8677 Ultimate Build Mater

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

8677 Ultimate Build Mater

#1 Post autor: Hegemon »

Obrazek


8677 Ultimate Build Mater


Dane techniczne:

Seria: Cars
Rok premiery: 2011
Liczba elementów: 288
Figurki: brak
Waga klocków: 308g
Wymiary pudełka: 35 x 19 x 6.7 cm
Cena: 29.99 USD, - PLN, Allegro: ok. 96-115 PLN

BrickLink, Brickset


1. Wstęp


"Cars" w Polsce znane jako "Auta" to znana animowana produkcja studia PIXAR i Disney. Film opowiada o przygodach gadających samochodów. Więcej nie muszę pisać, bo chyba każdy zna ten film. Jedną z głównych ról obok ZygZaka jest Złomek czyli zardzewiała ciężarówka holownicza. Właściwie to główny powód aby oglądać Auta. W końcu sam chciałbym przelecieć się helikoptrem. :)
Seria Lego nawiązuje zarówno do pierwszej jak i drugiej części filmu Auta. W tym zestawie dostajemy większy model Złomka. Większy dlatego ponieważ w mniejszej wersji pojawił się on w zestawie 8201.
Ale przejdźmy do opisu zestawu...


2. Opakowanie i instrukcja


Obrazek
Z przodu znajduje się duże zdjęcie Złomka w wersji klockowej a poniżej mniejsze w wersji jaką znamy z filmu. Kolorystyka bardzo przyjemna ponieważ zastosowano tutaj połączenie czerni i czerwieni.


Obrazek
Tył pudełka przedstawia funkcje modelu jak choćby naciągana linka holownicza. Dodatkowo jest tutaj reklama zestawu 8484.


Obrazek
Boki to standardowe informacje, zdjęcie koła w skali 1:1 oraz zdjęcie ukazujące długość pojazdu.


Obrazek
Jeżeli chodzi o samą instrukcję to znajdziemy tutaj standardową książeczkę z kolejnymi etapami budowy.


2. Klocki


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Wewnątrz znajdujemy dwa ponumerowane woreczki, 4 opony i arkusik naklejek.




Obrazek
Poza kilkoma elementami, które należy okleić mamy również dwa elementy z nadrukami. Są to specyficzne dla serii oczy i usta pojazdów. Uważam, że to był dobry pomysł choć szkoda, że pozostałe elementy również nie zostały zadrukowane.


Kilka ciekawszych elementów:

Obrazek - Dark Orange Plate, Modified 1 x 2 with Door Rail - 8 sztuk, w tym kolorze występuje tylko w tym zestawie

Obrazek - Dark Orange Vehicle, Mudguard 6 x 1 1/2 x 1 with Arch - 4 sztuki, w tym kolorze występuje tylko w tym zestawie

Obrazek - Red Brick, Round 2 x 2 x 2 with Fins - w tym kolorze występuje w 3 zestawach

Obrazek - Reddish Brown Brick, Modified 1 x 4 x 1 1/3 No Studs, Curved Top - 8 sztuk, w tym kolorze występuje tylko w tym zestawie

Obrazek - Reddish Brown Wheel 30.4mm D. x 20mm without Pinholes, with Reinforced Rim - 4 sztuki, w tym kolorze występuje tylko w tym zestawie

Obrazek - Sand Green Slope, Inverted 45 2 x 1 - 2 sztuki, w tym kolorze występuje tylko w 2 zestawach

Obrazek - Trans-Bright Green Panel 1 x 2 x 2 - Hollow Studs - w tym kolorze występuje tylko w tym zestawie

Obrazek - Dark Bluish Gray Crane Harbor Derrick 10 (Top Part) - w tym kolorze występuje tylko w tym zestawie


3. Model


Budowa Złomka jest bardzo przyjemna. Model ładnie oddaje charakter swojego pierwowzoru z filmu. Podstawą są tutaj wspomniane wcześniej nadruk. W modelu mamy wyciągarkę z hakiem oraz ramię, które można poruszać w pionie. Pojazd ma długość 19cm. Przód auta zrobiony jest dość prosto ale ładnie. Natomiast tył, a w szczególności ściana pomiędzy kabiną a skrzynią to tragedia. Mamy tam ogromną dziurę wzdłuż pojazdu oraz pomiędzy skrzynią a kabiną. Sama skrzynia również jest biednie wyposażona.


Zdjęcia gotowego modelu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Obrazek
Na koniec pozostaje nam garść drobnych elementów zapasowych.


4. Podsumowanie


Za
  • Złomek!
  • dużo nowych części
  • najważniejsze elementy z nadrukami
Przeciw
  • nadal trzeba korzystać z naklejek
  • mało zabudowana skrzynia
  • dziura pomiędzy kabiną a skrzynią

Czyli podsumowując zestaw jest średni. Mamy jednak do czynienia z licencjonowanym zestawem ze Złomkiem i to jest główny plus. Przód auta bardzo ładny, jednak tył to już tragedia. Zestaw zawiera wiele nowych części i to drugi plus. Pytanie czy licencjonowany zestaw nadaje się na dawce części.
Jednak zakup tego zestawu polecam wszystkim, nie tylko fanom Złomka i filmu Auta.


Obrazek
Dwie wersje Złomka z zestawów 8677 i 8201.


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2011-05-22, 12:27 przez Hegemon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#2 Post autor: glaz_pimpur »

Też sobie go zakupiłem i muszę powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolony. Zygzak może mu buty czyścić.
Hegemon pisze:Natomiast tył, a w szczególności ściana pomiędzy kabiną a skrzynią to tragedia. Mamy tam ogromną dziurę. Sama skrzynia również jest biednie wyposażona.
Ja bym tak nie narzekał tylko brał klocki w dłoń i poprawiał. Mnie najbardziej razi zostawiona swobodnie rama, na której leży cała paka.
Warto jeszcze wspomnieć, że model niezłym dawcą nie tylko kilkunastu brązowych slope'ów, ale także klocków w tych rzadkich kolorach jak sand green i lt blue.
I jeszcze instrukcja mogłaby być lepsza. Pimpur w paru miejscach się zaciął myląc kolory dk grey z czarnym. Czasami klocki, które miał dołożyć zlewały się na instrukcji z tymi co już były wcześniej.
Tak czy siak dla mnie model jak najbardziej udany. Wizualnie cały czas nie mogę się na niego napatrzyć.
Ostatnio zmieniony 2011-05-22, 14:40 przez glaz_pimpur, łącznie zmieniany 1 raz.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Mnie duży Złomek nie przekonuje. 8201 jest uroczy, duży jakiś taki pokraczny.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#4 Post autor: Hegemon »

Jedna rzecz, która mnie jeszcze denerwuje to elementy Reddish Brown. Przyglądając się klocki te mają różne odcienie. W Złomku akurat jest to na plus ale wykorzystując te elementy w innych budowach może to trochę psuć wygląd.

mum
Posty: 18
Rejestracja: 2010-04-16, 00:00
Lokalizacja: Kunowice
Kontakt:

#5 Post autor: mum »

tylny "zderzak" porażka, tak samo przedni, popieram 3dom'a, mały jest kozak, duży słabiutki, chociaż ma potencjał, garść klocków, godzinka i 2 piwka.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#6 Post autor: Hezar »

A mnie dla odmiany duży Złomek podoba się dużo bardziej, niż ta mała szkarada.
Jedyne, co tak naprawdę razi po oczach, to ten nieco pokraczny pachołek, który chyba bardziej zdaje się przypominać jakąś rakietę...
Dobra recenzja - zwłaszcza zdjęcia zasługują na pochwałę. Dzięki :^)

Awatar użytkownika
X-Yuri
Posty: 65
Rejestracja: 2010-08-03, 21:48
Lokalizacja: Stąd
Kontakt:

#7 Post autor: X-Yuri »

Hezar pisze: Jedyne, co tak naprawdę razi po oczach, to ten nieco pokraczny pachołek, który chyba bardziej zdaje się przypominać jakąś rakietę...
Nie mam pojęcia jak to się ma do filmowych wydarzeń, ale patrząc na sam model, zwłaszcza klocek z (naklejką) siatką celowniczą przed prawym okiem złomka, to... to chyba ma być właśnie rakieta bardziej niż pachołek ; d

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#8 Post autor: Hezar »

X-Yuri, nie pamiętam wszystkich szczegółów filmu, jeśli jednak faktycznie ma tu być rakieta, to w takim przypadku jak najbardziej jest O.K.
:^)

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#9 Post autor: Hegemon »

Celownik i rakieta jest wyposażeniem agenta Złomka. To już jest druga część filmu, która wkracza do kin. W pierwszej części Autek tego nie było.

rasch22

#10 Post autor: rasch22 »

Ja też uległem pod urokiem złomka,
kosztował mnie 96 złotych, i nie żałuje an9i jednej złotówki na niego wydanej. Cieszy oko i raczej nie stanie się dawcą części a kurzołapem. To jeden z niewielu zestawów któremu ponaklejałem naklejki, dodają mu uroku. Jak już autor recenzji wspomniał klocki brązowe różnią się odcieniami, moja żona zauważyła to już w momencie wysypania klocków z pierwszego woreczka. Sama budowa to czysta przyjemność natomiast, a jeśli chodzi o instrukcję to mój 4 letni pomocnik nie miał problemu z rozróżnieniem koloru klocka.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#11 Post autor: Bobofrutx »

Wszyscy maja złomka mam i ja! :D Sympatyczny jegomość. Ale muszę przyznać że według mnie model ma kilka wad/niedociągnięć, miedzy innymi skopane proporcje kabiny/dyńki.

A tutaj moja edyta złomasa:
Obrazek
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ