Tydirium, wahadłowiec klasy Lambda

Mindstorms, WeDo, Lego Digital Desinger, Stud.io

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#16 Post autor: dmac »

Też go zauważyłem, bardzo ładny model. Kabina ma œwietny kształt, bardziej zbliżony do prawdziwego, niż moja, za to traci z bliska z powodu widocznych studów - ale w końcu to Lego, więc czemu nie miałoby ich być?... Technika wykonania zupełnie inna od mojej, więc trudno porównywać. Zwłaszcza, że mój model nie skończony... Na pewno będzie większy i "gładszy". Na pewno też będzie częœciowo zmechanizowany. Nie wiem natomiast, czy uda mi się tak dobrze oddać niektóre szczegóły, zwłaszcza działka.
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#17 Post autor: benny80 »

Jakimœ cudem wyedytowałem nieodwracalnie post Benny'ego :(
Sorry!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#18 Post autor: dmac »

benny80 pisze:
Wizualnie ładny model, choć szpecš ciut 'dziury' w skosie pionowego statecznika.
Reszty komentował nie będę, bo sie nie znam na SW, tylko powiedzCie mi proszę,
czy na podwozie zabrakło częœci, czy też odpadło przy pierwszym lšdowaniu? (ret.) :twisted:

Pozdrawiam! B. 8)
Ano właœnie... Nie zauważyłem braku podwozia. A może jest schowane? W moim będzie. Elektrycznie otwierane, jak Bóg da :)
A w ogóle zapomniałem napisać, że ten cudzy model jest bardzo ładny... z daleka. Z bliska trochę drażniš te kanty na kabinie i, jak mówisz, dziury w stateczniku. Ja takowych nie planuję :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#19 Post autor: TT »

Jak Damc skończy model to cały brickshelf wysiada. Bardzo mi się podba przód nie wpadłbym na to żeby tak klocki ułożyć. Kiedy koniec??
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#20 Post autor: dmac »

TT pisze:Jak Damc skończy model to cały brickshelf wysiada. Bardzo mi się podba przód nie wpadłbym na to żeby tak klocki ułożyć. Kiedy koniec??
Dziękuję :)
Naprawdę nie wiem, kiedy skończę. Jutro wieczorem posiedzę nad mechanizmem skrzydeł i podwozia - tym razem, dla odmiany, w realu, bo w komputerze można wszystko, a czy prawdziwy silnik udŸwignie obcišżenie, to zupełnie inna sprawa. Niestety, nie mam takich felg, jakie widać w burtach, więc jeœli pewien znajomy mnie nie poratuje (ma takie, od traktora 8859), nigdy się nie dowiem, czy nie będš haczyć przy obracaniu. Poza tym, cały czas kombinuję nad skosem skrzydeł. Mam pewien pomysł, żeby wyszły całkowicie "studless", ale wtedy nie będzie detali, które w rzeczywistym modelu bardzo urealniajš widok krawędzi skrzydeł...
Pomału, pomału... Mam nadzieję, że trochę szybciej, niż było z dŸwigiem :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#21 Post autor: dmac »

dmac pisze:Naprawdę nie wiem, kiedy skończę.
Wahadłowiec z wolna nabiera kształtu...
http://www.brickshelf.com/gallery/dmac/ ... _shape.jpg
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#22 Post autor: TT »

Ładne to naprawde. Napisze nam ja skończysz wymiary tego cacka.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#23 Post autor: dmac »

Niewiele się zmieniło w mojej galerii http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=102349, ale dodałem tam zdjęcie prowizorycznego skrzydła wraz ze "stawem" i napędem. Musiałem je zbudować, żeby sprawdzić, czy silnik uniesie taki ciężar... No i zbudowałem, dzięki uprzejmoœci Benny'ego, który podesłał mi felgi :) A co najważniejsze, wszystko działa tak, jak chciałem! Skrzydło unosi się w czasie ok. 60 sekund, a opada przez ok. 40 sekund. Wolniej, niż w oryginale, ale zupełnie przyzwoicie. Mogę więc tworzyć dalej w MLCadzie, już z czystym sumieniem, że nie wciskam kitu co do możliwoœci tego modelu.... :)
Aha, dodałem też obrazek z działkami (ten na liliowym tle :)) - mój wahadłowiec wreszcie dorobił się uzbrojenia :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#24 Post autor: dmac »

Górny płat wisi jeszcze w powietrzu, ale moim zdaniem całoœć zaczyna nabierać konkretnych kształtów...

http://www.brickshelf.com/gallery/dmac/ ... _field.jpg

Co Wy na to?
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
shaggie
Adminus Emeritus
Posty: 170
Rejestracja: 2004-06-04, 18:45
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: shaggie

 

#25 Post autor: shaggie »

dmac pisze:Górny płat wisi jeszcze w powietrzu, ale moim zdaniem całoœć zaczyna nabierać konkretnych kształtów...
http://www.brickshelf.com/gallery/dmac/ ... _field.jpg
Co Wy na to?
Robi wrażenie... teraz dopiero widzę, jak wielkie będzie to bydlę. Gdy skończysz dłubanie w MLCadzie ofiaruję się, by go pięknie wyrenderować z najbardziej zabójczymi ustawieniami radiosity. Mój komputer już zaczyna się chować w kšcie na wieœć, jak okrutnie mam zamiar go wykorzystać ;)
shaggie.

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#26 Post autor: dmac »

shgg pisze: Robi wrażenie... teraz dopiero widzę, jak wielkie będzie to bydlę. Gdy skończysz dłubanie w MLCadzie ofiaruję się, by go pięknie wyrenderować z najbardziej zabójczymi ustawieniami radiosity. Mój komputer już zaczyna się chować w kšcie na wieœć, jak okrutnie mam zamiar go wykorzystać ;)
Dzięki. Fakt, wielkie jak cholera, ale sprawne (tzn. silniki uniosš skrzydła i chyba wysunš podwozie; jestem coraz bliższy rozwišzania :))

A wiesz, że właœnie zamierzałem Cię poprosić o wyrenderowanie tego projektu? Jak widać, moje pojęcie o renderowaniu nie jest ani blade, ani zielone, nawet nie półprzezroczyste :) Marzy mi się taki renderek jak ten Twój statek kosmiczny sprzed paru... tygodni? ... miesięcy?... Nie wiem, straciłem rachubę czasu. Na gwiaŸdzistym tle, w nastrojowym œwietle....
W każdym razie jeœli będziesz tak miły i to zrobisz (a nie wiem jeszcze kiedy model będzie gotowy), rzeczywiœcie będziesz musiał uważać na aktywistów TOnK (Towarzystwa Opieki nad Komputerami :)) Model już ma ponad 1500 częœci, a ja jeszcze nie zaczšłem bebechów i podwozia!
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#27 Post autor: TT »

Dzięki. Fakt, wielkie jak cholera, ale sprawne (tzn. silniki uniosš skrzydła i chyba wysunš podwozie; jestem coraz bliższy rozwišzania :))
To jest nawazniejsze. Niema to jak sprawny model i przy okazji ładny oraz okazały. Bardzo łšdnie się spisujesz.

Nie wiem, straciłem rachubę czasu.
Nie ma się co martwić, nawet najlepszym się to zdarza - nasze forum :wink:
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
benny80
Posty: 162
Rejestracja: 2004-06-28, 10:13
Lokalizacja: Katowice
brickshelf: benny80
Kontakt:

 

#28 Post autor: benny80 »

..ale sprawne (tzn. silniki uniosš skrzydła i chyba wysunš podwozie;
Cieszę się że mogłem pomóc, i cieszę się że wszystko działa jak chciałeœ.
Oby tak dalej, panie dmac, oby dalej.. :wink:

Pozdrawiam! B. 8)
ps. ale ten pionowy statecznik też z kadłubem połšczysz? :lol:

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#29 Post autor: dmac »

benny80 pisze:(..)

ps. ale ten pionowy statecznik też z kadłubem połšczysz? :lol:
Na specjalne życzenie - proszę bardzo :)

http://www.brickshelf.com/gallery/dmac/ ... utside.jpg

Bebechy wcišż puste, tylnej œciany nie ma, dna też nie, nie mówišc o podwoziu... Ale z wierzchu wcale wcale :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#30 Post autor: TT »

Fajne by było coœ takiego w realu.
Pozdrawiam,
Tomek

ODPOWIEDZ