[MOC] JCB 3CX

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

[MOC] JCB 3CX

#1 Post autor: markervip »

Witam !
Po zdobyciu resztek (lecz nie wszystkich takich jakie chciałem) elementów z jednego ze sklepów na BL (choć transakcja trwała bagatela 3 tygodnie), ukończyłem dziś swojego MOCa nr 2.
Jest to koparko ładowarka marki JCB, model 3CX (a przynajmniej było takie założenie, żeby było to coś do tego podobne, czy jest oceńcie sami)
Wygląda to tak:
Obrazek

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

oryginał:
Obrazek
Galeria BS
Z elementów jakie mi nie przyszły (a raczej przyszedł ale tylko jeden, to plate 1x1 w kolorze trclear, dlatego światła z przodu są okrągłe)
Z góry przepraszam za jakość zdjęć, nie umiem sobie jeszcze z tym radzić zbytnio, a i fotek tutaj wklejać ładnie chyba też jeszcze nie umiem...
Zapraszam do owocnej krytyki jak i uzasadnionej oceny :]
Pozdrawiam
Mcihał

Edit:
Obrazek
Miniaturki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Link do galerii: Brickshelf
Ostatnio zmieniony 2011-02-25, 17:18 przez markervip, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Wygląda ładnie. I nie jest łysa, ani przeładowana detalami.

Tyle że do pełnej oceny trzeba poprawić 2 rzeczy:

-zdjęcie jest beznadziejnie rozmyte. Przy sztucznym świetle trudno utrzymać ręką aparat na tyle długo aby nie rozmyło się, polecam statyw albo chociaż stosik książek. Koniecznie rób zdjęcia za pomocą samowyzwalacza (wystarczy krótkie, dwusekundowe opóźnienie - aby tylko zabrać rękę).

-Dałeś linka do galerii, która będzie publiczna za czas jakiś. Można jednak dać linki bezpośrednio do zdjęć: Wchodzisz do galerii, do konkretnego zdjęcia, klikasz na nim prawym i "kopiuj adres obrazka" czy co to tam masz w operze. A potem wklejasz tu linka, na przykład tak:

Kod: Zaznacz cały

[img]http://www.brickshelf.com/blaa/link_do_zdjecia.JPG[/img]

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#3 Post autor: markervip »

Jerac pisze:-Dałeś linka do galerii, która będzie publiczna za czas jakiś. Można jednak dać linki bezpośrednio do zdjęć: Wchodzisz do galerii, do konkretnego zdjęcia, klikasz na nim prawym i "kopiuj adres obrazka" czy co to tam masz w operze. A potem wklejasz tu linka
wiem wiem, tylko że wtedy się ładują same takie duże, a niektórzy mają takie miniaturki co sobie w nie kliknąć można, nie umiem tego zrobić z brickshelfa :/
Jerac pisze:-zdjęcie jest beznadziejnie rozmyte
a ja myślałem że ono jest najładniejsze :D
no widzę, że muszę jeszcze popracować nad tym jak ma wyglądać takie dobre zdjęcie :]
Ostatnio zmieniony 2011-02-09, 22:12 przez markervip, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

Kod: Zaznacz cały


[url = link_do_zdjecia_wlasciwego.JPG] [img] link_do_miniaturki.jpg [/img] [/url]

Jakoś tak. Link do miniaturki wyciągniesz tak samo jak link do każdego obrazka: prawym na obrazku i coś co choć trochę brzmi "kopiuj adres obrazka".

A w ogóle zapoznaj się z [url=http://www.00453005_0000002.pl/artykuly.php?show=48681]tym artykułem[/url].
Ostatnio zmieniony 2011-02-09, 22:13 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#5 Post autor: Sariel »

I z tym narzędziem: http://thumbs.sariel.pl/

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#6 Post autor: markervip »

oo, super dzięki Panowie, więc jak ją upublicznią to ją sobie tutaj tak ładnie załaduję :]

Edit: Chyba się mi udało :)
Ostatnio zmieniony 2011-02-09, 22:30 przez markervip, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrutek

#7 Post autor: Mrutek »

Doczekam się czy nie? Dodaj odnośniki bezpośrednio do zdjęć.

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#8 Post autor: markervip »

Mrutek pisze:Dodaj odnośniki bezpośrednio do zdjęć.
Proszę uprzejmie, choć Jerac mi uświadomił, że mam te fotki porozmazywane, no i w sumie ma rację :/
Postaram się zrobić nowe, bo te mi trochę nie wyszły :/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/b]

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#9 Post autor: Bobofrutx »

Fotki faktycznie nie najlepsze a model całkiem fajnie ci wyszedł. Nie jest to dokładne odzwierciedlenie oryginału, ale w tej skali i jeszcze z tego typu sprzętem, wiem że jest to ciężkie. Model o wiele bardziej mi się podoba od poprzednika. Dla mnie ciekawe elementy to ramie koparki i fajnie wyprofilowana maska (która chyba najbardziej nawiązuje do JCB'ka). A i o ile dobrze widzę, to podpory są na sztywno. A dla mnie to lekka lipa :/ ;P
Pokombinował bym jeszcze z tymi 'sztaplerowymi widełkami' (nie wiem jak to się fachowo zwie) zamontowanymi na przedniej łyżce, albo w ogóle je usunął.

Pozdrawiam ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
mienso123
Posty: 319
Rejestracja: 2007-02-15, 14:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
brickshelf: mienso123

 

#10 Post autor: mienso123 »

Świetna koparka. Jak na tak mały rozmiar to udało ci się fajnie uchwycić jej kształt, szczególnie podoba mi się przód :)

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#11 Post autor: Wawrzino »

Model ładny, jedyne co mi się nie podoba to ten dach, wystaje po bokach. Ten element jest ostatnio nadużywany jako dach pojazdów.

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#12 Post autor: markervip »

Pozwoliłem sobie dodać nowe fotki miałem chwilę wolnego czasu więc pocykałem wczoraj... (mam nadzieję, że mi wyszły o niebo lepiej)
Galeria jest już upubliczniona.

Wprowadziłem kilka zmian kosmetycznych, np kwadratowe światła + naklejka imitująca światła i logo JCB na dachu i na tylnym ramieniu zaślepiłem jeden element w innym kolorze, drugi niestety został bowiem nie ma takich żółtych elementów z tego co wiem Obrazek

Próbowałem zmienić jeszcze ramię łyżki przedniej na żółty jak w oryginale, ale był zbyt gruby, musiałbym poszerzyć nos przy kabinie żeby się tam zmieścił, generalnie wyglądało to grubo i brzydko...
Bobofrutx pisze:A i o ile dobrze widzę, to podpory są na sztywno
Niestety nie mam pomysłu jak je rozwiązać, żeby były w tej skali ruchome i kwadratowe zarazem. (Bo JCB ma wysuwane a nie rozkładane)
Bobofrutx pisze:Pokombinował bym jeszcze z tymi 'sztaplerowymi widełkami' zamontowanymi na przedniej łyżce, albo w ogóle je usunął
Uważam, że bez nich to nie to samo, a inne rozwiązanie nie chodzi mi po głowie.
Wawrzino pisze:jedyne co mi się nie podoba to ten dach, wystaje po bokach.
Mógłbym dać ten na 4 study, ale wtedy będzie kabina sprawiała wrażenie zbyt wąskiej, najlepiej gdyby były takie szybki na szerokość 6 studów, ale jak na razie LEGO czegoś takiego nie ma :/
Osobiście wolałbym żeby całość była szersza (kabina) bo by ten błotnik szeroki trochę też zgubiło.

ODPOWIEDZ