7805 Shark

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

7805 Shark

#1 Post autor: Dronka »

Obrazek
7805-1 Shark

Czy wiesz, że…
Rekiny są rybami żyjącymi we wszystkich oceanach ale również w niektórych rzekach i jeziorach. Znanych jest około 370 gatunków tych ryb. Osiągają wielkość od 18cm do 18 (albo i więcej) metrów.
Połowa gatunków nie przekracza wielkości 1m. Uczeni uważają, że rekiny są względnie inteligentne i mogą się uczyć w podobnym stopniu jak szczury czy ptaki. Pojawiły się na ziemi 350 milionów lat temu czyli jakieś 100 milionów lat przed dinozaurami. Mają rozmaite kształty ciała. Rekiny żyjące w wolnej toni mają ciało opływowe, pozwalające na szybkie poruszanie się, przebywające na dnie mają ciało spłaszczone, przez co łatwiej mogą się ukryć.[1]

Oczywiście wielu ludzi boi się tych wspaniałych ryb z powodu ich wspaniałego uzębienia, ale przyczynił się do tego także wykreowany przez media wizerunek rekina-zabójcy, który rozpowszechnił pan Spielberg i inni reżyserzy.
TA ciekawa grafika przedstawia statystyki ataków rekinów, a także jaka śmierć jest częstsza od tej spowodowanej pożarciem przez te „krwiożercze bestie”.

No ale nic, wróćmy do światu plastiku. Lego uświadczyło nas rekinami w bardzo różnej postaci. Jest rekinowy pluszak, rekin duplo, rekin systemowy: 1, 2; minifig z głową rekina: 1, 2, 3; brelok do kluczy, magnes na lodówkę i zestaw z rekinem jak na przykład 6135 czy 7773.
Jeszcze bonusowo ciekawe zdjęcie pokazujące różnice wielkościową miedzy trzema rekinami (nie mojego autorstwa).

Ale ja dzisiaj chciałabym przedstawić wam 7805 Shark


Kilka danych ogólnych.

Seria: Creator
Rok premiery: 2009
Waga klocków (bez pudełka): 30g
Liczba klocków: 44
Spis cześci: Bricklink
Cena: allegro: 7zł, Ebay: 4,69-8.02 US , Bricklink

BrickSet- jest instrukcja gdyby ktoś zapałał posiadaniem rekinka bez jego kupowania.

Opakowanie i instrukcja

Klocki znajdą się w klasycznym worku, nie da się napisać o nim nic odkrywczego. Tak wygląda:

Obrazek Obrazek

Instrukcja także klasyczna, obowiązkowo z reklamą innych, jakby nie patrzyć, bardziej okazałych zestawów.

Obrazek Obrazek


Klocki

Wysypując z woreczka ukazuje nam się taki o to zestawik:

Obrazek

A po złożeniu pozostają nam 2 wolne groszki:

Obrazek


Model

Składa się łatwo, szybko i przyjemnie jak to jest przy takich malutkich zestawach. Najpierw wam go pokażę, a potem powiem co o nim sądzę, żebyście mieli czas sami go ocenić.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I moje ulubione zdjęcie:

Obrazek

A tutaj jaki to groźny zwierz:

Obrazek Obrazek



Przyszedł czas na moją ocenę. Trochę rozczarował mnie ten zestaw. Po złożeniu rekin wygląda jakby coś spłaszczyło go od góry. Na dodatek górne podniebienie w kolorze niebieskim i wykorzystanie Brick 1x2 with Grill zamiast zwykłego Brick 1x2 mnie osobiście się nie podoba.
Ostatnio zmieniony 2011-02-28, 19:48 przez Dronka, łącznie zmieniany 1 raz.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#2 Post autor: Lord Vash »

Szczerze? Beznadziejny jest ten rekin, z niektórych ujęć w ogóle nie widać, co to ma przedstawiać. A już w ogóle szczęki to porażka.
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

#3 Post autor: Dronka »

Lord Vash pisze:z niektórych ujęć w ogóle nie widać, co to ma przedstawiać.
Nie wiem czy to miał być przytyk do moich zdolności fotografa, ale rozumiem.
Lord Vash pisze:Szczerze?
Zawsze oczekuje szczerości.

I uważam, że każdy zestaw Lego jest godny recenzji, ten ładny i ten trochę mniej.
Ostatnio zmieniony 2011-02-26, 23:52 przez Dronka, łącznie zmieniany 1 raz.
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4 Post autor: Lord Vash »

Nie ubliżam Tobie, kochana. Przepraszam, jeśli tak to zabrzmiało. Po prostu sam zestaw jest dla mnie marnotrawieniem funduszy, ale to może być tylko i wyłącznie moja, subiektywna ocena. Kto inny może się rozpływać nad tym tuńczykiem.
No i wiadomo, że każda recenzja jest potrzebna. Zarówno po to, żeby komuś wyperswadować zestaw, albo i odwrotnie, żeby kogoś do niego przekonać. A więc dzięki ;)
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#5 Post autor: Miguel »

Na grafice może i rekina udaje ale w rzeczywistości chyba musiałby mi ktoś powiedzieć, że to rekin. Taka mała pierdółka i tyle. Akurat mnie nie bawią takie zestawiki.

Warto jeszcze wspomnieć na temat rekinów, że należą do gromady ryb chrzęstnoszkieletowych ;) (przez wszystkie lata edukacji, na biologii o tym wspominano z wypiekami na twarzy :P)
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

rh

#6 Post autor: rh »

Zestaw - brrr, w sumie przeciętny. Nic więcej nie powiem - może na żywo by sprawił lepsze wrażenie, ale na zdjęciach to po prostu żadna rewelacja.

Co do recenzji - czytam, czytam i nagle koniec. To podsumowanie jakieś takie ucięte mi się wydaje ;)

Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

#7 Post autor: Dronka »

Jeśli chodzi o rekina to boję się, że w rzeczywistości nie wygląda lepiej... a co do samej recenzji to postaram się poskrobać jakieś lepsze zakończenie.

Dziękuję za uwagi i sugestię :)
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

ODPOWIEDZ