[MOC] Żółta szlafmyca

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

[MOC] Żółta szlafmyca

#1 Post autor: Drumleg »

Dzień dobry wieczór.

Dziś prezentuję Państwu małą scenkę rodzajową, w której cichą aktorką jest cieplusia czapeczka do snu. Co prawda rozpoczęliśmy nieco inny temperaturowo sezon, ale w nocy czasem przeciąg przeleci, więc lepiej mieć coś pod ręką lub lepiej - na głowie. Ja korzystam czasem.
Oto, jak inspiracją stała się zwykła z pozoru chochelka. Jako że lubię polować na różne części, gdy trafiłem na nią w jednym ze sklepów, ziścił się jeden z moich snów. Skoro zaś sen, to i scenka „nocną” się stała.
Szlafmyca miała występować sama, ale hrabiemu się zachciało, więc dostał parę gra(n)tów na zubożałego dworku doposażenie. Po zMOCowaniu wszystkiego skojarzyłem dopiero fakt, że w polskiej dramaturgii jest nawet sztuka teatralna, pt.: „Żółta szlafmyca, albo kolęda na Nowy Rok”, na podstawie tekstu Franciszka Zabłockiego.

http://gazetainformacyjna.com/popularth ... fmyca.html

Scenka rozgrywa się jednak na pewno później, bo w czasach Zabłockiego o lampie naftowej mogli pomarzyć. Hrabiego coś wyraźnie zaniepokoiło, toteż wyskoczył z piernatów i dobywszy lufę, stanął na równe nogi. Potem trza było jeszcze rozejrzeć sie po okolicy…
Zapraszam do oglądania i komentowania. Możecie strzelać i spuszczać psy ;)


Obrazek

Kilka drobnych ujęć:

Obrazek Obrazek

I pieski hrabiego. Ciekawe, czy szukają ostatniej paróweczki...? ;)

Obrazek

Reszta zdjęć w albumach:

Galeria Flickr

Brickshelf

P.S. 1) Dla zainteresowanych. Zdjęcie Księżyca wykonałem chałupniczą metodą w dniu jego perygeum, 19 III 2011 r. Lornetka Delta Optical 10x50, Lumix wlazł w jej szkło i… jakoś wyszło :)
2) Do niektórych efektów użyłem takiego oto urządzonka.

http://shop.lego.com/product/Default.as ... angId=2057

Nie sądziłem, że nawet w dziedzinie zewnętrznego oświetlenia MOCa nasza Firma przyjdzie mi z pomocą. A miał tylko wisieć na ścianie. Ot ci figiel.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Świetne!
Pomysł na wykorzystanie łyżki jest genialny.
Dużo fajnych drobiazgów jak lampa naftowa, kałamarz czy nocnik.

MorderczyGroszek

#3 Post autor: MorderczyGroszek »

Podoba mi się, jest dużo detali. No i ta szlafmyca, ciekawe użycie części.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#4 Post autor: Innos »

Super scenka pełna ciekawych detali. Najbardziej podoba mi się krzesło, kałamarz, wykończenie łóżka i pasek szlafroka z białą łapką. No i oczywiście detal tytułowy, czyli szlafmyca zrobiona z chochli - super pomysł. Jedynie co może nie pasować, to buźka hrabiego - bardziej niż zaniepokojenie wyraża ona chęć zrobienia sprawcy hrabiowskiego niepokoju "złośliwego psikusa" przy pomocy strzelby ;)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

lordofdragonss

#5 Post autor: lordofdragonss »

Świetna robota! Meble są niesamowite! (No ok to niebieskie coś na oparciu krzesła jest niepotrzebne :P )

kris kelvin

#6 Post autor: kris kelvin »

No to mi się diabelsko podoba!!!
Kapitalny pomysł z tą łyżką, zresztą cała scenka jest kapitalna :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#7 Post autor: zgrredek »

lordofdragonss pisze:to niebieskie coś na oparciu krzesła jest niepotrzebne
Chyba miało to imitować element tapicerowany. Lepszy byłby tu kafel 1x2 ustawiony pionowo.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#8 Post autor: Sorrow »

Ekstra scenka! Pomysł ze szlafmycą genialny, ale najbardziej rozczulił mnie nocnik pod łóżkiem:D

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

Jedynie psy wglądają jakoś martwo i sztucznie, przy całej reszcie. Świetna scenka.

KRUEZ
Posty: 33
Rejestracja: 2010-05-08, 00:27
Lokalizacja: Łódź

#10 Post autor: KRUEZ »

Sporo fotek jest nieostrych - czy to specjalny zabieg aby uwypuklić pierwszy plan?

Bardzo podoba mi się kolorystyka. Ciekaw jestem jaki klocek zastosowałeś jako pasek od hrabiowskiego szlafroczka?:)

Kraciasta koszulka hrabiego - jednak bardziej widzę ten tors jako kierowcę ciężarówki lub konwojenta.

Bardzo podoba mi się kolorystyka kołderki:) wałeczek pod główkę też fajny - wszystko razem deje klimat epoki - ( oprócz koszulki naturalnie )

Wykończenie krzesła - genialne !

Nocniczek - super ! mam u siebie takie srebrne wiadro - też by chyba było w klimacie :)

Taca z owocami , księżyc , wyjący pies.....hrabia jak z klimatu " listów do hrabiego " Krzysztofa Daukszewicza - czyli ogólnie brawo !

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#11 Post autor: Drumleg »

Bardzo dziękuję Wszystkim za słowa uznania :)) Wszystkie uwagi doceniam i koduję, choć jak mówi jedna z zasad kaizen, "ulepszanie nie ma końca", więc możemy też wciąż coś usprawniać (i powinniśmy), ale i tak zawsze coś się znajdzie.
Zgrredek ma rację. To w założeniu był element obicia. W tym stylu starałem się też utrzymać łóżko, w sensie akcentu kolorystycznego. Przyznam, że jakoś tego zaproponowanego rozwiązania o tile 1x2 w pionie nie rozważyłem wcześniej (!) ;) , ale też nie mam na tą chwilę nawet części w tym kolorze. Chciałem za to uzyskać tym małym slopem rodzaj oparcia o, powiedzmy, anatomicznym profilu tak, żeby hrabiego mniej w plery łupało. Co do koszuli, o którą KRUEZ zapytał - tutaj akurat wzorowałem się nieco na tym zdjęciu:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/teat ... 76925.html

Robiłem też eksperymenty z białym torsem, ale jakieś to wszystko bez wyrazu było, toteż nie mając alternatywy, padło na tą flanelę.
KRUEZ pisze: jaki klocek zastosowałeś jako pasek od hrabiowskiego szlafroczka?:)
W tym przypadku jest to Sand Blue Plate 1 x 2 - na mój gust ładnie się wpisał w kolorystykę i złagodził kontrast granatu i bieli + oczywiście gumeczka. Sprawa zaś nieostrości w niektórych fotkach to w sumie osobny temat. Zdaję sobie sprawę, że do ideału im jeszcze brakuje, ale: 1) to kwestia eksperymentów ze światłem, 2) to kwestia statywu - mój obecny jest za duży i muszę sprawić sobie typowego biurkowca = ujęcia z różnych podpórek, 3) aparat to bardzo prosta cyfrówka i eksperymentuję z równie prostymi ustawieniami, będąc jednak często zmuszony do wyboru trybu o wdzięcznej nazwie: "inteligenty". Przy tej sesji zrobiłem ze 200 fotek. Zapoznałem się rzecz jasna już jakiś czas temu z poradnikiem V1, która to publikacja dużo mi pomogła i którą wszystkim polecam (technika i nacisk na estetykę zdjęć). Cóż mogę rzec, mam nadzieję, że z każdym razem będzie lepiej lub co najmniej podobnie, a może niebawem i jakiś lepszy sprzęt wpadnie :)
Sorrow pisze: najbardziej rozczulił mnie nocnik pod łóżkiem:D
Nie sądziłem, że nocnik może być tak potężnym narzędziem psychologicznym... ;)
Ostatnio zmieniony 2011-05-01, 20:38 przez Drumleg, łącznie zmieniany 1 raz.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#12 Post autor: Bobofrutx »

Bardzo fajna klimatyczna praca. Pomysł na szlafmyce genialny! : )
Podoba mi się kałamarz zrobiony z obróconego round plate 1x1, niby takie proste ale trzeba na to wpaść! ;)
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#13 Post autor: glaz_pimpur »

Fajne zdjęcia. Czekałeś specjalnie na pełnię czy to fotomontaż? Widzę, że nie tylko ja miałem pomysł na wykorzystanie lupy w lampie naftowej:) Przyczepiłeś ją gumką? Z mebli najbardziej spodobało mi się łóżko z wysokim szczytem i wałkiem. I sam bohater przezacny, nie tylko ze względu na chochle na głowie.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#14 Post autor: Drumleg »

Bobofrutx pisze:Podoba mi się kałamarz zrobiony z obróconego round plate 1x1
No, to tak dość intuicyjnie mi się narzuciło ;) Ostatnio próbuję zmienić punkt widzenia na klocki i ćwiczyć się w widzeniu "rzeczy na pozór niedostrzegalnych" :D (matko! jakaś filozofia się z tego już robi, hehe)
glaz_pimpur pisze:Czekałeś specjalnie na pełnię czy to fotomontaż?
Tu akurat posłużyłem się własną chałupniczo wykonaną fotką z tej niedawnej, "słynnej" pełni - Księżyc w perygeum i te sprawy. Dalej zaś posłużyłem się techniką V1 i nasz satelita, jako tło, wyświetlany był z laptopa :] Miałem z tym niezłe przeboje ;)
glaz_pimpur pisze:Widzę, że nie tylko ja miałem pomysł na wykorzystanie lupy w lampie naftowej:) Przyczepiłeś ją gumką?
Heh, to fajnie:) Na początku próbowałem z płaskim rondlem, ale przez brak szkiełka odpadł w przedbiegach i padło na lupę. Do kranu przyczepiłem ją tycią gumeczką z tego zestawu:

http://www.peeron.com/inv/sets/6534-1
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#15 Post autor: PatrykZ »

Typowy wkurzony hrabia hałstryjak z Nowego Jicinu :-) Klimat niczego sobie, a zdjęcia i ich jakość klasa sama w sobie!

ODPOWIEDZ