[Ciekawostka] Czy kiedyś zawiesiłeś się na korzeniu?

Wszystko co związane z / everything about LEGO Truck Trial, Cross Country, Truck Racing, Outdoor Car Racing

Moderatorzy: BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team, BJ, Aleksander Spyra, Blaha, Atros, ManiekManiak, omen, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

[Ciekawostka] Czy kiedyś zawiesiłeś się na korzeniu?

#1 Post autor: TT »

Popatrzcie jak nasz kolega po fachu radzi sobie z niskim prześwitem http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=474376
Zamontował pod autem napędzane gąsienice :-)

Cała konstrukcja jest dość ekstrawagandza. Zawieszenie "nożycowe" itp.
Ostatnio zmieniony 2011-06-01, 07:36 przez TT, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#2 Post autor: smyk »

Nie podobają mi się takie wynalazki. Są na bakier z realizmem. Jeszcze rozumiem jakby zbudował Wildcata lub dakarowego Tuarega, które mają w oryginale hydrauliczne podnośniki w podwoziu. Ale pojazd gąsienicowy udający pojazd kołowy, to nie to.

A odpowiadając na tytułowe pytanie - owszem, ale dawno temu. Raczej staram się budować maszyny ze sporym prześwitem i z sensownym rozstawem osi.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
Atros
VIP
Posty: 801
Rejestracja: 2009-04-08, 19:03
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Atrx
Kontakt:

 

#3 Post autor: Atros »

Ale wygląda fajnie (poza plandeką), tak post-apokaliptycznie.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Widziałem go wczoraj i nie zauważyłem tego patentu. Może dlatego, że nie zagłębiałem się w zdjęcia bo Ził kompletnie mi się nie podoba, chyba za bardzo jestem przyzwyczajony do elegancko wymodelowanych i wykończonych ciężarówek, które jeżdżą u nas.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#5 Post autor: TT »

Mi się z wyglądu podoba - mam takie wrażenie jak ATR. Wygląda bardzo czadowo - apokaliptycznie niczym Stilzkin Almaz od Mahjqa.

Poza tym konstrukcyjnie to bardzo niekonwencjonalny pojazd. I powiem wam, że takie podejście mi się podoba.
Nasze ciężarówki są podobne do oryginałów wizualnie i konstrukcyjnie. Jednak są to klocki LEGO. Można by trochę pofantazjować. Jestem ciekaw jak wyglądałyby nasze maszyny, gdybyśmy nie byli ograniczeni żadnym regulaminem, nie byłoby żadnych zasad tylko np. masa minimalna 2kg, wygląd zbliżony do ciężarówki i wymóg napędu kołowego z zawieszeniem i napędem na wszystkie koła. Każdy by robił jak najbardziej sprawną w terenie maszynę. Ciekawe co by z tego wyszło. Czy byłyby to podobne auta do naszych aktualnych czy jakieś bardzo sprawne i futurystyczne konstrukcyjnie maszyny?

edit: wspomniany wyżej Stilzkin: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2325928
Jak byłem dzieckiakiem to się jarałem tym autem. Teraz bym zbudował sam lepszego ;P
Ostatnio zmieniony 2011-06-01, 13:35 przez TT, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#6 Post autor: Junior »

Wesoło to by było gdybyście pewnego dnia postanowili pobudować na jeden rajd cokolwiek co pokona trasę bez żadnych ograniczeń (tyle tylko żeby było sterowane zdalnie i było w 100% z LEGO) :D Chętnie bym zobaczył takie coś ;P
Always look on the bright side of life...

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#7 Post autor: Filus »

smyk pisze:Nie podobają mi się takie wynalazki. Są na bakier z realizmem. Jeszcze rozumiem jakby zbudował Wildcata lub dakarowego Tuarega, które mają w oryginale hydrauliczne podnośniki w podwoziu. Ale pojazd gąsienicowy udający pojazd kołowy, to nie to.
Ośmielę się nie zgodzić. Są samochody z takim rozwiązaniem:proszę. Zasada działania jest bardzo podobna. Są to kołowe samochody, które jednak nie boją się grząskich podłoży.

Awatar użytkownika
TT
Posty: 1181
Rejestracja: 2004-05-27, 13:52
Lokalizacja: Bielsko-Biała
brickshelf: TT

 

#8 Post autor: TT »

Ja też nie wiedziałem, że są takie ciężarówki. Fajny patent. Chyba sobie dobuduje do swojego 4x4 :-)
Pozdrawiam,
Tomek

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Regulamin GPM pisze:Niedopuszczalne są motocykle, quady i pojazdy gąsienicowe
A pojazdy częściowo gąsienicowe są dopuszczalne? :P

TT pisze:Chyba sobie dobuduje do swojego 4x4 :-)
Porzucasz ZISa?
Ostatnio zmieniony 2011-06-01, 13:54 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
smoq
Posty: 77
Rejestracja: 2011-05-30, 20:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: smoq
Kontakt:

 

#10 Post autor: smoq »

Swoją drogą, czemu po prostu nie można tego zrobić?
Nie mówię o porzuceniu trtr, ale np. Zrobić jeden event z zasadami budujcie co chcecie aby było z lego, DUPLO też może być. :D

Może zróbmy coś takiego w połowie wakacji w ramach bonusu GPM?

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#11 Post autor: Sariel »

Ależ my budujemy co chcemy. Czy ktoś z panów trialowców zbudował coś czego nie chciał?

Awatar użytkownika
smoq
Posty: 77
Rejestracja: 2011-05-30, 20:39
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: smoq
Kontakt:

 

#12 Post autor: smoq »

Och sariel czepiasz się :P

Nie chciałbyś zbudować zamku na podwoziu od czołgu? :P No dobra wiem... ale chodzi o samą możliwość puszczenia wodzy wyobraźni :)
Ostatnio zmieniony 2011-06-01, 20:30 przez smoq, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#13 Post autor: Chrupek »

smoq pisze:Nie chciałbyś zbudować zamku na podwoziu od czołgu? :P No dobra wiem... ale chodzi o samą możliwość puszcze wodzy wyobraźni :)
Klasa open stoi otworem:) No chyba, że nie będzie już klasy open w czerwcu... wtedy też stoi otworem, tylko niekoniecznie tym sympatycznym:]
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#14 Post autor: Waler »

Ja mam takie pytanie z innej beczki, nie chce zakładać nowego tematu, więc piszę tu.
Dziś podwozie mojej trialówki przeszło beta testy pod kątem: czy to w ogóle jeździ ?
Jak się okazało śmiga całkiem nieźle, radzi sobie nawet z podjazdami pod ścianę, lecz jak by nie patrzeć to dopiero waży 800g, więc przy wadze 2000g już tak słodko nie będzie.
Lecz zaniepokoił mnie skręt. Podczas skrętu generowane są strasznie duże opory. Silnik M przy przełożeniu 8:40 nie radzi sobie z przekręcaniem kół. Czy we wszystkich trialówkach jest ten sam problem i czy może macie jego jakieś rozwiązanie?

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#15 Post autor: Backbone »

8:40 = 1:5 - za mało, 1:9 powinno byc ok

ODPOWIEDZ