniali ten sam błšd: starali się zrobić CAŁĽ karoserię z tych œmiesznych, giętych paneli. W efekcie wozy wyglšdały jak po ciężkich wypadkach. U Ciebie tego nie ma Shaggie, ponieważ poszedłeœ za jedynie słusznš (moim zdaniem) taktykš SUGEROWANIA kształtu, a nie udawania, że samochód ma blachy.
Ano właœnie, dokładnie to miałem na myœli projektujšc nadwozie. W końcu Technic zawsze miał to do siebie, że karoserie były otwarte, aby można było zobaczyć, co się dzieje w œrodku. Zakrywanie wnętrza ma, moim zdaniem, sens jedynie w przypadku hybryd techniko/model teamowych i należy to robić raczej przy użyciu elementów System, aniżeli paneli Technika.
Poza tym nie znoszę tej plastikowej zieleni-metalic...
dmac pisze:Bardzo mi się podoba to, co zrobiłeœ, a skoro piszesz, że to Twój pierwszy raz z rurkami i panelami, to tym bardziej jestem pełen uznania.
Gratulacje!
Dziękuję bardzo :)
shaggie.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#6 Post autor: TT »

Dmac zobacz to kilka moim zdaniem lepszych modeli wozów:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=grazi
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=81813
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=fusheng
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/galle ... aldesigner
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/galle ... rvrrubicon
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Zoli


http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=101824
pisałeœ że konstruktorzy za dużo paneli dawaj, w powyrzszym modelu jest bardzo dużo tego materiału, mimo to model robi wrażenie, jest bardzo ładny i nie wyglšda jak po wypadku... :lol:


http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=84069
a ten mój model pod względem paneli i rurek jak byœ ocenił?

No a wracjajšc do modelu shgg nie powiedziałem, że jest cały feeee, moim skromnym zdaniem myœle, że przud jest poprostu niefajny - a najbardziej to nie podbajš mi się te zielonkawe lampy, te lampy w przeciwienstwoe do takich tylko niebieskich nigdy fajnie niewyglajš.

Zaniedługo kończe mój model bedziecie mogli krytykowac go do woli... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#7 Post autor: dmac »

TT pisze:Dmac zobacz to kilka moim zdaniem lepszych modeli wozów:
(....)
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=101824
pisałeœ że konstruktorzy za dużo paneli dawaj, w powyrzszym modelu jest bardzo dużo tego materiału, mimo to model robi wrażenie, jest bardzo ładny i nie wyglšda jak po wypadku... :lol:

Jeœli chodzi o ten czerwony, który dajesz za przyklad, a także o ten z "industrial" coœtam w adresie, to to sš właœnie koronne przykłady niefajnoœci w wykorzystaniu paneli :) WeŸ sobie zdjęcie 8448 i postaw obok zdjęcie któregoœ z tych potworków. Widzisz różnicę? Panele się przydajš, żeby ZASUGEROWAĆ linię, zwłaszcza w połšczeniu z elastycznymi rurkami. Można nimi wykończyć piękny, delikatny model (8448, 8466), a można zrobić z nich lekki czołg w wersji sportowej, jak to czerwone coœ. Budowniczy napracował się jak diabli i udowodnił, że potrafi przyczepić bardzo dużo paneli na małej powierzchni, ale moim zdaniem ładne to to nie jest. Chyba, że z bardzo daleka :) Nawiasem mówišc, większoœć z modeli, które dajesz za przykład, ma całkiem interesujšcš sylwetkę, co dowodzi talentu konstruktorów, jednak wykończenie karoserii po prostu mi się nie podoba.

I jeszcze jedno: wcale mi nie zależy na tym, żeby Cię przekonać, bo obaj mamy prawo do własnego zdania. Po prostu staram się wyjaœnić, jaka estetyka do mnie przemawia, a jaka nie. Nie twierdzę też, że sam potrafiłbym lepiej, ale wiem, że przynajmniej eksperymentowałbym w zupełnie innym kierunku.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

Re: Pierwszy techniczny MOC Shaggiego

#8 Post autor: TT »

Wiesz, po prostu nie mam mniejszych :) Kiedyœ strasznie narzekałem, że mam w kolekcji za małe koła, teraz narzekam na opony Power Pullera, że sš za duże... :)
Ja też narzekałem na małe koła 68,8 mi niewystarczało. Na te z 8466 też narzekam sš za duże i zaciężkie - straciłem na nich już kilka zebatek i przegubów. Dlatego usilnie prubuje się wyposarzyć w koła wielkoœci 81,6 wystarczš mi tylko jeszcze dwie opony z 8880.

Poza tym nie znoszę tej plastikowej zieleni-metalic...
Ja tez nieprzepdam za tym kolorem, ale co zrobić tylko w tym kolorze mam ich większš iloœć, bo inne kolory to sladowe iloœci
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#9 Post autor: TT »

Jeœli chodzi o ten czerwony, który dajesz za przyklad, a także o ten z "industrial" coœtam w adresie, to to sš właœnie koronne przykłady niefajnoœci w wykorzystaniu paneli :) WeŸ sobie zdjęcie 8448 i postaw obok zdjęcie któregoœ z tych potworków. Widzisz różnicę? Panele się przydajš, żeby ZASUGEROWAĆ linię, zwłaszcza w połšczeniu z elastycznymi rurkami. Można nimi wykończyć piękny, delikatny model (8448, 8466), a można zrobić z nich lekki czołg w wersji sportowej, jak to czerwone coœ. Budowniczy napracował się jak diabli i udowodnił, że potrafi przyczepić bardzo dużo paneli na małej powierzchni, ale moim zdaniem ładne to to nie jest. Chyba, że z bardzo daleka :) Nawiasem mówišc, większoœć z modeli, które dajesz za przykład, ma całkiem interesujšcš sylwetkę, co dowodzi talentu konstruktorów, jednak wykończenie karoserii po prostu mi się nie podoba.
Kiedy pisałeœ ostatnio o nadmiernej iloœc paneli w modelach. Postanowiłęm że pokaże Ci ten model i wtedy twe odczucia nijak się bedš miały do Twoiego zdania o tych panelach. A ty piszesz że on jest przykłšdem złego użycia paneli (brzydoty :lol: ). Jestm zszokowany że ten viper się może niepodobać. Ostatnio właœnie z bennym o nim mówiłem i obu nam się podobał ten model. Widocznie mamy inne gusta.
Ale szanuje Twoie zdanie - przynajmniej jest z kim pogadać...[/u]
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#10 Post autor: shaggie »

TT pisze:Jestm zszokowany że ten viper się może niepodobać. Ostatnio właœnie z bennym o nim mówiłem i obu nam się podobał ten model. Widocznie mamy inne gusta.
Mi też się nie podoba - właœnie z tego powodu, o którym wspomina Dmac. Podziwiam kunszt faceta i jego wytrwałoœć w dłubaniu w MLCadzie, ale karoseria tego modelu przypomina mi patchwork.
Poza tym nie lubię viperów, amerykańskie fury sš do bani :D
shaggie.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#11 Post autor: TT »

Co do wozów amerykanskich to tez myœle, że sš do niczego. Na temat paneli okreœliłem już swe zdanie. Nie bede się sprzeczał. No każdy ma swoie zdanie. Dobrze, że niektórzy znas je wyrażajš.

Shgg buduj dalej pogadamy :wink:

ps co to jest patchwork?
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#12 Post autor: TT »

Jak już mowa o panelach to zobaczcie to http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=98080 Fajny co nie?? :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#13 Post autor: benny80 »

Widzę, że nolens-volens zostałem wmanewrowany w tę dyskusję. Skoro tak, to powiem tylko...

- że nawišzujšc do wypowiedzi dmac'a zgadzam się, iż modele Technic po to sš przejrzyste, by właœnie było widać mechanizmy, a tym samym tworzy się najczęœciej tylko obrys sylwetki, do czego rurki i panele się dobrze nadajš,

- a z kolei opanelowanie wozu może być ładne, tylko wedlug mnie kreuje wówczas model na Model Team niż Technic, a że sam często (nawet teraz, hje, hje) buduję modele typu MT, to zgadzam się z TT co do tego Vipera i uważam że jak na 'MT w panelach' wyszedł ładnie,

- niemniej, jak już mówiłem, nie mam prawie tych paneli w moich zbiorach, stšd akurat zgadzam się z shagg'ym i osobiœcie dużo bardziej odpowiadajš mi standartowe Brick'i w roli wypełniaczy;

A teraz pójdę sobie usišœć do kšcika pomyœleć, czy ja aby nie mam roztrojenia jaŸni czy czegoœ takiego...
Pozdrawiam! B. 8)

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#14 Post autor: TT »

Dmac przykładem niefajnoœci jest to:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=892045
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#15 Post autor: dmac »

TT pisze:Dmac przykładem niefajnoœci jest to:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=892045
Tył byłby niezły do modelu takiej terenówki składanej w garażu, natomiast przód jest poniżej krytyki :( Może to tylko prowizorka? Może będzie inny?
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

ODPOWIEDZ