[MOC] Chata z bali

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

[MOC] Chata z bali

#1 Post autor: Cevillus »

Przestawiam wam mojego kolejnego MOCa: Chatę z bali.

Obrazek

Czekam na wasze uwagi oraz komentarze ;)

GALERIA

Gibon

#2 Post autor: Gibon »

Domek prosty, choć wydaje mi się, że bardziej zbliżony jest on do komórki na narzędzia czy czegoś takiego. Niestety, o ile jego 'drewniana' część jest ok, o tyle ten niebieski dach pasuje jak pięść do nosa. Tu powinna być coś bardziej brązowego lub czarnego. Może deski, strzecha, nawet blacha, ale nie niebieskie dachówki.

EDIT: Im dłużej patrzę tym bardziej się przekonuję do tego koloru, ale i tak widziałbym tu coś innego.
Ostatnio zmieniony 2011-01-10, 18:33 przez Gibon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#3 Post autor: Mikolaj »

Chata jest w porządku, przyczepię się do terenu:
moim zdaniem, gdybyś dorobił jakieś drzewka, krzaczki,płot, budę dla psa byłoby jeszcze lepiej.
Ale jest Ok.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#4 Post autor: mienso123 »

Nie wiem czemu, ale chaty, takie jaką masz w temacie, kojarzą mi się z poziomo ułożonymi balami, a twoja wygląda jak zadaszona palisada :) Ale z drugiej stron nie mam pojęcia jak można by było ją inaczej zbudować.

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: Lord Vash »

Przyjemna chatynka jak dla mnie, ale bardziej mi się kojarzy z tymi ogrodowymi szopkami, co stoją zawsze przed marketami w lato, niż z budynkiem mieszkalnym.
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Hippotam

#6 Post autor: Hippotam »

mienso123 pisze:Ale z drugiej stron nie mam pojęcia jak można by było ją inaczej zbudować.
Mozna tak: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=301589
Sorry że wyciągam takiego suchara, ale akurat pasuje idealnie.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#7 Post autor: Cevillus »

Gibon pisze:Ten niebieski dach pasuje jak pięść do nosa. Tu powinna być coś bardziej brązowego lub czarnego. Może deski, strzecha, nawet blacha, ale nie niebieskie dachówki.
Brak na razie czarnych dachówek w swojej kolekcji Lego. Lepszy chyba dach ciemno niebieski niż cały czerwony ;)

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#8 Post autor: kle_on »

jest jakiś zły stosunek szerokości, długości i wysokości, od frontu jeszcze się jakoś trzyma, ale z innej perspektywy jakby go w szczelinie albo kanionie budowali, a później na step przenieśli;
dach z boku nie wystaje poza obrys budynku, a szkoda, bo ścięty ładny nie jest;
komin taki, jakby tam łącznie 4 kominy były, tylko po co?

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

Chatka fajna ale brakuje troche szczegoolow. Ale rozumiem braki klockowe.
mienso123 pisze:Nie wiem czemu, ale chaty, takie jaką masz w temacie, kojarzą mi się z poziomo ułożonymi balami, a twoja wygląda jak zadaszona palisada :) Ale z drugiej stron nie mam pojęcia jak można by było ją inaczej zbudować.
To akurat wina tlc. Gdy pierwszy raz zobaczylem te bale to od razu mi sie spodobaly. Od poczatku jednak nie moglem zrozumiec czemu wydali tylko pionowe.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#10 Post autor: PatrykZ »

Postępy, postępy...

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#11 Post autor: Miszel »

Całkiem nieźle. Ale domem z bali nazwać tego się nie da. Jak pisali poprzednicy układ bali zawsze jest poziomy. Czy to okrągłe, czy to przycięte do prostokątnego profilu - zawsze układane są w poziomie. Wiem że to nie łatwe bo klocki przygotowane są pod palisady a nie pod budynki z bali, ale jak pokazał Hippotam, da się. W twoim wypadku ściany imitować mogą co najwyżej półokrągłą pionową szalówkę na ścianach.
Komin jest dziwny i stanowczo za duży do tak małego domku. Max powinien mieć 2x3 study. No i ten jego uskok jest też jakiś dziwny i nie wyjaśniony. Jeżeli już to komin powinien być płaski bez uskoków na wysokości tej wyższej jego części, a z jednej jego strony mogłyby np wystawać 1 lub 2 round bricki jako rury stalowe wyprowadzające dym z pieca.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

ODPOWIEDZ