[MOC] Cienżarówa

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

[MOC] Cienżarówa

#1 Post autor: Jerac »

Tak jak uważam że oryginalne modele Games Workshop są z reguły fantastyczne, tak akurat Orkowe pojazdy nigdy nie były zbyt atrakcyjne. Ani pierwsza wersja, ani druga do mnie nie przemawia, ostatecznie co za Ork chciałby jeździć czymś takim?

Toteż tak jak starałem się w miarę wiernie odwzorowywać Orkowe maszyny - najpierw motory a potem puszki, tak tym razem stwierdziłem że "wiem lepiej", i zamiast rachitycznego, słabo wyglądającego złomu dam im złom luźno wzorowany na znanych nam ciężarówkach.

A do tego, jak zwykle, miało jeździć, przy czym od początku wiedziałem że z tym jeżdżeniem będzie kijowo, bo to raz że to mój pierwszy kołowy pojazd z zawieszeniem, a dwa, do napędu miałem tylko dwa mediumy. Buda rosła i rosła, i podwozie które z początku jeździło po wszystkim ostatecznie jeździ tylko po - mniej więcej - równym, ale przynajmniej w miarę żwawo. Na pusto, rzecz jasna, bo samochód załadowany po brzegi Orkami jest zwyczajnie za ciężki dla dwóch mediumów, i sporo traci na prędkości (nie mówiąc już nic o możliwości pokonywania przeszkód).

Technicznie jak to u mnie zwykle bywa nic ciekawego w środku nie ma, to cały czas jest raczej ostrożne badanie technica długim kijem a nie porządne budowanie ;>

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=9_e-2peyKXE[/youtube]

Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#2 Post autor: Mr.Z »

Tzn. nie na dwóch mediumach cienżarówa jeździ, tylko na jednym? Drugi skręca.
Sam pojazd wygląda jak powinien, klimatycznie. Ale z "desantem" na pace wyglada... jak ciężarówka gruzu. Za duży miszmasz kolorów i kształtów. Zlewają się w masę śmiecia. Może za ciasno tych orków upakowałeś?

Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

#3 Post autor: Emilus »

Z pisze:Tzn. nie na dwóch mediumach cienżarówa jeździ, tylko na jednym? Drugi skręca.
Nie jeździ na 2, widać z fot.

Super auto Jerac, SUPER! Generalnie technicznie jak na utratę dziewictwa technicznego. Przyjedziesz na pierwszy rajd GPM? :)

A ten HDS uzbrojony w tą kolczatkę mógłbyś zmotoryzować pneumatyką...
Ostatnio zmieniony 2011-02-08, 11:52 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

Mr.Z, taka już ich natura. Jak każdy jest inny i każdy ma tonę własnego śmiecia, to razem co bym nie zrobił po prostu będzie to tak wyglądać i tyle.

Obrazek

Tutaj na pace tej ciężarówki po prawej jest tylko 3 - chyba - bo i tak trudno odróżnić ich od siebie.

Awatar użytkownika
Mr.Z
Posty: 374
Rejestracja: 2009-01-16, 17:11
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Mr.Z »

Emilus pisze:jeździ na 2, widać z fot
Fakt. "Kolczatkę" nazwijmy za to poprawniej morgenszternem, żeby młodzież mądrzała. Swoją droga fajny, nawet nie zmechanizowany.

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#6 Post autor: ManiekManiak »

A orki to nie mają płetw?

Wyczesany. Nieźle popyla po tej kostce. I ma kły!

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

Jak już Ci pisałem dla mnie wygląda źle. Nie chodzi o to, że jest źle zbudowany. Co to to nie.
Po prostu zupełnie nie pasuje do tego świata i pozostałych rzeczy które zrobiłeś.
Iveco Ork Trukk.
No ale to kwestia gustu.

Mrutek

#8 Post autor: Mrutek »

Mr.Z pisze:... jak ciężarówka gruzu. Za duży miszmasz kolorów i kształtów. Zlewają się w masę śmiecia.
W maszynach, na których się wzorowałeś jest jakaś gracja, jest jakiś sens. Niby nieład, ale uporządkowany. Staram się tutaj coś dostrzec, a widzę kupę bezładnie powtykanych klocków w ohydnych kolorach. Wygląda to tak jakby ci kolesie chcieli zbudować normalny sprzęt ze śmieci znalezionych na śmietniku. Jeśli takie było zamierzenie to OK. Efekt osiągnięty.
Myślę jednak, że jakaś "cała" ciężarówka obudowana orkowymi pierdołami wyglądałaby lepiej.
Po raz pierwszy nie podoba mi się to co zbudowałeś.
Edit:
kris kelvin pisze:Jak już Ci pisałem dla mnie wygląda źle. Nie chodzi o to, że jest źle zbudowany. Co to to nie.
Uff! Kamień spadł mi z serca!
Ostatnio zmieniony 2011-02-08, 12:47 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

djtermoz
Posty: 176
Rejestracja: 2007-10-26, 02:33
Lokalizacja: Boston

#9 Post autor: djtermoz »

Piękna ciężarówka. Bardzo ładne proporcje i bardzo taka "orkowa".

Pytanie natury technicznej - Czy mi się wydaje czy te opony są trochę węższe niż normalne oponki 56x26? Naciągnąłeś je na coś?

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#10 Post autor: Mikolaj »

Kurcze, Kris ma rację. To w ogóle nie pasuje to reszty.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#11 Post autor: Jerac »

Mrutek:

Obrazek

W tym widzisz jakąś grację tudzież jakiś sens?

Co masz na myśli mówiąc "cała" ciężarówka?

A ogólnie... tak, to miało wyglądać jak ze złomu. Dokładnie o to chodziło. Wychodzi na to że zrobiłem to za dobrze? :D

djtermoz - zależy jak je zamocujesz, bo są dwa rozwiązania. Jak je ściśniesz jak ja, zablokują się na wewnętrznej krawędzi felgi, i będą mieć większą średnicę i mniejszą grubość.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#12 Post autor: glaz_pimpur »

kris kelvin pisze:Iveco Ork Trukk.
Coś w tym jest.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#13 Post autor: PatrykZ »

Troszkę głupio "krytykować" znawcę tematu, ale powiem co powiem. Mnie ogólnie podoba się, jest taka, zajechana, postapokaliptyczna. To jakoś pasuje mi do tego klimatu. Jest jeden mankament, który wręcz razi mnie i wygląda jak nówka z oryginalnego serwisu części zamiennych. Mam na myśli reflektory - swoją czystością i poprawnością wręcz psują wizualnie całą maskę :-(

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#14 Post autor: Jerac »

Znawca tematu zapuszcza się w odległe sobie tematy (kto by chciał budować coś co z definicji jest brzydkie?), więc każda opinia jest ważna.

Na ten moment rozważam jednak przebudowanie budy na coś mniej "znajomego".

A lampa wisi sobie na kablu, tylko tego nie widać niestety przez zderzak :D
Ostatnio zmieniony 2011-02-08, 13:57 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Zingiberis

#15 Post autor: Zingiberis »

Brzydkie, brudne, paskudne i śmierdzi! - Dat iz very orcish trakk! - Czyli dokładnie tak jak powinna wyglądać maszyna Orków!

Dla mnie jak wszystkie inne Twoje prace z W40k - rewelacyjne.

Może jakiś mały pentak dyndający na wstecznym lusterku albo ciągnięty za cienżarówą? :D
Ostatnio zmieniony 2011-02-08, 14:31 przez Zingiberis, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ