[MOC] Manitowoc drag line excavator

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#31 Post autor: Bricksley »

Pomysł na "niby diesel" bardzo ciekawy, tym bardziej, że całość działa, fakt powoli, ale rusza się :D

Hmm, w sumie można by się przyczepić, że na takiego MOCa buda z technic paneli, ale o masie brickowej nawet nie chcę myśleć :P

A i warto zrobić jeden filmik, czasem też przyspieszając akcję.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#32 Post autor: Emilus »

Pozwolę sobie odświeżyć nieco temat.

Poprzez Szarikma odezwał się do mnie niejaki Phil z Australii.
Pochwalił mojego manitoła i nie byłoby by w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że sam zrobił model wersji 6400 (większa niż mój 4600) i uczciwość każe powiedzieć, że model jest mocny...

Mógłby pozamiatać, gdyby nie to, że mimo iż jego koparka jest z klocków (choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, bo ma tony platów więc Longer nareszcie zawiesi na niej oko) to używa też nie Legowych części (widziałem obrotnicę oraz łyżkę).

Zresztą sami oceńcie, bo model naprawdę robi wrażenie (6400 to w rzeczywistości jedna z największych koparek linowych na gąsienicach, większe są już kroczące):

http://www.stripmine.org/gallery/main.p ... emId=42069

Poza tym są zgromadzone fajne zdjęcia ciężkiego sprzętu maszynowego:
http://www.stripmine.org/gallery/main.php
Ostatnio zmieniony 2011-01-10, 16:32 przez Emilus, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#33 Post autor: Żbik »

Emilus pisze:Mógłby pozamiatać, gdyby nie to, że mimo iż jego koparka jest z klocków (choć na pierwszy rzut oka tego nie widać, bo ma tony platów więc Longer nareszcie zawiesi na niej oko) to używa też nie Legowych części (widziałem obrotnicę oraz łyżkę).
Toż to jakiś masakrator klockowy - te pocięte techbricki... Wyglądają jakby je brzeszczotem traktował ;) Obrotnica z "bączka" po płytach CD :) Jak dla mnie słabizna.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#34 Post autor: Backbone »

Żbik, pokusiłbym się nawet o okreslenie:
Rzemieślnik J****y
Ciecie klockow,fee. Do tego tamto z klockow, tamto dotniemy, a obrotnice zrobimy w ogole z czego innego. W klockach chodzi o to zeby kombinowac z istniejacych elementow, a nie docinac sobie jak czegos nie ma...

Balor
Posty: 27
Rejestracja: 2010-11-14, 17:35
Lokalizacja: Poznań

#35 Post autor: Balor »

Zgadzam się z poprzednikami, moim zdaniem to nie jest dobre podejście, aby dorobić brakujące części z pudełka po płytach. Poza tym patrząc na zdjęcia to koparka Phil'a jest mniejsza ;)

ODPOWIEDZ