[MOC] Biur(k)owiec - Black & White Skyscraper

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

[MOC] Biur(k)owiec - Black & White Skyscraper

#1 Post autor: Drumleg »

Dzień dobry!

Dobra budowa, czy inwestycja muszą mieć solidne podstawy. Ten budyneczek ma tych podstaw aż nadto :) Ale, czy w nim ktoś chciałby realizować swe inwestycje, nie wiem? Bohdanem Pniewskim niestety nie jestem. Intuicyjnie zaś wiem, że fundamenty "to" ma na pewno ;), a z góry zapewniono jasne, jak owe okna i szerokie, jak widok z nich perspektywy. Może więc ktoś się skusi. Reszta przyciemniona, jak szybka spawacza, aby jak jemu, łatwiej było patrzeć na iskry błyskotliwych pomysłów, a niewypały odpałów młodej pały, aby nie oglądały światła dziennego.
Koncepcja pewnie nie odkrywcza, ale czarna deseczka/podstawka w ilości x-tam po figurkach zainspirowała mnie, przy sprzątaniu klocków zresztą, toteż popełniłem "to".
Oto "to", czyli biur(k)owiec. Miłego dnia. Dziękuję.

Obrazek

Obrazek

Edit za sprawą słusznych podpowiedzi w sprawie podstawy:] (2 foto w galerii)

Obrazek

Flickr - galeria

Brickshelf - galeria
Ostatnio zmieniony 2011-05-15, 20:50 przez Drumleg, łącznie zmieniany 2 razy.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

rh

#2 Post autor: rh »

Idea mi się podoba. Bryła też.
Jedno co bym zmienił to mimo wszystko urozmaicił go troszkę - szczególnie podstawę. Część biurowców lubi być poskładania z kilku "prostopadłościanów" - jak np. to katowickie coś:
Obrazek

A może pokuś się i zbuduj większy kawałek miasteczka w takiej skali? ;)
Cóż, i tak jest świetny.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Jantin »

Podoba mi się opis i świadome wykorzystanie przerw między elementami jako części konstrukcji. Może pokuś się kiedyś o Obrazek

Fistach

#4 Post autor: Fistach »

Fajny pomysl i wykonanie! Jedynie nie podoba mi sie taka gruba podstawka. Szpary miedzy elementami to super patent na "pietra"

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Fajny mikrus, może jednak lepsza byłaby podstawka w stylu z serii Architecture?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#6 Post autor: Belfast »

Bardzo ładna miniaturka. Też takie lubię budować. Może bym doradził zmianę podstawy tylko.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#7 Post autor: Innos »

Fajna miniaturka, sam łączyłem tak podstawki miniaturek porządkując je, ale drapacza chmur w nich nie zauważyłem, tym bardziej więc gratulacje za pomysł. Oraz duży plus za sposób prezentacji - a szczególnie za główne zdjęcie, nietypowe poprzez nieklockowe nawiązania do architektury. Na grubą podstawkę aż tak bym nie zwrócił uwagi, gdyby nie opinie poprzedników, ale chyba mają rację - na podstawce w stylu firmowych modeli Architecture Twój wieżowiec mógłby zyskać wizualnie, być może wyglądałby nieco wysmuklej, co w przypadku drapacza chmur jest cechą zdecydowanie pożądaną.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#8 Post autor: Bobofrutx »

Bardzo sympatyczna konstrukcja w sam raz na biurko.
Dobrze widzę, flagę imituje nacięty fleks?

Po zerknięciu na zdjęcie, pierwsze co mi przyszło na myśl, to nie istniejący już budynek 'POLTEGOR' we Wrocławiu :P http://wroclaw.dlastudenta.pl/photos/wa ... ltegor.JPG
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#9 Post autor: Drumleg »

Nie powiem, "Chcieliśta, to mata!", bo to żadna zemsta. Delikatna "podstawowa" sugestia sącząca się ;) z postu na post tak mnie wypościła, że dodałem tę tłusto-czarną bazę a'la "architekczur". Ale faktycznie, coś mi nie grało. Budyneczki z ekskluzywnej serii LEGO co prawda mi przeleciały w głowie, ale nie wiem czemu, jakoś zbagatelizowałem podstawkę... Robiłem kilka podejść, ale nie mogłem trafić. A tu trza było wytrwałości Edisona. Cóż, wielkie dzięki, Panowie, za wszechwidzące oko Saurona, czy jak mu tam.
rh pisze:Część biurowców lubi być poskładania z kilku "prostopadłościanów"
Masz rację, rh. Ja przed oczami miałem, np. ten budynek - Wieżowiec Ministerstwa Komunikacji w Warszawie

http://warszawa.sarp.org.pl/php/galeria ... 600/68.jpg
Tu chyba chodzi głównie o działanie sił spływających do ziemi, ale wolałem ociosać go z góry na dół - bałem się, że zacznie mi przypominać PKiN (ale tylko dlatego, że miałem inną koncepcję). Miasteczko i ta "śruba" Jantina to kusząca sprawa i myślałem nawet nad swoją mieściną, ale to jak na razie cichutki pomysł (dojrzewa sobie)
Innos pisze:plus za sposób prezentacji - a szczególnie za główne zdjęcie, nietypowe poprzez nieklockowe nawiązania do architektury
Dzięki Innos, chciałbym mieć tyle klocków, żeby móc z nich robić tła itp., ale z drugiej strony czasem lubię właśnie wpisać model w jakiś odpowiedni normalny kontekst. To tak trochę jakby odświeża spojrzenie.
Bobofrutx pisze:Dobrze widzę, flagę imituje nacięty fleks?
Heh, dobrze widzisz, Bobofrutx. I dobrze, że powiedziałeś, flaga, a nie rękaw do wskazania kierunku wiatru ;) To tak pod koniec pracy wyszło i, podobnie jak Ty, zacząłem ciąć plastik :] A Poltegor... hmm... Vis a vis niego spędziłem jeden z najlepszych okresów mego życia, więc to symbol dla mnie. Galeriowce jednak stoją, a jego nie ma. Tak czy owak i jego zielony neon i sylwetę, a teraz Skytower'a właściwie z domu widzę, więc wspomnienia tak daleko mi nie uciekły :)
Ostatnio zmieniony 2011-05-16, 00:10 przez Drumleg, łącznie zmieniany 1 raz.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Puc

#10 Post autor: Puc »

Fajny ten wieżowiec :) Co do jego jednobryłowości - jeśli projekt się rozwinie będzie się dobrze prezentował w zbitym i ciasnym centrum wśród innych maksymalnie wykorzystanych parceli :) Fajna prosta konstrukcja - minimum klocków - maksimum pobudzania wyobraźni.

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#11 Post autor: Drumleg »

Puc pisze: jeśli projekt się rozwinie
Oj, kusicie, Panowie ;) Zobaczę. Podejrzewam, że jeśli miałbym robić model w ramach tej linii, to będę próbował go dopasować do owego pierwszaka. Póki co, scenki rodzajowe mi w głowie. Ale o dziwo, moim cichym planem jest zrobienie makietki mojego miasteczka i w rycie sprzed wojny, tyle że zastanawiam się na doborem skali/proporcji, tak aby miniaturyzacja nie wykluczyła całkowicie detali, a z drugiej, żeby mi klocków starczyło ;) Jak zrobię coś, to dopiero pokażę. Póki co jednak nie będę słał obietnic w świat. Dzięki za pozytywne i zachęcające głosy.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

ODPOWIEDZ