[MOC] QUAD Black Cat

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
R19Cabrio

[MOC] QUAD Black Cat

#1 Post autor: R19Cabrio »

Witam
Debiutuje i chcę wziąć udział w konkursie "Pierwsza krew"

Quad został zbudowany z klocków Technic i System. Złożenie go zajęło mi cztery długie wieczory. Pierwsze co zrobiłem to zdjąłem koła z Pneumatic Front-End Loader (8459).
Ustaliłem jaki gabaryt ma mieć quad i do dzieła!

Z przodu jest niezależne zawieszenie, skrętne koła, wyciągarka (imitują ją zębatki, hak nie jest na lince bo mama nie miała szarej nici), na kierownicy są handbary (wykonane ze smoczych rąk), spory bagażnik, wlew paliwa.

Z tyłu już niestety nie ma niezależnego zawieszenia, ale jest belka na dwóch amortyzatorach. Most z mechanizmem różnicowym porusza tłoki w silniku V2. Bagażnik na tyle jest jeszcze większy niż z przodu.

Nadkola to łuki z serii castle, siedzenie wyłożone płaskimi płytkami.
Z braku klocków czarnych z tyłu są te czerwone łukowate klocki w zawieszeniu, troszkę psują kolorystykę.

Flaga jest ot tak, patriotycznie :D

o wiele za duże zdjęcie linkowane bezpośrednio w poście

Galeria quada

W czasie filmu quad zaliczył swój pierwszy raz :D , ale szybko mogłem go naprawić bo solidnie jest zbudowany.

Amatorski film nakręcony telefonem

Pozdrawiam i czekam na opinie lub pytania :)
Ostatnio zmieniony 2012-01-24, 13:16 przez R19Cabrio, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#2 Post autor: stpman »

Po pierwsze załóż galerię na Brickshelf.com, po drugie zainwestuje 10zł w klocki w kolorze trans-clear bo zielone światła wyglądają paskudnie i psują całkowity efekt. Jak będziesz kupował na bricklinku światełka to za grosze kupisz te czerwone elementy, które nieco rażą.
Żeby nie było, że jestem marudą to powiem, że Quad bardzo mi się podoba i dlatego radzę jak go poprawić, bo naprawdę drzemie w nim potencjał.

P.S Jakbyś miał problem z Bricklinkiem to daj znać, postaram się pomóc przy pierwszych zakupach;]

Antek
Posty: 82
Rejestracja: 2007-07-19, 14:56
Lokalizacja: Sieradz

#3 Post autor: Antek »

Nie jest źle, fajne jakby ta wyciągarka działała, ale najfajniej jakby był czerwony, nie wiem czemu ale nie wyobrażam sobie quada w innym kolorze niż czerwień.
Z resztą co ja się odzywam, nic nie buduje i jeszcze narzekam. :P

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#4 Post autor: eric trax »

A ja powiem, że bardzo mi się podoba!

Zawieszenie, dyferencjał, atrapa silnika bagażniki. Jak na pierwszy Moc fajne funkcje. Gabaryty i proporcje także odpowiednie. Światła wcale nie wyglądają tak żle

Nie mniej pierwszą rzecz, którą powinieneś poprawić to siedzenie. Przede wszystkim kolor powinien kontrastować z resztą np czerwony lub żółty i odpowiednio je wyprofilować, tak żeby się nachylało ku przodowi o około 1-2 study. To samo tyczy się bagażników. Użyj szarych łączników.


Poza tym bardzo udany debiut tak trzymać! :)
Astrzalkowski pisze: Z resztą co ja się odzywam, nic nie buduje i jeszcze narzekam. :P
Przestań narzekać zacznij budować :D
Ostatnio zmieniony 2011-05-25, 09:16 przez eric trax, łącznie zmieniany 3 razy.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Fistach

#5 Post autor: Fistach »

Jak na pierwszy pojazd quad bardzo fajny. Mnie tam nie przeszkadzaja zielone swiatla. Traktuje go jako quada z zielonymi naklejkami zamiast swiatel :)

Powodzenia w konkursie!
eric trax pisze:Astrzalkowski napisał/a:

Z resztą co ja się odzywam, nic nie buduje i jeszcze narzekam. :P



Przestań narzekać zacznij budować :D
Zbuduj cos i daj ponarzekac innym :)

R19Cabrio

#6 Post autor: R19Cabrio »

Po pierwsze załóż galerię na Brickshelf.com
Wczoraj brickshelf miał awarie na serwerach nie chodziła ta strona, dlatego na szybko założyłem album na fotociku czy jakoś tak

lampa na kierownicy ma niestety jedną wade, nie miałem trzeciego klocka gładkiego pochyłego, dlatego w środku jest taki jaki jest.

Siedzenie poprawie :D już siostra mi powiedziała że powinno być w szarym albo żółtym kolorze :)

Fotki po poprawkach wrzucone na brickshelf
Ostatnio zmieniony 2011-05-25, 14:56 przez R19Cabrio, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#7 Post autor: eric trax »

O! od razu lepiej :) teraz przedłuż jeszcze tylne błotniki o 2-3 study i będzie quadzisko z prawdziwego zdarzenia! :)

Masz mój mój głos :)
Ostatnio zmieniony 2011-05-25, 21:07 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Fotograf

#8 Post autor: Fotograf »

Końcówka filmu najlepsza ... jedzie, jedzie , jedzie i .. :D

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#9 Post autor: Sariel »

Pierwsze zdjęcie mogłoby być mniejsze.

R19Cabrio

#10 Post autor: R19Cabrio »

Końcówka filmu najlepsza ... jedzie, jedzie , jedzie i .. :D
Quad chciał pokazać że umie grindować :D
Świateł w quadzie nie zmienie bo w rzeczywistoći łądnie wyglądają, jakby świeciły naprawde, zielone są pod spodem klocki 1x2 pionowo, a na nich są 1x1 4sztuki na lampe w kolorze złotym przeźroczystym.
Skoro to Black cat to musi mieć kocio zielone oczyska.
Chętnie bym pooglądał konkuretnów i więcej prac wysyłanych na konkurs.
Ja zgłoszę się jeszcze do kategorii pierwszy raz i nikt tego jeszcze nie zbudował

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

R19Cabrio pisze:Chętnie bym pooglądał konkuretnów i więcej prac wysyłanych na konkurs.
Ja zgłoszę się jeszcze do kategorii pierwszy raz i nikt tego jeszcze nie zbudował
Spokojnie, moje zgłoszenia w drodze ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ