[MOC] Skipping - rope /skakanka

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

[MOC] Skipping - rope /skakanka

#1 Post autor: Drumleg »

Dżem dobry na wieczór.
W niniejszym temacie pozwalam sobie zaprezentować pierwszego MOCa, pn.: „Skakanka”. Jest to malutka scenka rodzajowa, która powstała jeszcze w czasie, gdy za oknem było biało, jak we młynie. Służyć miała jako rozweselacz parapetowy na szare dni, bo patrząc na wdzięczną gębę błazna trudno się nie uśmiechnąć. Zależało mi na czymś lekkim i oddającym klimat chwili pierwszego, porządnego haustu świeżego, wiosennego powietrza. Taki w sumie trochę też kadr z dzieciństwa - blokowych, osiedlowych obrazków.

To w koszyku, to z założenia pluszak/maskotka oraz rożek ze słodyczami, ale możecie się ze mną nie zgodzić ;) Nad jakością zdjęć i teł pracuję, więc sądzę, że z każdym następnym razem powinno być lepiej. Podobnież z oswajaniem się we wklejaniu fotek itp.

Wrażenia, skojarzenia, oceny pozostawiam do wyboru. Życzę miłego oglądania i podobnież miłej wiosny :)


Obrazek


A tu skromny albumik
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Conrack1410

#2 Post autor: Conrack1410 »

Moc prosty jak drut ale nie odbiera mu to sympatyczności :-)

Fajna chorągiewka przy rowerze i skakanka. Wyraz twarzy pasuje idealnie. Plus także za ciekawe tło.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#3 Post autor: glaz_pimpur »

Na wojny z nią!
oczywiście Wojny Ludzików:))))
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#4 Post autor: Bobofrutx »

Sympatyczna scenka :)
Nie do końca podoba mi się koszyk, za bardzo wystaje poza obrys roweru :P Ale na chwile obecna nie wiem jak zrobić to inaczej.
glaz_pimpur pisze:Na wojny z nią!
oczywiście Wojny Ludzików:))))
Popieram!
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#5 Post autor: Deckard Cain »

Optymistyczny MOC na początek wiosny!
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

Skakankowiczka jest świetna. Czemu do tej pory nikt na to nie wpadł?
Koszyk przy rowerze jest zbędny. Za to fajna chorągiewka.
Czekamy na więcej. Niekoniecznie większe.

vacare
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-12, 23:23
Lokalizacja: Pszów

#7 Post autor: vacare »

Nie chciałbym wyjść na łobuza...nieopierzonego krytyka :P

Od razu widząc tą scenkę nucić mi się chciało - "...lala lalalala to jest smerfów las... "

Moim skromniutkim ( najskromniejszym z najskromniejszych) zdaniem ,
troszeczkę bym go zmienił

--- na sali słychać buczenie ---

Kwiatki przesunąłbym do przodu - tak harmonijniej mi się wydaje.
I ten okrągły plate pod stopką... w zasadzie mogłoby go nie być - choć z innego ujęcia zapewne byłby już nieco "zamaskowany"

Sumując - przyklaskuję i następnego oczekuję...

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#8 Post autor: Drumleg »

Dziękuję wszystkim za bardzo krzepiące słowa :) A co do uwag, choć wszechwiedzący nie jestem, ale nie powiem, żebym gdzieś nad tymi wskazaniami wcześniej nie myślał. Koszyk rzeczywiście nieco za daleko lub nieco zbędny. Te białe "widełki" na których się trzyma, trochę mnie raziły, ale uznałem, że może prostota montażu nie wyjdzie aż tak źle. Samo zaś istnienie koszyka wynikło raczej z nieodpartej chęci odwzorowania tych obrazków z głowy, kiedy to dzieciaki wybierając się na podwórko zabierały z sobą tonę sprzętu - a nuż się wszystko przyda - w końcu podwórko to dżungla ;)

Vacare, masz pełną słuszność z kwiatkami. Zorientowałem się dopiero po wszystkim, że element wzbogacający zasłoniła nogawka dżinsów "Odra". Plate'a przeźroczaka wstawiłem chcąc symulować moment skoku. Tło zresztą stanowi ośla łączka, a właściwie fotka miejscowego stoku, idealnego do fikania różnych kozłów, choć teraz myślę, że może lepsze byłoby blokowisko. Za sugestie zatem Wszystkim serdeczne fenks.

Ah..., Zgrredku, ja myślę, że to podobnie, jak z tymi Twoimi, np. rogami od obrusa, albo rolkami papieru toaletowego ;) Właśnie to podoba mi się w tym Forum, tej dziedzinie i pracach Ludzi, że wyczulają one na dostrzeganie "oczywistych oczywistości". Z detalu, powstaje motyw przewodni.

A takie małe pytanie przy okazji. Czy ktoś miał problem z powiązaniem konta LugPolowego z kontem na Flickr??? Ja miałem kiedyś tam konto z takim samym nickiem, jak tu. Potem coś się porobiło i nie mogłem się już zalogować, więc utworzyłem nowe konto, ale w oparciu o inny e-mail i ze zmienionym nickiem, niż podane do LugPolu. Kiedy wciśnie się przekierowanie do galerii Flickr, pokazuje się, że strony nie znaleziono :( Mam tam kilka prac, które też chciałbym, by były po prostu dostępne no i lubię Flickr'a...

Dzięki za jakieś info. Mam nadzieję, że nie zostanę ukarany za to pytanie ;)
Ostatnio zmieniony 2011-03-29, 22:33 przez Drumleg, łącznie zmieniany 1 raz.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#9 Post autor: szarikm »

Drumleg pisze:A takie małe pytanie przy okazji. Czy ktoś miał problem z powiązaniem konta LugPolowego z kontem na Flickr??? Ja miałem kiedyś tam konto z takim samym nickiem, jak tu. Potem coś się porobiło i nie mogłem się już zalogować, więc utworzyłem nowe konto, ale w oparciu o inny e-mail i ze zmienionym nickiem, niż podane do LugPolu. Kiedy wciśnie się przekierowanie do galerii Flickr, pokazuje się, że strony nie znaleziono :( Mam tam kilka prac, które też chciałbym, by były po prostu dostępne no i lubię Flickr'a...
Masz na myśli przycisk GALERIA pod stopką? Może to ci pomoże: mechanizm forum z definicji ma taką ścieżkę:

Kod: Zaznacz cały

www.flickr.com/photos/
a my wklejamy dalszy ciąg adresu galerii.
Jeśli nadal masz z tym problem, uderz do mnie na PW.
Ostatnio zmieniony 2011-03-30, 16:49 przez szarikm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#10 Post autor: Drumleg »

szarikm pisze:Jeśli nadal masz z tym problem, uderz do mnie na PW
Wielkie dzięki :) Spróbuję coś pokombinować i jakby co, skrobnę, jak wyszło.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#11 Post autor: Sorrow »

Z koszykiem trochę przesadziłeś, ale dziecię ze skakanką wyszło idealnie skocznie i radośnie.
glaz_pimpur pisze:Na wojny z nią!
oczywiście Wojny Ludzików:))))
Popieram! W nowych Wojnach powinna być możliwość dodawania ludzików z MOC-y.

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#12 Post autor: Drumleg »

Sorrow pisze:Z koszykiem trochę przesadziłeś
Tak, wiem... Wygląda jak ciężarówka, czy tam "trialówka" ;)
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

ODPOWIEDZ