7325 Cursed Cobra Statue

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: 7325 Cursed Cobra Statue

#16 Post autor: lugomina »

AAA! Jak ja uwielbiam te serie!
Nori, jestem cioteczkowo wzruszona spelnieniem mego zyczenia! Oraz dziekuje za familijne zdjecie rodziny mumii, uwielbiam to (jak wiadomo uwielbiam Egipt i zbieram na BL te zawoje faraonskie.. )
Skoro mamy slynny pierwowzór tej serii, to porownania az sie same nasuwaja. Ja tam jestem wdzieczna, ze Lego wznowilo sukces i w ogole mamy co porownywac.

Szczuje, muje, dzikie weze.. Mumia wezowa, zloty skarabeusz, zlote serki i inne duperelki, dark red auto i Helena! Piekne imie, sliczny lachon, piekny naszyjnik i nowy tors :)
Aczkolwiek jej twarz bardzo przypomina oklepana, znana juz piratke i agentke Trace z serii Agentow, wiec malo sie postarali w tym Legowie (Jake ma calkiem nowa twarz, sa nowe dziewczyny w seriach minifigow do zbierania, a Helena co?).
nori pisze:
Postacią z którą obecnie mamy okazję spotkać się po raz pierwszy, jest przedstawicielka płci pięknej: Helena Skvalling. Oczywiście, dokonując porównania z klasycznymi Adventurers, od razu nasuwa się postać Miss Pippin Read czyli odważnej i upartej reporterki "World Magazine".

[url=http://www.brickshelf.com/gallery/nori-gallery/adventurers/pharaohs-quest/7325/mini/figs05.jpg]Obrazek[/URL]

Przypatrzcie się dokładniej buźkom obydwu Pań, od razu rzuca się w oczy nieco archaiczny wyraz twarzy Pippin Read. Ta buźka wprost domagała się delikatnego liftingu!
Nori... (edit: tutaj usunelam niecne insynuacje ;)
Panna z Adventurers, ktora pokazales, to przeciez Gail Storm!
Pippin REED (nie Read) to przeciez ta oto zadziorna lasencja z piekna, zawadiacka grzywka:

Obrazek

Ona z kolei nie jest az tak archaiczna.. Chetnie bym ja zobaczyla znowu, moze bez grzywki (skoro mialaby te nowe wlosy Dark Orange).
Gail Storm wystepowala w podserii Desert, a Pippin Reed dopieroz w Jungle i Orient.
Za to w zestawach Studios wystepuje aktorka - majaca odgrywac Pippin Reed, ale ma twarz Gail, moze dlatego Ci sie pomylily..
Miszel pisze: Wywalić tylko te paskudne czarne nogi. Zastąpić je kiecką bo prawdziwa kobieta nie powinna chodzić w spodniach. zmienić rączki na żółte i piękna byłaby z niej laska.
Az sie prosisz o odpowiedz, ze z kolei prawdziwi faceci to nie bawia sie klockami, tylko maja prawdziwe kobiety - dzieki czemu nie musza sie podniecac nadrukiem biusciku na kilkucentymetrowym kawalku plastiku.. Z takim podejsciem do dziewczyn to nie dziwota, ze wiecej Ci nie pozostaje :>
Ostatnio zmieniony 2011-01-06, 18:16 przez lugomina, łącznie zmieniany 2 razy.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#17 Post autor: nori »

lugomina pisze:Nori, wprost nie moge uwierzyc, ze walnales takiego babola ;) Ty, mistrz kolekcjonerski i glowny recenzent Lugpolu?
Panna z Adventurers, ktora pokazales, to przeciez Gail Storm!
Pippin REED (nie Read) to przeciez ta oto zadziorna lasencja z piekna, zawadiacka grzywka:
Nie wierz we wszystko co znajdziesz na BrickLinku - jest na nim ogrom błędów (zresztą polecam sprawdzić jak nazywa się Helena na BL).
Prawidłowe imię i nazwisko towarzyszki Thundera to Miss Pippin Read, tak Read a nie Reed, co jest nawiązaniem do jej zawodu reporterki. Oprócz tego znana jest pod pseudonimami Miss Gail Storm oraz Linda Lovely - ale cały czas jest to ta sama osoba. We wszystkich podseriach Adventurers głównymi bohaterami jest trójka bohaterów:
- Johnny Thunder (aka Sam Grant, Joe Freemann, Johnny Trovao, Johnny Trueno, J.Thundera)
- Professor Kilroy (aka Dr. Charles Lightning, Professor Articus)
- Miss Pippin Read (aka Miss Gail Storm, Linda Lovely)

Tak wynika przynajmniej z materiałów firmowanych przez TLG, jak magazyny czy też książki "The Lost Temple" i "The Curse of the Mummy".
Ostatnio zmieniony 2011-01-07, 12:07 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#18 Post autor: lugomina »

O wielki Nori! Przebacz, odszczekuje pomowienie spod lawy (wykaflowanej).
Zwalam wine na Bricklinki i Brickipedie! Zuo!

To co, zrobisz porownanie panien z ta laska z grzywka? :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

lordofdragonss

Re: 7325 Cursed Cobra Statue

#19 Post autor: lordofdragonss »

lugomina pisze: Piekne imie, sliczny lachon, piekny naszyjnik i nowy tors :)
Aczkolwiek jej twarz bardzo przypomina oklepana, znana juz piratke i agentke Trace z serii Agentow, wiec malo sie postarali w tym Legowie
A zauważyła cioteczka Piegi? Już dawno nie mieliśmy piegowatej buzi :D
Obrazek

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#20 Post autor: nori »

lugomina z imionami i nazwiskami postaci z Adventurers ogólnie jest spore zamieszanie. By dolać oliwy do ognia, na stronie lego w dziale dotyczącym Orient Expedition pojawiły się biosy postaci - i tam Pippin nosiła nazwisko Reed!
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

Re: 7325 Cursed Cobra Statue

#21 Post autor: lugomina »

lordofdragonss pisze: A zauważyła cioteczka Piegi? Już dawno nie mieliśmy piegowatej buzi :D
Obrazek
Ooo, Ty masz racje! Rzeczywiscie, ma takie subtelne piegi, dopiero zauwazylam przy powiekszeniu obrazka. To cioteczka wybacza piratkopodobnosc i lubi Helenke jeszcze bardziej!
Piegi i ta druga wersja twarzy, gdzie pokazuje ząbki jakby cos gryzla, mrau :)

Nori, no widzisz, te wredoty Legowe z latwoscia namącili w ciotczynej glowie..
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#22 Post autor: Wawrzino »

Zestaw został dopisany do mojej listy "muszę mieć".
Chociaż faktem jest, iż mógłby być odrobinę tańszy.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#23 Post autor: Miszel »

lugomina pisze: Az sie prosisz o odpowiedz, ze z kolei prawdziwi faceci to nie bawia sie klockami, tylko maja prawdziwe kobiety - dzieki czemu nie musza sie podniecac nadrukiem biusciku na kilkucentymetrowym kawalku plastiku.. Z takim podejsciem do dziewczyn to nie dziwota, ze wiecej Ci nie pozostaje :>
Ja nigdy nie twierdziłem, że jestem prawdziwym facetem. Gdybym nim był to na pewno bym się klockami nie zajmował. Jestem dużym dzieckiem i dobrze mi z tym. A prawdziwą kobietę mam od lat wiec nie muszę szukać i wzdychać do innych prawdziwych. Za to do legowych nikt mi nie zabroni (nawet ta prawdziwa :) ) - to jak second life dla maniaków gier komputerowych :)
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

rh

#24 Post autor: rh »

Czego bym nie czytał, to widzę, że na pierwszy plan zeszły rozmowy o kobiecych ludzikach (nawet Longer się wtrącił :D). Fakt, jest prześliczna (w kategoriach minifigowych) i trzeba będzie zdobyć tego ludzika do kolekcji :)

Zestaw - cóż, coraz bardziej się do niego przekonuje, chociaż to z czego jest zrobiony wąż z mojego punktu widzenia (te bioniclowe łączniki ... bleee) jest kompletnie bezużyteczne. Za to samochodzik jest niczego sobie, a sam wąż też jest bardzo ładny :)

Czekam na sfinksa :D on zdecydowanie wydaje mi się być najciekawszym zestawem serii :)
Ostatnio zmieniony 2011-01-07, 10:56 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

wexe8

#25 Post autor: wexe8 »

Czy zestawy z tej serii są sprzedawane tylko w sieci sklepów SMYK, czy w innych także?

rh

#26 Post autor: rh »

wexe8 pisze:Czy zestawy z tej serii są sprzedawane tylko w sieci sklepów SMYK, czy w innych także?
Na razie tylko w S@H ewentualnie poluj na allegro.
Ostatnio zmieniony 2011-01-07, 17:18 przez rh, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Smok
Posty: 46
Rejestracja: 2011-01-06, 00:13
Lokalizacja: Łódź
brickshelf: Smok

 

#27 Post autor: Smok »

Ciekawy ten zestaw, jednak czegoś mu brakuje. Nie do końca potrafię sprecyzować czym owe "coś" miałoby być, może większa ilość ruin lub inny wygląd węża. Ogólnie zestaw nie jest zły, chociaż ma tylko dwa atuty (figurkę Heleny oraz nakrycie głowy mumii) i nawet tak dobra recenzja nie przekonała mnie do rozważenia zakupu.
Porównując zdjęcia wszystkich, tegorocznych modeli Pharaoh’s Quest to 7235 wydaje się być najgorszym pośród nich. Ech, chciałoby się aby najsłabsze zestawy innych serii były tak samo złe jak ten ;-).
nori pisze:polecam sprawdzić jak nazywa się Helena na BL
Jeśli wierzyć Brickipedii to zamieszanie z nazwiskami było spowodowane błędem w opisie 7235 w S@H. LEGO musiało szybko poprawić opis, teraz jest wszystko tak jak być powinno.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#28 Post autor: V1 »

Naklejki z hieroglifami mają beżowe tło? Czy przezroczyste, a tylko papier podkładowy jest beżowy ?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#29 Post autor: nori »

V1 pisze:Naklejki z hieroglifami mają beżowe tło? Czy przezroczyste, a tylko papier podkładowy jest beżowy ?
Naklejki nie są przezroczyste - hieroglify są nadrukowane na piaskowym tle.

EDIT:

Coś, co rzuciło mi się dopiero teraz w oczy, Helena posiada brązowe rękawiczki, tymczasem na zdjęciach oraz w instrukcji występuje już bez nich, czyli ma żółte rączki.
Ot, ciekawostka, tym bardziej, że podobno "błąd" ten występuje nie we wszystkich zestawach - prawdopodobnie pierwsza partia miała brązowe rączki, później już to "naprawiono".

EDIT2:

Specjalnie dla drogiej cioteczki lugominy, mała sesja zdjęciowa Miss Pippin Reed (Read, Gail Storm, czy jak ona się w końcu zwie...)


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jako deser: Helena Skvalling

Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-03-19, 10:38 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#30 Post autor: Piterko »

W zasadzie to nie zauważyłem tego przez ponad rok, ale jak dorwałem zestaw to przyjrzałem się pudełku:
Na pudełku Helenka ma normalne łapki, podczas gdy wg zdjęć Noriego ma brązowe rękawice xD
Co by nie mówić, tak moja Helenka ma też normalne. I pokaźny biust, a to najważniejsze :d

ODPOWIEDZ