6195 Neptune Discovery Lab

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#16 Post autor: Hezar »

Ither, gratuluję zdobycia tego fantastycznego zestawu, gratuluję niezwykłej, bardzo osobistej recenzji, gratuluję wreszcie spełnienia największego klockowego marzenia z dzieciństwa.
Cóż dodać, seria "Aquanauts" i dla mnie stanowiła źródło marzeń, które płynęły jak potok podczas oglądania katalogów. Miała "duszę", której z pewnością brakuje dzisiejszej "Atlantis".

Pozdrawiam (:

Fioletowy

#17 Post autor: Fioletowy »

Cudo :) Pamiętam książeczkę Lego z 1996 roku, najbardziej jarałem się kilkoma zestawami: zamkiem Króla Lwa, podziurawionym statkiem piratów (ach, wtedy nie wiedziałem, że istnieją dwa większe i 100x piękniejsze...), bazą Unitronów z systemem Monorail i... właśnie bazą Aquanauts :) Bardzo dobra, osobista, wręcz intymna recenzja - bajka. Mam pytanie odnośnie łodzi podwodnej - czy ta górna szybka się nie domyka i jest między nimi szpara?

EDIT

Jak mogłem zapomnieć o Forcie Legoredo... :)
Ostatnio zmieniony 2010-05-25, 14:34 przez Fioletowy, łącznie zmieniany 2 razy.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#18 Post autor: Ither »

Domyka się, tylko ja w dopiero teraz zauważyłem, że na zdjęciach jest niedociśnięty klocek :P my bad.

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#19 Post autor: Adrian »

Sprezentowałem sobie ten zestaw na Gwiazdkę. Jest niesamowity. Czułem dokładnie to samo co Ither, przechodząc poprzez kolejne etapy budowy. Nie jest to może moje ostatnie z marzenie z dzieciństwa, ale jest to na pewno jeden z tych zestawów, który przeglądałem setki razy w katalogu.

Żałuję, że mam go dopiero teraz. Zestaw jest tak niesamowicie bawialny, że na pewno spędziłbym przy nim dziesiątki godzin zabawy. Jak na 15-letni zestaw prezentuje się bardzo przyzwoicie. Idealnie dopasowane kolory dodają uroku w ciemnie, zimowe wieczory.

Mam taką zasadę, że nigdy nie przeglądam się dokładnie danemu zestawowi, którego wiem, że kiedyś zakupię, aby gdy go dostanę mógł mnie zadziwiać każdy kolejny klocek. Dlatego też nigdy nie przeglądałem instrukcji tego zestawu, odpuściłem czytanie tej recenzji (co oczywiście już nadrobiłem), czy też nie przyglądałem się nielicznym zdjęciom tego zestawu. Dzięki temu otwierając i budując ten zestaw, mogłem poczuć świeżość i zaskoczenie wielu ciekawych rozwiązań.

Sama baza jest zrobiona praktycznie idealnie. Uwielbiam figurki z tej serii. Mam jednak zastrzeżenia co do łodzi podwodnej. Nie podobała mi się już wcześniejsza łódź z tej serii 6175. Wyglądała może nienajgorzej, ale była mało bawialna i nie wkorzystano w niej swojego potencjału. Komory wydawały się być za małe. Podobnie jest z łodzią z tego zestawu. Wygląda nieźle, ale komory do mnie nie przemawiają. Do tego nie podoba mi się podnoszony tył. Nie za bardzo rozumiem po co ten schowek z tyłu. Możliwe, że chodziło o transport kryształów. Tylko, że od tego jest ładownia na 8 studów długości. Można było to na pewno wykonać lepiej.

Wydaje mi się, że przy tej serii pracowało 2 projektantów. Jeden z nich zajął się złą stroną mocy, drugi zaś tą dobrą. Muszę przyznać, że łódź z zestawów tych złych jest niesamowicie bawialna:
http://www.brickset.com/detail/?Set=6190-1 < Jest tam też link do instrukcji.
Ogromna ilość ruchomych elementów, kilka niezależnych schowków, skuter i miejsce na niego w łodzi.

Łodzie przeciwnej frakcji, oprócz 6145 jak dla mnie zaskakują in minus. Mam wrażenie, jakby łódź 6145 była wykonana przez tego samego projektanta, który zajął się złą frakcją.

Wracając do opisywanego zestawu, pomijając niedopracowaną łódź, zestaw jest po prostu idealny. Wiele ruchomych części, czy magnesy dodają mu ogromnej bawialności. Bije na głowę wszystkie zestawy z podwodnych serii razem wzięte. Jeśli ktoś szuka większego zestawu dla swojej pociechy polecam ten zestaw. Na pewno szybko nie wyląduje w kącie.

Na koniec jeszcze opowiem historię zdobycia tego zestawu. Otóż po ponad roku poszukiwań trafiłem na aukcję kończącą się na drugi dzień. Ustawiłem sobie przypomnienie w telefonie, i zacząłem licytować oczywiście kilka sekund przed końcem aukcji. Niestety nie przekroczyłem ceny minimalnej. Mało tego, nawet nie wygrywałem licytacji. Wobec tego chciałem zwiększyć swoją cenę do 180zł. Niestety przez pośpiech wpisałem 480zł. Cena minimalna była ustawiona na 280zł i za tyle 'kupiłem' ten zestaw. Delikatnie mówiąc w tym momencie straciłem ochotę na ten zestaw. To była dla mnie już o wiele za dużo, więc wykonałem natychmiast telefon do sprzedawcy. Gdy powiedziałem mu, że chciałem zalicytować za 180zł, sam zaproponował taką cenę. I tak oto udało mi się go zdobyć za 192zł z wysyłką. Wtedy znowu powróciła mi ogromna chęć na ten zestaw. Stan klocków okazał się idealny. Pudełko i instrukcja była w bardzo dobrym stanie. Najlepszy zakup w tym roku rzutem na taśmę :)

Tytułem podsumowania:
Poszukuję ostatnimi laty zestawów, które mogłem tylko przeglądać w katalogach w dzieciństwie, bo były poza cenowym zasięgiem. Teraz można je dostać w dobrych cenach i w bardzo dobrym stanie. Są zestawy, które mnie rozczarowują, jednak wiele z nich potwierdza swoją wysoką jakość. Ten zestaw na pewno należy do tych drugich.

PS Ither, kapitalna recenzja. Czułem to samo o ty, więc tym bardziej się z nią identyfikuję :)

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#20 Post autor: Backbone »

Ale na przykład 6175 jest bardzo fajny, ja mialem ten zestaw w dziecinstwie. I do dzis go dobrze wspominam :)

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#21 Post autor: Ither »

6175 to bardzo fajna łódź, a na dodatek można ją zdobyć za iście śmieszną cenę. 35zł to chyba maks co?

Fajnie Adrian, że i w Tobie baza obudziła dziecko :D Tzn u mnie nie musiała budzić, u mnie po prostu doszło do uwypuklenia tej cechy jaką jest dziecinność ;)

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#22 Post autor: Adrian »

Obrazek
To był mój pierwszy zestaw z tej serii, który dostałem w dzieciństwie. Pamiętam te dziesiątki godzin zabawy i niezliczone liczby udanych misji ;) Po bazie najlepszy zestaw tej serii.

Przez ten zestaw ukształtowało się moje zdanie na temat tego klocka poniżej:
Obrazek
Używałem zawsze tych klocków, jako rakiet, właśnie przez takie, a nie inne umieszczenie w tym pojeździe. Dopiero niedawno zrozumiałem, że to tylko zwykłe harpuny, wielkości noża.
Backbone pisze:Ale na przykład 6175 jest bardzo fajny, ja mialem ten zestaw w dziecinstwie. I do dzis go dobrze wspominam :)
Ither pisze:6175 to bardzo fajna łódź, a na dodatek można ją zdobyć za iście śmieszną cenę. 35zł to chyba maks co?
Dokładnie. Swego czasu udało mi się go zdobyć za 20 kilka złotych. Ta seria nie jest zbyt popularna, więc nietrudno natrafić na okazję. Wystarczy odrobina cierpliwości :)
Ither pisze:Fajnie Adrian, że i w Tobie baza obudziła dziecko :D Tzn u mnie nie musiała budzić, u mnie po prostu doszło do uwypuklenia tej cechy jaką jest dziecinność ;)
Nazwałbym to raczej powrót do wspomnień. Otwierając nowe zestawy nie odczuwa się tego, co przy otwieraniu zestawów, które tworzyły biernie nasze dzieciństwo.

Co do samej dziecinności, takie mamy hobby, że w każdym z nas ta cecha jest uwypuklona. Wracając do zestawów sprzed kilkanastu lat, można poczuć te czasy, gdy miało się te kilka, kilkanaście lat. To jest naprawdę fajne. Daje nowe spojrzenie na zestawy, które tylko widziało się w katalogach i czuło się do nich coś więcej, wierząc, że nigdy ich się nie dostanie. Teraz możemy sobie pozwolić na spełnianie marzeń z dzieciństwa, do czego od kilku lat dążę :)
Ostatnio zmieniony 2010-12-29, 02:03 przez Adrian, łącznie zmieniany 1 raz.

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#23 Post autor: Backbone »

Adrian, wstawiles zdjecie 6145 a mowimy o 6175, czyli:

Obrazek

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#24 Post autor: Adrian »

Backbone pisze:Adrian, wstawiles zdjecie 6145 a mowimy o 6175, czyli:
Mój błąd, spowodowany zapewne późną godziną. Źle spojrzałem na numery. Mnie chodziło właśnie o ten 6145. Poprawiłem już post wyżej.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#25 Post autor: Piterko »

Mam Crystal Explorera, bajeczny zestaw.

Wiecie, chyba pokuszę się o następny opis serii, bo posiadam z niego całkiem sporą liczbę "rozczłonkowanych " zestawów :) Recenzja i nagłe ożywienie w tym temacie świadczy o tym, że potrzeba nam czegoś w ten deseń. A parę nowych Atlantis udowadnia, że się da...

Havoc

#26 Post autor: Havoc »

Ither, gratuluję spełnienia marzeń. Wprawdzie nie przepadam za podwodniakami ale te stare zestawy mają w sobie coś takiego, że nawet seria, która jest niby obojętna budzi choćby te minimalne pozytywne emocje.
Też mam w planie recenzję klasyka ale nie wiem czy uda mi się aż tak dokładnie opisać w niej moje odczucia jak Ty zrobiłeś to tutaj :)

Dziwi mnie tylko jedno - skąd u Ciebie takie emocje związane z zestawem, w którym nie ma wideł ;)
Ostatnio zmieniony 2010-12-29, 16:08 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#27 Post autor: Ither »

Dzięki Havoc, na pewno dasz radę wszystko spisać tylko wiesz, musisz zrezygnować z tej zwyczajowo nietęgiej miny :D

Ja wtedy nie znałem wideł, kiedy o nim marzyłem :P

Piterko, jak Ci się chce to ró, jak potrzebujesz pomocy to pisz :D

Havoc

#28 Post autor: Havoc »

Ither pisze:musisz zrezygnować z tej zwyczajowo nietęgiej miny :D
Nie oceniaj mnie po wyglądzie, mam duszę romantyka.
Poza tym nie będę do recenzji swoich fotek wstawiał:)
Ostatnio zmieniony 2010-12-29, 19:56 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ