Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] MAN beton pump BENNY80
Autor Wiadomo¶ć
benny80 

Doł±czył: 28 Cze 2004
Wpisy: 162
Sk±d: Katowice
Wysłany: 2004-11-12, 17:32   [MOC] MAN beton pump BENNY80

Co tu dużo pisać - zdjęcia wszystko wyjaśnią. No chyba że ktoś ma pytania, to chętnie odpowiem :wink:
http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=104978
Pozdrawiam! B. 8)

ps. Póki co pewnie 'not public' więc podaję link do pierwszego zdjęcia. Resztę uzyskamy zmieniając cyfrę w nazwie obrazka od 001 do 010:
http://www.brickshelf.com...-pump/bp001.jpg
Ostatnio zmieniony przez Sariel 2008-01-04, 09:30, w cało¶ci zmieniany 1 raz  

TT 
VIP

Doł±czył: 27 Maj 2004
Wpisy: 1181
Sk±d: Bielsko-Biała
Wysłany: 2004-11-12, 17:44   

Czemu w nazwie widnieje słowo "beton"? Czemu patyczakom zakleiłes sufit?? Miałyby lekcje techniki - "zawieszenie i podwozie pojazdów ciężarowych cz. I"

dmac 
Adminus Emeritus

Doł±czył: 17 Cze 2004
Wpisy: 2192
Sk±d: Szczecin
Wysłany: 2004-11-12, 18:14   Re: Moje ostatnie dziecko w fazie budowy - zapraszam!

benny80 napisał/a:
Co tu dużo pisać - zdjęcia wszystko wyjaśnią. No chyba że ktoś ma pytania, to chętnie odpowiem :wink:
http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=104978
Pozdrawiam! B. 8)

ps. Póki co pewnie 'not public' więc podaję link do pierwszego zdjęcia. Resztę uzyskamy zmieniając cyfrę w nazwie obrazka od 001 do 010:
http://www.brickshelf.com...-pump/bp001.jpg

Całkiem przyjemny model. Klasyczną techniką, bez paneli i rurek... Tylko tak się zastanawiam, czy gumki utrzymają Ci te małe siłowniki służące jako podpory... i czy same siłowniki nie trzasną (mają plastikowe rdzenie, nieprawdaż?)
A TT pewnie Cię napadnie w nocy i zabierze wszystkie koła, bo zdaje się, że właśnie takich szuka :)

benny80 

Wysłany: 2004-11-12, 18:16   

Ad1. A jak miałem nazwać urządzenie do podawania betonu? (mój ojciec mówił na to 'stetter') Czy coś nie tak, bo juz teraz sam nie wiem.. :oops:
Ad2. Bo patyczaki bardzo lubią wędrówki po nocach - za często znajdywałem je na firankach i zasłonach :lol:

Pozdrawiam! B. ;-)

TT 
VIP

Wysłany: 2004-11-12, 18:27   

Dmac ja potrzebuje koła tylke te które mają powyżej 8cm długości. :lol:

TT 
VIP

Wysłany: 2004-11-12, 18:49   

Moje pytanie co do nazwy wynika z mojej niewiedzy na temat różnych specjalistycznych maszyn - podawarka betonu?? Czyli tak dźiwig??

benny80 

Wysłany: 2004-11-15, 19:44   

Wierzcie lub nie, ale gdy pisałem odp dla TT, Twoje postu nie było dmac :?
W każdym razie odpowiadając: siłowniki na gumkach bardzo dobrze się spisują i polecam to jako rozwiązanie małej skali lub braki miejsca. A wytrzymałość... cóż, nie było kabiny i platformy z ramieniem to dźwigały cały samochód. Teraz już nie dają rady więc to już chyba bez znaczenia :lol:

Przy okazji pytanie do Ciebie dmac jako do posiadacza modelu 8455 - próbowałeś i czy, oraz jak udało Ci się połączyć ten nowy typ siłowników podstawami do siebie (tak jak można było ze starszym typem)?

Nie nazwałbym tego dźwigiem TT z racji tego, że udźwig tych urządzeń jest niewielki - zazwyczaj własnego ramienia i trochę. Liczy się za to zasięg ramienia lub wysokość, na jaką można się dostać, więc prędzej powiedziałbym że to rodzaj zwyżki. :wink:

Pozdrawiam! B. 8)

dmac 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2004-11-15, 20:02   

benny80 napisał/a:

Przy okazji pytanie do Ciebie dmac jako do posiadacza modelu 8455 - próbowałeś i czy, oraz jak udało Ci się połączyć ten nowy typ siłowników podstawami do siebie (tak jak można było ze starszym typem)?

Według mojej najlepszej wiedzy, takie połączenie jest niemożliwe :( Oczywiście pomijam rozwiązanie typu obudowanie połowy siłowników "kołnierzem" z klocków. Coś takiego, co w starych siłownikach załatwiało się za pomocą 2 liftarmów, tutaj się nie uda.

TT 
VIP

Wysłany: 2004-11-15, 20:03   

Damc mnie jako przyszłego posiadacza 8455 :lol: też interesuje sposób połączenia tych nowych siłowników podstawami. Wiele nad tym myślałęm i wymysliłem, ale mój pomysł jest mniej praktyczny od sposobu w jaki można było łaczyć te stare siłowniki (sprubuje wam poakzać mój pomysł za pomoca tych siłownikówe z 8466).
Racja to coś w rodzaju zwyżki. Fajnie, że robisz takie specjalistyczne maszyny.

ps nie macie wrażenia, że tylko my trzej rozmawiamy o MOCach z technic i model team? gdzie reszta?? Słąwek T, Darek Mróz, Szanowny ADMIN co na gąsiennice czeka żeby zacząc budować swój MOC, no nasz debiutant Shagi i wszyscy inni których nie wymieniłem

TT 
VIP

Wysłany: 2004-11-15, 20:05   

Dmac mnie uprzedził (nie widziałęm jego wiadmości jak pisałem swoią). Mój pomysł to własnie te głupie obudowywanie siłowników.

shaggie 
Adminus Emeritus

Doł±czył: 04 Cze 2004
Wpisy: 170
Sk±d: Warszawa
Wysłany: 2004-11-15, 21:05   

TT napisał/a:
ps nie macie wrażenia, że tylko my trzej rozmawiamy o MOCach z technic i model team? gdzie reszta?? Słąwek T, Darek Mróz, Szanowny ADMIN co na gąsiennice czeka żeby zacząc budować swój MOC, no nasz debiutant Shagi i wszyscy inni których nie wymieniłem

Ja się nie wypowiadam na temat Technika, bo jak wielokrotnie już zaznaczyłem, nie jestem dobry w te klocki (w sensie dosłownym :) ). Zbudować coś według instrukcji umiem, ale żeby opracować własne rozwiązania dotyczące np. siłowników pneumatycznych - na to już jestem za cienki. Niemniej wszystkie Wasze modele chętnie oglądam i czytam wszystkie Wasze fachowe komentarze na ich temat.

benny80 

Wysłany: 2004-11-15, 22:47   

No to jeszcze od razu dorzuć swoje 'trzy grosze' - nie trzeba byc
od razu inżynierem metalurgii, by docenić piękno konstrukcji mostu :lol:
Pozdrawiam! B. 8)
ps. eh, ta skromność...

TT 
VIP

Wysłany: 2004-11-16, 07:36   

Poprostu jeżeli twierdzisz, że nie znasz się na takich budowalch. To przynajmnije napisz czy Ci się z wglądu podoba itp. Ja mam 15 lat, wież mi ja tez się na tym nieznam. Jak Benny zrobił tą pompe betonu to pierwszy raz zobaczyłęm, że coś takiego jest, nigdy o takim czymś nie słyszałem (na śłąsku nikt nic nie remntuje anie buduje (poza rondem) więc skąd miałem wiedzieć co to jest, naśląsku są jedynie maszyny do burzenia a nie budowania). Najbardziej dziwi mnie to, że Ci forumowicze którzy się na tym znają nie włączają sie do dyskusji.

benny80 

Wysłany: 2004-11-16, 09:46   

No wiesz, może po prostu nie wszyscy mają tyle wolnego czasu lub nie spędzają go tyle przy kompie. Ja osobiście raczej ograniczam się do tematów Technic'a, Giełdy i Spraw Organizacyjnych, no ale to już kwestia własnych zainteresowań :lol:
A co do zabawek budowlanych to remont ronda i budowa DTŚ jest faktycznie niezłą okazją na przegląd różnych maszyn i użądzeń - będę miał aparat to zrobię trochę zdjęć, może...
Btw. - skąd shgg'ie awansował nagle na Admina?
B. 8)

dmac 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2004-11-16, 09:52   

benny80 napisał/a:
Nie wszyscy mają tyle czasu (...)

Btw. - skąd shgg'ie awansował nagle na Admina?
B. 8)

No, ja na przykład w ogóle nie mam czasu. A jednak przeczytałem wszystkie posty, co do jednego, od początku istnienia Forum. Nie wiem tylko, czy to dobrze, czy może powinienem iść na odwyk :)

Właśnie, właśnie, też zauważyłem awans Shaggiego :) Gratulacje! W końcu to Shaggie dłubie przy newsach i designie, nieprawdaż?

Wy¶wietl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu