[MOC] Ale jazda!

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

[MOC] Ale jazda!

#1 Post autor: zgrredek »

Inspiracją do powstania tej pracy była ulica Brzozowa na warszawskiej Starówce. W zeszłym roku wiele razy jeździłem tą uliczką i za każdym razem przychodziła mi ta myśl, że muszę kiedyś zbudować coś w tym stylu.
Ulica Brzozowa jest dużo dłuższa niż tutaj, a różnica poziomów między początkiem i końcem to jakieś 4 - 5 kondygnacji. Ze zrozumiałych względów zbudowałem tylko mały fragment, a domy nie są modelami domów istniejących.


Obrazek


Galeria na Brickshelf, gdzie zdjęcia są ułożone wg chronologii zamierzonej przez autora.

Galeria na Flickr, gdzie tradycyjnie jest groch z kapustą.
Ostatnio zmieniony 2011-01-25, 09:08 przez zgrredek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#2 Post autor: glaz_pimpur »

Super! Od razu wiadomo, która to uliczka. Kojarzę nawet to wystające okno w szarej ścianie.
Plate'y dk red wychodzą dopiero na zbliżeniach. Okienko na bocznej ścianie dk red rewelacyjne.
No i pokazałeś znowu, że robiąc bruk nie trzeba wciskać kafelków we wszystkie study podłoża.
I pięknie Ci sie udał cały zjazd.
Ostatnio zmieniony 2011-01-24, 14:48 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

kris kelvin

#3 Post autor: kris kelvin »

glaz_pimpur pisze:Okienko na bocznej ścianie dk red rewelacyjne.
No właśnie, co tam jest wciśnięte między tymi okienkami? Plate round 1x1?

Poza tym to genialnie jak zawsze.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

Myslę, że jest tam ten krzyzyk wykorzystywany przez TLG w róznych machinach castlowych, z którego Emil zrobił kiedys wielki wał kardana.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#5 Post autor: PatrykZ »

Bez opisu można odgadnąć. Ten styl i ten "klimat" nieodłącznego miejscowego elementu. Szczegóły które od razu rzucają się w oczy to: charakterystyczne latarnie zwisające z elewacji nad chodnikiem, gotyckie przypory kamienic i... manieryzm, manieryzm, jeszcze raz polski manieryzm. Osobiście średnio tylko leżą mi te castlowe okienka z kratkami. Upierałbym się przy kwadratowych, ewentualnie prostokątnych dla jeszcze większej perfekcji Twej pracy. Tak powiało mi trochę na kilku fotkach Italią, a mniej starówką. Ale jak pisał Kris jest genialnie, no może z wyjątkiem jednej nieodpowiedzialnej matki. Jesteś kolejną osobą, która podziela mój pogląd, że żulerstwo wpisane jest w krajobraz naszej starówki... Kiedy wreszcie to się zmieni... Ech...

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#6 Post autor: kle_on »

beżowa lukarna na dachu, barierka na balkonie z kajdan i koła wózka z kół kierownicy - majstersztyk!

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#7 Post autor: Sorrow »

Gieniaaalne:D
Mistrzowskie kamieniczki (mam się z czego uczyć) i świetne scenki. Ta z mamą goniącą za wózkiem - majstersztyk.
Z czego jest zrobiony hołd, który dres w białej bluzie złożył naturze? Z białej brody czarodzieja? I jak się robi taki zaokrąglony spadek terenu?

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#8 Post autor: Kleymen »

Uwielbiam takie Prace. Mogłeś jednak akcję osadzić w czasach odleglejszych.

Gdybym ja miałbym się brać za jakąś ulicę Warszawy to zdecydowanie byłaby to przedwojenna Krochmalna. Z klocków może wyszłaby weselej niż w powieściach I.B. Singera. Z pewnością w Twoim wykonaniu Zgrredku. Strach się bać co mógłby stworzyć Karwik...

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#9 Post autor: smyk »

Świetna balustrada na balkonie. Generalnie świetna, klimatyczna praca.

Wydaje mi się, że angażując odpowiedni obiektyw można by z niej jeszcze dużo więcej wyciągnąć.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#10 Post autor: zgrredek »

glaz_pimpur pisze:Kojarzę nawet to wystające okno w szarej ścianie.
Nawet jest przy tej ulicy (ul. Celna), ale w kamienicy bliżej Rynku. Okienko dało mi w kość. Pierwsza wersja wyszła o dużo za duża. Obecna składa się z pięciu niezależnie mocowanych części.
kris kelvin pisze:No właśnie, co tam jest wciśnięte między tymi okienkami? Plate round 1x1?
Tak, ale to są dwa groszki sczepione razem, bo jeden by wyleciał. Jest to chyba niedozwolona technika, bo groszki są za duże i po złożeniu w murze zostaje około milimetrowa szczelina. Kilkukrotne dociśnięcie zniwelowało szpary, ale w jakim stanie są groszki będzie wiadomo dopiero po rozbiórce.
PatrykZ pisze:Osobiście średnio tylko leżą mi te castlowe okienka z kratkami. Upierałbym się przy kwadratowych, ewentualnie prostokątnych dla jeszcze większej perfekcji Twej pracy. Tak powiało mi trochę na kilku fotkach Italią, a mniej starówką.
Trafiłeś w sedno. Kamienica "tan/dk red" nie pasuje do warszawskiej Starówki; bardziej do jakichś miast pomorskich, a na pewno do dużo późniejszych czasów, gdzieś tak XIX, XX w. Ale tak krawiec kraje... jakie ma klocki. Zresztą ul. Brzozowa była tylko inspiracją. Scenka nie odwzorowuje żadnego konkretnego miejsca.
PatrykZ pisze:Jesteś kolejną osobą, która podziela mój pogląd, że żulerstwo wpisane jest w krajobraz naszej starówki... Kiedy wreszcie to się zmieni... Ech...
Myślę, że nie jest z tym tak źle. Gdybym przedstawiał warszawską Starówkę to w ogóle bym ich tam nie umieścił. Starówka jest chyba najbardziej pilnowanym miejscem w Warszawie (z tych ogólnodostępnych). Gdziekolwiek tam się ruszyć to prawie zawsze widać Straż Miejską.
Sorrow pisze:Z czego jest zrobiony hołd, który dres w białej bluzie złożył naturze? Z
Nie ma tam żadnego hołdu. Może dopiero ma być oddany. Po prostu leży tam trochę śmieci; butelka i chusta, która u mnie imituje foliową torebkę.
Sorrow pisze:I jak się robi taki zaokrąglony spadek terenu?
Cała ulica to są dwie płyty bazowe dbg 16x32. Są umocowane głównie na skrzyżowaniu, a potem krótszy koniec jest wyparty od dołu, a dłuższy zablokowany, żeby nie wystrzelił do góry. Gdyby nacisnąć ulicę np między wózkiem, a biegnącą mamą to ugnie się około centymetra.
smyk pisze:Wydaje mi się, że angażując odpowiedni obiektyw można by z niej jeszcze dużo więcej wyciągnąć.
Pewnie tak, ale nie jestem mistrzem fotografii. Z mojego aparatu pewnie też dałoby się więcej wycisnąć, ale przez kilka lat nie zdobyłem się na przeczytanie instrukcji obsługi.

Cieszę się, że się Wam podoba. Jak coś się długo buduje, to zawsze przychodzi taka chwila zwątpienia, czy to aby jest tak dobre jak mi na początku się wydawało, że będzie.
Ostatnio zmieniony 2011-01-24, 18:41 przez zgrredek, łącznie zmieniany 2 razy.

rasch22

#11 Post autor: rasch22 »

Czy dobrze mi się wydaję że do tak zaokrąglonego zjazdu użyłeś płyty bazowej 16 x 32 ?? Chodnik na tej płycie jest genialny, prawdziwie nie równy tak jak większość chodników w naszym pięknym kraju. Praca jak zwykle rozpoznawalna tyle tylko że jakoś czuję niedosyt, czegoś mi brakuje. zazwyczaj w twoich mocach było więcej życia minifigów tutaj tylko dwie ludzkie historie na tak dużej powierzchni. Klimat świetny o szczególikach nie będę się rozpisywał bo standardowo jest ich więcej niż zdążyłbym dostrzec przez godzinę patrząc się na zdjęcia
Ostatnio zmieniony 2011-01-25, 18:57 przez rasch22, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

smyk pisze:Świetna balustrada na balkonie
Teraz dopiero zauważyłem. Rewelacyjne!
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#13 Post autor: zgrredek »

rasch22 pisze:Czy dobrze mi się wydaję że do tak zaokrąglonego zjazdu użyłeś płyty bazowej 16 x 32 ??
Zgadza się.
rasch22 pisze:Praca jak zwykle rozpoznawalna tyle tylko że jakoś czuję niedosyt, czegoś mi brakuje. zazwyczaj w twoich mocach było więcej życia minifigów tutaj tylko dwie ludzkie historie na tak dużej powierzchni.
Właściwie to są tu trzy "ludzkie historie"; na dole funkcjonariusze egzekwują ustawę o wychowaniu w trzeźwości (Tak na marginesie to co za debile wymyślili ustawę zabraniającą pić na ulicy, co przynosi skutek odwrotny od zamierzonego), w środku pogoń za wózkiem, a na górze turystyczna rodzinka, która już trzeci raz gości w moim MOCu.
Powierzchnia niby jest duża (48x48), ale prawie połowę zajmują budynki. Poza tym nie chciałem robić sztucznego tłoku. Mogłem dodać i kota i kominiarza na dachu i kogoś wyglądającego przez okno, ale po co.
I tak z całego dużego MOCa najbardziej jestem zadowolony z ławki.
glaz_pimpur pisze:
smyk pisze:Świetna balustrada na balkonie
Teraz dopiero zauważyłem. Rewelacyjne!
Niestety miałem tylko dwa te cosie, dlatego balkon taki krótki. Gdybym miał ich więcej to już w poprzednim MOCu bym ten patent wykorzystał.
Ostatnio zmieniony 2011-01-25, 09:31 przez zgrredek, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#14 Post autor: kris kelvin »

O kurde, faktycznie ten balkon rewelacyjny.
Będę musiał ukraść pomysł :D

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#15 Post autor: glaz_pimpur »

zgrredek pisze:I tak z całego dużego MOCa najbardziej jestem zadowolony z ławki.
Pewnie dlatego zasłoniłes ją butelkami, żeby nikt nie zuważył;)
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

ODPOWIEDZ