8263 Snow Groomer

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#16 Post autor: Hezar »

Filus, prawda jest taka, że praktycznie każde Twoje zdanie w tym dość obszernym poście jestem w stanie skutecznie skontrować, jednak naprawdę nie widzę większego sensu w pisaniu kilometrowych elaboratów i przekonywania kogoś na siłę do swojego zdania.
"Com napisał, napisałem" i swoje opinie nadal podtrzymuję.
Jeżeli uważasz, że recenzja jest w porządku, to niech tak będzie, jednak nie wmawiaj mi na siłę, że - tu cytuję - "... z uporem maniaka próbuję zmienić wymagania, jakie są stawiane przy pisaniu recenzji", czy też "jestem do bólu schematyczny, niemal na potrzeby komentarza dla każdej recenzji używam tych samych dwóch środków...".
Po pierwsze: [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=12642]Tutaj[/URL] możesz się zapoznać z regulaminem działu "Recenzje", natomiast tu z poradnikiem recenzenta LEGO, a następnie pokazać mi w którym to miejscu próbuję cokolwiek zmieniać z "uporem maniaka".
Po drugie: Zachęcam do bliższego zapoznania się z wszystkimi moimi komentarzami do recenzji na forum (w tym celu proponuję odwiedzić mój profil), a następnie wskazania mi w każdym komentarzu mój schematyzm.
Filus pisze:chętnie przyjmę krytykę, ale taką konstruktywną
Moim zdaniem nie potrafisz przyjąć żadnej krytyki, jeżeli rzeczowe argumenty, które Ci przedstawiłem, zniżasz do poziomu "pierdółek".

I na koniec jeszcze "trzy słowa...":
Nie wiem, być może próbujesz sobie ze mnie żartować, ale niestety musisz wiedzieć, że tego typu żarty mnie nie śmieszą, a wręcz próbują obrażać.
Podobne tej pyskówki miały już kilkakrotnie miejsce na forum i do niczego konkretnego nie doprowadziły, a jedynie do pogorszenia ogólnej atmosfery.
Mądrzejszy o to doświadczenie, niniejszym stwierdzam, iż temat - jak dla mnie - jest zamknięty. "Róbta co chceta".
Ostatnio zmieniony 2011-06-02, 22:02 przez Hezar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#17 Post autor: Filus »

Hezar pisze:tu cytuję - "... z uporem maniaka próbuję zmienić wymagania, jakie są stawiane przy pisaniu recenzji", czy też "jestem do bólu schematyczny, niemal na potrzeby komentarza dla każdej recenzji używam tych samych dwóch środków..."
Widzę, że muszę to wyjaśnić. Widzisz, ja czytuje tylko to, co wiąże się z Creatorem i Techniciem, jeżeli chodzi, o dokładne czytanie recenzji i komentarzy do tychże. Wiem jedno, strasznie czepiałeś się Backbone'a i robiłeś to właśnie w ten sam sposób, który teraz zastosowałeś i w moim przypadku. Broniłeś tam swoich racji, jak lew, problem jest taki, że Twoje postrzeganie "standardu" nie jest uwzględnione w regulaminie. Modelu B nie musi być, by recenzja została uznana, za kompletną i zgodną z minimum tego działu.

Jeżeli poczułeś się urażony - szczerze przepraszam.

Ale musisz zrozumieć, że swoista krucjata, prowadzona przez Ciebie jest w moich oczach trochę bezcelowa, a że, jak napisałem wcześniej nie czytam wszystkich recenzji, kojarzę tylko tylko Creatora i Technica (czyli to, co mnie interesuje w Lego), a w tych kojarzy mi się, że często o brak alternatywnych modeli się kłóciłeś (chyba nawet raz, czy dwa potem zostało to wyczyszczone). Co do stwierdzenia, że temat jest zamknięty - ok, nie będę go kontynuował.

Pozdrawiam. F.

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#18 Post autor: Bricksley »

Filus, a ja mam takie pytanie: dlaczego uważasz model alternatywny za kiepski skoro nawet nie pokusiłeś się o jego budowę? Ze zdjęć nie zawsze wszytko wynika. Pamiętam jak przy recenzji 8258 jeden z forumowiczów napisał, że model alternatywny jest do kitu i że jego funcjonalność zapewne będzie tak słaba jak w głównym modelu. A okazało się, że zbudował tylko połowę modelu, więc jak to się miało do wypisanych słów? Ja akurat pokusiłem się o budowę modelu B i co się okazało?, że jest wprsot odwrotnie do tego co zostało napisane. To taka mała dygresja ;)
glaz_pimpur pisze:Nie przejmuj się. Poza paroma osobami mało kto się przejmuje pudełkami (chyba że ma wytłoczki)
Oj myślę, że tych osób jest jednak więcej. Pudełka (woreczki zresztą też) są częścią zestawu, dlaczego więc je wyrzucać? Ja zbieram wszystko, nawet polybagi ;) Ale to temat na osobny wątek.


Co zaś tyczy się samego ratraka. Zestaw od samego początku przypadł mi do gustu, chyba dlatego, że jest w pewnym sensie wyjątkowy. Jest taki inny, na zdjęciach bardzo fajnie się prezentuje, a do tego posiada kilka fajnych części. No i jest całkiem bawialny, prawie jak spycharka tyle, że do śniegu. Dla ludzi którzy stawiają modele na półkach model bardzo fajny.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#19 Post autor: 3dom »

Rzeczywiście unikalność ratraka to jedna z jego największych zalet, podobnie jak skuter śnieżny sprzed paru lat.
Karol pisze:Oj myślę, że tych osób jest jednak więcej. Pudełka (woreczki zresztą też) są częścią zestawu, dlaczego więc je wyrzucać? Ja zbieram wszystko, nawet polybagi ;) Ale to temat na osobny wątek.
O matko... Woreczki po częściach? Ja powoli dojrzewam do czystki w pudełkach bo nazbierało mi się tego mnóstwo... Do tej pory trzymam wszystkie (lub prawie wszystkie) od zestawów po DA ale chyba zrobię czystkę, jak coś mogę oddać jakby komuś czegoś brakowało.
Ostatnio zmieniony 2011-06-02, 23:35 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
wx45
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-06, 12:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: wx45

 

#20 Post autor: wx45 »

3dom pisze:jak coś mogę oddać jakby komuś czegoś brakowało.
Jeśli tylko masz jakieś pudła po starych zestawach space - od classic po exploriens - biorę w ciemno i jeszcze skrzynkę piwa postawię :D

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#21 Post autor: Filus »

Karol pisze:Filus, a ja mam takie pytanie: dlaczego uważasz model alternatywny za kiepski skoro nawet nie pokusiłeś się o jego budowę? Ze zdjęć nie zawsze wszytko wynika.
Ale dość dokładnie obejrzałem sobie sposób budowy w instrukcji. Głównie z ciekawości, co też przy tak małej ilości elementów "mechanicznych" wykombinowali. Okazało się, że funkcje są trywialne. Nie trzeba mieć nawet zmysłu technicznego, by wiedzieć, jak ten model funkcjonuje. Co do zdjęć - ja model oceniłem po dokładnym przejrzeniu instrukcji. Mówiąc "dokładnie", mam na myśli dosłowne znaczenie tego słowa.
Pamiętam jak przy recenzji 8258 jeden z forumowiczów napisał, że model alternatywny jest do kitu i że jego funcjonalność zapewne będzie tak słaba jak w głównym modelu. A okazało się, że zbudował tylko połowę modelu, więc jak to się miało do wypisanych słów? Ja akurat pokusiłem się o budowę modelu B i co się okazało?, że jest wprots odwrotnie do tego co zostało napisane. To taka mała dygresja ;)
Akurat 8258 jest dość niefortunnym przykładem. Przede wszystkim zawiera silnik, który, przynajmniej dla mnie, jest czynnikiem zachęcającym do budowy alternatywy. Choćby po to, by zobaczyć, czy mechanizmy są dobrze do silnika dostosowane. Podobnie z instrukcji nie da się wywnioskować, jak będzie działać mechanizm z silnikiem, to w istocie trzeba zobaczyć na żywo i wtedy ocenić. Natomiast tak proste mechanizmy, jak w alternatywie ratraka są do wyobrażenia bez problemu. Zresztą zobacz sobie (choćby na brickfactory instrukcję do B modelu. Czy musisz to zbudować, by móc ocenić, że nie jest to bawialne? Sam skręt ciężko poczytać, jako funkcję, skoro naciskając palcem na przegub uzyskasz podobny efekt. Dlatego nadal podtrzymują swoje zdanie - B model, to totalna porażka, jak chodzi o bawialność.
Ostatnio zmieniony 2011-06-03, 15:19 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
angelz
Posty: 36
Rejestracja: 2010-04-13, 09:54
Lokalizacja: Śmigno

#22 Post autor: angelz »

Miałem kupić ten zestaw, żeby napisać recenzję ale skoro mnie ubiegłeś to chyba sobie daruje:)

Co nie podoba mi się na tym forum to dyskusje, które do niczego nie prowadzą. Gość napisał recenzję modelu głównego, nie zamieścił opisu modelu alternatywnego - trudno, masz ochotę to Ty napisz a nie krytykuj prowokując dyskusję która tylko zaśmieca wątek. Jest masa odpowiedzi, które nie wnoszą nic do opisu zestawu tylko irytują osoby zainteresowane rzeczowymi opiniami szczęśliwych posiadaczy (niestety min. ta moja wypowiedź też się do nich zaliczy).

Swoją drogą ja też trzymam pudełka i woreczki po klockach.. może kiedyś z tego wyrosnę ale na razie jest miejsce ma szafie:)

Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#23 Post autor: nori »

Pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze i do samej recenzji i do zalążka dyskusji ""co jest dobre a co nie".

Filus, Twoja recenzję przeczytałem z przyjemnością, tekst jest napisany spokojnie, rzeczowo, widać że dobrze wiesz o czym mówisz, wysnuwasz sensowne wnioski, podsumowanie zawiera tez wszystko co potrzeba. Czyta się bardzo dobrze, i pod tym względem szczerze gratuluję. Do tego miłym uzupełnieniem, przynajmniej dla mnie, bo wiem, że nie wszyscy takie wstawki lubią, jest krótkie wtrącenie co i jak z taka maszyną w "świecie rzeczywistym". Oczywiście od strony technicznej też nie mam nic do zarzucenia, wymieniłeś ciekawe elementy oraz funkcjonalności - a to, jak zresztą sam wspominasz, rzecz nadrzędna w modelach Technicowych.

Jedyny minus, który przychodzi mi na myśl, to zdjęcia: brakuje mi więcej ujęć gotowego modelu z różnych stron, a technicznie, linkujesz powiększenia do dokumentów BSa - bezsprzecznie o wiele lepiej linkować do samych zdjęć (czyli plików jpg).

Co do wypominanych Ci braków, jak widać zdania są podzielone. Ogólnie priorytetowym tematem każdej recenzji jest model główny, o ile tak wydany przez TLG jest dany produkt. Jeżeli są dodatkowe plany do budowy modeli alternatywnych, warto o tym wspomnieć, co zresztą zrobiłeś, natomiast zbudowanie i opisanie takiego modelu jest na pewno cennym i ciekawym uzupełnieniem każdej recenzji. Prywatnie nie zgodzę się z Tobą, że wysnuwasz tak jednoznaczne wnioski o tym nieszczęsnym modelu alternatywnym. Sam często zdziwiłem się, jak mylne może być takie wrażenie i to nawet po dogłębnym przestudiowaniu planów budowy.

Co do tego nieszczęsnego pudełka, to w dziale "Recenzje" rację bytu mają zarówno opisy nowości jak i staroci, a często bywa, że przy wiekowym zestawie, po prostu brak pudełka, tak więc siła rzeczy nie ma jak go opisać. Owszem, analogicznie jak w przypadku modelu alternatywnego, dobrze żeby choć wspomnieć o samym pudełku, gdyż jak widać, mamy sporo zarówno osób które lubują się w kartonikach, jak i są one dla nich obojętne.

Reasumując, idealna recenzja zawiera zarówno opisy modelu / modeli alternatywnych jak i pudełka, jednak, jak z jakichś uzasadnionych powodów brak tych elementów - nie czyni to od razu opisu nie do przyjęcia.
Tym bardziej, że nic nie stoi na przeszkodzie, by ktoś inny uzupełnił recenzję. W powyżej recenzowanym modelu nie powinno być z tym większych problemów, gdyż sporo osób go posiada czy też w niedalekiej przyszłości wejdzie w jego posiadanie - mam nadzieje że znajdzie się ktoś chętny na takie uzupełnienie.

Zresztą sam jestem niejako fetyszysta kartoników i jest to, dla mnie, element dość cenny w opisie recenzji. Choć woreczków po elementach jednak już nie trzymam. ;)

Przy okazji, odniosę się do stwierdzenia które pojawiło się w komentarzach, że w sieci można znaleźć odpowiednie zdjęcia - wybaczcie, ale stwierdzenie strasznie po prostu bzdurne, jeżeli byśmy poszli takim tokiem rozumowania, to po co w ogóle pisać recenzje, skoro w sieci i tak jest sporo już opisów itp...

I jeszcze co do dyskusji na temat "co dobre a co złe", owszem, jest to delikatny offtop, ale póki nie przeradza się w bzdurne pyskówki, a padają różnorakie i uzasadnione opinie, jest to bardzo ciekawa lektura. Oczywiście patrząc przez pryzmat naszego działu - takie dyskusje pozwalają wywnioskować co czytelnicy oczekują, i w jakim kierunku najlepiej iść, by dział rósł w siłę.
Owszem, temat służy głównie do dyskusji o zrecenzowanym produkcie, ale opinie o samej formie oraz konstruktywna krytyka pod adresem autora są też niezwykle cenne, gdyż pozwalają autorowi się rozwijać. Wiem z własnego przykładu. ;)

Proponuje zakończyć już opiniowanie samej recenzji Filusa, i skupić się na modelu, jak ktoś odczuwa dogłębna jeszcze potrzebę podyskutowania o formach itp, to przenieśmy się do innego działu.
Ostatnio zmieniony 2011-06-04, 11:11 przez nori, łącznie zmieniany 1 raz.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#24 Post autor: Filus »

nori pisze:bezsprzecznie o wiele lepiej linkować do samych zdjęć (czyli plików jpg).
Poprawione.
Prywatnie nie zgodzę się z Tobą, że wysnuwasz tak jednoznaczne wnioski o tym nieszczęsnym modelu alternatywnym. Sam często zdziwiłem się, jak mylne może być takie wrażenie i to nawet po dogłębnym przestudiowaniu planów budowy.
Zacytuję tylko Ciebie (wybacz), ale odniosę do innych, których oburzyła moja ocena modelu alternatywnego, mimo, że nie widziałem go na oczy. Model alternatywny wydawał mi się kiepski. Teraz mogę powiedzieć z całą stanowczością - pod względem funkcjonalności i bawialności on jest beznadziejny... A w recenzji pozostawiłem moje wcześniejsze słowa z jednego powodu, by pokazać, że ludzie, którzy są monotematyczni (np. ja) znają się na swoim podwórku i Szanowni Państwo: moglibyście mieć więcej zaufania do ludzi, którzy podpisują się pod swoimi przekonaniami. Ja nie napisałbym w recenzji, czegoś czego nie jestem pewien. Byłem pewien, że model B nic ciekawego nie pokaże, a jak się okazało to, że ostatecznie go zbudowałem wyszło mu bokiem, ponieważ wyszły niedoróbki, których nie było możliwości z instrukcji wywnioskować.
Co do tego nieszczęsnego pudełka, to w dziale "Recenzje" rację bytu mają zarówno opisy nowości jak i staroci, a często bywa, że przy wiekowym zestawie, po prostu brak pudełka, tak więc siła rzeczy nie ma jak go opisać.
W moich recenzjach raczej opisu pudełka nie uświadczycie. Nie mam miejsca żeby to trzymać (już na klocki mi powoli brakuje przestrzeni), a że aparatu się jeszcze nie dorobiłem, toteż muszę go pożyczać. Jak już pisałem wcześniej pudełko wywalam w zasadzie od razu (lubię mieć porządek) i dopóki nie będę miał swojego aparatu z przyczyn technicznych nie będę w recenzjach umieszczał opisu tego elementu. Przykro mi.
Reasumując, idealna recenzja zawiera zarówno opisy modelu / modeli alternatywnych jak i pudełka, jednak, jak z jakichś uzasadnionych powodów brak tych elementów - nie czyni to od razu opisu nie do przyjęcia.
Powiem tak. Ja nigdy nie powiedziałbym, że recenzja mojego autorstwa pretenduje do miana idealnej. Z pewnością znajdzie się jakiś polonista, który wytknie mi brak jakiegoś przecinka itp. Podobnie, jak nie jestem pasjonatem fotografii, wiec artyzmu i idealnego oświetlenia, perspektywy, tła również bym się po sobie nie spodziewał. Ja postarałem się wykonać recenzję sumiennie i NAJLEPIEJ, JAK POTRAFIĘ, lepiej nie umiem...

I na zakończenie, dla tych, co nie zauważyli przesłania tego postu: dodałem opis modelu alternatywnego. Galeria alternatywnego modelu (na obecną chwilę jeszcze niepubliczna) została dodana do galerii modelu głównego, jako subfolder.

Pozdrawiam. F.
Ostatnio zmieniony 2011-06-12, 17:18 przez Filus, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ