Minifig 2GB USB Drive

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Nexus 7

Minifig 2GB USB Drive

#1 Post autor: Nexus 7 »

Nadeszly czasy kiedy WSZYSTKO musi byc kompatybilne z komputerem, Minifigi tez.
Oto najnowszy gadzet LEGO: Minifig 2GB USB Drive

Cena: na BrickLink okolo $20
W amerykanskim Toys R Us przed Swietami za darmo przy zakupach powyzej pewnej kwoty ($100 chyba).

Opakowanie typowe dla komputerowych gadzetow.

Obrazek

Sam drive to na pierwszy rzut oka zupelnie typowy minifig. Dopiero przy blizszym poznaniu widac ze inne sa nogi.

Obrazek

Obrazek

Funkcjonalnie jest to normalny drive. Po podlaczeniu do gniazdka USB wyglada tak:

Obrazek

Problem pojawia sie w sytuacji gdy mamy dwa gniazdka kolo siebie i jedno jest juz zajete. Rece minifiga sa w tym momencie za szerokie i trzeba je podniesc do gory (a wtedy minifigowi jest niewygodnie!)

W pamieci drive'a zapisane jest kilka plikow: 6 grafik Ninjago w formacie PDF oraz 45 sekundowy filmik. Sympatyczne prezenty jesli ktos lubi ta serie.

Obrazek

Ogolnie rzecz biorac jest to swietny pomysl! Nowy iMinifig zostal natychmiast moim ulubionym drive'm USB. Bede go nosil ze soba z duma i duza przyjemnoscia.

Polecam szczerze wszystkim milosnikom minifigow.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Fajna rzecz, tylko jakośtak droga i mała pojemność. Nawet nie wiedziałem, że istnieje oficjalny pendrive.
Ostatnio zmieniony 2011-01-01, 00:09 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#3 Post autor: Miszel »

A ja się zastanawiałem kiedy je wreszcie wymyślą :) Najtańszy nie jest, ale to LEGO więc trochę za licencję LEGO trzeba zapłacić :P Chętnie bym go nabył gdyby była bardziej dostępny (czytaj w Europie). I raczej spodziewałbym się że pamięć będzie uczepiona do nóżek i schowana w torsie, żeby minifig był w pełni funkcjonalny, chociaż patrzac na zdjęcia to chyba by się to nie zmieściło.

Aha, Szkoda też że taki prosty wzór. Powinny robić je z różnych najciekawszych minifigów jak breloki. Wówczas mogliby też łatwo zacząć stopniować wielkość pamięci zależnie od minifiga.
Ostatnio zmieniony 2011-01-01, 12:48 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#4 Post autor: Hezar »

W figurce razi trochę "łysina" - jakaś czupryna dodała by tu niewątpliwie uroku.
Co by nie pisać, gadżet ciekawy, przydatny i jak znalazł dla każdego fana Lego (:

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#5 Post autor: nori »

O, nie chwaliłeś się że dorwałeś tego pendrivea! Fajna rzecz, ludzik naprawdę jest wykonany nieźle, choć małą niedogodnością jest to że blokuje dwa porty, do tego czasami rączki przeszkadzają w wetknięciu do gniazda.

Gadżet dla prawdziwych nerdów klockowych ;)

Ja swój egzemplarz otrzymałem dzięki uprzejmości autora recenzji, za co oczywiście mu dziękuję, mimo że ubiegł mnie z recenzją. ;)
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#6 Post autor: Miszel »

Ja mam pytanie - czy sznurek przepleciony jest tylko przez "sitko" w studzie główki minifiga, czy zamocowany jest np. do stalowego bolca wpuszczonego w "szyję" jak w brelokach. Na zdjęciach widac tylko że sznurek wchodzi w studa i nie wiadomo co jest dalej :) Chodzi mi o wytrzymałość. Jeżeli przewleczony jest tylko przez to "sitko to lekkie szarpnięcie i po zawieszce - sznurek w jednej ręce a pendrive w drugiej. Może jakąś fotkę od góry byście Panowie wrzucili?
Ostatnio zmieniony 2011-01-02, 23:49 przez Miszel, łącznie zmieniany 1 raz.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Nexus 7

#7 Post autor: Nexus 7 »

Mocowanie sznurka wyglada na bardzo solidne, wchodzi przez "sitko" ale glebiej jest jakos przymocowany na sztywno. Nie da sie dokladnei stwierdzic, bo glowa jest oczywiscie przyklejona do tulowia. Na zdjeciu nie bedzie nic widac.
nori pisze:mimo że ubiegł mnie z recenzją
Z tego co pamietam to masz jeszcze kilka (-nascie) ciekawych rzeczy do zrecenzowania :-)

rh

#8 Post autor: rh »

Nexus 7 pisze:Z tego co pamietam to masz jeszcze kilka (-nascie) ciekawych rzeczy do zrecenzowania :-)
-dziesiąt ;)

O, ciekawy gadżet. Główne wady:
- zajmuje dwa porty (już mam takiego jednego pendrive'a i mnie to wybitnie irytuje),
- nie mam go ;)

Ciekawe co będzie kolejne. No i, w analogii do panującego trendu na forum, ciekawe kiedy z kobiecego minifiga zrobią pendrive'a ;)

ODPOWIEDZ