[MOC] Mała baza arktyczna

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

[MOC] Mała baza arktyczna

#1 Post autor: Bobofrutx »

Hej :D

Jak pewnie część z was się orientuje, mam sentyment do serii Arctic. Zatem nieuniknionym było to iż w końcu coś osadzonego w podobnych klimatach zbuduję. I tak w ciągu kilku ostatnich dni powstała ta o to mini baza polarna. Budowla jest w pełni bawialna, posiada zdejmowany dach umożliwiający dostanie się do wnętrza. W skład bazy wchodzą również pojazd zaopatrzeniowy oraz dwa skutery i oczywiście wyposażenie.
Jestem w miarę zadowolony z efektu, a w przyszłości pewnie powrócę do tego tematu ;)

Obrazek
Obrazek

Zapraszam do Galerii

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2011-01-02, 19:00 przez Bobofrutx, łącznie zmieniany 1 raz.
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

kris kelvin

#2 Post autor: kris kelvin »

Bardzo zgrabne trzeba uczciwie powiedzieć.
I sam budynek i ten pojaździk przyjemne dla oka.
Na dachu mogło by leżeć trochę śniegu, ale to detal.

I te skuterki świetne :)
Ostatnio zmieniony 2011-01-02, 19:19 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#3 Post autor: misiek »

Popieram Krisa :)

Daj śniegu na dach. No i ten maszt się obali przy dwóch odciągach. Dodaj trzeci!
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#4 Post autor: Cevillus »

Na początek napiszę że chciałbym mieć tyle ciekawych i świetnych pomysłów w głowie co ty masz . Praca udana jak każda inna. Najważniejsze że w bazie arktycznej jest WC. Bez tego byłoby naprawdę ciężko :P

Radar

#5 Post autor: Radar »

Świetna budowla, zgadzam się z Krisem i Miśkiem co do śniegu na dachu. Jest wszystko co potrzeba w budynku dowodzenia stacji polarnej, więc przydałoby się z czasem dobudować baraki mieszkalne i inne budowle ;) Świetne nawiązanie do serii Arctic, moim zdaniem dobrze, że nie używałeś tego charakterystycznego dla serii pomarańczowego koloru.

Fistach

#6 Post autor: Fistach »

Słaba, niepociumana, żalowa, beznadziejna, zjunioryzowana - taka wlasnie byla cala seria Arctic.

To co przedstawiles to jej niesamowite rozwiniecie.

Poza czystym dachem i dwiema linami na maszcie, ktory przewrocilby sie przy naciaganiu tych dwoch lin :) nie widze bledow w pracy.

Pojazd gasienicowy jak rowniez przyczepa swietne.

Duzo praktycznych detali, swiatla, kibel, kolektor sloneczny, garaz dla skutera, sprzet w srodku - brawo!

Jedyne co mi nie lezy to gasienice skuterow ale w tej skali trudno cos kombinowac.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#7 Post autor: KUKUS »

Bobofrutx pisze:Jak pewnie część z was się orientuje, mam sentyment do serii Arctic
Nie tylko Ty ;) Wprawdzie z tej serii miałem tylko 1 zestaw, ale po dziś dzień uważam, iż jego zakup był dobrą decyzją.

Bardzo spodobał mi się Twój pojazd - muszę kiedyś sprawić sobie gąsienice i zbudować jakieś jeździdło :) I do postawienia na półkę, i do zabawy (w środku można pomieścić cały czteroosobowy zespół)!

Proponowałbym dać ludzikom jakieś płozy/narty. Awarie sprzętu też się czasem zdarzają, a tak będzie minifigom łatwiej powrócić do bazy.
Ostatnio zmieniony 2011-01-02, 20:52 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

Havoc

#8 Post autor: Havoc »

Absolutna rewelacja! Dach jest tak świetnie zrobiony, że wspomniany wyżej brak śniegu wcale mi nie przeszkadza. Mógłbym się przyczepić tylko do tego braku trzeciego odciągu ale to pierdół :) Bawialna i do tego prezentacja genialna (tło rządzi :) ). Serię Arctic znam praktycznie tylko z nazwy ale gdyby były tam takie zestawy to na pewno bym jakiś nabył. Skutery super, Skidozer też świetny, a ciemnoniebieskie szyby pasują jak ulał. No i oczywiście widząc taki krajobraz arktyczny od razu kojarzy mi się to z horrorem wszechczasów 'The Thing' Carpentera (takie małe zboczenie) :)
Ostatnio zmieniony 2011-01-02, 20:57 przez Havoc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#9 Post autor: V1 »

Świetne. I domek i maszyny. Bardzo przekonujące. Zimne.
I bardzo ładne zdjęcia.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#10 Post autor: Flymbex »

Cudo!

lordofdragonss

#11 Post autor: lordofdragonss »

Nie ma oczowalącego pomarańczowego, ale za to klimat jest! I to jaki! Doprawdy urocza ta budka.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#12 Post autor: stpman »

Powiem Ci szczerze, że już dawno żaden MOC mnie tak nie zachwycił. To jest po prostu piękne i urzekające. Genialny pojazd gąsienicowy, proste, acz ładne skutery, budynek pełen szczegółów wewnątrz, z zewnątrz też oczywiście niczego sobie. Gdybym posiadał klocki to bym sobie zbudował coś podobnego;]
Swoją drogą widziałbym to jako firmowy zestaw z serii ARCTIC II;)

P.S Mogłeś panom podłogi i łóżka wykafelkować, co by nie musieli po studach chodzić;] (tak, wiem mam już zboczenie na tym punkcie:)
Ostatnio zmieniony 2011-01-02, 22:07 przez stpman, łącznie zmieniany 1 raz.
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#13 Post autor: Miguel »

Seria Arctic mi się podobała. Zawsze chciałem mieć jakiś zestaw z tej serii. Ponadto zestawy mi się podobały chyba dlatego, że lubię zimę. Ten MOC jest jak na swoją wielkość i prostotę - jest bardzo złożony. Wszystko po prostu jest tak jak ma być :)
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#14 Post autor: djtermoz »

Piękne! Budynek jest świetny ale ma jeden duży minus - okna za zdecydowanie za duże. Ogrzewanie budynku przy takich oknach byłoby za drogie. Na mój gust powienieneś wymienić te okna na np. takie.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#15 Post autor: zgrredek »

Cacunie cacuszko!!!
Ten brak trzeciego odciągu to jedyny błąd, który od razu rzuca się w oczy.
Śnieg na dachu wcale nie jest potrzebny. Mógł go zwiać wiatr, a może akurat była odwilż, bo przecież w Arktyce bywa czasem powyżej zera.

ODPOWIEDZ