2544 Motorcycle

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Yogi
Posty: 59
Rejestracja: 2010-05-24, 17:20
Lokalizacja: Jarocin <--> Łódź
brickshelf: yogi

 

2544 Motorcycle

#1 Post autor: Yogi »

Obrazek
2544: Motorcycle

Dane techniczne
Seria: Technic
Rok premiery: 1998
Liczba klocków: 27
Liczba figurek: 0
Spis cześci:
Bricklink
Brickset
Lugnet
Peeron

Cena:
Bricklink: Używane już od 4 zł, Nowe od 7 zł
Polskie sklepy: brak,
Allegro: ok. 10 PLN

Zestaw trafiłem jakiś czas temu na allegro, przeglądając zestawy &#8222;Technic&#8221; w innych działach niż &#8222;Technic&#8221;. Zestaw ten był wrzucony miedzy zestawy City, obejrzałem go sobie &#8211; jak się okazało był to zestaw promocyjny paliw Shell. Tak więc sprawdziłem ilości części oraz jakość i już miałem go sobie darować, gdyby nie fakt że kosztował 10 złotych, a przesyłka była &#8222;gratis&#8221;, stwierdziłem że 10 złotych to nie majątek i zakupiłem go.

Opakowanie i instrukcja
Pudełeczko w którym znajdujemy klocki jest malutke, zrobiony z delikatnego kartonu, koloru żółtego. Oprócz standardowego znaczka LEGO Technic znajdziemy tutaj znaczek stacji paliw Shell.
Z przodu kartonika widzimy nasz główny i jedyny model, czyli motorek. Po bokach mamy pokazany motor w momencie jak zadziałał &#8222;gumowy amortyzator&#8221;. Z kolei z tyłu opakowania znajdują się inne zestawy z kolekcji Shell&#8217;a.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Klocki i instrukcja
W kartoniku znalazł się jeden woreczek z klockami, dwie gumki, instrukcja i&#8230; naklejka z numerem dziesięć (szczerze powiedziawszy nie wiem do czego, bo na modelik się na pewno nie zmieści).
Obrazek

Ilość klocków ilością nie poraża, bowiem dostajemy ich aż 27.
Obrazek
W większości są to standardowe elementy Technic, dla mnie niewątpliwym plusem są koła, mimo posiadanych wszystkich elementów, motorku zbudować nie mogłem, gdyż nie posiadałem tych kół:
Obrazek Yellow Wheel with Split Axle hole, with Black Tire Offset Tread (3482 / 3483)


Instrukcja składa się z jednej kartki, na jednej stronie mamy pokazaną instrukcje budowy motorku, a na drugiej mamy reklamy &#8211; połowę kartki zajmują pozostałe modele z kolekcji Shell, a drugą połowę zajmuje reklama zestawu z serii Technic Competition.
Obrazek Obrazek

Modele
A właściwie jeden model. Buduje się go szybko i sama budowa przebiega nadzwyczaj bezproblemowo (chyba dlatego że ma tak mało elementów).
Zaczynamy budowę od tylniego światła, a już po 3 krokach mamy:
Obrazek

Po 6 krokach budowy mamy już bak, tylnie światło, a teraz dokładamy tylne koło:
Obrazek

Przy kroku numer osiem dokładamy kierownicę oraz przednie koło:
Obrazek

Po około dwóch minutach budowy i 10 punktach w instrukcji otrzymujemy nasz motor crossowy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jak przystało na zestaw technic, motor posiada jedną funkcję!
Jest nią gumowy amortyzator, niby niewiele ale zawsze coś. ;)
Obrazek

Po budowie zostały 3 standardowe klocki zapasowe:
Obrazek

Podsumowanie
Zestaw niby niczym niewyróżniający się, spodobał mi się tak, że odkąd go zakupiłem cały czas zdobi mi półkę. Ileż uroku może tkwić w kilku elementach technic, a przeglądając inne zestawy w Internecie dowiedziałem się że nasz motorek ma kilku &#8222;braci&#8221;, inne zestawy które można uznać za kolekcję &#8222;mini motorów&#8221;. Zestaw ten natchnął mnie by zebrać całą kolekcję tych zestawów&#8230; i o dziwo mi się udało (a jeśli uda mi się ta recenzja to wkrótce kolejne motorki z serii).

Za
  • Mały zestaw za małe pieniądze
  • Jak na taki mały zestaw to dobrze się prezentuje

Przeciw
  • nie mam nic do dodania



Bonus (^_^)
Bazując na tej prostej instrukcji i dokładając 4 inne koła stworzyłem model alternatywny - Quad.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


PS. Moja pierwsza recenzja, krytyka mile widziana ;)
O ile wam się spodoba to w kolejce czekają kolejne zestawy...
Jestem tego zdania że każdy zestaw zasługuję na recenzje, nawet ten najmniejszy.
Ostatnio zmieniony 2011-03-20, 23:54 przez Yogi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dronka
Posty: 85
Rejestracja: 2010-07-31, 23:25
Lokalizacja: Kraków

#2 Post autor: Dronka »

Wg mnie recenzja bardzo dobra, może tylko ta jakoś zdjęć do małej poprawy ale to tak bardzo mnie osobiście nie przeszkadza.

Co do zestawiku to mnie się bardzo podoba, lubię strasznie takie drobiazgi które się dobrze prezentują, a on do nich należy.

Czekam na recenzję "braci".
<rh> Fanklub Bobotrutnia :D

Awatar użytkownika
X-Yuri
Posty: 65
Rejestracja: 2010-08-03, 21:48
Lokalizacja: Stąd
Kontakt:

#3 Post autor: X-Yuri »

Ano, każdy zestawik zasługuje na recenzje, jeśli ta jest dobra. A ta jest ; p

A ta naklejeczka, patrząc na reklamę innych Shell-zestawików, to zgaduje że jest do naklejenie na jakąś listę "te już mam!" czy coś ; p

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#4 Post autor: nori »

Yogi pisze:Jestem tego zdania że każdy zestaw zasługuję na recenzje, nawet ten najmniejszy.
Chyba powtórzę dokładnie to co wspomniał X-Yuri, jak recenzja jest porządna, to jak najbardziej nawet takie pchełki na nią zasługują.

Co do tajemniczych naklejek, w każdym zestawiku z tej mini serii Shella była mała naklejka z numerkiem tożsamym z tym zamieszczonym na instrukcji, więc prawdopodobnie najlogiczniejszym wytłumaczeniem ich obecności, jest przydatność ich podczas zbierania całego zestawiku (hm, czyżbym znowu powtarzał za X-Yuri? ;)).

Ale naprawdę ważną informacja jest to, że w tej serii były aż dwa zestawiki z Adventurers, a na deser jeszcze tratwa!
Ostatnio zmieniony 2011-03-23, 16:48 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#5 Post autor: greenblue »

Yogi pisze:Jestem tego zdania że każdy zestaw zasługuję na recenzje, nawet ten najmniejszy.
Zestaw zasługuje

A te adventurersy były na allegro kiedyś tam, i tratwa i jeszcze kilka innych. Tylko nietoperzy nie widziałem. I te zestawiki były w przystępnych cenach. Po 7 zł czy coś koło tego.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

ODPOWIEDZ