[MOC] Zwycięska idea debiutu B2-B4

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
kris kelvin

[MOC] Zwycięska idea debiutu B2-B4

#1 Post autor: kris kelvin »

„Przedmiotem mojego wykładu jest zwycięska idea debiutu. Co to takiego, proszę Państwa, jest debiut i co to takiego, proszę Państwa jest idea? Debiut, proszę Państwa, to „Quasi una fantasia”. A co to takiego, proszę Państwa, znaczy idea? Idea, proszę Państwa, – to myśl ludzka, obleczona w logiczną formę szachową.”
Tymi oto słowami wielki wizjoner szachów Ostap Bender rozpoczął spotkanie z obywatelami Wasiuków .

Wspaniała wizja Bendera stworzenia z Wasiuków cywilizacyjnego centrum wszechświata („Z Wasiuków polecą sygnały na Marsa, Jowisza i Neptuna.”) spaliła na panewce. Kołtuństwo, głupota i zacofanie mieszkańców Wasiuków pozbawiło ich tego niewątpliwego zaszczytu.
I nie ma tu nic do rzeczy to, że Ostap Bender rozegrał symultaniczny pojedynek na 30 szachownicach znając tylko jedno szachowe posunięcie, a mianowicie B2 na B4. I nie ma tu nic do rzeczy, że wszystkie te partie przegrał.

Drogi Ostapie to dla Ciebie.


Obrazek

Brickshelf

Flickr

Wielkie podziękowania dla Zgredka i Glaza za pożyczone części i dla Sariela za fantastyczne zdjęcia :)

Krótka historia:
W zasadzie zbudowanie szachów z Lego zawsze było moim marzeniem, a że idee są nieśmiertelne to w końcu się udało. Miałem je zbudować na poprzednią wystawę w Warszawie jako szachy grunwaldzkie. Już miałem zrobioną skrzynkę, ale mnie odeszło.
Największym problemem było oczywiście zrobienie figurek w bieli, gdyż ilość broni czy nakryć głowy w tym kolorze jest mocno ograniczona. No ale jakoś się udało.
Styl "ninja" wyszedł tylko dlatego, że na Eurobricks pojawił się konkurs o tematyce Pharaoh/Ninja/Atlantis. A że jak wiadomo jestem łasy na nagrody to tak wyszło :D
Generalnie planuję na wystawę w Gdańsku przerobić je na jedyną słuszną opcję czyli castle. Z użyciem elementów Brickforge i pomalowanymi przez mojego wasala Aro koronami. Znikną te boczne białe boki skrzyneczki i będą zamiast tego takie lekkie mozaiki z kafli.
To chyba wszystko.

Aha.
Jeszcze tylko:
Obrazek

Obrazek

Jest to oczywiście "chomik szachowy" poruszający się ruchem "chomika szachowego" czyli chaotycznie, z dziką wściekłością we wszystkie strony, atakując figury wszystkich kształtów i kolorów, które posiadają jakiekolwiek ziarna i pestki. Czyni to z niego niezwykle groźnego, ale też nieobliczalnego przeciwnika i sojusznika.
Ostatnio zmieniony 2011-04-15, 11:16 przez kris kelvin, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Aurimax
VIP
Posty: 255
Rejestracja: 2005-02-14, 21:12
Lokalizacja: Nowy Sącz
brickshelf: Aurimax
Kontakt:

 

#2 Post autor: Aurimax »

REWELACJA :)

Aż cieszę się, że przez przypadek tu zaglądnąłem.
Uwielbiam szachy a to wydanie jest mistrzowskie.

crises

#3 Post autor: crises »

Piękny zegar i wieże. Reszta też ładna, ale te dwa elementy mi się najbardziej podobają.
Kris, zbuduj kiedyś coś małego. Tak dla hecy.

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#4 Post autor: REX »

Szachy są fantastyczne.
Miałem okazję zobaczyć je z bliska na PYRKON-ie. Nie tylko rewelacyjnie wyglądają ale są jak najbardziej "użytkowe". Test gry wypadł pomyślnie. Nie było tylko zegara.

kris kelvin

#5 Post autor: kris kelvin »

crises pisze: Kris, zbuduj kiedyś coś małego. Tak dla hecy.
Eeee...
To Twoja działka :D

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

:)

#6 Post autor: Grzesiek »

Właśnie nie było zegara na wystawie w Poznaniu. Ogólnie bardzo dopracowana gra :D

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

Zegara zapomniałem dać do Poznania. Co ciekawe, on naprawdę działa.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#8 Post autor: zgrredek »

Cacuszko!
A nawet imponujące cacuszko.

Figurki są świetne. Tylko konik mi się nie podoba. Za bardzo wystaje do przodu. Wolałbym jakiegoś bardziej umownego.

Już w trakcie jak je budowałeś, to przyszedł mi do głowy pomysł na moje szachy. Pewnie nieprędko zrealizuję ten pomysł, ale skoro idea jest nieśmiertelna, to może jest jakaś szansa na realizację.

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#9 Post autor: Ciamek »

kris kelvin pisze: Co ciekawe, on naprawdę działa.
O, a jak?
Zdrufko, Ciamek

kris kelvin

#10 Post autor: kris kelvin »

Ciamek pisze:
kris kelvin pisze: Co ciekawe, on naprawdę działa.
O, a jak?
Oczywiście trzeba w to uwierzyć!!!
(Że też taki stary koń Ciamku jak Ty daje się nabrać na moje sztubackie żarty marnej jakości :D)

Mrutek

Re: Zwycięska idea debiutu B2-B4

#11 Post autor: Mrutek »

kris kelvin pisze:Wielkie podziękowania dla Zgredka i Glaza za pożyczone części i dla Sariela za fantastyczne zdjęcia :)
Wiedziałem, że sam byś nie dał rady ;)
Mój mało inteligentny post pewnie nie wniesie niczego do tematu (ukłon w stronę ...), ale i tak napiszę: Fantastyczne!!!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#12 Post autor: Ciamek »

kris kelvin pisze:Oczywiście trzeba w to uwierzyć!!!
Kiedyś była poruszona idea wykorzystania chińskiego budzika za 5 zł, więc pomyślałem, że może ją zrealizowałeś ; o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Filozof
Posty: 231
Rejestracja: 2009-05-15, 23:35
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: filozof33

 

#13 Post autor: Filozof »

REX pisze:Miałem okazję zobaczyć je z bliska na PYRKON-ie. Nie tylko rewelacyjnie wyglądają ale są jak najbardziej "użytkowe". Test gry wypadł pomyślnie. Nie było tylko zegara.
Szachy są rewelacyjne, i nawet bardzo grywalne.
Aczkolwiek jedna wada (zapomniałem napisać po pyrkonie) - Konny powinien być cofnięty o 1 kropkę do tyłu bo wadzi o wyższe figury gdy za nimi stoi (król, dama etc.). Poprawisz to?

Nexus 7

#14 Post autor: Nexus 7 »

Bardzo ladna rzecz, bardzo. Pomyslowe te figurki, mocno w realiach osadzone. Wieze rewelacyjne.

kris kelvin

#15 Post autor: kris kelvin »

Mrutek pisze:
kris kelvin pisze:Wielkie podziękowania dla Zgredka i Glaza za pożyczone części i dla Sariela za fantastyczne zdjęcia :)
Wiedziałem, że sam byś nie dał rady ;)
Mój mało inteligentny post pewnie nie wniesie niczego do tematu (ukłon w stronę ...), ale i tak napiszę: Fantastyczne!!!
Nigdy nie ukrywałem, że forma wyzysku czy też niewolnictwa jest mi szczególnie miła, szczególnie wtedy kiedy jest się po właściwej stronie.
No i jakże miły nic nie wnoszący do tematu komentarz. Takie komentarze zawsze są bliskie memu sercu.
Ciamek pisze:
kris kelvin pisze:Oczywiście trzeba w to uwierzyć!!!
Kiedyś była poruszona idea wykorzystania chińskiego budzika za 5 zł, więc pomyślałem, że może ją zrealizowałeś ; o)
Nie kojarzę.
W środku powinien siedzieć mały Chińczyk, który kręci wskazówkami i któremu wrzuca się małe ziarenka ryżu do środka?
Filozof pisze: Aczkolwiek jedna wada (zapomniałem napisać po pyrkonie) - Konny powinien być cofnięty o 1 kropkę do tyłu bo wadzi o wyższe figury gdy za nimi stoi (król, dama etc.). Poprawisz to?
Faktycznie nie pomyślałem o tym.
Ale każdy wytrawny szachista pokroju Emanuela Laskera tak poprowadzi grę, żeby uniknąć tej niekomfortowej sytuacji na szachownicy. A moje szachy są przeznaczone właśnie dla takich wirtuozów gry :)

No i dzięki wszystkim za miłe komentarze :)

ODPOWIEDZ