8200 Radiator Springs Lightning McQueen

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

8200 Radiator Springs Lightning McQueen

#1 Post autor: Hegemon »

Obrazek


8200 Radiator Springs Lightning McQueen


Dane techniczne:

Seria: Cars
Rok premiery: 2011
Liczba elementów: 35
Figurki: brak
Waga klocków: 30g
Wymiary pudełka: 13,7 x 12 x 4.4 cm
Cena: 6.99 USD, - PLN, Allegro: ok. 25-30 PLN

BrickLink, Brickset


1. Wstęp


"Cars" w Polsce znane jako "Auta" to znana animowana produkcja studia PIXAR i Disney. Film opowiada o przygodach gadających samochodów. Więcej nie muszę pisać, bo chyba każdy zna ten film. Jedna z głównych ról w filmie to Zygzak McQueen. Jest to czerwona rajdówka, która przez przypadek znalazła się w małym miasteczku. :)
Seria Lego nawiązuje do drugiej części filmu Auta. W tym zestawie dostajemy zmniejszony model Zygzaka. Zmniejszony dlatego ponieważ w większej wersji pojawił się on w zestawie 8484. Dokupiłem ten zestaw, bo Zygzak to najlepszy przyjaciel Złomka i uważam, że powinni być razem.
Ale przejdźmy do opisu zestawu...


2. Opakowanie i instrukcja


Obrazek
Pudełko dość małe a całość bardzo lekka. Z przodu znajduje się duże zdjęcie Zygzaka w wersji klockowej a poniżej mniejsze w wersji jaką znamy z filmu. Kolorystyka bardzo przyjemna ponieważ zastosowano tutaj połączenie czerni i czerwieni tak jak w całej serii (nie dotyczy Duplo).


Obrazek
Tył pudełka przedstawia również zdjęcie wersji klockowej Zygzaka oraz pokazane są wszystkie części wchodzące w skład zestawu.


Boki to standardowe informacje oraz zdjęcie pachołka w skali 1:1.


Obrazek
Wewnątrz znajdujemy zgiętą w pół instrukcję składania.


Obrazek
Jeżeli chodzi o instrukcję to składa się zaledwie z kilku kartek. Model jest dość mały i dużo czynności tutaj nie mamy.


2. Klocki


Obrazek
Wewnątrz znajdujemy dwa woreczki. Większy i mniejszy.


Obrazek
Obrazek
Obrazek
W tym zestawie również najbardziej mnie ucieszyło, że nie ma naklejek. Wszystko co tutaj widzimy to bardzo ładnie wykonane nadruki. Aż 4 elementy posiadają nadruk.


Obrazek
Jednym z ciekawych i nowych elementów jest przód z lampami, który w tym kolorze występuje tylko w 2 zestawach.


Obrazek Obrazek
Czerwone koła również są nowością i występują tylko w 2 zestawach. Z gładkimi oponami bardzo fajnie się prezentują.


3. Model


Budowa Zygzaka jest bardzo szybka i intuicyjna. Na zbudowanie wystarczy kilka minut. Model ładnie oddaje charakter swojego pierwowzoru z filmu. Podstawą są tutaj wspomniane wcześniej nadruki. Jednak części takie jak maska z przodem oraz całe nadwozie przypominają trochę duplo. Można było to zrobić z większej ilości elementów.


Kilka zdjęć z budowy:
Obrazek
Obrazek


Oraz zdjęcia gotowego modelu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Po zakończonej budowie nie mamy żadnych elementów zapasowych.


4. Podsumowanie


Za
  • Zygzak McQueen
  • Nadruki zamiast naklejek
  • Cena (jak na licencjonowany zestaw)
Przeciw
  • Szybko się buduje
  • Mała ilość części
  • Model przypomina ten z Duplo

Czyli podsumowując 8200 jest mniej ciekawy jak 8201, jednak warto go zakupić do kompletu ze Złomkiem. Za niecałe trzy dyszki dostajemy licencjonowany model. Zestaw może nie jest duży ale jest bardzo przyjemny dla oka. A zastąpienie naklejek nadrukami bardzo mnie ucieszyło, ponieważ z czasem naklejki się niszczą i odklejają a tutaj już nam to nie zagraża, jest to minus dla osób, które chcą zakupić ten zestaw jako dawcę części. Wydaje mi się, że ten zestaw również się do tego nie nadaje, bo tutaj jest ich zwyczajnie za mało.
Jednak polecam zakup 8200 wszystkim, nie tylko fanom Zygzaka i filmu Auta.


Obrazek
Tutaj komplet czyli Zygzak i Złomek.



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Zestaw ma tragiczny stosunek ceny do liczby elementów ale pewnie i tak go kupię żeby stał obok Złomka.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jumbo

#3 Post autor: Jumbo »

Ciekawe jest to, że na stronie LEGO.COM, jest krótka animacja z budowy tego autka i... Ma ciutkę inną kolorystykę w środku.

Obrazek

Oczywiście chodzi mi o element 2436:

Obrazek

Jasne, element jest niewidoczny, ale ja lubię, gdy coś co mi się pokazuje/reklamuje, jest zgodne z tym, co kupię.

A sama seria? No nie zrobiła na mnie wrażenia. To chyba bardziej klimaty dzieciaków, a same klocki poprzez nadruk atrakcyjne nie są, by je dalej wykorzystać.
Poza oczywiście klockiem:
Obrazek

Stosunek ceny do ilości klocków strasznie paskudny. Aż dziw, że The Captain’s Cabin nie kosztował 99 zł...

Awatar użytkownika
josio
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-28, 19:58
Lokalizacja: Świdwin
Kontakt:

#4 Post autor: josio »

Jumbo pisze: a same klocki poprzez nadruk atrakcyjne nie są
A moim zdaniem nadruki są na plus, odnoszę wrażenie że Lego kiedyś sporadycznie stosowało naklejki, i dzięki temu zestaw po paru latach nadal może wyglądać dobrze - naklejki z czasem robią się paskudne - a i klocków nie wymyjesz jak by istniała taka potrzeba.

Jumbo

#5 Post autor: Jumbo »

josio pisze:A moim zdaniem nadruki są na plus, odnoszę wrażenie że Lego kiedyś sporadycznie stosowało naklejki, i dzięki temu zestaw po paru latach nadal może wyglądać dobrze - naklejki z czasem robią się paskudne - a i klocków nie wymyjesz jak by istniała taka potrzeba.
Josio, ale przeczytaj moje całe zdanie, a nie wyrywasz fragment z całości, jednoznacznie nadając mu nowy sens, którego ja nie miałem na myśli.

Ja napisałem: a same klocki poprzez nadruk atrakcyjne nie są, by je dalej wykorzystać.

Czyli że klocków z tego zestawu do niczego innego wykorzystać się ze bardzo nie da.

A co do nadruków, w ogóle masz rację. Są trwałe i również je wolę od naklejek.

szataneria
Posty: 20
Rejestracja: 2009-05-24, 18:10
Lokalizacja: Gdańsk

#6 Post autor: szataneria »

Jumbo, Zygzak ma inną kolorystykę wewnątrz oraz zewnątrz ponieważ to inny model się buduje. Mianowicie 8423. Trochę spostrzegawczości ;)
Zerwać bzy zazdrosnobiałe.

Awatar użytkownika
josio
Posty: 37
Rejestracja: 2011-03-28, 19:58
Lokalizacja: Świdwin
Kontakt:

#7 Post autor: josio »

Jumbo pisze: Czyli że klocków z tego zestawu do niczego innego wykorzystać się ze bardzo nie da.

A co do nadruków, w ogóle masz rację. Są trwałe i również je wolę od naklejek.
A w tym sensie to się zgodzę, choć czasem w "szalonych" MOC`ach takie nadruki mogą się przydać :)

Jumbo

#8 Post autor: Jumbo »

O faktycznie!! Masz rację! Mój błąd!!

ODPOWIEDZ