8089 Hoth Wampa Cave

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szykowny

8089 Hoth Wampa Cave

#1 Post autor: Szykowny »

Obrazek

Recenzja 8089 Hoth Wampa Cave

Dane techniczne
Seria: Star Wars Classic
Rok produkcji: 2010
Waga zestawu (brutto): 563 gramy
Liczba klocków: 276
Liczba figurek: 3, Luke Skywalker, szkielet, Zev Senesca
Zwierzęta Wampa
Spis części: INV
Cena: MSRP: 40.00$, Polskie sklepy: 219 PLN, Allegro: od 114 do 230zł

Brickset

Bricklink

Peeron

Powiada się, że od przybytku głowa nie boli, a jednak rozboleć potrafi. Zanim zdecydowałem się, że zakupię akurat ten zestaw, a nie inny dumałem sporo i trochę się miotałem, aj miotałem się ale w końcu podjąłem decyzję i nie żałuję. Kanwą dla powstania tego zestawu była niewątpliwie scena z "Imperium kontratakuje", gdzie Luke i jego tauntaun padli ofiarą napaści śnieżnego potwora Wampy. Mamy więc kawałek jaskini Wampy z przytwierdzonym do sufitu Skywalkerem oraz pojazd snowspeeder dobrze wszystkim znany z konfrontacji z maszynami kroczącymi AT-AT.


Opakowanie i instrukcja

Kartonowe pudełko o wymiarach 38cm x 26cm x 6cm, błyszczące, otwierane z boku. Dostosowane jak się mi wydaje do zawartości, nie grzeszy jakoś specjalnie rozbuchanymi rozmiarami, jak to miało miejsce w przypadku Echo Base 7749. Boki standardowo zawierają informacje o pochodzeniu, adresy, zdjęcia figurek itp. Front pudełka to tradycyjnie logo firmy LEGO oraz serii "Star Wars" na zdjęciu całość zestawu. Na tyle pudełka zestaw w innym układzie oraz reklamy pozostałych pozycji z serii.

Obrazek

Obrazek

Instrukcja to 56 numerowanych stron wymiaru 19cm x 21cm w formie książeczki oczywiście. Na okładce zdjęcie zestawu znane już z opakowania.

Obrazek

Przykładowa strona:

Obrazek

Klocki

W pudełku znajdują się trzy woreczki z klockami, czwarty woreczek zawiera gwiazdę zestawu czyli Wampę.

Oprócz tego w pudełku znajduje się arkusik naklejek. W dużych woreczkach znajdują się także mniejsze z małymi częściami.
Pierwszy woreczek ma także kartonik z linką, sznureczkiem do oplatania nóg AT-ATom.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Figurki

Dostajemy 3 figurki humanoidalne oraz potwora śnieżnego Wampę.

Obrazek

Luke Skywalker w wersji Hoth z obustronnie zadrukowanym torsem przypadł mi szczególnie do gustu czego nie mogę powiedzieć o Zevie jest jakiś taki ech. Szkielet wiadomo, jak szkielet, raczej tradycyjny i dorabia sobie jako dekoracja jaskini Wampy. Nogi ma standardowe nie zacementowane, a rączki nie majtają na lewo i prawo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Snowspeeder

Jak dla mnie bardzo udany model. Miło się go buduje, szkoda tylko, że takie detale, jak obraz na monitorze przedstawiający maszynę AT-AT i wzór na przodzie statu nie są nadrukami, lecz naklejkami. Dobrze, że kokpit choć jest drukowany. Generalnie całkiem zgrabny stateczek i można nim trochę pośmigać. Linka i kotwiczka dodają mu animuszu, a fakt, że do wnętrza mieszczą się tak, jak powinny dwie figurki jeszcze podnosi ocenę tego śmigacza w moich oczach.
Budowa przebiegała mniej więcej tak:

Obrazek

Całkiem udany jest ten monitor z obrazem AT-ATa, szkoda, że nie pokuszono się o nadruk.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jaskinia Wampy

Może zbyt huczna nazwa, ale jednak jakąś namiastką jaskini to to jest. Zasadniczo postawiono na to co było w tej jaskini charakterystyczne czyli miejsce przytwierdzenia Luke'a do sufitu. Znajdujemy także dekorację z kości, żeberek(bardzo udana!) i oczywiście element bawialności czyli miejsce umieszczenia miecza świetlnego w taki sposób, aby można go było wystrzelić dając niejako przykład użycia Mocy przez Luke'a. Zaplątał się też szkielet.
Mniej więcej tak wyglądała budowa.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Całość jest trochę biedna jednak stanowi dobry zaczyn do czegoś większego. Szkoda, że dla LEGO normą stało się nie dodawanie płytek bazowych do zestawów, a przyjęto rozwiązanie klecenia z kilku mniejszych takiej podstawy, na której zmieści się to co trzeba i nic poza tym. Cóż znak naszych czasów.

Podsumowanie

Tak, jak nadmieniłem na początku głowiłem się strasznie zanim zakupiłem ten zestaw. Przemówiła do mnie okazyjna cena (z przesyłką 130zł) oraz figurka Wampy. To, że szczególnie lubię "Imperium kontratakuje" też nie było bez znaczenia. Zestaw jest nierówny. Taka jest moja opinia. Bardzo podoba mi się śnieżny śmigacz, Wampa i Luke, biednie wypada za to jaskinia i Zev Senesca. Jeśli miałbym 8089 polecić to zdecydowanie
polecam, ale tylko i wyłącznie w tej cenie w jakiej ja kupiłem, cena katalogowa moim zdaniem jest mało adekwatna do zawartości.
Ostatnio zmieniony 2011-06-16, 07:55 przez Szykowny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#2 Post autor: Hegemon »

Zestaw ciekawy i również polecam. Jeżeli chodzi o miecz świetlny to u mnie jakoś nie idzie go wystrzelić. :)
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Awatar użytkownika
X-Yuri
Posty: 65
Rejestracja: 2010-08-03, 21:48
Lokalizacja: Stąd
Kontakt:

#3 Post autor: X-Yuri »

Ekranik z naklejką ? Regres...

Stare snowspeedery (miałem 4500) miały gustowne nadruki...
Obrazek

Samej konstrukcji śnieżnej maszyny nie oceniam, za duży sentyment (pierwszy SW-zestaw!) mam do wspomnianej już wersji 4500 : P

Jaskinia wygląda na poprawną, a Wampa słodziutka : P

Sama recka też ok ; )

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#4 Post autor: GrublukTheGrim »

Hegemon pisze:(...) Jeżeli chodzi o miecz świetlny to u mnie jakoś nie idzie go wystrzelić. :)
Też miałem ten problem na początku. Po prostu musisz bardzo energicznie nacisnąć podstawę, tak aby miecz z niej wyskoczył.
Ostatnio zmieniony 2011-06-15, 22:36 przez GrublukTheGrim, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#5 Post autor: Hegemon »

GrublukTheGrim pisze:
Hegemon pisze:(...) Jeżeli chodzi o miecz świetlny to u mnie jakoś nie idzie go wystrzelić. :)
Też miałem ten problem na początku. Po prostu musisz bardzo energicznie nacisnąć podstawę, tak aby miecz z niej wyskoczył.
Jak ja nacisnę energicznie to pewno znowu coś połamię. :)
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Szykowny

#6 Post autor: Szykowny »

Hegemon pisze:
GrublukTheGrim pisze:
Hegemon pisze:(...) Jeżeli chodzi o miecz świetlny to u mnie jakoś nie idzie go wystrzelić. :)
Też miałem ten problem na początku. Po prostu musisz bardzo energicznie nacisnąć podstawę, tak aby miecz z niej wyskoczył.
Jak ja nacisnę energicznie to pewno znowu coś połamię. :)
Nic się nie połamie, a mechanizm zadziała jak trzeba. Dobrze jest też umieścić dekoracje z kości w innym miejscu niż każe instrukcja bo zwyczajnie zawadza.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Jeden z fajniejszych SW za rozsądną cenę. Szkoda tylko, że nie jest to sam snowspeeder w cenie mniej więcej landspeedera. Wtedy bym kupił na polkę bo potrzeby posiadania jaskini nie odczuwam.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Dart Grellenort
Posty: 277
Rejestracja: 2010-07-13, 22:53
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: DartGrellenort

 

#8 Post autor: Dart Grellenort »

Zestaw jest przyjemny, ładny i "zabawowy",
ale po pierwsze: cena katalogowa może wzbudzać salwę śmiechu. Po drugie: drażni mnie niska przydatność kafla umieszczonego pod tyłkiem pilota. Skutkuje to tym, że podczas lotu ludziki nieskładnie przemieszczają się po kabinie, narażając się tym samym na liczne złamania, zranienia oraz poobijanie. Ostatnia rzecz, na którą mogę ponarzekać jest już mniej istotna: harpun jest na zbyt krótkim sznureczeku. Ledwie wystarczy, żeby raz owinąć nim nogi motorycznego AT-AT.
Nobody expects The Spanish Inquisition!

Jumbo

#9 Post autor: Jumbo »

Wampa jest paskudny. Wygląda, jakby miał na głowie skorupę od jajka. A przecież Lego potrafi takie ładne włosy robić, więc co szkodziło?

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#10 Post autor: GrublukTheGrim »

A w filmie to niby wampa taki piękny był? Aż się chciało go przytulić, co nie? ;-)

Jumbo

#11 Post autor: Jumbo »

GrublukTheGrim pisze:A w filmie to niby wampa taki piękny był? Aż się chciało go przytulić, co nie? ;-)
A czy ja gdzieś napisałem, że ma być do przytulania?
Wampa był porośnięty futrem, a nie skorupami.

Obrazek

A legowy Wampa jest bardzo plasticzany, a włosy można przecież pięknie zrobić, co widać na wielu modelach dostępnych fryzur.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#12 Post autor: V1 »

Skąd jest to z pasemkami?!?!?!?!?!?!?!?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#13 Post autor: tybort »


Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

O rany, dziękuję, dziękuję!
Muszę mieć tę fryzurkę. Potrzebna mi do dziwki.
\/1 ______________

GrublukTheGrim
Posty: 243
Rejestracja: 2011-04-29, 21:22
Lokalizacja: Znikąd

#15 Post autor: GrublukTheGrim »

Wampa w filmie był paskudny i jest paskudny w tym zestawie (w/g opinii Jumbo). Tak więc wszystko jest jak należy. :-) Lego jednak się spisało.
Ostatnio zmieniony 2011-06-19, 19:44 przez GrublukTheGrim, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ